של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 שחקני שנות ה-90 בטלויזיה האמריקאית
 
 
01 קלסי גראמר
פרייז'ר 
 

הסדרה עוקבת אחרי חייו של הפסיכיאטר ד"ר פרייז'ר קריין, העובד בתחנת הרדיו KACL בסיאטל. את התוכנית מפיקה רוז דויל. אביו של פרייז'ר הוא שוטר בדימוס, מרטי קריין. אביו עובר לגור עימו לאחר שנפצע במהלך סיכול שוד. כדי לטפל בו, נשכרים שירותיה של דפני מון,  היא מיד צדה את עינו של אחיו של פרייז'ר, ד"ר ניילס קריין.
כנפיים
 
האחים בריאן וג 'ו האקט (סטיבן וובר וטים דיילי) וחברתם הלן (קריסטל ברנרד) מנסים לנהל חברת תעופה בקייפ קוד כאשר הם מתמודדים מול תחרות של חברות תעופה ומוקפים בחברים עובדים שונים ומשונים וחלקם מוטרפים.
מלחמות הפנטגון

בסרט "מלחמות הפנטגון", מציין אל"ם בדימוס ג'יימס בורטון שחקר היטב את רכש הנשק מתפקידו בפנטגון, כי בעיות שחיתות, מורל, חוסר כישרון ואמביציה יהירה אפיינו את התהליך. תזכירו הנוקב מציין כי הוצאת הכספים הציבוריים על ידי הפנטגון היא עסק מלוכלך, כי לעתים קרובות אין לכך דבר עם ביטחון לאומי וכרוכה בה סודיות ורמאות.
קריירת הטלוויזיה של גראמר החלה בראשית שנות ה-80' כאשר גילם את סטפן סמית' במיני-סדרה של רשת NBC "קנדי", על חייו של הנשיא המנוח. גראמר הגיע לתודעת הציבור הרחב כשהחל לגלם את דמותו של ד"ר פרייז'ר קריין, בקומדיית המצבים של NBC "חופשי על הבר". חברו לשעבר לספסל הלימודים בג'וליארד ומי שהופיע לצידו על במות ברודווי, מנדי פטינקין, הוא זה שהמליץ בפני סוכנות ליהוק ניו-יורקית על גראמר, שקיבל חוזה לשישה פרקים בתוכנית, מה שהוביל אותו בסופו של דבר להיות חבר קבוע בצוות השחקנים של התוכנית עד לירידתה בשנת 1993. גראמר גילם בתוכנית פסיכולוג מלקוחותיו הקבועים של הבר, אשר במהלך הופעתו בסידרה חווה משבר זוגי קשה, ולבסוף מתחתן עם הדמות לילית סטרנין. לאחר ירידת התוכנית "חופשי על הבר", זכתה דמותו של ד"ר פרייזר קריין בגילומו של גראמר לתוכנית ספין-אוף בשם פרייז'ר. פרייז'ר הפכה להיות אחת מתוכניות הספין-אוף המצליחות בהיסטוריית הטלוויזיה, ונמשכה 11 עונות, בהן זכתה בפרסי אמי רבים. בסידרה, עוברת דמותו של פרייזר קריין בגילומו של גראמר לעיר הולדתו סיאטל, ובה הוא הופך למגיש מצליח של תוכנית רדיו ידועה. במהלך עונות הסידרה מתוודעים הצופים לאופיו אנין הטעם, כישלונותיו עם נשים ויחסיו עם הסובבים אותו - אחיו ניילס, אביו, מרטין, עוזרת הבית דפני, המפיקה רוז וכן אשתו לשעבר לילית ובנו, פרדריק.

ויקיפדיה
 
02 רוברט דובאל
סטאלין 
 

סטלין, האיש עליו נאמר שגם לאחר שמת הלכו כולם ליד ארון הקבורה שלו בשקט מחשש שיקום ויתעורר. אוטוביוגרפיה זאת מבוססת ברובה על פרוטוקולים סודיים של המפלגה הקומוניסטית במהלך השנים מתחילת המהפכה הקומוניסטית בראשות לנין בסוף שנות העשרה של המאה הקודמת ועד למותו של יוסף סטלין.
האיש שלכד את אייכמן
 
המבצע המפורסם על אנשי המוסד ואחרים - תחת פיקודו הישיר של איסר הראל שנסעו לארגנטינה ושם לכדו את אדולף אייכמן, "התליין הראשי" של המשטר הנאצי.
באמצעות ערנות של הקהילה היהודית בארגנטינה הצליח "המוסד" לגלות את מקום הימצאו של אייכמן, ראש המדור היהודי באס אס, איש הביצוע בארגון השמדת יהודי אירופה.
יונה בודדה

מיני-סדרה מערבונית אפית מופלאה, בכיכובם של רוברט דובאל, טומי לי ג'ונס ואנג'ליקה יוסטון. גאס ווודרו הם שני מזדקנים, אקס-ריינג'רים מטקסס, שפורשים בגילם המתקדם, עד שידיד מופיע על סף ביתם ומספר להם על ההזדמנות הנפלאה לגדל בקר בנופיה הקסומים של מונטנה. לגאס יש תוכנית נוספת – לשלב מפגש מחודש עם אהובת נעוריו בנבראסקה.
דובאל נולד בסן דייגו, קליפורניה, כבנם של ויליאם הווארד דובאל, אדמירל יוצא הצי האמריקני, ממוצא צרפתי, ואמו, שחקנית חובבת ונצר לגנרל מלחמת האזרחים האמריקנית, רוברט לי.אביו השתייך לפלג הנוצרי-מתודיסטי ואמו לפלג הנוצרי-מדעני. דובאל חונך כמדעני, ולטענתו הוא נמנה עם פלג זה עוד בימינו אנו, אף על פי שאין הוא מקיים את אורח החיים של הפלג (כדבריו בראיון לכתב העת "וניטי פייר" ב-2006). כבנו של יוצא צבא, דובאל גדל זמן מה באנאפוליס, מרילנד, בסמוך לאקדמיית הצי האמריקני. הוא הושעה מלימודיו בבית הספר "סברן", שבעיר. בין השנים 1953 ו-1954, שירת דובאל בצבא ארצות הברית, עוטר במדליית שירות ההגנה הלאומי והשתחרר בדרגת טר"ש. דובאל למד משחק בבית הספר לתיאטרון "נייברהוד פלייהאוס" שבניו יורק, ונמנה עם תלמידיו של סנפורד מייזנר. כשחקן בתחילת דרכו, עבד דובאל בפקיד דואר במנהטן, אולם התפטר מקץ חצי שנה.

ויקיפדיה
 
03 ג'ימי סמיתס
NYPD בלו 
 

סדרת דרמה משטרתית אמריקאית מצליחה, זוכת פרס אמי, ששודרה ברשת ABC משנת 1993 עד 2005. העלילה עוסקת בבלש בשם אנדי סיפוויץ' (דניס פרנץ) שעובד במשטרת העיר ניו יורק (NYPD) הוא עובד עם שותפים רבים במחלקה כולל הבלשים ג'ון קלי (עונות 1-2), בובי סימון (עונה 2-12) ועוד, שעוקבים אחרי פושעים מסוימים עד להסגרתם.
פרקליטי ל.א.
 
פרקליטי אל איי (באנגלית: L.A. Law) הייתה סדרת דרמה אמריקאית ששודרה ברשת NBC בין השנים 1986-1994. הסדרה עסקה במתרחש במשרד עורכי דין בלוס אנג'לס - הן בהליכים המשפטיים שניהלו עורכי הדין בה, והן בחייהם האישיים. בשנת 2002 הופק סרט טלוויזיה בכיכובם של מרבית כוכבי הסדרה, בשם "L.A. Law: The Movie".
חוק מרשל

בגבעות לא רחוק מלוס אנג'לס, אזור מגורים חדש ומאובטח נבנה על ידי ג'ק קולמן מרשל אמריקאי לשעבר וחברו הטוב. אסיר נמלט וחבורה של עשרה פסיכופטים פולשים למתחם המוגן אשר נפגע עקב רעידת אדמה, עם סיוע של נער שהוא שליח של פיצות הוא חייב להגן על משפחתו ועל חבריה של אשתו וזאת על ידי הפעלת חוק פרטי, חוק מרשל.
תפקידו הראשון של סמיתס היה תפקיד אורח בסדרת הטלוויזיה "מיאמי וייס", ב-1984. ב-1986 קיבל תפקיד ראשי ראשון, כשהחל לגלם את דמותו של עורך הדין ויקטור סיפואנטס בסדרת הדרמה "פרקליטי אל איי". הוא גילם את התפקיד עד 1992, ובמשך שש שנים ברציפות, בין 1987 ל-1992, היה מועמד לפרס האמי בקטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרת דרמה, וב-1990 אף זכה בו. ב-1991 היה מועמד גם לפרס גלובוס הזהב. ב-1994 הצטרף סמיתס לעונתה השנייה של סדרת הטלוויזיה "NYPD". בסדרה זו גילם את הבלש בובי סימון, שותפו של אנדי סיפוויץ (דניס פרנץ), במשך חמש עונות. בכל חמש שנותיו בסדרה היה מועמד לפרס האמי, הפעם בקטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר בסדרת דרמה, אך לא זכה בו. בשנת 1996 זכה בפרס גלובוס הזהב על תפקידו זה, והיה מועמד פעמיים נוספות, ב-1997 וב-1999.

ויקיפדיה
 
04 גארי סיניז
ג'ורג' וואלאס 
 

גארי סיניז בדרמה פוליטית מלאת אנרגיה שעושה שימוש בדמותו של מושל אלבמה, ג'ורג' וואלאס, כדי להגיב לכוחות האופל הגזעניים בארצות הברית הגועשת של שנות ה-60. וואלאס, קנאי ימני חסר פשרות, נלחם בכל מאודו להשאיר את ההפרדה הגזעית על כנה ושעט קדימה במחשבה כי יוכל לכבוש גם את הבית הלבן.
טרומן
 
טרומן, חקלאי כושל, חנווני ופוליטיקאי מקומי, הצליח להתעלות מעל הקשיים ולהגיע לעמדה הגבוהה ביותר בממשל האמריקאי. מלבד חשיבותו ההיסטורית בניהול המלחמה, ניהול שנותיה הראשונות של המלחמה הקרה והקמת האומות המאוחדות, הרי שהיה זה טרומן שנתן אור ירוק להטלת פצצת האטום על יפן.
העמדה

עלילת המיני סדרה מתארת את שחרורה של מגפת שפעת אשר מכחידה כמעט לחלוטין את האוכלוסייה האנושית ברחבי העולם. קומץ השורדים מתפצלים למחנות המייצגים את הטוב והרע, תוך התייחסות למאבק בין אלוהים לשטן. מיני סדרה עוקבת אחר התפשטות המגפה ונסיונות הניצולים לבנות מחדש את החברה האנושית.
בשנת 1994 הופיע סיניז בסרט שובר הקופות של רוברט זמקיס "פורסט גאמפ", שזיכה אותו במועמדות לפרס אוסקר לשחקן המשנה הטוב ביותר ובמועמדות לפרס גלובוס הזהב. בסרט שיחק סיניז את דן טיילור, מפקד היחידה של פורסט גאמפ (טום הנקס) שאיבד את שתי רגליו במהלך קרב בוייטנאם. בהמשך השנה הופיע בסרט זוכה 2 פרסי אמי", "העמדה". שנה לאחר מכן גילם סיניז את נשיאה ה-33 של ארצות הברית הארי טרומן בסרט "טרומן", על תפקידו בסרט זכה בפרס גלובוס הזהב, והיה מועמד לפרס אמי. הופיע גם בסרט שובר הקופות של רון הווארד "אפולו 13" בדמותו של האסטרונאוט תומאס מטינגלי. ב-1996 השתתף סיניז בשובר קופות נוסף של רון הווארד "כופר". ב-1997 זכה סיניז בפרס האמי על תפקידו בסרט "ג'ורג' וואלס", בסרט גילם את מושל אלבמה ג'ורג' קורלי וואלס, על תפקידו גם קיבל מועמדות שלישית לפרס גלובוס הזהב.

ויקיפדיה
 
05 ג'ון גודמן
רוזאן 
 

רוזאן (אנגלית: Roseanne) היא קומדיית מצבים אמריקאית, זוכת פרס גלובוס הזהב והאמי ששודרה ברשת ABC האמריקאית בין השנים 1988 ל-1997. כיכבה בה השחקנית והקומיקאית רוזאן בר בתפקיד אם למשפחה ממעמד הביניים אשר מתגוררת בעיירה הבדויה "לנפורד", אילינוי ולצידה בעלה המשוחק על ידי ג'ון גודמן ושלושת ילדיהם.
קינגפיש: סיפורו של יואי פ. לונג
 
יואי פירס היה מושל לואיזיאנה בשנים 1928 - 1932 וחבר הסנאט של ארצות הברית בשנים 1932 - 1935. לונג נחשב לפופוליסט ודמגוג, בשל התנהגותו כמושל לואיזיאנה, ובשל דעותיו והאופן שבו ביטא אותן. יש הרואים בלונג אדם שיכול היה, בהינתן הנסיבות המתאימות, להוביל את ארצות הברית לקראת משטר קיצוני בעל נטיות פופוליסטיות.
חשמלית שמה תשוקה

ג'סיקה לאנג מגלמת את דמותה של בלאנש דובואה המסוחררת ואלק בולדווין את תפקיד סטנלי קובלסקי המסוקס וחסר הרגישות. על רקע ניו אורלינס הדביקה, בורחת בלאנש לבית אחותה סטלה, ונאלצת להתמודד עם השפלותיו של הגיס האלים שלה. מלודרמה רבת עוצמה על תשוקות אסורות, מיניות מבולבלת, אובדן ונוסטלגיה.
ג'ון סטיבן גודמן (באנגלית: John Stephen Goodman; נולד ב-20 ביוני 1952) הוא שחקן אמריקאי הידוע בתפקידיו הקומיים, ובפרט הופעותיו ברבים מסרטיהם של האחים כהן ותפקידו בסדרת הטלוויזיה "רוזאן". זכה בפרס אמי ובפרס גלובוס הזהב. גודמן נולד באפטון, מיזורי. ב-1954, מת אביו מהתקף לב. לגודמן אחות בשם אליזבת ואח בשם לזלי. הוא זכה במלגה ללימודי כדורגל באוניברסיטת דרום-מערב מיזורי. במהלך אותה תקופה, החליט גודמן כי הוא רוצה להיות שחקן ועבר לניו יורק ב-1975. הוא החל להופיע בתאטראות ופרסומות טלוויזיה, ובתחילת שנות ה-80, הוא התחיל לשחק בקולנוע. גודמן התפרסם בזכות תפקידו כדן קונר בקומדיית מצבים המצליח "רוזאן", אשר שודרה בין השנים 1988 – 1997 ברשת ABC. הוא הופיע בסיטקום משלו, "נורמל, אוהיו", ששם הוא גילם הומוסקסואל שחזר לעיירת הולדתו כדי להתחיל חיים חדשים. למרות שהסדרה העבירה מסר חיובי לקהילה ההומו-לסבית, היא לא זכתה במעריצים רבים מקהילה זו, והיא נקטלה על ידי המבקרים. גודמן הוא מנחה אורח שכיח בסטרדיי נייט לייב, והוא הופיע בתפקיד זה פעמים רבות. ג'ון גודמן גם גילם תפקיד בסדרה "הבית הלבן" במשך מספר פרקים.

ויקיפדיה
 
06 ג'ק למון
משפט הקופים 
 

מבוסס על משפט אמיתי שנערך ב-1925 בעיירה קטנה בטנסי, שם הואשם מורה בבית ספר בהוראת התורה הדרוויניסטית לתלמידיו. הנוצרים הפונדמנטליסטים, תומכי גישת הבריאה התבונית והמיתוס התנ"כי, לא אהבו את זה, בלשון המעטה.
תריסר המושבעים
 
הסרט מתרכז בדיון חבר המושבעים במשפט רצח. 11 מושבעים משוכנעים באשמתו של צעיר. הם אינם מצליחים לשכנע את המושבע הנותר, ליברל המשוחרר מדעות קדומות, להצטרף להרשעה. הסרט מתאר בפרוטרוט את הדיון המתיש והמרתוני בו מנסה הליברל להעביר בהדרגה את כל האחרים לצידו. דיון מרתק בשיטת המשפט האמריקאית.
ימי שלישי עם מורי

מיץ' אלבום הוא כתב ספורט פופולרי מדטרויט, מישיגן, העסוק מעל הראש. הוא כותב טור יומי בעיתון, מנחה בטלוויזיה וברדיו ומזניח את חייו האישיים. חייו סובבים סביב מטוסים ובתי מלון יחד עם המחשב האישי שלו והטלפון הסלולרי. ערב אחד, בעת זפזופ בערוצי הטלוויזיה מבחין מיץ' בפנים מוכרות: היה זה מורי שוורץ המרצה האהוב שלו מהאוניברסיטה.
ג'ון אולר למון השלישי (באנגלית: John Uhler Lemmon III;‏ 8 בפברואר 1925 - 27 ביוני 2001), כוכב הוליוודי שהיה לאחד משחקניה הגדולים של הוליווד בחצי השני של המאה העשרים, ואחד השחקנים המעוטרים שקמו בהוליווד: זוכה שני פרסי האוסקר, מתוך שמונה מועמדויות, כמו גם זכה פעמיים בפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל קאן ובארבעה פרסי גלובוס הזהב ובעוד שלל פרסים אחרים בקריירה שהתפרשה על פני חמישה עשורים. הוא נולד במעלית בניוטון, מסצ'וסטס. אביו עמד בראש חברה המייצרת דונאטס בבוסטון. לאחר שסיים את לימודיו באוניברסיטת הרווארד, התגייס למון לצי האמריקני. לאחר שחרורו החל ללמוד משחק באופן מקצועי ועבד כפסנתרן במועדון לילה, כמו גם עבד ברדיו, וכשחקן עבד באוף-ברודוויי ואחר כך בברודוויי עצמה ובטלוויזיה. ורק לאחר כל זה הגיע למון לתעשיית הקולנוע.

ויקיפדיה
 
07 ג'ון לית'גאו
מפגשים מהסוג האישי 
 

מפגשים מהסוג האישי‏‏ היא קומדיית מצבים אמריקאית של רשת NBC, המגוללת את סיפורם של ארבעה חייזרים שנשלחו לכדור הארץ למשימה שבה הם צריכים לחקור את המין האנושי. הסדרה היא אחת הסדרות הפופולריות ביותר ששודרו בשנות ה-90. הסדרה זכתה במספר הרב ביותר של פרסי אמי לשנת 1997 (5 מתוך 8).
שומר אחי
 
איש אשר אחיו התאום חולה במחלת האיידס תובע את חברת הביטוח שלהם על מניעת התרמת מח עצם אשר יכולה להציל את חייו של אחיו. ג'ון לית'גאו משחק כאן תפקיד כפול את שני התאומים, האחד נלחם והשני גוסס.
מלחמת העולם: שאריות שאגו

זה סרט טלוויזיה המספר על מפגש הועידה בטהרן בין שלושת ראשי המדינות, פרנקלין דילנו רוזוולט נשיא ארצות הברית, וינסטון צ'רצ'יל, ראש ממשלת בריטניה ויוסף סטאלין נשיא רוסיה, הסרט סוקר את האינטרקציה בין שלושת המנהיגים במאמצם להביא לסיום מלחמת העולם השנייה.
בשנת 1986 זכה לית'גאו בפרס אמי עבור שחקן האורח הטוב ביותר בסדרת דרמה על השתתפותו בפרק של הסדרה "Amazing Stories" שיצר סטיבן ספילברג. בנוסף לכך היה מועמד לפרסי אמי עבור שחקן משני בסדרה קצרה או תוכנית מיוחדת על תפקידיו בסרטי הטלוויזיה "The Day After" מ-1983, "Resting Place" מ-1986 ו"שומר אחי" מ-1995. ללית'גאו הוצע התפקיד של ד"ר פרייז'ר קריין בסדרה "חופשי על הבר", אך הוא דחה את ההצעה. לית'גאו כנראה ידוע ביותר בזכות גילום הדמות דיק סולומון בקומדיית המצבים "מפגשים מהסוג האישי" ששודרה בשנים 1996 עד 2001 ברשת NBC. על כל אחת משש עונות הסדרה היה מועמד לפרס אמי עבור השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית, מתוכן הוא זכה בפרס שלוש פעמים, ב-1996, 1997 ו-1999. ב-2006 שיחק לית'גאו בסדרה "Twenty Good Years", ששודרה ברשת NBC ובוטלה לאחר 4 פרקים. בעונה הרביעית של הסדרה "דקסטר" (2009) גילם לית'גאו את דמות הרוצח הסדרתי טריניטי, תפקיד עליו זכה בפרס גלובוס הזהב השני שלו ובפרס האמי. החל מ-2006 משמש לית'גאו כפרזנטור בפרסומות חברת מרקי קמפבל.

ויקיפדיה
 
08 סם ווטרסטון
חוק וסדר 
 

במחצית הראשונה של כל פרק, הסדרה עוקבת אחרי צוות קטן של בלשי משטרה בעיר ניו יורק, שחוקרים פשע חמור. במחצית השנייה, הפוקוס עובר מהחקירה המשטרתית להליך המשפטי כנגד הנאשם, המנוהל על ידי צוות קטן של פרקליטים ממשרד התובע המחוזי של מנהטן. הסדרה מתמקדת בעיקר בעלילה המשטרתית-משפטית נטו.
יום אחד אעוף מכאן
 
סדרת טלוויזיה המתרחשת בשנות החמישים והשישים במדינה אמריקאית דרומית לא מוגדרת. שודרה בNBC בשנים 1993-1991 כוכבת הסדרה, רג'ינה טיילור בתפקיד לילי הארפר, סוכנת בית שחורה העובדת עבור התובע המחוזי פורסט בדפורד (סם ווטרסטון) ובני משפחתו. בהמשך לילי מוצאת עצמה מעורבת יותר ויותר בתנועה לזכויות האזרח.
אמא של דיוויד

סאלי גודסון מגדלת לבדה את בנה האוטיסט דיוויד מאז שבעלה עזב לפני שנים רבות. עכשיו עובדת סוציאלית מגלה כי סאלי השתמטה מדיווחים למערכות השונות כדי לשמור על בנה, במקום לשים אותו במוסד. כל אחד חושב שהוא יודע מה הכי טוב עבור דיוויד אבל הדעות שלהם מנוגדות אחד לשני. הקשר המתפתח של סאלי עם ג'ון נילס נתקע בתוך המצב הזה.
סמואל אטקינסון "סם" ווטרסטון (באנגלית: Samuel Atkinson "Sam" Waterston; נולד ב-15 בנובמבר 1940) הוא שחקן אמריקאי זוכה פרס אמי, פרס גלובוס הזהב ושהיה מועמד לפרס האוסקר. הוא ידוע במיוחד בזכות גילום דמותו של ג'ק מקוי בסדרת הטלוויזיה חוק וסדר. ווטרסטון למד באוניברסיטת ייל. לאחר לימודיו הוא שיחק כהמלט וכבנדיקט במהומה רבה על לא דבר. הוא שיחק בסרטים בהם חנה ואחיותיה של וודי אלן, וזכה בפרס גלובוס הזהב ב-1993. ווטרסטון שיחק את הנשיא אברהם לינקולן במספר הזדמנויות. הוא החל להופיע בסדרת הטלוויזיה חוק וסדר בעונה החמישית שלה, כשהחליף את מייקל מוריארטי.

ויקיפדיה
 
09 ג'ורג' קלוני
אי.אר. 
 

בפרק הבכורה, "24 שעות", ד"ר גרין שוקל לעבור למרפאה פרטית לפי בקשתה של אשתו, ג'ן. באותו פרק, האחות קרול האת'ווי, שבעבר הייתה במערכת יחסים עם דאג רוס (ג'ורג' קלוני), מנסה לשים קץ לחייה. באותה תוכנית מתואר גם יומו הראשון בבית החולים של הסטודנט לרפואה ג'ון קרטר.
אחיות
 
הסדרה סובבת סביב האחיות ריד שגרות בעיר ווינטקה, אילינוי. אביהם רופא שנפטר בתחילת הסדרה היה מכור לעובדתו והזניח את משפחתו בנוסף לפרשיות אהבה שניהל. אשתו הופכת אלכוהוליסטית עקב כך. אביהם אשר רצה בנים ונולדו לו ארבע בנות, כינה אותן בשם בנים וכך אלכסנדרה הפכה לאלכס, ג'ורג'ינה לג'ורג'י, תיאודורה לטדי, ופרנצ'סקה לפרנקי.
אזעקת שווא

המלחמה הקרה בעיצומה, והמתח בין ארה"ב לבין רוסיה בשיאו. מפציץ אמריקני מקבל בטעות פקודה להפיל פצצה עם ראש נפץ גרעיני על מוסקבה. קולונל ג'ק גריידי נמצא כבר עם מטוסו עמוק בתוך שטח האויב, בנקודה שאין ממנה דרך חזרה. נשיא ארה"ב נמצא בקשר ישיר עם מנהיגי רוסיה.
ג'ורג' קלוני נולד בלקסינגטון שבמדינת קנטקי בארצות הברית, לנינה ברוס וורן ולניק קלוני. לאחר שעזב את המכללה בה למד, עבר ללוס אנג'לס לנסות למצוא עבודה כשחקן בתעשיית הסרטים. תפקידו המרכזי הראשון היה בסדרת הטלוויזיה "ER", אולם עוד קודם לכן הופיע בסדרת הטלוויזיה "רוזאן" בתפקיד המעביד של רוזאן בר.
לאחר שעזב את "ER", הופיע במספר סרטים, בהם "באטמן ורובין", "אחי, איפה אתה?" ו"אושן 11". כן הופיע בסדרת הטלוויזיה "חברים" בהופעת אורח. בשנת 2002 ביים את סרטו הראשון, "וידויים של מח מסוכן", שהתאפיין בעושר ויזואלי ובבימוי וירטואוזי, וזכה לאהדת המבקרים. בשנת 2005 כתב וביים את סרטו השני, "לילה טוב ובהצלחה", שהביא את סיפור מאבקו של שדרן הטלוויזיה אדוארד מורו בסנטור ג'וזף מקארתי ובציד המכשפות שלו. הסרט זכה להצלחה גדולה והביא לקלוני שש מועמדויות לפרס אוסקר. הסרט אף זכה בפרס התסריט הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר בפסטיבל ונציה.

ויקיפדיה
 
10 בו ברידג'ס
ללא אזהרה: ג'יימס בריידי 
 

ניסיון ההתנקשות בנשיא ארצות הברית רונלד רייגן התרחש ב-30 במרץ 1981,  נסיון ההתנקשות התבצע על ידי ג`ון הינקלי הבן, חולה נפש שהושפע מדמותו של טראוויס ביקל, הדמות הראשית בסרט נהג מונית. הינקלי ירה 6 יריות לכיוון הנשיא. כדור אחד פגע בו ופצע אותו. באותו האירוע נפצע ג`יימס בריידי דובר הבית הלבן.
מסתתרים באמריקה
 
סיפורו של גבר בשם ביל ג'אנוסון שגאוותו כראש משפחה לא נותנת לו לקבל סיוע מהרופאה אשר מטפלת בבנות החולות שלו. למרות מותה של אשתו ופיטוריו מעבודתו הוא חייב להוכיח לילדיו שהוא יכול להסתדר ולפרנס אותם. גם אם אתה נכנס לפעמים בקיר של לבנים עליך להתאושש ולחפש את ניצוץ התקווה.
קיסינג'ר וניקסון

תסריט מצוין של ליונל צ'אטווינד, מבוסס ברובו על הביוגרפיה של וולטר אייזקסון על הנרי קיסינג 'ר, התקןפה המדוברת היא 1972-1973 כאשר הנשיא ניקסון (בו ברידג'ס) פועל להביא לסיום המעורבות הצבאית האמריקאית בווייטנאם, ניקסון וקיסינג'ר עבדו יחד, למען מטרה זאת למרות המתיחות הברורה ביניהם וחילוקי הדיעות העזים.
בו ברידג'ס – שחקן וותיק מאוד, אחיו של השחקן ג'ף ברידג'ס ובנו של השחקן לוייד ברידג'ס. ברדיג'ס החל את דרכו בטלוויזיה בתפקידים כילד חלקם לצד אביו. ברידג'ס החל להופיע בסוף שנות ה- 40, ובשנות ה- 70 החל לקבל תפקידים ראשיים ביותר בסרטי טלוויזיה שונים. בסך הכל הכללי ברידג'ס מעולם לא כיכב בתפקיד מרכזי בתוכנית טלוויזיה, הוא אומנם הגיח לכל מיני תוכניות בהם "הסוכנות" בה כיכב ב- 32 פרקים בין השנים 2001/2003, "סטרגייט אלטלנטיס" בה כיכב ב- 40 פרקים בין השנים 2005/2007, ובין היתר גם כיכב לצד אחיו ג'ף בסרט הקולנוע המצליח "נערי בייקר המופלאים" משנת 89 בה כיכבה גם מישל פייפר. ברידג'ס כיכב ביותר מ-150 פרוייקטים שונים בקולנוע ובעיקר בטלוויזיה ובין היתר הוא היה מועמד ל- 11 פרסי אמי וזכה ב- 3 פרסים על הופעותיו בסרטי הטלוויזיה "ללא הזהרה"(91), "סיפור רצחיתן האמיתי של המעודדות מטקסס"(93), "המלחמה האזרחית השניה"(97) והוא גם זכה ב- 2 פרסי גלובוס הזהב.

ויקיפדיה
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות