של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 שחקני שנות ה-80 בטלויזיה האמריקאית
 
 
01 ריצ'ארד צ'מברליין
שוגון 
 

נווט אנגלי מוצא עצמו עמוק בתוך הקונפליקטים של יפן הפיאודלית של המאה ה-17, במיני-סדרה עטורת שבחים לפי ספרו של ג'יימס קלאוול (לאדוני באהבה, מלך עכברוש). עם גדול שחקני יפן, טושירו מיפונה (המבצר הנסתר) והשחקן האוסטרלי ריצ'רד צ'יימברלין (ציפורים מתות בסתר). אורסון וולס מקריין.
ציפורים מתות בסתר
 
המיני-סדרה עטורת התהילה (ששה פרסי אמי וארבעה גלובוס הזהב) על איש כמורה שנקרע בין ייעודו ומחויבותו לכנסיה לבין תשוקתו העזה לאישה שתובעת את מה שלא ניתן להשיג. עם ריצ'ארד צ'יימברלין (שוגון, צ'ייקובסקי), רייצ'ל וורד (כנגד כל הסיכויים) וג'ין סימונס (הנרקיס השחור, ספרטקוס). רומנטיקה והרבה סבל אנושי במימדים אפיים.
ולנברג: סיפורו של גיבור

איש עסקים שפעל כדיפלומט שבדי בהונגריה בתקופת מלחמת העולם השנייה, ותוך שימוש במעמדו הדיפלומטי הביא להצלתם ממוות של עשרות אלפי יהודים הונגרים. בין היתר הנפיק וחילק אלפי דרכוני חסות שבדיים ליהודי בודפשט, הקים רשת של בתי מחסה בחסות הכתר השבדי כמקלט בטוח ליהודים, הפעיל לחצים שונים על בכירים נאצים והונגרים.
ריצ'ארד צ'מבליין – מתחילת שנות ה- 60 ועד לסוף שנות ה- 80 היה צ'מברליין לאחד מכוכבי הטלוויזיה הגדולים בעולם. הוא התפרסם בתפקיד מתמחה צעיר בבית חולים והפך לכוכב פופולרי מאוד ולסמל מין עבור נערות צעירות בסדרה המצליחה "דוקטור קילדר" ששודרה בהצלחה בין השנים 61/66 עם 191 פרקים וצ'מברליין זכה על תפקידו בסדרה בפרס גלובוס הזהב. אם שנות ה- 60 הפכו את צ'מברליין לכוכב מוכר, אז שנות ה- 70 וה- 80 הפכו אותו למלך המיני סדרות האמריקאיות לחביב הנשים בכל העולם. הוא גילם תפקיד של נווט אנגלי שספינתו שקעה בים והוא נשטף לחופיה של יפן והופך לשבוי במיני סדרת הלהיט "שוגון" שזכתה לפופולריות אדירה בכל העולם בשנת 80 (וצ'מברליין זכה שוב בפרס גלובוס הזהב על תפקידו) ולאחר מכן זכה שוב להצלחה אדירה בכל העולם בתפקיד כומר שרמנטי במיני סדרת הלהיט "ציפורים מתות בסתר" ששודרה בשנת 83 וגם על הופעתו בסדרה זו זכה בפרס גלובוס הזהב. בשנות ה- 80 המשיך להופיע בהצלחה גדולה במיני סדרות ובסרטי טלוויזיה רבים, אך מאז תחילת שנות ה- 90 למרות שהוא הופיע באופן תדיר כוכבו דעך.

ויקיפדיה
 
02 ג'יימס גארנר
תיקי רוקפורד 
 

בלש פרטי, קצת עצלן, בעל חוש הומור וראש טוב (קצת דומה לתפקידו בסדרה "מאווריק") בסדרה המצליחה מאוד "תיקי רוקפורד". בסדרה בה גילם גארנר את דמותו של הבלש הפרטי ג'ים רוקפורד, מצא גארנר את מקומו והסדרה זכתה להצלחה אדירה בכל העולם, והפכה שוב את גארנר לכוכב אהוב ופופולרי מאוד.
צלילי לב
 
אורולוג מניו יורק בשם הרולד ליר מקבל נקודת מבט נגדית כאשר הוא סובל מהתקף לב ונאלץ להתמודד מול מערכת רפואית אשר אינה מצויידת נכון להיות לעזר. אשתו מרתה נוקטת בצעדים כדי להילחם במערכת הרפואית והמשפטית על מנת שחולים יזכו לחמלה ולשירות טוב יותר.
הבטחה

כאשר אמו מתה, בוב לא רק יורש את ביתם, אלא גם את המשמורת על אחיו הצעיר, הסובל ממחלת סכיזופרניה ואפילפסיה. בגיל 21, הבטיח בוב להשגיח על אחיו ולמרות שלא ראה אותו שנים רבות מאז הוא משתדל לעמוד בהבטחתו לשמור על אחיו לידו ולא לאשפז אותו במוסד מיוחד.
לאחר עשור מוצלח מאוד בו הפך לכוכב קולנוע גדול ומוכר, הגיעו שנות ה-70 ואיתם החלשות הקריירה של גארנר, סרטיו מתחילת שנות ה- 70 בהם "איש ושמו סלייג' " משנת 70, "כולנו איתך האקדוחן" משנת 71 סרט ההמשך הפחות מוצלח ללהיט "כולנו איתך השריף", "הם הורגים רק את בעליהם" משנת 72 ו- "האינדיאני הקטן" משנת 73 כולם נכשלו כלכלית, וגם ניסיונו לחזור לטלוויזיה בסדרה קומית מערבונית חדשה בשם "ניקולס" בשנים 71/72 נחלה כישלון וירדה לאחר עונה אחת (אגב גארנר התעקש שבפרק הסיום יהרגו את הדמות שלו שחס וחלילה הוא לא ייצטרך יום אחד לחזור לתפקיד). אך מזלו של גארנר השתנה בין לילה כאשר הוא לוהק לתפקיד בלש פרטי, קצת עצלן, בעל חוש הומור וראש טוב (קצת דומה לתפקידו בסדרה "מאווריק") בסדרה המצליחה מאוד "תיקי רוקפורד". בסדרה בה גילם גארנר את דמותו של הבלש הפרטי ג'ים רוקפורד, מצא גארנר את מקומו והסדרה זכתה להצלחה אדירה בכל העולם, והפכה שוב את גארנר לכוכב אהוב ופופולרי מאוד. הצלחת הסדרה ששודרה בין השנים 74/80 עם 122 פרקים, החזירה את גארנר למרכז הבמה, והוא זכה האמי על משחקו בסדרה ופרס בחירת הקהל לשחקן הטלוויזיה האהוב בארה"ב בשנת 78 והוא גם זכה בתואר השחקן הסקסי ביותר בטלוויזיה באותה התקופה.

ויקיפדיה
 
03 ג'יימס וודס
שמי הוא ביל 
 

מבוסס על סיפור אמיתי. ביל וו. הוא ברוקר מצליח שנתפס לאלכוהוליזם.
לאחר נסיונות גמילה כושלים, הוא מוצא את הדרך, ובעזרת חבר אלכוהוליסט הם משתחררים מההתמכרות ומקימים קבוצות תמיכה לאלכוהוליסטים - "אלכוהוליסטים אנונימיים" (AA). מומלץ לכל אלו המרגישים עצמם מכורים למשהו.
הבטחה
 
כאשר אמו מתה, בוב לא רק יורש את ביתם, אלא גם את המשמורת על אחיו הצעיר, הסובל ממחלת סכיזופרניה ואפילפסיה. בגיל 21, הבטיח בוב להשגיח על אחיו ולמרות שלא ראה אותו שנים רבות מאז הוא משתדל לעמוד בהבטחתו לשמור על אחיו לידו ולא לאשפז אותו במוסד מיוחד.
באהבה ובמלחמה

סרט זה הינו על תקופת 8 השנים בשבי של איש חיל הים, ג'יימס סטוקדייל בצפון ויטנאם. בזמן שהותו במחנות השבי כגון האחד הידוע לשימצה ביותר "האנוי הילטון", הוביל קבוצת ההתנגדות של אסירים כנגד השבי ועקב כך התמודד מול עינויים, בידוד, ורעב בניסיונות לשבור את רצונו לחופש. בו זמנית בארצות הברית, אשתו פועלת לשחרורו.
וודס נולד בורנל שביוטה למרתה ולגייל פאטון וודס, איש מודיעין צבאי שנפטר בשנת 1960 במהלך ניתוח. אמו של וודס מרתה נישאה בשנית, לתומאס דיקסון. וודס גדל בעיר וורוויק, רוד איילנד ולמד ב"בית ספר פילגרים" בעיר. וודס שאביו שירת שירות צבאי מרבי התקבל לאקדמיית חיל האוויר של צבא ארצות הברית, מספר שבועות לפני שעזב את האקדמיה נקלע וודס לתאונת עבודה כאשר לוחיות במחשב המטוס פגעו בידו של וודס וגרמו לפגיעה קשה בגידו, בגלל הפציעה נאלץ וודס לפרוש מהשירות הצבאי. וודס למד במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס תואר ראשון במדע המדינה, במהלך לימודיו השתתף וודס גם בכמה הצגות. וודס נשר מהמכון הטכנולוגי בשנת 1969 זמן קצר לפני שהיה אמור לסיים את לימודיו בהצלחה וזאת כדי לפתח את קריירת המשחק שלו.

ויקיפדיה
 
04 ג'ון ריטר
שלושה בדירה אחת 
 

הסדרה נעשתה על בסיס קומדית המצבים הבריטית "Man About the House", ועסקה כמוה בגבר ובשתי נשים שחולקים דירה. בתחילת הסדרה, עבר ג'ק טריפר (ג'ון ריטר) לדירתן של כריסי סנו (סוזן סאמרס) וג'נט ווד (ג'ויס דוויט). כדי שבעל הבית סטנלי רופר (ואחריו, ראלף פארלי) יאפשר לו לגור עם השתיים, טען ג'ק כי הוא הומוסקסואל.
הופרמן
 
ג'ון ריטר מנסה לשנות כיוון בסידרה בשם "הופרמן" על שוטר שיורש בניין אותו הוא אמור לתחזק. בחוסר זמן נוראי בין עבודתו כשוטר ובין תפקידו החדש בניהול בית דירות, הארי הופרמן שוכר את סוזאן סמית כמנהלת האחזקה של הבניין. הארי וסוזאן גם מוצאים עצמם מעורבים במערכת יחסים רומנטית.
מוות בסיבות לא טבעיות

פרנק קולמן הוא יוצא מלחמת ויטנאם אשר גוסס מסרטן. מחלתו נובעת מחשיפתו לגורמים כימיקליים הידועים בשם Agent Orange, הוא פונה לאיש מינהל יוצא ויטנאם גם הוא המשמש כיועץ כנגד החברה המפעילה את הכימיקלים הנ"ל. שניהם יחד נלחמים מול המערכת הבירוקרטית המחפה על הסכנות מחומרים אלה.
נדמה כאילו ג'ון ריטר (1948-2003) תמיד היה בטלוויזיה, בתפקיד זה או אחר. הוא אפילו הספיק להגיח לפרק "טד" בעונה השנייה של "באפי קוטלת הערפדים" שם גילם את הרובוט שהתאהב בג'ויס והתנכר לבאפי. אך נראה כאילו ג'ון ריטר לא הצליח לשחזר את הצלחתו כג'ק טריפר מ"שלושה בדירה אחת" אי שם בסוף שנות השבעים. בראיון שנערך עימו פעם, חשף ג'ון ריטר את רצונו העמוק ביותר, שיזכרו אותו לא רק בתור ג'ק טריפר מ"שלושה בדירה אחת". ריטר, שנצרב בתרבות הטלוויזיה האמריקנית בתור ג'ק המגושם והחרמן במשך שבע שנים בסדרה, תמיד פחד להילכד בתדמית הבחור המצחיק עם הפאסון הבלתי נגמר, שלא תאפשר לו להתפתח ולהשיג תפקידים יותר רציניים בתעשייה בהוליווד. באופן אירוני, עבודת המשחק הראשונה של ריטר היתה דווקא דרמטית מאוד, הוא שיחק את הכומר פורדוויק בסדרת הדרמה הנשכחת "משפחת וולטון", אותה סדרת דרמה שעליה אמר ג'ורג' בוש האב "אנשים צריכים להתנהג יותר כמו משפחת וולטון, ולא כמו משפחת סימפסון". טוב, לא כולם אוהבים טלוויזיה.

ויקיפדיה
 
05 טד דנסון
חופשי על הבר 
 

עלילה מתרחשת בתוך פאב שכונתי בעיר בוסטון, שנקרא צ'ירס. הסדרה סובבת סביב האנשים הקבועים שפוקדים את הבר מדי יום והעובדים במקום. כמעט כל הפרקים התנהלו בחדר הראשי של הפאב, ולעתים רחוקות העלילה התרחקה מחוץ לפאב עצמו. העונות הראשונות סבבו סביב הניסיונות של סאם לחזר אחרי נשים שונות ובעיקר אחרי הברמנית דיאן.
משהו בנוגע לאמיליה
 
משהו בנוגע לאמיליה הוא סרט טלוויזיה מ-1984 המציג דרמה משפחתית הנגרמת עקב תופעת בעיית גילוי עריות. הסרט בכיכובו של טד דנסון, גלן קלוז, פרנסיס מיסי ורוקסנה זאל. רוקסנה זאל הפכה לזוכה הצעירה ביותר אי פעם בפרס האמי בעקבות סרט זה.
עסקים משפחתיים

ראש משפחת מאפיה (סם וונמייקר) לא יודע שבנו הבכור גאפ (טד דנסון) מלשין למשטרה על פעילות המשפחה בתמורה להגנה. כל זאת בזמן שאחיו הצעיר של גאפ, פיל (דיוויד מורס) המשמש כסגן נשיא בנק משתדל להתרחק כמה שיותר מהעסקים המפוקפקים של המשפחה.
דנסון החל את הקריירה שלו בתחום הבידור באופרת סבון בשם "עולם נוסף" ב-1975. לאחר מכן השתתף בתפקידי אורח במספר סדרות, בהן "לברן ושירלי", "משפחה", "בנסון" ו"Magnum, P.I." בשנת 1982 נבחר דנסון לתפקיד ראשי בסדרת קומדיית מצבים בשם "חופשי על הבר". בסדרה גילם דנסון את סאם מאלון, בעלים של פאב שכונתי שהיה שחקן בייסבול בקבוצת בוסטון רד סוקס, אך התמכרותו לאלכוהול הביא למפלתו. כאלכוהוליסט משתקם החליט לקנות פאב ולנהל אותו. על תפקידו ב-11 עונות הסדרה קיבל דנסון שני פרסי גלובוס הזהב ושני פרסי אמי, ובנוסף היה מועמד ל-9 פרסי אמי ול-8 פרסי גלובוס הזהב. הדמות אותה גילם דנסון בסדרה הייתה פופולרית מאוד והופיעה הופעות אורח בסדרות המצליחות "פרייז'ר" ו"משפחת סימפסון". את פרס גלובוס הזהב השלישי שלו קיבל דנסון על הופעתו הראשית בדרמה "משהו לגבי אמיליה". בשנת 1996 גילם דנסון את דמותו הספרותית של למיואל גוליבר בסדרה זוכת 5 פרסי אמי המבוססת על הרומן של ג'ונתן סוויפט "מסעי גוליבר". סדרה נוספת שבה כיכב דנסון הייתה הסדרה הקומית "בקר", בה גילם דנסון את הדמות הראשית, ד"ר ג'ון בקר חם המזג. בקר הוא בוגר בית הספר לרפואה של הארוורד ומנהל מרפאה שכונתית. על תפקידו בסדרה היה דנסון מועמד לפרס גלובוס הזהב. הסדרה רצה בין השנים 1998-2004.

ויקיפדיה
 
06 טוני דנצה
מי הבוס? 
 

האלמן טוני מיסלי (טוני דנזה) הוא שחקן כדור בסיס לשעבר של סנט לואיס קרדינלס אשר נאלץ לפרוש עקב פציעה בכתף. טוני מחליט לעזוב את ברוקלין על מנת למצוא סביבה טובה יותר עבור בתו הקטנה, סמנתה (אליסה מילאנו). בסופו של דבר הוא מחליט לעבוד בעיירה היוקרתית פיירפילד שבקונטיקט כסוכן בית עבור אנג'לה באוור (ג'ודית לייט).
טקסי
 
בשנים 1976-1979 היה דנזה מתאגרף מקצועי עם שיא ניקוד וכל ניצחונותיו והפסדיו היו בנוקאאוט. הוא פרש מאיגרוף לאחר שקיבל ב-1978 תפקיד בקומדיית המצבים "טקסי", בה גילם נהג מונית ומתאגרף. ב-1983 ירדה התוכנית וב-1984 עלתה קומדיית המצבים "מי הבוס?"
לוחם החופש

סיפורו של חייל אמריקאי המוצב בברלין ומתאהב בנערה גרמנית במזרח ברלין בימים הרעים של המלחמה הקרה , שנת 1961. למרות שהסיפור נראה קצת ממוחזר הגרסה הזאת מציעה כמה תרחישים מעניינים להימלטות ממזרח גרמניה. הסצנות של הברלינאים במזרח המסכנים את חייהם כדי להימלט מעול הקומוניזם ולעבור למערב מרתקות במיוחד.
בשנים 1976-1979 היה דנזה מתאגרף מקצועי עם שיא ניקוד של 9-3. כל ניצחונותיו והפסדיו היו בנוקאאוט. הוא פרש מאיגרוף לאחר שקיבל ב-1978 תפקיד בקומדיית המצבים "טקסי", בה גילם נהג מונית ומתאגרף. ב-1983 ירדה התוכנית וב-1984 עלתה קומדיית המצבים "מי הבוס?" בכיכובו של דנזה ששיחק בה את מנהל משק הבית והאב החד-הורי טוני מיסלי. הקומדיה הצליחה מאוד ושודרה עד 1992. לאחר מכן שיחק דנזה בקומדיות המצבים הכושלות "רחוב הדסון" (1995) ו"המופע של טוני דנזה" (1997). ב-1998 שיחק בפרק בסדרה "הפרקליטים", עליו היה מועמד לפרס אמי עבור השחקן האורח הטוב ביותר. בשנים 2000-2002 שיחק בסדרת הדרמ "Family Law". בשנת 2004 עלתה לשידור תוכנית אירוח בהנחיית דנזה, שנקראה "המופע של טוני דנזה". התוכנית שודרה בשידור חי מדי בוקר בניו יורק, שם צולמה, וברחבי ארצות הברית בשידור מאוחר יותר. ב-9 במאי 2005 התארח בתוכניתו ראסטי וולאס, נהג NASCAR, והתחרה בדנזה במירוץ קארטינג. וולאס פגע בדנזה בטעות והקארט של דנזה התהפך. אף אחד מהם לא חבש קסדה באותו זמן, ודנזה סבל מזעזוע מוח. באוקטובר אותה שנה חזר דנזה להתחרות במירוצי קארטינג. "המופע של טוני דנזה" ירד ב-26 במאי 2006.

ויקיפדיה
 
07 לארי הגמן
דאלאס 
 

כל מילה מיותרת. אופרת הסבון האלמותית, שדוממה את התנועה בכבישים ורוקנה את בתי הקפה, על מאבקי השליטה של איילי הנפט, בני משפחת יואינג הטקסנים, ג'יי-אר, בובי, סו אלן וכל החבריה שהיו לאגדה עוד בחייהם, רצופי המהמורות והתככים. מתישהו תבוא השאלה שתשנה את פני ההיסטוריה - מי ירה בג'יי-אר? דייוויד ג'ייקובס יצר.
מפגש קטלני
 
העלילה נעה ונדה בין ארה"ב למקסיקו, סם הוטן (לארי הגמן) טייס מסוק הוא טייס צבאי לשעבר, אשר כעת עובד כטייס לעת מצוא. הסיפור הוא די פשוט, סם חייב להגן על חברה ישנה (כריס באטלר המגולמת על ידי סוזאן אנספאש) שנישאה לגנגסטר עשיר מגנגסטרים אחרים שטסים בין ארה"ב למקסיקו סיטי.
נוטס לנדינג

הסדרה התרחשה בפרבר חוף פיקטיבי של לוס אנג'לס בדרום קליפורניה, ועקבה אחרי חייהם של ארבעה זוגות נשואים המתגוררים בפרבר הנושא את אותו השם, ברחוב המהווה מבוי סתום. קווי העלילה של הסדרה התפתחו בצורה סנסציונית יותר וכללו אונס, רצח, חטיפה, התנקשות, הברחת סמים, תככים תאגידיים וחקירות פליליות.
בסוף שנת 1977 עמדה בפני הגמן הברירה לשחק את תפקיד "דייויד באנר" בגרסה הטלוויזיונית של "הענק הירוק", או לשחק דמות של איל נפט נבל בסדרה "דאלאס". הגמן בחר להשאיר מאחוריו את תדמית "האיש הטוב" ולשחק את הנבל. דאלאס הייתה הצלחתו הגדולה של הגמן. הסדרה, שהחלה כמיני סדרה בת חמישה פרקים, הפכה לאופרת הסבון הראשונה ששודרה בזמן צפיית השיא, וזכתה להצלחה במשך ארבע עשרה שנים. הגמן, יליד טקסס, לוהק כג'יי אר יואינג, בנו הבכור של החוואי ואיש הנפט ג'וק יואינג (ג'ים דייוויס), דמות תככנית, שכולם אוהבים לשנוא. לצדו של הגמן לוהקו כוכבי קולנוע מזדקנים משנות ה-50 כדייוויס וברברה בל-גדס, וכן שורת שחקנים צעירים וכמעט בלתי מוכרים כפטריק דאפי וויקטוריה פרינסיפל. הרעיון המקורי של הסדרה היה להתמקד בחייהם של בובי ופאמלה, אחיו של ג'יי אר ואשתו, והסדרה תוכננה להימשך חמישה פרקים בלבד. המפיקים לא צפו לסדרה הצלחה ניכרת. כאשר שודרה הסדרה ניתן היה להבחין כי הדרך שבה גילם הגמן את ג'יי אר. ממקדת בו את תשומת הלב, ומביאה את הסדרה לקהל רחב יותר משתוכנן מראש. יחסיו העכורים של ג'יי אר עם אשתו, מלכת היופי לשעבר, סו-אלן, עוררו עניין רב והיוו משקל שכנגד להופעתם המתקתקה של דאפי ופרינסיפל בתפקיד בובי ופאמלה. אחוזי הצפייה הגבוהים להם זכתה התוכנית הביאו להסרטת עונה שנייה. מבחינה חברתית הצליח הגמן ליצור צוות מלוכד, ומחוץ לאתר הצילומים שמר על יחסים טובים עם כוכביה האחרים של הסדרה.

ויקיפדיה
 
08 מייקל ג'. פוקס
קשרי משפחה 
 

התוכנית עסקה בחייהם של בני משפחת קיטון, תושבי העיר קולומבוס. ההורים בעלי השקפת עולם ליברלית הם סטיבן קיטון, איש עסקים בעל ערוץ טלוויזיה ציבורי, ואליס קיטון, ארכיטקטית מצליחה ושלושת ילדיהם: אלכס (אשר מגולם על ידי מייקל ג'יי פוקס) הבן השאפתן של המשפחה בעל השקפת עולם שמרנית, מאלורי וג'ניפר.
פאלמרסטאון, ארה"ב
 
בוקר טי פרימן ודייויד הול היו שני ילדים בני תשע שגדלו יחדיו בקהילה דרומית, כפרית אמריקאית בעיירה בשם פאלמרסטאון, בתקופת השפל של שנת 1930. הם היו חברים הכי טובים למרות העובדה שבוקר טי היה שחור ודיוויד היה לבן. אביו של בוקר היה נפח העיירה ואילו אביו של דיוויד היה בעל המכולת השכונתית.
שיח רעיל

הקיץ הגיע שוב וילדים נוהרים מכל מקום למחנה פיינווד ב קליפטון, מיין. דניס בקסטר הוא ראש המחנה החדש בעל משיכה לרונדה, האחות החדשה. טימי הוא ילד ביישן עם הערכה עצמית נמוכה שמחפש כל הזמן דרך לברוח משם וסביבו ילדים שונים מחבר אלים ועד החבר הרגשני.
פוקס נולד באדמונטון, אלברטה שבקנדה. פוקס ומשפחתו נאלצו לעבור מספר בתים ברחבי קנדה, היות שאביו עבד בכוחות הביטחון הקנדיים. לבסוף הם השתקעו בפרבר בורנבי בוונקובר, קולומביה הבריטית, כאשר אביו ויליאם פוקס החליט לפרוש מעבודתו בשנת 1971. פוקס הצטלם לסדרת הטלוויזיה הקנדית "לאו ואני" בשנת 1976, כאשר היה בן 15 (הסדרה עלתה לאוויר רק בשנת 1981). בגיל 18 הגיע פוקס מקנדה ללוס אנג'לס, קליפורניה, על מנת להמשיך ולפתח את הקריירה שלו כשחקן. פוקס כיכב בטלוויזיה האמריקנית בסרט "מכתבים מפרנק", תחת השם "מייקל פוקס". הוא התכוון להמשיך להשתמש בשם זה, אך כשנרשם לאיגוד השחקנים (Screen Actors Guild) הסתבר ששחקן נוסף נקרא באותו שם. באוטוביוגרפיה שלו, "Lucky Man", מסביר פוקס שהוא היה צריך לשנות את שמו אך הוא לא אהב את הצליל של אנדרו או אנדי פוקס. הוא החליט להשתמש באות אמצעית אבל משום שלא רצה שיקראו לו Michael A. Fox (נשמע כמו - מייקל "אה?" פוקס) הוא החליט לאמץ את האות J כהוקרה לשחקן האופי מייקל ג'יי פולרד. פוקס טוען לעתים בבדיחות הדעת כי האות ג'יי מציינת"Jenius" עיוות של המילה Genius, גאון או "Jenuine" עיוות של המילה Genuine, מקורי.

ויקיפדיה
 
09 סטייסי קיץ'
בתו של מיסטרל 
 

מגי היפה והנאיבית מגיעה לפריז והופכת להיות דוגמנית ציור וכוכבנית אהודה, מושכת את תשומת ליבו של צייר מצליח בשם ג'וליאן מיסטרל, איש שחצן ואנוכי אשר עבודתו נמצאת מעל לכל דבר אחר.
הם מנהלים רומן במשך זמן מה אך נפרדים כאשר ג'וליאן מוצא לעצמו פטרונית אומנות עשירה שלבסוף הופכת גם להיות אשתו.
המינגוויי
 
מיני סדרה על אחד מגדולי הסופרים האמריקאים, ארנסט המינגוויי, מחבר של קלאסיקות כגון וזרח השמש, למי צלצלו הפמונים והזקן והים, ארנסט המינגווי חי חיי הרפתקאות רוב חייו ובכוחות עצמו. הקריירה שלו כעיתונאי הובילה אותו למקומות כגון צרפת, ספרד, איטליה, אפריקה, קובה, שם הוא חי חיים של מצ'ואיזם, נלחם במלחמות, טיפס על הרים ועוד.
מייק האמר

מייק האמר הבלש יציר דמיונו של הסופר מייק ספילאני שרבים מספריו עסקו בו וכן הוסרטו לסרטים וסדרות טלוויזיה. מייק האמר הוא בלש פרטי הנאבק בכל בכוחות עצמו, הוא קשוח, הוא ישר והנשים פשוט אוהבות אותו. הסדרה עוקבת אחר מעלליו בעודו פותר מגוון רב של עבירות פשע שרובן כרוכות בתיקי רצח.
סטייסי קיץ' נולד ב-2 ביוני 1941 בסוואנה ג'ורג'יה, סטייסי למד בתיכון ואן נויס וסיים את לימודיו שם בשנת 1959 ולאחר מכן, התקבל ללימודים באוניברסיטת קליפורניה. לסטייסי יש שני תארים מאוניברסיטת קליפורניה, אחד בשפה האנגלית, והשני באומנות הדרמה. כמו כן, סטייסי קיבל דיפלומה מבית בספר "ייאל" לדרמה. קיץ' הופיע לראשונה בברודווי במחזה "אינדיאנים", וכמו כן שיחק בסרטים כמו "בעשן ובחלומות מתוקים". סטייסי שיחק בעוד סרטים נוספים בתפקידים נודעים כמו "אב משפחת פוקס טוניס" ועוד... סטייסי היה נשוי שלושה פעמים ואבא לשני ילדות מאישתו השנייה, ואבא לעוד שני ילדים מאשתו השלישית. בנוסף להיותו שחקן קולנוע וטלוויזיה , קיץ' נודע בהיותו אחד השחקנים השקספיריים הטובים ביותר בארה"ב. קיץ' קיבל את פרס "גלובוס הזהב" בקטגוריית השחקן הטוב ביותר והיה מועמד לפרסי האמי והטוני. בנוסף הוא זכה בשלל פרסים המשבחים את עבודתו ותרומתו לתאטרון הלאומי הקלאסי. קריאת המחזות השיקספיירים של קיץ' זכו בתואר "אחד הדיסקים הנימכרים ביותר" בארה"ב ובאנגליה.

ויקיפדיה
 
10 רוברט גיום
בנסון 
 

ספין-אוף של הסיטקום הפופולרי משנות ה-70, "בועות", שלוקח הלאה את דמות הבאטלר המתוחכם, בנסון דובואה. בסדרה הקרויה על שמו, מגיע המשרת הנאמן והחכם, לארגן קצת את חייו של המושל האלמן יוג'ין גאטלינג. הוא לא רק דואג לענייני האחוזה, אלא גם עוזר לגדל את בתו של המושל ומייעץ לבוס הפוליטיקאי שלו בענייני דיומא!
בועות
 
סדרת הפולחן המשוגעת המציגה נכוחה את חייהם חסרי השפיות של אלה המתקיימים בעולם האפל של אופרת סבון. העלילה סובבת סביב משפחת טייט ומשפחת קמפבל, האוהבים והשונאים, ובין שלל הדמויות הצבעוניות ניתן למצוא משרת ציני, זקן תמהוני שתקוע במלחמת העולם השנייה וברנש בא בימים שבטוח שהוא בלתי נראה.
צפון ודרום

מלחמת האזרחים בארצות הברית כפי שמשתקפת מחייהם של שני חברים ומשפחותיהם, שמוצאים עצמם משני צדי המתרס של מפת הקרבות. אפוס טלוויזיוני מוצלח ששם את פטריק סווייזי (ריקוד מושחת) על קדמת הבמה. זוכה פרס האמי בתחום התלבושות. ואכן מדובר בגרנדיוזיות מנקרת עיניים.
רוברט גיום – בשנות ה- 70 וה- 80 היה גליום לכוכב גדול מאוד בטלוויזיה האמריקאית ואחד מכוכבי הטלוויזיה השחורים הראשונים על מסך הבד. הוא התפרסם בתפקיד המשרת בנסון בסדרה המצליחה "בועות" בה כיכב ב-58 פרקים בין השנים 77/80 ולאחר מכן קיבל סדרת ספין אוף משלו עם דמותו של בנסון בסדרה מצליחה מאוד בה גילם את דמותו של בנסון הפעם כמנהל ביתו של פוליטיקאי. גיום גילם את דמותו של בנסון המשרת הנבון בכישרון רב עם הרבה הומור שנון והבעות פנים מצחיקות. הסדרה זכתה להצלחה ענקית ושודרה בין השנים 79/86 ושודרו ממנה 158 פרקים וגליום זכה בפרס האמי פעמיים על דמותו של בנסון גם בסדרה "בנסון" וגם בסדרה "בועות". לאחר רדת הסדרה בועות המשיך ועדין ממשיך להופיע בקצב רב מאוד בסרטים רבים בעיקר בהפקות טלוויזיוניות ובין היתר תוכלו למצוא אותו במיני סדרה "צפון דרום"(85), ב-12 פרקים בסדרה "המופע של רוברט גליום"(89), בסרט הקולנוע "אני אישתי ובעלה"(80), בסדרה קצרת החיים "לילה ספורט"(98/2000) בה שודרו 45 פרקים.

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות