של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 שחקני שנות ה-70 בטלויזיה האמריקאית
 
 
01 פיטר שטראוס
עשיר ועני 
 

הסדרה הקיפה את התקופה שבין 1945 ל-1960 ותיארה את מהלכי חייה הפתלתלים של משפחת המהגרים הגרמניים, האחים ג'ורדאש. רודי היה האח העשיר, יזם שאפתן ומשכיל שלמרות הרקע ממנו צמח הצליח להקים אימפריה פוליטית ומסחרית. טום, האח העני, היה מורד שלבסוף פנה לאגרוף לפרנס את עצמו.
מייל יריחו
 
פיטר שטראוס מגלם את דמותו של לארי "ריין" מרפי, שנשלח למאסר ארוך אותו הוא בוחר להעביר בהתבודדות מזהרת. הנאתו הגדולה, כשניתנת לו ההזדמנות, היא לרוץ למרחקים ארוכים. לא עובר זמן רב והוא מגיע להישגים מרשימים, אך מסרב להפצרת הרשויות להפוך את העניין למקצועי יותר.
ג'ו הצעיר, הקנדי הנשכח

ג'וזף קנדי ג'וניור היה הבן הבכור של שבט קנדי. הוא גדל בהתמודדות עם דעות קדומות עקב היותו אירי וקתולי. אביו אמר לו כי הדרך הטובה ביותר להתנקם באנשים אלה היא ליצור השפעה גדולה בתחום הפוליטי, אך קודם הוא צריך לשרוד את מלחמת העולם השנייה, וגם לעשות משהו כמעט סנסציוני כמו אחיו ג'ק, אשר קיבל מדליית גבורה.
פיטר שטראוס – לצופי הטלוויזיה בארצנו מוכר שטראוס בעיקר בכך שהופיע ב-2 מיני סדרות מאוד מצליחות ופופולאריות ששודרו בארצנו הקטנה וזכו לאהדה רבה והפכו בזמן הערוץ הראשון לשיחת היום. המיני סדרה הראשונה בה כיכב הייתה הפקה גדולה בשם "עשיר ועני" בה כיכב לצד שחקן צעיר אחר בשם ניק נולטה (שהפך כמובן לכוכב קולנוע מוכר בשנות ה- 80). הסדרה שזכתה לאחוזי צפיה גבוהים ושודרה בהצלחה בכל העולם בשנת 76 (שודרו ממנה 8 פרקים) הפכה את שטראוס לשחקן מוכר והוא חזר לדמותו של רודי ג'ורדאש בעוד 21 פרקים מצליחים בין השנים 76/77 בסדרת ההמשך "עשיר ועני חלק 2". לאחר מכן המשיך שטראוס להופיע בסרטי טלוויזיה רבים, ולהצלחה נוספת גדולה זכה במיני סדרה "מצדה" בשנת 81 בה כיכב בתפקיד הראשי לצד פיטר אוטול ובשנת 85 כיכב בתפקיד "הבל" במיני הסדרה הפופלרית מאוד "קיין והבל" שזכתה להצלחה גדולה. מאז ממשיך שטראוס להופיע בקצב די גדול בעיקר בסרטי טלוויזיה ומיני סדרות שונות בהם זכורות בעיקר הופעותיו במיני סדרה "אחוות שושנים" משנת 89 בה כיכב לצד רוברט מיצ'אם, "צדק טקסקני" משנת 95 ו- "ענוג הוא הלילה" משנת 85.

ויקיפדיה
 
02 מייקל לנדון 
בית קטן בערבה 
 

סדרת הקאלט האהובה על הילדים (במיוחד הישראלים של שנות ה-70), שבה בני הזוג אינגלס - חלוצים אמריקאים - מגיעים למינסוטה של המחצית השנייה של המאה ה-19, כדי להקים בית חדש וחווה בו תגדלנה ילדותיהם. מבוסס על סיפורה האישי של הסופרת לורה אינגלס וויילדר. בשנה שבה יצאה הייתה הסדרה מועמדת ל-17 פרסי אמי.
בוננזה
 
זירת ההתרחשות של הסדרה היא המערב הפרוע, לפני פרוץ מלחמת האזרחים האמריקנית. גיבורי הסדרה הם בני משפחת קרטרייט, שמנהלים חווה גדולה ("הפונדרוסה") בנבדה, בסמוך לאגם טאהו - האב האלמן בן (לורן גרין), והבנים (מאמהות נפרדות) אדם (פרנל רוברטס), הוס (דן בלוקר) וג'ו (מייקל לנדון).
האצן למרחקים ארוכים

בן ארבע עשרה אשר עדיין מרטיב במיטה רץ הביתה כל יום מבית הספר כדי להוריד את הסדין הרטוב שאמו תלתה מחלון חדר השינה שלו כדי להעניש אותו. הוא רץ מהר כדי להגיע לשם לפי שהחברים שלו יעברו ליד הבית. הכשרה זו מכינה אותו בעל כורחו להיות אצן תחרותי.
מייקל לנדון (באנגלית: Michael Landon;‏ 31 באוקטובר 1936 - 1 ביולי 1991) נולד בשם יוג'ין מוריס הורוביץ, (Eugene Maurice Orowitz), היה שחקן ובמאי אמריקאי. לנדון נולד בקווינס, ניו יורק לאב יהודי, ואם לא יהודיה. עם זאת, לנדון החשיב את עצמו כיהודי. לנדון נודע בזכות סדרות הטלוויזיה בהן הופיע. ב-1959, הוא החל לשחק בתפקיד כ"ג'ו הקטן" בסדרה בוננזה. ב-1962, הוא כתב לסדרה לראשונה, וב-1968 הוא ביים פרקים בסדרה. הסדרה הסתיימה ב-16 בינואר 1973. שנה לאחר מכן הוא החל לשחק את "צ'ארלס אינגלס" בסדרה בית קטן בערבה, וב-1984 הוא שיחק בתפקיד מלאך בסדרה "הדרך לרקיע". לנדון היה נשוי 3 פעמים במהלך חייו. ללנדון 8 ילדים, 2 מתוכם מאומצים. ב-5 באפריל 1991, התגלה אצל לנדון סרטן הלבלב. הוא נפטר כ-3 חודשים לאחר מכן בגיל 54.

ויקיפדיה
 
03 ג'ק קלוגמן 
הזוג המוזר 
 

שני גברים גרושים חולקים דירה משותפת. האחד, מנהל אורח חיים פרוע ומבולגן. השני, בעל אובססיה לסדר ולנקיון. החיכוך הבלתי נסבל בין שני הגברים, מוליד קומדייה מצבים מוטרפת המובילה למסקנה כי גירושים זה לא פיקניק.
קווינסי
 
קווינסי וסאם עובדים במכון הפתולוגי וחוקרים גופות החשודות שנרצחו, לרוב הם מגלים עובדות מדעיות בחקר הגופות שמשנים את נסיבות הרצח או המניעים לרצח ויכולים לשנות את העלילה כולה אשר נחשבה לגירסה הרשמית של המשטרה החוקרת את המקרה.
אהבה נוסח אמריקה

בכל פרק היו מספר סיפורים שונים עם כוכבים אורחים שהיו מוצגים בפתיח בתוך לבבות ורודים , סגנון הפתיח הזה אומץ מאוחר יותר ע"י יוצרי ומפיקי "ספינת האהבה" הסדרה הופקה בין השנים 69-74 ע"י ג'וזף ברברה הידוע יותר מהסדרות המצויירות הרבות שהפיק ומן הסתם גם בסדרה הנ"ל היתה פינה קבועה של סדרת סירטונים מצויירים.
ג'ק קלוגמן – לאחר עשרים שנה של הופעות בשורה ארוכה מאוד של סרטי טלוויזיה ותפקידי אורח בסדרות שונות בטלוויזיה משנת 50 (יותר מ- 70 הופעות שונות) זכה קלוגמן בגיל 48 להצלחה ולפרסום בסדרה "הזוג המוזר" שהתבססה על מחזהו המצליח של ניל סיימון שהופק גם לסרט מצליח מאוד בשנת 68 בכיכובם של וולטר מתאו ו- ג'ק למון. הסדרה "הזוג המוזר" אודות שני חברים אוסקר המפוזר ו- פליקס חולה הניקיון (בגילומו של השחקן טוני רנדל) זכתה להצלחה גדולה מאוד ולשבחים רבים ושודרה בין השנים 70/75 עם 114 פרקים וקלוגמן זכה בשני פרסי אמי ופרס גלובוס הזהב על משחקו בסדרה. לאחר רדת הסדרה לוהק קלוגמן לתפקיד ראשי בסדרה שונה לחלוטין על רופא בשם קווינסי בסדרה בלשית מצליחה מאוד "קווינסי" ששודרה בהצלחה גדולה בין השנים 76/83 עם 148 פרקים.

ויקיפדיה
 
04 אדווארד אסנר 
לו גרנט 
 

בסדרה זו ממשיך אסנר לגלם את דמותו של לו גרנט, שעבר מניהול מהדורת חדשות בטלוויזיה לתפקיד עורך העיתון הבדיוני "לוס אנג'לס טריביון". הסדרה שודרה בין השנים 1982 - 1977. "לו גרנט" הייתה סדרת דרמה רצינית בת 60 דקות על עיתונאות. על גילום דמותו של לו גרנט זכה בחמישה פרסי אמי.
המופע של מרי טיילר מור
 
אסנר החל את דרכו המקצועית בהופעות אורח בסדרות טלוויזיה. בשנת 1970 קיבל לראשונה תפקיד קבוע בסדרה, קומדיית המצבים "המופע של מרי טיילר מור" של רשת CBS, בה גילם את דמותו של העיתונאי ועורך החדשות לו גרנט, דמות איתה הפך להיות מזוהה במשך שנים רבות. הסדרה שודרה בין השנים 1977 - 1970.
שורשים

כמה דורות במשפחתו של הסופר אלכס היילי (שעל פי ספרו נכתבה הסדרה), משפחת עבדים שחורים, שראשיתה בסירובו של הראשון שהובל לעבדות, קונטה קינטה, לענות לשם האנגלי שהודבק לו. 150 שנה בהיסטוריה הפחות כתובה של אמריקה, שבעשרים השנים האחרונות קיבלה את תשומת הלב המגיע לה.
אסנר החל את דרכו המקצועית בהופעות אורח בסדרות טלוויזיה. בשנת 1970 קיבל לראשונה תפקיד קבוע בסדרה, קומדיית המצבים "המופע של מרי טיילר מור" של רשת CBS, בה גילם את דמותו של העיתונאי ועורך החדשות לו גרנט, דמות איתה הפך להיות מזוהה במשך שנים רבות. הסדרה שודרה בין השנים 1977 - 1970. לאחר סיום הסדרה, קיבל אסנר את התפקיד הראשי בסדרת הספין-אוף "לו גרנט", אף היא ברשת CBS. בסדרה זו המשיך לגלם את דמותו של לו גרנט, שעבר מניהול מהדורת חדשות בטלוויזיה לתפקיד עורך העיתון הבדיוני "לוס אנג'לס טריביון". הסדרה שודרה בין השנים 1982 - 1977. בניגוד ל"מופע של מרי טיילר מור", שהייתה סדרה קומית קלילה בת חצי שעה, "לו גרנט" הייתה סדרת דרמה רצינית בת 60 דקות על עיתונאות. על גילום דמותו של לו גרנט זכה בחמישה פרסי אמי: שלושה פרסי אמי לשחקן המשנה הטוב ביותר בסדרה קומית (1975, 1972, 1971) ושני פרסי אמי לשחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה (1980, 1978). בכך הפך לשחקן היחיד עד היום שזכה בפרסי אמי על גילום אותה דמות גם בסדרה קומית וגם בסדרת דרמה. בנוסף, זכה גם בחמישה פרסי גלובוס הזהב: שלושה פרסים עבור שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרת טלוויזיה (1976, 1975, 1971) ושני פרסים עבור השחקן הטוב ביותר בסדרת טלוויזיה דרמטית (1979, 1977).

ויקיפדיה
 
05 קרול אוקונור 
הכל נשאר במשפחה 
 

אחת המשפחות המצחיקות ביותר בטלוויזיה האמריקנית טרום עידן הפוליטיקלי קורקט. קרול אוקונר הוא ארצ'י, אדם עם לשון עוקצנית וחוסר טאקט מיתולוגי, אידית היא אשתו הנאיבית, סאלי היא הבת ובעלה מייק (ראש כרוב) הוא רוב ריינר לפני ימיו כבמאי. ביחד הם משפחת באנקר האלמותית.
המקום של ארצ'י בנקר
 
בעונה השמינית של הסדרה אימצו ארצ'י ואדית את אחיינתה היהודיה של אדית - אירוע שלא היה עולה על הדעת בעונה הראשונה של הסדרה. בסדרת ההמשך, "המקום של ארצ'י בנקר" שותפו של ארצ'י הוא יהודי בשם מארי קליין וארצ'י עצמו מעסיק אומנת שחורה לנכדו.
תהילתו אני שר

הפקה טלוויזיונית חוזרת למחזה המקורי שעלה בברודוויי בדצמבר 1931 מאת ג'ורג' ס. קאופמן ומורי ריסקינד. ההצגה רצה במשך 441 הופעות וזכתה בפרס הפוליצר בתחום הדרמה. המוסיקה והתמליל מאת ג'ורג' גרשווין ואיירה גרשווין.
הקריירה של או'קונור החלה בשנות השישים, במהלכן הופיע במספר סרטי קולנוע, לרוב בתפקידי משנה, וכן השתתף בתפקידי אורח בכמה מסדרות הטלוויזיה הפופולריות של אותו עשור. ב-1968, בעת שהתגורר באיטליה, פנה אליו המפיק נורמן ליר וביקש ממנו להגיע לניו יורק כדי להשתתף בפיילוט שהוא יצר עבור רשת ABC, בשם "צדק לכל" ("Justice For All"), שהתבסס על הסדרה הפופולרית של ה-BBC "עד שהמוות יפריד בינינו" ("Til Death Us Do Part"). או'קונור גילם בפיילוט את התפקיד הראשי של ארצ'י ג'סטיס, גזען חביב אך מעורר מחלוקת. לאחר שלושה פיילוטים שצולמו בין השנים 1968 ל-1970, מעבר לרשת CBS ושינוי שם המשפחה של הדמות הראשית לבנקר, ניתן האישור לצילום עונה שלמה של קומדיית המצבים, שהשם שניתן לה בסופו של דבר היה "הכל נשאר במשפחה" ("All in the Family"). העונה הראשונה של הסדרה עלתה לשידור בראשית 1971. העובדה שאו'קונור גדל בקווינס והמבטא הניו יורקי שלו השפיעו על החלטתו של ליר למקם את עלילת הסדרה בקווינס.

ויקיפדיה
 
06 אלן אלדה 
מ.א.ש. 
 

ב-1972 זכה בתפקיד הראשי בסדרת המלחמה הקומית "מ.א.ש". בסדרה גילם אלדה את הוקאיי פירס, הדמות היחידה שהופיעה בכל פרקי הסדרה, לא מעט בזכות הפרק "הוקאיי", שהיה, למעשה, מונולוג ארוך שלה. פירס, המכונה "הוקאיי" על שם דמות מתוך המוהיקני האחרון, הוא הרופא הראשי במחנה, מנתח, פציפיסט ורודף-שמלות.
הרוג אותי אם תוכל
 
סיפורו של קאריל צ'סמן, אנס מורשע בקליפורניה אשר המתיו 12 שנה להוצאה להורג עד שבית המשפט הוציא גזר דין זה לפועל. אלן אלדה קיבל מועמדות לאמי על משחקו בסרט טלוויזיה זה.
דירת 6 חדרים עם נוף לנהר

שני זרים נפגשים כשהם מגיבים למודעה ב"ניו יורק טיימס" עבור דירה עם נוף לנהר. פול פרידמן הוא קופירייטר במשרד פרסום ונשוי; אן מילר היא עקרת בית מרוצה בחלקה. הם רואים את הדירה, אבל לפני שהם יכולים לעזוב הם מגלים שננעלו בתוכה, כעם הם לכודים יחד. הם מתחברים במהירות ומתחילים לשתף סיפורי חייהם ביניהם.
ב-1972 זכה בתפקיד הראשי בסדרת המלחמה הקומית "מ.א.ש". בסדרה גילם אלדה את הוקאיי פירס, הדמות היחידה שהופיעה בכל פרקי הסדרה, לא מעט בזכות הפרק "הוקאיי", שהיה, למעשה, מונולוג ארוך שלה. פירס, המכונה "הוקאיי" על שם דמות מתוך המוהיקני האחרון, הוא הרופא הראשי במחנה, מנתח, פציפיסט ורודף-שמלות. ב-1973 היה אלדה מועמד ד לפרס האמי על תפקידו בסדרה ומועמד לפרס גלובוס הזהב. בשנה שלאחר מכן זכה בשני פרסי אמי בקטגוריות שחקן השנה בסדרה והשחקן הראשי בסדרה קומית על תפקידו, וכן היה מועמד בפעם שלישית לגלובוס הזהב. ב-1975 זכה אלדה לראשונה בפרס גלובוס הזהב ובמועמדות כפולה לפרס האמי על תפקידו בסדרה, וב-1976 קיבל אלדה את פרס גלובוס הזהב השני שלו ובמועמדות כפולה נוספת לפרס האמי. ב-1977 קיבל אלדה שלוש מועמדויות לפרס האמי, שמהן זכה באחת. כמו כן קיבל מועמדות חמישית לפרס גלובוס הזהב. ב-1978 קיבל אלדה 4 מועמדויות לפרס האמי, שאחת מהן הייתה על תפקידו בסדרת הדרמה הביוגרפית "הרוג אותי אם תוכל". כמו כן קיבל מועמדות שישית לפרס גלובוס הזהב. בשנה זו חזר אלדה לככב בתחום הקולנוע ושיחק בדרמה הרומנטית מועמדת 4 פרסי האוסקר "פעם בשנה, באותו מקום"; על משחקו קיבל אלדה מועמדות שביעית לפרס גלובוס הזהב. כן הופיע אלדה בדרמה הרומנטית "סוויטה בקליפורניה".

ויקיפדיה
 
07 פיטר פאלק 
קולומבו 
 

הבלש החביב קולומבו הוא התפקיד שזיכה את פיטר פאלק בארבעה פרסי אמי במהלך הקרנתה של הסדרה מסוף שנות ה-60. כולם חשבו שהוא סתם פוץ שלא מזיק, כזה שכל היום מדבר רק על אשתו, אבל מתחת למעטה התמים, רחש לו מוח משומן היטב שעבד שעות נוספות ופתר כל תעלומה הנקרתה בדרכו.
גריפין ופיניקס: סיפור אהבה
 
ג'ף גריפין גוסס מסרטן. שרה פיניקס גוססת מלוקמיה. עקב התעלמות המשפחות שלהם, גריפין ופיניקס פונים זה לזה לתמיכה רגשית. בהחלטה אמיצה לחיות את החודשים האחרונים שלהם במלואם, להתמכר להתנהגות ילדותית ומקוממת בציבור ולשחרר את הכעס שלהם בידיעה מוחלטת שלא יצטרכו לענות על תוצאות המעשים שלהם.
צעד אחד מחוץ לחוק

פיטר פאלק, ויק מורו, פיטר לאופורד, ג'ואן פלאג, תום בוסלי, משחקים בדרמה קומית על ותיקי קרבות אשר מתכננים שוד בנק כדי לצאת מהבעיות הפיננסיות אליהם נקלעו.
פיטר מייקל פאלק נולד בניו יורק למייקל פאלק, בעל חנות יהודי יליד פולין ממוצא צ'כי-הונגרי, ולמדלן, מנהלת חשבונות וקניינית יהודייה ממוצא רוסי. עינו הימנית הוסרה בניתוח בעודו בן שלוש בשל גידול, והוא השתמש בעין זכוכית לאורך מרבית חייו. למרות מוגבלותו השתתף פאלק בפעילויות ספורט, בעיקר בייסבול וכדורסל.
בגיל 12 הופיע פאלק לראשונה על במה במחנה קיץ. למד בבית הספר התיכון באוסינינג שבמחוז ווסטצ'סטר, במדינת ניו יורק, שם זכה להישגים נאים בתחום האתלטיקה. עם סיום לימודיו התיכוניים בשנת 1945 למד תקופה קצרה מאוד בהאמילטון קולג' בניו יורק. לאחר מכן ניסה להתגייס לצבא ארצות הברית לקראת סיומה של מלחמת העולם השנייה, אך נדחה בשל מוגבלותו. הצטרף לצי הסוחר האמריקני ושימש כטבח.

ויקיפדיה
 
08 לורנס אוליביה 
מסע ארוך אל תוך הלילה 
 

האב הקמצן ג'יימס הוא שחקן מצליח, מהוויסקי שלו הוא לא נותן לבניו, ג'יימי ואדמונד, הצעיר יותר. אדמונד, בן דמותו של המחזאי, הוא משורר, נוסע רבות, וגם הוא אוהב את הטיפה המרה. האם מרי בדיוק חזרה ממכון גמילה מסמים. במהלך המחזה מנסים כולם להאשים את האחרים כל הזמן. כביכול כולם דואגים למרי, שמנסה לשמור על איזו יציבה מלכותית.
אהבה בין החורבות
 
אהבה בין החורבות הוא סרט טלוויזיה משנת 1975 בכיכובם של שני ענקי קולנוע, לורנס אוליביה וקתרין הפבורן. ג'סיקה מדליקוט, שחקנית מוערכת בתיאטרון המלכותי בלונדון, בריטניה, מואשמת על ידי צעיר שפיתתה אותו ואז זנחה אותו, שוכרת את שירותיו של פרקליט יוקרתי מוערך המגולם על ידי לורנס אוליביה.
הסוחר מונציה

אחת הקומדיות השייקספיריות החשובות ביותר, בכיכובם של הזוג המלכותי, הבעל ואשתו, לורנס אוליבייה וג'ואן פלורייט. פלורייט מגלמת את דמותה של היורשת העשירה פורשיה – הרווקה המחוזרת, שמוצאת עצמה בדראג, מתחזה לעורך דין, מגנה על אהובה, הסוחר אנטוניו, במחלוקת המשפטית שלו מול הסוחר היהודי שיילוק.
אוליביה נולד בעיר דורקינג במחוז סארי שבאנגליה למשפחה הוגנוטית צרפתית שהגרה לאנגליה בגלל רדיפה דתית. אביו הכומר החליט שבנו יהיה שחקן ואוליביה למד בבית ספר למשחק Central School of Speech Training and Dramatic Art. נשא לאישה את ג'יל אסמונד ב-1930, לזוג נולד בן אחד. ב-1938 ניהל רומן סוער עם השחקנית ויוויאן לי שהייתה נשואה אף היא, בעקבות הרומן התגרש וב-1940 נישא ללי. נישואים אלו התפרקו ב-1960, ושנה אחר כך התחתן אוליביה עם ג'ואן פלורייט. ב-1947 קיבל אוליבייה תואר אבירות Knight Bachelor, ב-1970 קיבל תואר אצולה Baron Olivier, of Brighton in the County of Sussex, וב-1981 את עיטור מסדר ההצטיינות (Order of Merit). אוליביה מת מסרטן בגיל 82, ונקבר בפינת המשוררים במנזר וסטמינסטר, לונדון.

ויקיפדיה
 
09 טלי סבאלאס 
קוז'אק 
 

תיאו קוז'אק היה בלש משטרתי בניו יורק שנהג להסתובב במכונית ביואיק חבוטה תוך שהוא מוצץ סוכריה על מקל וחור שוב ושוב על המשפט Who loves ya, baby בכדי לפענח פשעים הוא השתמש בחוכמת הרחוב שלו ומדי פעם גם בשיטות לא מקובלות ושלא ע"פ הספר, בכלל הוא נהג ללעוג לבירוקרטיה המשטרתית והעירונית שסביבו.
סיפור טרור באטלנטי הצרפתי 
 
הכומר קרייג דאנליווי מוביל חבורה של טרוריסטים לחטוף ספינת שיט באוקיינוס האטלנטי הצרפתי ודורש כופר של 70 מיליון דולר. הרולד קולומביין הוא הגיבור הראשי בסרט שלנו ותפקידו להציל את המצב, העלילה מתמקדת בפרשיות האהבה של הנוסעים השונים במקביל להתעסקות בחטיפה עצמה.
היא זעקה רצח

דוגמנית אשר נוסעת בקרון הראשון ברכבת התחתית עדה לדחיפת אשה אל פסי הרכבת ומותה. אבל כשהמשטרה באה לחקור אותה, היא מזהה את אחד מהם בתור האיש שדחף את הנרצחת. בשאר הסרט היא מנסה לשכנע את השוטר הטוב שיש שוטר רע והשוטר הרע מבלה זמנו שהוא רודף אחריה בכל העיר.
אריסטוטליס "טלי" סוואלס (באנגלית: Aristotelis “Telly” Savalas;‏ 21 בינואר 1924 - 22 בינואר 1994) היה שחקן וזמר אמריקאי בעל קריירה בת ארבעה עשורים. סוואלס זכה בפרס האמי ובפרס גלובוס הזהב והיה מועמד לפרס האוסקר לשחקן משנה ב-1963 עבור משחקו בסרט "איש הציפורים מאלקטרז" ("Birdman of Alcatraz"). הופיע גם לצדו של ברט לנקסטר בסרטים "The Young Savages" ו-"The Scalphunters". תפקידיו המוכרים ביותר היו בסדרת הבילוש "קוז'אק" משנות השבעים וכן בסרט בשרות הוד מלכותה משנת 1969, בתפקיד ארנסט סטאברו בלופלד, הרשע הידוע לשמצה מסדרת סרטי ג'יימס בונד.

ויקיפדיה
 
10 הנרי וינקלר 
ימים מאושרים 
 

עלילת הסדרה מתמקדת במשפחת קאנינגהאם, משפחה אמריקנית ממוצעת ממעמד הביניים אשר מתגוררת במילווקי וכוללת את ההורים האווארד ומאריון וילדיהם המתבגרים ריצ'י, נער בעל גישה אופטימית ונאיבית לחיים, אחותו היפה אך המגושמת ג'ואני ואחיו המבוגר, מרבית הפרקים המוקדמים של הסדרה התמקדו בעיקר בריצ'י.
לאוורן ושירלי 
 
העלילה מתמקדת בשתי בנות צעירות: לוורן דה פזיו (פני מרשל) קשוחה עם פה גדול וחברתה הטובה שירלי פיני (סינדי וויליאמס) שנחשבת בתור הנחמדה והחיובית. הסדרה רצה ברשת ABC בין השנים 1976 עד 1983 ונחשבה לסדרת בת המוצלחת ביותר מכל הסדרות בת האחרות של "ימים מאושרים".
קתרין

מבט על שנות השישים ותחילת שנות השבעים דרך עיניה של קתרין אלמן, מתעשרת חדשה אשר לאט לאט אך באופן נחרץ נכנסת למאבק על מניעים אשר הדהימו אומה שלמה וסללו דרך אל חיי המחתרת.
הנרי וינקלר (באנגלית: Henry Winkler; נולד ב-30 באוקטובר 1945), הוא מפיק, במאי ושחקן יהודי-אמריקאי, זוכה שני פרסי גלובוס הזהב. הוא ידוע כ"הפונז" מהסדרה הקומית הנוסטלגית "ימים מאושרים" - (Happy Days). וינקלר נולד במנהטן, ניו יורק, להורים יהודים מגרמניה שהיגרו לארצות הברית לפני מלחמת העולם השנייה. הוא למד משחק בבית הספר ייל לדרמה, ובשנת 1970, לאחר סיומו, הוא התחיל לעסוק בעולם הבידור. אחת הפריצות הטלוויזיונית שלו אירעה כאשר גילם דמות של פרחח בשם "הפונז" בקומדיית המצבים ימים מאושרים (1974-1984).

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות