של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 שחקני שנות ה-2000 בעולם
 
1 ראסל קרואו

גלדיאטור


אפוס היסטורי המתרחש ברומי העתיקה. הגנרל מקסימוס (ראסל קרואו) מנצח עבור הקיסר מרקס אורליוס (ריצ’רד האריס) את אחרוני המורדים הברברים. אך בנו הבוגדני של הקיסר קומודוס (יואכין פניקס) משתלט על הכס בעקבות מות אביו ונותן הוראה להוציא להורג את מקסימוס.

נפלאות התבונה


סרט דרמה קלאסי שמתאר את התמודדותו של המתמטיקאי הגאון ג'ון נאש עם מחלת הסכיזופרניה והצלחתו, למרות הקשיים המרובים, לזכות בהצלחה מקצועית. הנוסחה הזו, שבה הגיבור, חרף המכשולים הנערמים בפניו, מוכיח את עוצמתה להוליווד של הרוח האנושית - אינה זרה.

סינדרלה מן

מצבו של האדם הקטן באשר הוא באמריקה של שנות השפל הכלכלי הגדול. ג'ים בראדוק, מתאגרף שנאלץ לרדת מהזירה ולעמוד כמו כולם בתור למקומות העבודה, מחליט לחזור אל בין החבלים כדי לשפר את מצבו הכלכלי ולהציל את משפחתו. סיפור אמיתי על קאמבק היסטורי.
         
2 בראד פיט
בנג'מין באטן


בנג'מין נולד בשנת 1919, מקומט וזקן. אביו מתנער מהילד הקטן והמוזר אשר נולד לו, אבל זה מאומץ על ידי אישה שחורה שעובדת במוסד לטיפול בישישים, משום ש"למרות שהוא מכוער, הוא עדיין ילדו של אלוהים". המפתיע הוא שבנג'מין מתחיל להתבגר אחורה.

ממזרים חסרי כבוד


במהלך מלחמת העולם השנייה בצרפת, קבוצה של חיילים יהודים אמריקאים שאחזו בכינוי "הממזרים" הפיצו פחד בקרב הרייך השלישי ושותפיהם על ידי חיסול אכזרי של אויביהם. "הממזרים" פוגשים בפריס נערה יהודיה צרפתייה המנהלת קולנוע.

טרויה


בשנת 1193 לפני הספירה חטף פאריס, נסיך טרויה, את הלנה היפה, אשתו של מלך ספרטה. החטיפה הנעימה הזו גררה אחריה מלחמה אגדית של שנים בין ערי יוון לעיר הנצורה, שאותה אנחנו מכירים בעיקר מהסיפור על סוס העץ שנשלח להחריבה מבפנים.
         
3 ליאונרדו די קאפריו
הטייס


שימוש בחייו של המיליארדר הווארד יוז כמחווה נפלאה לתור הזהב של הקולנוע האמריקאי, וגם כדי לחתור תחת ההיסטוריה האמריקאית על מנת לחשוף את החרדות שעומדות בבסיסה. ליאונרדו דה קאפריו מגלם את דמותו השנויה במחלוקת של יוז.

לגעת ביהלום


ליאונרדו מגלם את דמותו של שכיר חרב ומבריחן בסיירה לאונה, בתקופה של מלחמת אזרחים עקובה מדם. הוא חובר לדייג מקומי לשתי משימות מקבילות: הצלת בנו של הדייג שגוייס למיליציה של המורדים, וחשיפתו של יהלום ורוד נדיר ורב-ערך.

כנופיות ניו יורק


סיפורו של יתום המחפש אחר כבוד אבוד, נקמה וכוח לבנות את חייו מחדש בניו יורק סיטי של 1861,בה הרצון למצוא חיים טובים יותר נדחק על ידי רודפי הפשע . בעוד עתיד האומה עמד במבחן מלחמת האזרחים, עולם תחתון גדול ומסוכן נולד ברחובות.

         
4 ג'וני דפ
סוויני טוד


סוויני טוד, ספר במקצועו, הוא ג'ק המרטש של אוחזי המספריים. הוא חוזר ללונדון הקודרת לאחר שבילה שנים רבות בכלא, לשם נשלח ללא עוול בכפו על ידי השופט המושחת טרפין, שחשק באשתו. הוא מגלה שאשתו מתה ובתו ג'ואנה כלואה כבת ערובה בביתו של טרפין, שגם מתכוון לשאתה לאישה. סוויני טוד נחוש לנקום.

ארץ לעולם לא


סיפור חייו של ג'יימס בארי, שכתב את ספר הילדים הקלאסי פיטר פן, השנה היא 1904, המקום-לונדון, וג'יימס בארי, מחזאי וסופר סקוטי, מנסה להעלות לראשונה על הבמה מחזה בשם "פיטר פן או הילד שמסרב לגדול". בארי כתב את המחזה בעקבות הידידות האמיצה שפיתח עם שכניו בני דיוויס, ג'ורג', ג'ק, מייקל ופיטר.

שוקולד


עיירה קטנה בצרפת. ויאן רושה ובתה בת השש עוברות לאזור החקלאי של צרפת ופותחות חנות שוקולד - כולל ביום ראשון - מול הכנסייה המקומית ונתקלות במידה של ספקנות. הדברים מתערערים עוד יותר כאשר לעיירה מגיעה קבוצה של נוודים מן הנהר ובראשם רו (ג'וני דפ) שאיתו נכנסת ויאן לקשר.

         
5 פיליפ סימור הופמן
קפוטה


הסופר והפובליציסט, טרומן קפוטה, האחראי בין היתר לנובלה "ארוחת בוקר בטיפאניס", יורד לקנזס כדי לסקר פרשיית רצח מזעזע של משפחה שלמה. מפגש עם אחד הרוצחים מוביל לאחד הספרים החשובים בתולדותיה של אמריקה המודרנית, "בדם קר".

מלחמת צ'ארלי וילסון


חבר קונגרס שרמנטי, אלכוהוליסט, רודף שמלות ושונא קומוניסטים מטקסס. צ'ארלי ווילסון הוא האיש ובתחילת שנות ה-80 הוא מוצא עצמו מעורב בהתנגדות האיסלמית של המוג'הידין באפגניסטן. פיליפ סימור הופמן הוא סוכן ה-CIA שעוזר לצ'ארלי.

משימה לא אפשרית 3 


איתן האנט יוצא להציל את העולם בפעם השלישית וחותך באגרסיביות מברלין המתחדשת לקריית הוותיקן לשנחאי שבסין הרחוקה ועד צ'ספיק ביי, האויב הפעם הוא סוחר נשק ואינפורמציה בינלאומי, וללא ספק פסיכופט, אותו מגלם פיליפ סימור הופמן.

         
6 ג'יימי פוקס
ריי


ביוגרפיה של גאון הבלוז העיוור ריי צ'ארלס. צ'ארלס התעוור בגיל שבע ונשלח ע"י אמו לביה"ס מיוחד. את הקריירה המוסיקלית התחיל בסיאטל בגיל 17 ולאחר מכן עבר לניו יורק. בעוד בחייו המקצועיים היה להצלחת ענק, בחייו האישיים חווה משברים רבים: רומנים מהצד שאיימו על נישואיו והתמכרות להרואין שאיימה על הקריירה עצמה.

נוסע


וינסנט הוא רוצח מקצועי קר רוח שמגיע ללוס אנג'לס כדי לחסל חמישה אנשים המעורבים במשפט שיוצר בעיות למעבידו. כדי שיוכל לנוע בקלות ברחבי העיר הוא שוכר את שירותיו של מקס הנהג (פוקס), שכשהגופה הראשונה נוחתת על המכונית שלו מגלה מהר מאוד שוינסנט לא נמצא בעיר כדי לסגור עיסקאות נדל"ן.

נערות החלומות


עלייתן לגדולה של שלוש זמרות שחורות בשנות ה-60, עיבוד למחזמר פופולרי. הבמאי נצמד למיוזיקל המקורי ומספק חוויה ויזואלית מרשימה לצד הופעות שובות לב של המשתתפים, ביניהם אדי מרפי, ג'ניפר האדסון, ג'יימי פוקס, דני גלובר וזמרת הפופ, ביונסה נאוולס. הסרט מבוסס פחות או יותר על להקת ה-Supremes.

         
7 שון פן
מיסטיק ריבר


רוחות מן העבר עולות בסרט בלשי מהוקצע על שלושה חברי ילדות, שרצח בתו של אחד מהם, מחזיר אותם ליום גורלי אחד של אימה. במיטב המסורת של הסרט האפל, חוקר הבמאי את יסודות המשפחה האמריקאית ומוטיבים של נקמה וגאולה. עם טים רובינס ושון פן.

קוראים לי סם


שון פן הוא סם, איש עם מנת משכל של ילד בן שבע, שמגדל בעצמו את בתו, הילדה גדלה, היא עצמה כבר בת שבע, והאנשים הרעים מהרשויות רוצים לקחת אותה מסם. הוא שוכר עורכת דין קשוחה כדי שתגן על זכויותיו, ומלמד אותה שיעור או שניים על חשיבותן של אהבה ומשפחה.

מילק


ביוגרפיה של הפוליטיקאי ההומו החשוב ביותר בהיסטורית המאבק לזכויות – הארווי מילק. עלייתו של מילק בסן פרנסיסקו של שנות ה-70, על רקע התנכלויות המשטרה ומאבקם של גורמים שמרניים בעד הגבלת זכויות הגייז במדינות ארצות הברית. שון פן זכה בפרס האוסקר על הופעתו.

         
8 וויל סמית
עלי


אפוס שאפתני ורחב יריעה שביים מייקל מאן (המקור, היט, אחרון המוהיקנים). וויל סמית (גברים בשחור) – עם מועמדות לאוסקר - בתפקיד המתאגרף המהולל שזז כמו פרפר ועוקץ כמו דבורה, מוחמד עלי, אחד מגדולי הספורטאים במאה ה-20.

מרדף לאושר


אב חד הורי. הסרט מבוסס על סיפורו האמיתי של כריס גארדנר שעשה את דרכו במעלה הסולם הקפיטליסטי לאחר הקרבה אישית גדולה. אם בנו עוזבת אותו לאנחות עם בנו הצעיר, והוא מחליט לעבור התמחות ללא תשלום בחברת ברוקרים בוול סטריט.

אני אגדה


וירוס מלאכותי קטל את אוכלוסיית העולם והותיר את רוברט נוויל לבד בדירתו שבוושינגטון סקוור הניו יורקי. אלה שלא התפגרו מהמגיפה הנוראית הפכו למפלצות צמאות דם שיוצאות בלילה כשהגיבור מסתגר באמבטיה עם כלבתו הנאמנה.

         
9 ג'ורג' קלוני
מייקל קלייטון


"הקוסם", כך מכנים את מייקל קלייטון בפירמת עורכי הדין המעסיקה אותו. הוא מעדיף לקרוא לעצמו ״המנקה״ - זה שצריך לטפל בבלגן של סוגיות משפטיות מן הסוג שנמצא בתחום האפור של החוק. הפעם עליו להציל את הפירמה מעסק רגיש במיוחד: חברו ארתור אדנס, אחד מעו"ד המבריקים של החברה, התמוטט נפשית במהלך דיון בו ייצג חברת ענק הנתבעת על זיהום סביבתי בסכום רב ספרות.

סוריאנה


 

סטיבן גאגאן, מי שכתב את התסריט מרובה המשתתפים והעלילות של "טראפיק", עושה זאת שוב, הפעם הרחק משרשרת הסמים, הישר לתעשיית הנפט העולמית. ג'ורג' קלוני זכה באוסקר על תפקיד סוכן ה-CIA שמוצא עצמו שואל שאלות על עבודתו ועל כל מה שהאמין. לצדו יש ברוקר שעומד בפני טרגדיה משפחתית, נסיך מהמפרץ הפרסי, עורך דין, ונער פקיסטני.

אחי, איפה אתה?


הסרט מתרחש במיסיסיפי של שנות השלושים. שלושה אסירים, גמלוניים ולוזרים, מחליטים לברוח אל החופש. הם מאמינים שאוצר קבור באדמה ושהם עושים דרכם אליו, כשהם עוד באזיקים. בפועל, ההרפתקאות רודפות אותם והדמויות בהן הם נתקלים אינן מתכוונות לתת להם להמשיך בדרכם התמימה. כל זה מתרחש כשאיש החוק רודף אחרי השלושה בנחישות.

         
10 ויגו מורטנסן
היסטוריה של אלימות


טום סטול הוא בעל דיינר בעיירה קטנה באינדיאנה. לו ולאשתו הפרקליטה יש שני ילדים, אך הם עדיין שומרים על רעננות נישואיהם וגם הסקס נפלא. השקט מופר כאשר לילה אחד הוא מסכל ניסיון שוד בדיינר ומחסל את שני הפושעים כמקצוען אמיתי. הוא הופך לגיבור העיירה ולאהוד התקשורת, אך במקביל מופיע במקום פושע מסתורי, מלווה בבריוניו, שטוען כי טום אינו האדם שכולם מכירים.

שר הטבעות: שיבת המלך


הסרט החותם את הטרילוגיה המבוססת על ספריו של טולקין. צבאו של סאורון תוקף את בירת גונדור בשלב בסופי של המלחמה. צבא בני האדם מתקשה להיאבק באורקים האכזריים, העדיפים בכוחם ובמספרם, ורק אראגון, אם יתפוס את תפקיד המלך, יוכל להושיע. סרט מרשים, מרהיב וסוחף שזכה כמעט בכל קטגוריה אפשרית בטקס האוסקר.

סימנים של כבוד


הבמאי של "היסטוריה של אלימות" והתסריטאי של "דברים יפים מלוכלכים" מציגים מותחן חדש. ניקולאי הוא גנגסטר אכזרי ומסתורי הקשור למשפחת הפשע בלונדון. אנה היא מיילדת של נערה שנפטרה בזמן הלידה. היא מנסה להתחקות אחרי אבי התינוק בעזרת היומן של הנערה, יומן החושף את סודות משפחת הפשע הרוסית בלונדון. יומן שיוביל למפגש בלתי נמנע עם שליח המאפיה, ניקולאי.

         

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות