של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 שחקניות שנות ה-90 בעולם
 
1 ג'ודי פוסטר

שתיקת הכבשים


קלריס (פוסטר) היא צוערת בFBI בעלת רקע בפסיכולוגיה, יתומה מאבא בעל עבר בFBI ובעלת אמביציה עצומה להיכנס לנעליו. כשיום אחד קורא לה המפקד שלה, למשרדו, מתפתחת ההזדמנות שלה להוכיח את עצמה. היא נקראת לראיין את ד"ר חניבעל ה"הקניבל" לקטר (הופקינס) - אחד הרוצחים המזוויעים ביותר שקמו.

נל


ליאם ניסן יוצא לטיול ביער ומגלה בדרך מקרה את ג'ודי פוסטר מתנדנדת על עץ. ג'ודי היא אישה צעירה החיה לבדה, שפיתחה דיאלקט פרטי משלה ומעולם לא נתקלה בבני אדם אחרים. ליאם מתקשה להחליט כיצד לנהוג בה כאשר תיחשף לעולם התרבותי וכיצד ימנע מהעולם ה"תרבותי" לאשפז אותה בכפייה.

קונטאקט

ג’ודי פוסטר היא אלינור ארוויי, מדענית המנסה להגשים את חלום חייה ולהיות הראשונה שתיצור קשר עם ציויליזציה מהחלל החיצון. היא עולה על שדר מכוכב העונה לשם "וגה" בו הזמנה למפגש עם אינטליגנציה זרה. להפתעתה הרבה התקווה שהיא מביאה לאנושות מוכתמת מיד בויכוח דתי ופוליטי וגורמים שונים מנסים לטרפד את המסע.
         
2 ג'סיקה לאנג
שמיים כחולים


קרלי מרשל, אישה מעורערת בנפשה, נשואה להאנק, איש צבא מחוספס, הממונה על ניסויים גרעיניים באמריקה של שנות החמישים. בנוסף לבעיות שעושה לו אשתו עקב מחלתה, האנק גם מוצא את עצמו מתנגד בחריפות לניסויים שעליהם הוא אחראי.

רוב רוי


רוב רוי הוא מנהיג של שבט בהיילנדס הסקוטיים, אי שם במאה ה-18. לאחר שנגנב ממנו כסף שניתן כהלוואה מבן אצולה אנגלי נבזי, הוא מוצא עצמו נאלץ להגן על משפחתו ועל השבט כולו מפני תוקפנות הפולשים האנגלים.

פסגת הפחד


מקס קיידי אנס פסיכופאט (רוברט דה נירו ) שמשתחרר מבית הכלא יוצא למסע נקם אכזרי בפרקליט סם בואדן ובמשפחתו, סם הסתיר ראיות שהיו עשויות למנוע את מאסרו.
         
3 סוזאן סרנדון
תלמה ולואיז


תלמה (דיוויס) ולואיז (סרנדון) משאירות את הבני זוג שלהן ובורחות אל מרחבי המדבר הפתוח - המטרה עצמאות וחופש!!!! הבריחה הופכת לבריחה גם מהמשטרה לאחר שהן מחסלות גבר שניסה לאנוס את תלמה באחת מהתחנות שלהן. האל סלוקומב (קייטל) הוא השוטר שמנהל את המרדף אחריהן, כשהוא מאמין בחפותן.

השמן של לורנצו


הלהיט סוחט הדמעות של ג'ורג' מילר (מקס הזועם). חייהם המשותפים של ניק נולטה (נסיך הגאות והשפל) וסוזן סרנדון (איגבי) מתערערים כשמתברר שבנם בן ה-6 חולה במחלה חשוכת מרפא. הם יוצאים לבדם במסע אחר תקווה. מבוסס על מקרה אמיתי. עם פיטר יוסטינוב (ספרטקוס).

הלקוח


דרמת מתח  על פי סיפור של ג'ון גרישם.  מארק סווי ילד נבון, חוזה בהתאבדותו של ג'רום קליפורד, עו"ד מבטיח מלואיזיאנה, אשר אחד מלקוחותיו הוא רוצח שכיר של המאפיה. לפני שהוא לוקח את חייו הוא מספר למארק היכן קבורה גופתו של הסנטור בויד בויאט. מארק מבין שהוא צריך עורך דין, ומוצא את רג'י לאב (סוזאן סרנדון).

         
4 מריל סטריפ
הגשרים של מחוז מדיסון


כאשר בעלה וילדיה נוסעים ליריד במדינת איווה, נותרת פרנצ'סקה ג'ונסון לבד בחוותה. רוברט קינקייד, צלם של המגזין נשיונל ג'יאגרפיק, מגיע לאזור לצלם את הגשרים שבמחוז מדיסון, ולבקשתו פרנצ'סקה מתלווה אליו כמדריכה לארבעה ימים.

חדרו של מרווין


לאחר שלא התראו כעשרים שנה נפגשות שתי אחיות על מיטת חוליה של אחת מהן, בסי (דיאן קיטון), שזקוקה לתרומת מח עצם. סביב הבעיות הרפואיות של בסי ומשפחתה המעורערת של אחותה לי (מריל סטריפ), עוברות שתי האחיות תהליך של היכרות מחדש וחיזוק קשר העמיד יותר מכל מחלה או שנים של מרחק.

המוות יאה לה


קומדיה ארסית הלוקחת את רעיון הניתוחים הפלסטיים והנרקיסיזם של כוכבי הוליווד צעד אחד (גדול) קדימה. כוכבת הוליוודית מתבגרת חוטפת את ארוסה המנתח הפלסטי של חברתה לעצמה. כעבור שנים החברה לשעבר מתכננת את נקמתה, בעוד הכוכבת מבצעת הסכם נוסח פאוסט עם מכשפה על מנת לקבל תרכיז של נעורי נצח.

         
5 מישל פייפר
נערי בייקר המופלאים


פרנק וג'ק בייקר הם אחים פסנתרנים, שמופיעים במועדונים גדולים וקטנים, בהופעות גדולות ובחלטורות, ולמרות ההופעות השמאלציות שעליהם לעשות, לעולם לא נאלצו לעבוד בעבודה יומית. בניסיונותיהם להחיות את הדואו הם מחליטים לשכור זמרת, ולאחר חיפושים ממושכים, הם מוצאים את סוזי דיימונד (פייפר).

עידן התמימות


יצירתה הקלאסית של הסופרת אדית וורטון, המשקפת את החיים בחברה הגבוהה והסנובית של שלהי המאה ה-19. סיפורו של ניולאנד ארצ`ר, עורך דין נאה ומשגשג, הנקרע בין שתי הנשים בחייו: ארוסתו, צעירה יפה, תמימה וחסרת ניסיון, ודודניתה היפהפיה והסמכותית ששבה מאירופה לאחר כישלון נישואיה לאציל פולני בוגדני.

פרנקי וג'וני


ג'וני (אל פאצ'ינו) הוא אסיר מבוגר ומשועמם שמשתחחר מהכלא ומשיג עבודה במסעדה של משפחה יוונית. כך הוא פוגש את פרנקי (מישל פייפר) מלצרית מתבודדת ומשועממת שלא נראית מרוצה מהחיים שלה. למרות ספקנותה הגדולה של פרנקי, ג'וני נחוש בדעתו לשבות את ליבה.

         
6 ג'וליה רוברטס
אשה יפה


גיבורת סרט זה עובדת במקצוע העתיק באופן זמני בלבד. איש עסקים עשיר שזקוק להרבה חום ואהבה יהפוך את הלכלוכית לנסיכה אמיתית. קומדיה רומנטית מהסוג המאוד קלאסי, שמעיזה להראות ולדבר על דברים שמהם נמנעו בהוליווד הקלאסית.

נוטינג היל


וויליאם טאקר הוא צעיר בריטי יפה תואר שהחיים לא ממש פינקו אותו. אשתו עזבה אותו, חנות ספרי המסע שלו לא ממש רווחית ושותפו לדירה הוא הבחור הכי מרחף ומטונף בעיר. אבל כל זה עתיד להשתנות ביום בו נכנסת לחנות אנה סקוט, כוכבת קולנוע אמריקנית יפהפייה.

תיק שקנאי


סטודנטית מבריקה למשפטים, מחברת מסמך החושף את זהות האנשים העומדים מאחורי רצח שני שופטי בית המשפט העליון האמריקני. המסמך, שמקורו בתיאוריה, מופץ בחוגי הממשל בוושינגטון, וזוכה לשם "תיק שקנאי"..

         
7 קייט ווינסלט
טיטאניק


אפוס קולנועי ענק המתאר את שעותיה האחרונות של הטיטניק דרך סיפור אהבה חוצה מעמדות בין ג`ק (די קפריו) ורוז (וינסלט). ג`ק הוא נער פשוט מהמעמד הנמוך שיעשה הכל כדי להגיע לאגף של המעמד הגבוה בספינה. כשהזיק ניצת בינו לבין רוז.

על תבונה ורגישות


עם מות אב המשפחה נאלצות אם ושלוש בנותיה לעזוב את אחוזתן ולנדוד למעון צנוע בהרבה. הבכורה כבדת הראש מוצאת עצמה מאוהבת באחיה של גיסתה ואילו אחותה הצעירה והשובבה יותר מתאהבת בצעיר קל דעת.

יצורים שמימיים


סרטו המופתי של שר הקולנוע הניו-זילנדי פיטר ג'קסון המבוסס על סיפור אמיתי ומזעזע. חברות הנרקמת בין שתי נערות הופכת מסוכנת ומאיימת על האנשים סביבן. קייט ווינסלט (עט הסקנדל), בתפקיד שגילה אותה. עם מלני לינסקי (אין כמו אלבמה).

         
8 אמה תומפסון
שארית היום


סטיבנס הוא שרת באחוזה האנגלית דארלינגטון היל. הוא משחזר את שנות שרותו באחוזה עבור הבעלים הקודמים ששימש כמתווך ביצירת ברית עם גרמניה הנאצית. סטיבנס - השרת המושלם העדיף את מחויבותו המקצועית על פני אהבתה של מיס קנטון.

אחוזת הווארד


האחיות מרי והלן שלגל הן צעירות מתורבתות, אינטליגנטיות, ועפ"י מושגי תחילת המאה, גם מאוד משוחררות. בעקבות התוודעות למשפחת וילקוקס, מתאהבת הלן בצעיר הבנים, והרומן מסתיים בצורה כואבת נוכח הבדלי אישיות, הונאות ובוגדנות...

על תבונה ורגישות


עם מות אב המשפחה נאלצות אם ושלוש בנותיה לעזוב את אחוזתן ולנדוד למעון צנוע בהרבה. הבכורה כבדת הראש מוצאת עצמה מאוהבת באחיה של גיסתה ואילו אחותה הצעירה והשובבה יותר מתאהבת בצעיר קל דעת. עלילה זו, עפ"י ספרה של ג'יין אוסטין..

         
9 גווינת פאלטרו
שיקספיר מאוהב


יוליה היא גווינת` פאלטרו האהובה, ושייקספיר הצעיר (פיינס) מתאהב בה (גם היא מתאהבת בו), שבוי בקסמיה הוא מוציא תחת ידיו את יצירת המופת המוכרת. אך כמו בכל טרגדיה טובה, כך גם בחיים יש גבר אחר (פירת` האציל), מלכה שלא מסכימה לקשר (דנץ` המפחידה), והרבה התחפשויות ותלבושות תקופתיות.

דלתות מסתובבות


הלן (פאלטרו) סה"כ פספסה את הרכבת וצריכה לקחת מונית. מה כבר יכול לקרות. באגדה הרומנטית הזו היא מקבלת את ההזדמנות להתפצל לשתי "הלן" - אחת שפספסה את הרכבת והשנייה שהספיקה לעלות עליה. כך נו מרוויחים שתי כוכבות בסרט שהן אותה גווינת` פאלטרו הנפלאה.

הכשרון של מר ריפלי


דרמה העוסקת בסוגיית הזהות. טום ריפלי, דמות מיוסרת, איש קר מזג ומחושב, שכל כך רוצה להיות מישהו, ולו במחיר זהותו של עצמו. .בתחילת הסרט, שמתרחש בסוף שנות החמישים, ריפלי המתחזה למישהו אחר, נשלח לאיטליה בשליחות איל ספנות אמריקאי כדי לשכנע את בנו ההולל, ריקי, וחברתו היפהפיה, מרג`, לשוב הבית.

         
10 אמילי ווטסון
לשבור את הגלים


סיפור אהבתה של בס, החיה בקהילה נוקשה וסגורה בחוף מרוחק בסקוטלנד, ליאן, איש העולם הגדול, החושף בפניה עולם של תענוגות ורגשות שאינם מוכרים לה. השניים נישאים למרות התנגדות הקהילה. לאחר תקופה קצרה ומאושרת של חיי אהבה סוערים, נאלץ יאן לשוב לעבודתו בלב ים. בס עמוסת געגועים מתפללת לשובו.

הילארי וג'קי


סיפורן האמיתי של האחיות ג'קלין והילארי דו-פרה, שליוו אחת את השנייה בהתפתחות הקריירה המוזיקלית שלהן. הילארי החלילנית פרחה ראשונה והביאה על עצמה את קנאתה של ג'קי, הצ'לנית. אימונים מפרכים הפכו את ג'קי למוזיקאית הטובה יותר והמצליחה יותר, אבל נסיבות חיים מדרדרים אותה לכיוונים עצובים.

האפר של אנג'לה


סיפורו של הילד פרנקי בשכונת העוני של העיר לימריק שלפני מלה"ע השניה.  הסרט נפתח כשהמשפחה חיה בברוקלין ובעקבות מות אחד הילדים חוזרת לאירלנד רק כדי לצלול אל מעמקי עוני, שכרות וייאוש גדולים יותר. אמילי ווטסון מגלמת את אם המשפחה אנג’לה, היחידה שמנסה להחזיק את המשפחה מעל המים.

         

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות