של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 שחקניות שנות ה-80 בעולם
 
1  מריל סטריפ

 בחירתה של סופי

 

סופי היא צעירה פולניה לא-יהודיה ויתומה מהוריה, סופי איבדה את אביה, פרופסור בייגנסקי, ובעלה בשואה במחנה הריכוז זקסנהאוזן. סופי הייתה באושוויץ והיגרה לניו יורק וכשהתמוטטה מאנמיה איש בשם נתן טיפל בה והם הפכו לזוג.

 אהובת הקצין הצרפתי


סיפור אהבה ויקטוריאני ושערורייתי, השחקנים הראשיים בני תקופתנו, מגלמים את דמויות האהובים מהספר... ובו זמנית מתנהל סיפור אהבה אמיתי בחייהם, הסרט מאופיין ביופי ויזואלי רב, שיחזור תקופתי אמין ומשחק מעולה של סטריפ ואיירונס.

 זכרונות מאפריקה

מספרה האוטוביוגרפי של הסופרת הדנית איזק דניסן (שם העט של הבארונית קארן בליקסן) וממכתביה. הסרט מספר על תקופת שהותה באפריקה כשבמרכזה פרשת יחסיה עם אהובה דניס פינץ האטון.
         
2  ג'סיקה לאנג
 פרנסס


הדמות אותה היא מגלמת – שחקנית הקולנוע פראנסיס פארמר, שנראתה על הבד בשנות ה-30, ונעלמה במערבולת של אשפוזים כפויים במוסדות לחולי נפש.

 חלומות מתוקים


ג'סיקה לאנג משחקת את דמותה של פאטסי קליין, זמרת קאונטרי מפורסמת בעלת קול הקטיפה אשר נהרגה בתאונת מטוס.

 תיבת הנגינה


דרמת בית משפט בה פרקליטה מוכשרת מגינה על אביה הקשיש המואשם בפשעי מלחמה וסיוע לנאצים. לצורך ההגנה חופרת הבת בעברו של האב ומגלה דברים שאולי היה עדיף לה לא לדעת.
         
3  סיסי ספייסק
 הנהר


ניצחונם של זוג צעיר העומד מול אחד מאתגרי הטבע הגדולים, איום כלכלי ופרידה כואבת. סיסי ספייסק, מל גיבסון וסקוט גלן מככבים בסרט שהוא מחווה לאהבה, אמונה, נחישות והעמותה של משפחות האיכרים העצמאיים של אמריקה.

 בתו של כורה הפחם


ביוגרפיה קולנועית של גדולת זמרות הקאנטרי, לורטה לין. לורטה ומשפחתה חיים בעוני ואומללות, בעיירת כורים נידחת, בקנטאקי. בגיל 14 היא נישאת לצעיר פרוע. עד גיל 20 יש לזוג ארבעה ילדים. בעלה השאפתן הופך אותה, בעקשנות, מעקרת בית קטנה לגדולת זמרות הקאנטרי.

 נעדר


פרשת היעלמותו של עיתונאי אמריקאי בצ’ילה בימי המהפכה נגד איינדה (1973). אביו ואשתו יוצאים למסע בחיפוש אחריו כשהשאלה המטרידה ביותר היא האם ידעו או היו מעורבים אנשי סוכנות הביון בהיעלמותו.

         
4  גלן קלוז
 חיזור גורלי


דן גלאגר, עורך דין של חברה להוצאה לאור בניו יורק ואיש משפחה, פוגש במסיבה עסקית קולגה חדשה בחברה בשם אלכס פורסט. זמן קצר לאחר מכן נפגשים השניים שוב ודן נענה להזמנתה של אלכס לליל אהבים חד פעמי., בזמן שאשתו בת' ובתו אלן מחוץ לעיר.

 יחסים מסוכנים


רומן המכתבים של קודרלו דה לאקלו מנסה להתמודד עם הקשר או חוסר הקשר שבין מין לאהבה. המרקיזה דה מארטיי והויקונט ואלמונט עסוקים באינספור אינטריגות ומשחקים אכזריים בתחום האהבה, עד שחיציו של הקופידון פוגעים ומתאכזרים עוד יותר.

 העולם על פי גארפ


הרומן מתאר את קורותיו של ט"ס גארפ, בנה של ג'ני פילדס, אחות בבית-חולים ופמיניסטית, אשר החליטה להביא ילד לעולם אך אינה מעוניינת בבעל. בזמן מלחמת העולם השנייה, הרה ג'ני לאיש צוות אויר הנמצא בטיפול בבית החולים.

         
5  סוזאן סרנדון
 אטלנטיק סיטי


גנגסטר מזדקן (ברט לנקסטר) שמחפש הזדמנות אחרונה להתעשר. יפהפייה צעירה (סוזן סרנדון), שהיא התגלמות כל הפנטזיות שלו (ושל רבים), חוברת אליו למאבק כנגד שלטון המאפיה ומאפשרת לו, לראשונה בחייו, להיות הדמות ההירואית שרצה להיות.

 סערה


ניצחונם של זוג צעיר העומד מול אחד מאתגרי הטבע הגדולים, איום כלכלי ופרידה כואבת. סיסי ספייסק, מל גיבסון וסקוט גלן מככבים בסרט שהוא מחווה לאהבה, אמונה, נחישות והעמותה של משפחות האיכרים העצמאיים של אמריקה.

 המכשפות מאיסטוויק


ג'ון קסבטס מגלם ארכיטקט הסובל ממשבר יצירתי ואישי ומגלה כי אשתו בוגדת בו עם איש מאפיה. הוא עוזב את ביתו ועבודתו בניו יורק ומלווה בבתו בת העשרה מתמקם על אי יווני מבודד. אליו מצטרפת תיירת אמריקאית צעירה (סוזאן סרנדון) ההופכת לאהובתו.

         
6  דברה ווינגר
 תנאים של חיבה


העלילה מתארת את מערכת היחסים בין אם (אורורה גרינוויי - שירלי מקליין) לבתה (אמה גרינוויי - דברה וינגר) השונות באופיין, במהלך השנים. הסרט מתמקד, בהתמודדות של אמה גרינווי וסובביה במחלת הסרטן בה לקתה ובעקבותיה נפטרה.

 קצין וג'נטלמן


זאק מאיו אשר אמו התאבדה כשהיה בן 13 ואביו השתיין התנער ממנו, פונה לקורס הצבאי הקשה והמפרך של הצי האמריקאי. במקביל מנהל זאק רומן עם פאולה, (דברה וינגר) פועלת בביח"ר לנייר הסמוך לבסיס האימונים. שילוב מנצח בין מאצ’ואיזם ורומנטיקה.

 אלמנה שחורה


מותחן פסיכולוגי אפל על אישה (תרזה ראסל) שמתחתנת עם עשירים ואז רוצחת אותם בשביל הירושה. על עקבותיה עולה סוכנת פדרלית (דברה וינגר) שמוצאת עצמה במלכודת מסוכנת ככל שהיא מתקרבת יותר ויותר לרוצחת המקצוענית.

         
7  ג'ודי פוסטר
 הנאשמים


ג'ודי פוסטר מגלמת את שרה טוביאס, היוצאת באחד הלילות לבר השכונתי ומוצאת עצמה נאבקת בשלושה גברים אלימים האונסים אותה באכזריות על שולחן הביליארד. האונס הקשה מגיע לכותרות ופותח דיון מוסרי סביב שאלת "אשמתה" של שרה.

 מלון ניו המפשייר


רומן התבגרות, המתאר את קורותיה של משפחה אמריקאית מנקודת מבטו של ג'ון אב המשפחה, אדם בעל חלומות, מקים בית מלון כושל בעיירת מולדתו דארי שבניו המפשייר. הנושא העיקרי של הרומן הוא חלומות והתמודדות עם התנפצותם.

 שועלים


סיפור התבגרותן של ארבע נערות, דירדרה מלכת הדיסקו, מדג' בעלת עודף משקל ודכאונית הכועסת על עצם היותה בתולה, אנני ששותה אלכוהול ובולעת כדורים וג'ני (ג'ודי פוסטר) ששומרת על כולן.

         
8  סאלי פילד
 מקום בלב


מחווה רגשנית ודתית לאנשיה של העיירה האמריקאית הקטנה, לאומץ ליבם ולמאבקם נגד קשיי הקיום. הסרט מתרחש בשנות השפל הכלכלי, ומתמקד במאבקה של אלמנה על שמירת שלמות המשפחה והכבוד האנושי שלה.

 ללא כוונת זדון


סאלי פילד מגלמת את דמותה של העיתונאית מיגן קרטר שעסוקה בחשיפת פרשיית היעלמותו של מנהיג עובדים. פול ניומן הוא מייקל קולין גלאגר - בנו של מאפיונר, שאביו השאירו בצד החוקי של המשפחה, ושמנהל עסק למשקאות.

 מגנוליות מפלדה


נשים דרומיות ברגעים של אושר עילאי והיסטריה טוטאלית. זוהי תמצית הקומדיה הרומנטית עטורת הכוכבות של הרברט רוס (שחק אותה סם). שלבי מתחתנת וכל העיירה על גלגלים, במיוחד אמא שלה.

         
9  דיאן קיטון
 אדומים


סיפור אהבתם הסוער של העיתונאי הקומוניסט ג'ון ריד והעיתונאית לואיז בריאנט, על רקע הימים הסוערים לא פחות של המהפכה הבולשביקית ברוסיה וחיי הבוהמה האינטלקטואלית בניו-יורק של תחילת המאה.

 פשעים שבלב


דיאן קיטון, ג'סיקה לאנג וסיסי ספייסק נותנות הופעות מרתקות ושובות לב במלודרמה הדרומית המצוינת. שלוש אחיות מאוד שונות זו מזו, מנהלות דינמיקה קשה המעלה באוב את העבר הכואב, לאחר שהאחות הצעירה והלא מאופסת ירתה בבעלה.

 המתופפת הקטנה


blinkbox

העלילה עוקבת אחר שחקנית אמריקנית, בעלת השקפות פרו-פלסטיניות, אותה מגלמת דיאן קיטון שמגויסת לשירות המוסד הישראלי על ידי סוכן בו היא מתאהבת. אנשי המוסד מחדירים אותה לשורותיו של אירגון טרור פלסטיני.

         
10  שר
 מוכת ירח


קומדיה רומנטית מצחיקה מאוד, נוגעת ללב בכיכובם של שר, אולימפיה דוקאקיס וניקולס קייג' הצעיר והאנרגטי. לורטה קאסטוריני מחליטה להינשא מחדש לאחר כמה שנים של אלמנות. הפעם היא בוחרת מישהו חביב שבו היא לא מאוהבת, אולי כדי שליבה לא יישבר יותר לעולם.

 סילקווד


קארן סילקווד (מריל סטריפ), עובדת בתהליכי ייצור פלוטוניום במתקן גרעיני באוקלהומה, כנראה עונתה פסיכולוגית ונרצחה כדי שלא תדליף את סודות הכור. סיפורה עורר את תשומת הלב לסכנה הטמונה בכורים אטומיים באזורים מיושבים. עם קורט ראסל ושר.

 מסיכה


במרכז הסרט רוקי דניס, נער בן 16, הסובל ממחלה נדירה, המעוותת את פניו באופן מפלצתי ומקצרת את תוחלת חייו. מאחורי המסכה הדוחה, מסתתרים נפש עדינה ותלמיד מבריק, המתחבב על הסובבים אותו. סרט קולנוע מרגש, משחק מעולה לשר, בתפקיד האם.

         

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות