של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 שחקניות שנות ה-70 בעולם
 
1 ג'יין פונדה

נערת הטלפון והבלש


סרטו המעולה של הבמאי אלן ג’יי פאקולה מפגיש את הבלש דונאלד סאתרלנד (פלישת חוטפי הגופות) עם נערת הטלפון ג’יין פונדה (הם יורים גם בסוסים) באחד מתפקידיה הטובים ביותר. מותחן עוכר שלווה.

השיבה הביתה


קצין בקבע יוצא אל חזית וייטנאם ומשאיר את רעייתו החסודה בבסיס. הרעיה, שאותה מגלמת מתנגדת המלחמה הקולנית ג'יין פונדה, מתגייסת לסייע בשיקומם של פצועים המלחמה ומתאהבת בקטוע שתי רגליים (ג'ון וויט).

ג'וליה

ידידות בין שתי נשים – ליליאן, והאידיאל של חייה - ג’וליה, חברתה הטובה שנספתה בשואה. ג’וליה היתה בת עשירים, נאה, ספוגת תרבות ורגישה לעוול חברתי, ופתחה בפני ליליאן את הדלת בפני האמנות והערכים.
         
2 גלנדה ג'קסון
יום ראשון הארור


תחילת שנות השבעים - חופש ומתירנות, סקס זה דבר שלוקחים, אהבה היא מושג לא ברור. זוג נשוי נאלץ להסתפק במעט מחסדיו של אמן צעיר ומבטיח, מעין יעקב אגם צעיר, חתיך המייצר מזרקות מים למרבה במחיר.

מרי מלכת הסקוטים


מרי סטיוארט, המוכרת יותר בכינוי מרי מלכת הסקוטים, הייתה מלכת סקוטלנד משנת 1542, שבוע לאחר היוולדה, ועד הדחתה מהכס ב-24 ביולי 1567. את שארית חייה העבירה בגלות באנגליה, עד שהוצאה להורג בשנת 1587.

צ'ייקובסקי


הסיפור המוזר אך האמיתי על חייו של המלחין צ'ייקובסקי, או במילותיו של הבמאי קן ראסל (טומי): זהו סיפור על נישואיהם של הומוסקסואל ונימפומנית.
         
3 אלן בורסטין
אליס לא גרה כאן יותר


כשבעלה נפטר יוצאת אליס הייאט (אלן בורשטיין) עם בנה בן ה-11 למסע אל פיניקס. האם רומן עם כריס כריסטופרסון יעמיד אותה על רגליה? עם ג'ודי פוסטר והארווי קייטל. הסרט היה מועמד לדקל הזהב.

פעם בשנה אותו המקום


דוריס וג'ורג', שניהם נשואים לאחרים, מוצאים עצמם מבלים ליל אהבהבים במוטל צדדי. המשיכה שלהם האחד לשני גוררת הסכם להיפגש באותו מקום, פעם בשנה. כך מתקדם לו הסרט במשך שנים ומלווה את הרומן החד-שנתי.

מגרש השדים


בעקבות חפירות ארכיאולוגיות בעיראק, מגיע השטן לארה"ב ומתמקם בגופה של ילדה בת 12. כל הניסיונות להתמודד עם בעיותיה נכשלים, ואמה מחליטה לגייס מומחה קתולי לגירוש שדים כדי לגרש את הדיבוק מביתה.

         
4 ג'ינה רולנדס
אשה תחת השפעה


ניק ומייבל הם בני המעמד הבינוני הנמוך. ניק כחול הצווארון הוא חברותי ואהוד על עמיתיו, בעל נאמן ואוהב המתקשה לרדת לסוף דעתה של אשתו. מייבל היא עקרת בית, מטופלת ב-3 ילדים, אישה כנה, ישירה ונוירוטית.

מיני ומוסקוביץ


מיני, עובדת מוזיאון, נפרדת מחברה הנשוי ומגיעה למסקנה שהאהבה אינה בשבילה. תקווה מחודשת לרומנטיקה בעולם אכזר ומנותק מוצתת בה כאשר היא פוגשת בסימור, מחנה מכוניות אקסצנטרי ומשעשע.

ליל הבכורה


שחקנית תיאטרון הנתונה במשבר חיים. ג`ינה רולנדס (גלוריה, אישה תחת השפעה), אשתו והשחקנית הקבועה של הבמאי, מדהימה בתפקיד הראשי שכולו מחווה לבטי דיוויס ולסרטו של ג'וזף מנקייביץ', "הכל אודות חווה".

         
5 פיי דנאוויי
רשת שידור


בשנת 1975 שולט הטרור באמצעי התקשורת ונראה שהדרך היחידה להשיג אחוזי צפייה היא להפחיד אנשים. הווארד ביל הוא קריין שפוטר מרשת טלוויזיה גדולה, מאבד את שפיותו והופך למטיף כנגד התקשורת.

צ'יינהטאון


ג'ק ניקולסון מגלם בלש היוצא לחקור מקרה של בגידה עבור אישה מסתורית, ועולה על שחיתות פוליטית בחלונות הגבוהים, תשוקות הרסניות, ואניגמה אחת גדולה. אחד הסרטים החשובים של שנות השבעים.

מסע הארורים


כדי לשפר את יחסי הציבור שלהם, העלו הנאצים יהודים על אניית פאר ושלחו אותה לאמריקה. הספינה הגיעה להוואנה בקובה, משם גורשה לחופי פלורידה ונשיא ארה"ב נשאר אדיש לסבל. לבסוף, שבה הספינה לגרמניה.

         
6 דיאן קיטון
מחפשת את מר גודבאר


מעשה במורה לילדים חרשים החיה בלילות בעולם של זונות, מסוממים וסוטי מין בבארים של ניו-יורק. החופש המיני של גיבורת הסרט הוא מדומה והסרט מציג אישה נבוכה הנהרסת מפריצת המסגרת המינית.

הרומן שלי עם אנני


סרטו השישי, האישי מאוד של וודי אלן, עוקב אחר סיפור אהבתם של קומיקאי יהודי ניו-יורקי, אלבי סינגר, לגויה - אנני הול. אל סיפור האהבה מצטרפת מערכת היחסים שלו עם שתי נשותיו לשעבר,עם משפחתו, ידידיו והקריירה שלו.

ישנוני


מיילס, בעל חנות למוצרי אוכל בריאות, מוצא עצמו מוקפא ומוחזר לחיים בעתיד, על ידי קבוצה של מורדים המבקשים להפיל את הממשלה הטוטליטארית. בעזרת תחפושת של רובוט מצליח מיילס לברוח לביתה של האמנית לונה.

         
7 ליב אולמן
תמונות מחיי נישואין


הסרט מתאר בצורה מדויקת להפליא מהלך חיי נישואים של בני זוג: הפרדות, הגירושים, ותקופות האהבה והשנאה. זהו אולי מן הסרטים היחידים שאפשר לומר עליהם שהצפייה הביתית בהם, עדיפה על האופציה הקולנועית.
זעקות ולחישות


זעקות ולחישות מתרחש בסוף המאה ה-18 ומביא את סיפורן של שתי אחיות ועוזרת בית מסורה המטפלות באחותן החולה. חייהן מלאים בצביעות, בשקרים ובאהבות חולניות, עליהם אנו למדים דרך פלאשבקים.

סונטת סתיו


פסנתרנית מפורסמת המוזמנת לשהות אצל בתה (אולמן) איתה לא התראתה מספר שנים, מאז שבעלה השני נפטר. הבת נשואה לאיש דת שאותו אינה אוהבת; אך היא חשה במחיצתו ביטחון ויציבות שחסרו לה כל כך בצעירותה.

         
8 מרשה מייסון
דירה לשניים


אישה שנודרת שלעולם לא להתאהב שוב בשחקן מוצאת עצמה בזרועותיו של שחקן אחר... כנראה שאי אפשר להתנגד לגורל, במיוחד כשהוא בא בצורה של ריצ'ארד דרייפוס הצעיר שזכה באוסקר הנחשק על הופעתו.

סינדרלה ליברטי


ג'יימס קאן מגלם את דמותו של מלח בצי האמריקאי שנמצא בחופשה בעיר סיאטל. הוא מנהל קרב ביליארד עם זונה נחמדה ואלופת פול ודווקא מנצח אותה וזוכה...בגופה. אלא שהפלירט הקטן מתפתח לאהבה.

אודרי רוז


זוג ניו יורקי סובל מהטרדה של אדם זר בריטי, בזמן שהם מנסים לגרש אותו מחייהם הוא מצליח איך שהוא להשתלב לתוך שגרת יומם בנסיון להסביר להם שנשמת ביתו אשר נפטרה שוכנת בגופה של ביתם.

         
9 ברברה סטרייסנד
כוכב נולד


גלגול שלישי למלודרמה המוזיקלית, העלילה שועתקה לסצינת המוזיקה של שנות ה-70, עת פוגשת אסתר הופמן, בגילומה של ברברה סטרייסנד, את זמר הרוק המצליח, ג'ון האוורד, בגילומו של כריס כריסטופרסון.

כך היינו


 

זוג אוהבים בעיצומו של רומן מופלא, כאשר דעותיהם הפוליטיות המנוגדות מאיימות להפריד ביניהם. קייטי (ברברה סטרייסנד, מצחיקונת) היא אקטיביסטית, ואילו בן זוגה האבל (רוברט רדפורד, סניקרס), הוא איש צבא.

גברת מצחיקה


אנו חוזרים אל חייה של פאני ברייס, אותה מגלמת בחן אופייני ברברה סטרייסנד. בסרט הראשון היא כבשה את עולם הבידור של שנות העשרים ואילו עכשיו אנו מוצאים אותה המתקשה למצוא עבודה בתקופת השפל הכלכלי.

         
10 גולדי הון
שוגרלנד אקספרס


סרט מרדף ובריחה מודרני המפעיל מאות רבות של כלי רכב הנעים בטור אחר זוג הורים המבקשים לקבל חזרה את בנם שהשלטונות מבקשים למוסרו לאימוץ. אחד מתפקידיה הטובים ביותר של גולדי הון.

שמפו


הסרט עוסק במעלליו של בעל סלון יופי בלוס-אנג'לס המתירנית של סוף שנות
ה-60. וורן בייטי מעורר תאווה כמצופה ולצידו גולדי הון ההיסטרית, לי גראנט, ג'ולי כריסטי וקארי פישר ביים במיומנות האל אשבי.

פרפרים הם חופשיים


הסרט עוסק בסיפור האהבה של "פרפרית חופשיה", ג'ין טנר (גולדי הון), גרושה בת 19 שמחליפה מאהבים ודירות מידי כמה ימים, וסטודנט עיוור, דון בקר (אדוארד אלברט), שאמו מנסה לנהל את חייו.

         

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות