של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 שחקניות שנות ה-70 בטלויזיה האמריקאית
 
 
01 מרי טיילר מור
המופע של מרי טיילר מור 
 

The Mary Tyler Moore Show עלתה לשידור ב-1970, ובמשך שבע עונות, שהפכו אותה לאחת הסדרות המהוללות ביותר בתולדות הטלוויזיה האמריקאית, הציגה לציבור האמריקאי את הרווקה הטלוויזיונית הראשונה. עם הזמן היו למרי ריצ'רדס כמה רומנים, אבל עד לסוף הסדרה היא נותרה ברווקותה.
רודה
 
ולרי הארפר משחקת את דמותה של רודה מורגנשטיין היהודייה בסדרות "המופע של מרי טיילור מור" ואחר כך בספין אוף "רודה". מרי טיילור מור, גילמה את דמותה של "האישה החדשה", המשוחררת, העצמאית, התובעת לעצמה שוויון זכויות מלא ומתמודדת באומץ מול עולם של גברים שוביניסטים.
פיליס

ספינאוף מן הסדרה הפופולרית "מרי טיילר מור" פיליס לינדסטרום, חוזרת לעיר הולדתה סן פרנסיסקו עם בס הבת המתבגרת שלה, בעקבות מותו הפתאומי של הבעל לארס. כדי להתחיל חיים חדשים עוברת לגור עם אמה המפוזרת אודרי ועם בעלה השני של אודרי השופט דקסטר.
"יש ארבעה דברים שאמריקה לא סובלת: יהודים, גברים עם שפמים, תושבי ניו יורק ונשים גרושות". על פי הספר "The Sweeps" מ-1984, שכתבו מארק כריסטנסן וקמרון סטות, המשפט המדהים הזה נאמר ב-1969 למפיק גרנט טינקר על ידי מארק גולדן, אחד מקברניטי רשת הטלוויזיה סי-בי-אס. טינקר רצה אז לשכנע את הרשת לשדר סדרה בכיכובה של אשתו מרי טיילר מור. מור היתה אמורה לגלם את דמותה של מרי ריצ'רדס, גרושה שעובדת בתחנת טלוויזיה, והקריירה שלה חשובה לה יותר מהניסיון למצוא בעל נוסף. טינקר לא נכנע לסירוב. הוא ידע שהוא מחזיק את מרבית הקלפים בידיו: סי-בי-אס - שפיגרה אז באחוזי הצפייה אחרי שתי הרשתות הגדולות האחרות, אן-בי-סי ואי-בי-סי - רצתה לשתף פעולה עם טינקר, שנחשב אחד המפיקים האיכותיים בתחום, והקים עם אשתו את חברת ההפקה MTM. הרשת גם רצתה לעבוד עם מרי טיילר מור עצמה, שנהפכה לאחת מכוכבות הטלוויזיה האהודות ביותר על אמריקה, אחרי שגילמה את אשתו של דיק ואן דייק בסדרה "The Dick Van Dyke Show", ששודרה בהצלחה במשך כמה עונות. כך נולדה התוכנית "המופע של מרי טיילר מור".

ויקיפדיה
 
02 ג'ין סטייפלטון
הכל נשאר במשפחה 
 

בינואר 1971 הטלוויזיה הציגה את משפחת בנקר. משפחת "צווארון כחול " טיפוסית. ארצ'י בנקר עובד במספנות כמנהל עבודה. אדית בנקר אשתו עקרת בית צווחנית וסנילית. הבת גלוריה ובעלה הסטודנט, מייקל, לצערם הרב גרים עם ארצ'י ואדית באותו הבית.
אינך יכול לקחת זאת איתך
 
אליס סיקאמור, שפויה בודדה במשפחת מופרעים הזויים מתאהבת בבן למשפחת עשירים ונאלצת להפגיש את שתי המשפחות. המפגש עלול להוליד הפתעות בלתי צפויות... עיבוד למחזה המצליח של ג'ורג' קאופמן ומוס הארט.
ג'ו תותחן אחורי

סרט המתאר את חייו של ג'ו מקארתי הסנאטור אשר הכניס בכולם פחד מפני קומוניזם ורדיפותיו גרמו לשיתוק קולנועי וטלוויזיוני במשך מספר שנים, את דמותו מגלם פיטר בויל שזיכה אותו ב-1977 במועמדות לאמי.
ילידת 19 בינואר 1923 בניו יורק הופיעה במחזות שונים בברודוויי בשנות החמישים-שישים אך התגלתה לעולם כאדית אשתו של ארצ'י בנקר בסדרה (All in the family) דמותו של ארצ'י - גבר לבן מבוגר, פועל צווארון כחול (מנהל עבודה במספנה), ששירת בחיל האוויר האמריקאי במלחמת העולם השנייה וכיום גר עם אשתו, בתו וחתנו בקווינס, ניו-יורק. תכונות האופי שלו היו דמות מראה לארצות הברית השמרנית - ארצ'י הוא טפוס שמרן, נרגן, ציני, שוביניסט,גזען, פטריוט ובעל דעות קדומות על מגוון של קבוצות מיעוט בארצות הברית. רוב הסדרה עסקה בעימותים של ארצ'י מול העולם: שכניו השחורים ("הג'פרסונים"), בתו הליברלית (גלוריה-סאלי סטרטרס), אשתו המעט טיפשה (אדית-ג'ין סטייפלטון) ובעיקר חתנו, מייקל סטיוויק (או "ראש כרוב" כפי שארצ'י היה מכנה אותו), אותו גילם רוב ריינר, לימים במאי מצליח. אשר מגלם את כל הדברים אותם ארצ'י לא מחבב: קומוניסט, ליברל, אינטלקטואל ובעל שיער ארוך.

ויקיפדיה
 
03 ג'יין סימור
קו אונידין
 

הסדרה תיארה את הסיפור הדרמתי של עלייתו נפילתו ושוב עלייתו של איש צעיר ועני אך מוכשר ושאפתן, שהפך מימאי חסר פרוטה לבעל חברת ספנות גדולה בליברפול במחצית השנייה של המאה ה-19. זאת, למרות אין ספור מכשולים העומדים בדרכו הן במשפחתו והן מחוצה לה.
השדירה השביעית
 
קורות החיים של גבר צעיר ועני בלואר איסט סייד של ניו יורק המחליט לשנות את מעמדו הנחות ועל ידי עבודה קשה מתקדם בכוחות עצמו כדי להפוך לאיש עוצמתי בענף הבגדים בשדירה היוקרתית בעולם.
ארבע נוצות

קצין בריטי המשרת בסודאן של 1898. באקט פתאומי הוא נוטש את הפלוגה ומוכרז על-ידי מפקדיו, משפחתו וחבריו כפחדן. לאחר שפלוגתו של חברו הטוב נלקחת בשבי הוא יוצא למסע הצלה.
הסרט, מביא סיפור אהבה והרפתקה רחב יריעה, על גבורה אדירה, נאמנות חסרת פשרות ויריבות על אהבה.
ג'יין סימור (באנגלית: Jane Seymour; נולדה ב-15 בפברואר 1951) היא שחקנית אנגליה, זוכת פרס אמי ושני פרסי גלובוס הזהב. נולדה בשם ג'ויס פנלופה וילהלמה פרנקנברג. הסרטים המוכרים יותר בהם היא שיחקה הם "חיה ותן למות" מסדרת סרטי ג'יימס בונד, והסרט "סקרלט פימפרנל". סימור השתתפה בסדרות "ד"ר קווין רופאה במערב" ו"מלחמה וזיכרון". כן עסקה בדיבוב בסרט האנימציה "המסע לקמלוט". האלבום OK Computer בביצוע להקת הרוק האלטרנטיבי רדיוהד הוקלט באחוזתה של סימור ליד באת' באנגליה, ונערך מאוחר יותר באולפני אבי רוד.

ויקיפדיה
 
04 ולרי הארפר
רודה
 

ולרי כבשה בסערה את אמריקה בשנות השבעים כששיחקה את דמותה של רודה מורגנשטיין היהודייה בסדרות "המופע של מרי טיילור מור" ואחר כך בספין אוף "רודה". ולרי כמו מרי טיילור מור, גילמה את דמותה של "האישה החדשה", המשוחררת, העצמאית, התובעת לעצמה שוויון זכויות מלא ומתמודדת באומץ מול עולם גברי.
המופע של מרי טיילר מור
 
ולרי כבשה בסערה את אמריקה בשנות השבעים כששיחקה את דמותה של רודה מורגנשטיין היהודייה בסדרות "המופע של מרי טיילור מור" ואחר כך בספין אוף "רודה". ולרי כמו מרי טיילור מור, גילמה את דמותה של "האישה החדשה", המשוחררת, העצמאית, התובעת לעצמה שוויון זכויות מלא ומתמודדת באומץ מול עולם גברי.
משחקי יום חמישי

הארי אוורס ומרווין אליסון היו משחקים פוקר בלילות חמישי עם חברים שלהם במשך שנים. כאשר מחלוקת שוברת את המשחק, הם מחליטים להמשיך בפגישות לילות חמישי ולעשות דברים שונים ביחד, במקום להישאר בבית עם נשותיהם.
ולרי כבשה בסערה את אמריקה בשנות השבעים כששיחקה את דמותה של רודה מורגנשטיין היהודייה בסדרות "המופע של מרי טיילור מור" ואחר כך בספין אוף "רודה". ולרי כמו מרי טיילור מור, גילמה את דמותה של "האישה החדשה", המשוחררת, העצמאית, התובעת לעצמה שוויון זכויות מלא ומתמודדת באומץ מול עולם של גברים שוביניסטים. על גילום רודה היא זכתה בארבעה פרסי אמי ופרס גלובוס הזהב. לולרי קריירה עשירה שהחלה כשכיכבה כרקדנית בהופעות ב"רדיו סיטי הול". היא הופיעה בטלוויזיה ובתיאטרון וגם בקולנוע. ראשית חייבים לציין שהארפר נראית ומתנהגת בדיוק כמו רודה. היא אדם מצחיק וחייכני ומאד חברותי.

ויקיפדיה
 
05 פטי דיוק
קברניטים ומלכים
 

ג'וזף ארמה היה עני אירי ומהגר שהגיע לארצות הברית באמצע המאה ה -19, והמשיך דרך מאבקים קשים, כאבי לב ועבודה ללא גבול והכל במטרה להפוך לאחד האנשים העשירים והחזקים ביותר בארצות הברית. מיני סדרה בתשעה פרקים.
צ'ארלי המתוק שלי
 
אשה לבנה צעירה ובהיריון ובחור כושי עו"ד מניו יורק נמצאים במנוסה בטקסס הכפרית, נפגשים ומתחברים ודרך מנוסתם מביתם הם מגלים לדעת שהם צריכים להישאר יחד כדי לשרוד.
היא ממתינה

אשר אשר נרצחה חוזרת להשתלט כרוח על אשתו החדשה של הבעל וזאת על מנת לנקום את מותה בטרם עת. פטי דיוק משחקת את לורה וילסון אשתו של מארק החוזרת לבית ילדותו היכן שאשתו הראשונה נפטרה, אימו טוענת שרוחה עדיין שורה בבית.
ב-1962 זכתה פטי דיוק, בת 12, באוסקר משנה על גילום דמותה של הלן קלר בסרט "עושה הנסים". עוד קודם היא היתה שחקנית בברודווי, שם הופיעה בגרסה הבימתית של "עושה הנסים", ובהמשך בשנות ה-60 הפכה אותה סדרת הטלוויזיה "המופע של פטי דיוק" לאחת הנערות האהובות באמריקה. ב-1970, אחרי שנים של מועמדויות, גם זכתה בגלובוס הזהב ובאמי, אבל, כפי שגילתה באוטוביוגרפיה שלה "קראו לי אנה" מ-1990, נאום התודה שלה באמי היה משונה מסיבה טובה. השנים האלה היו הגרועות בחייה. היא נולדה בניו יורק כאנה מארי לאב אלכוהוליסט שעזב את הבית כשהיתה בת שש, ולאם שסבלה מהתקפי דיכאון קשים. כשהיתה בת שמונה, הצעירה בין שלושת הילדים, השתלטו על חייה זוג סוכני שחקנים, ג'ון ואת'ל רוס, שבאו לראות את אחיה בהצגת חובבים והבחינו בה. הם פחות או יותר קנו אותה מאמה והיא עברה לגור איתם.

ויקיפדיה
 
06 קלוריס ליצ'מן
חיים חדשים לגמרי
 

זוג בשנות הארבעים לחייו עומד בפני הריון לא מתוכנן, לאחר שנים רבות של נישואין. הזוג ויתר מזמן על האפשרות להיות הורים, הבעל נפעם והאשה ברגשות סותרים מתמודדים עם הדילמה מול העצות הרבות הזורמות מהמשפחה חברים רופאים וגם אנשים זרים.
פיליס
 
ספינאוף מן הסדרה הפופולרית "מרי טיילר מור" פיליס לינדסטרום, חוזרת לעיר הולדתה סן פרנסיסקו עם בס הבת המתבגרת שלה, בעקבות מותו הפתאומי של הבעל לארס. כדי להתחיל חיים חדשים עוברת לגור עם אמה המפוזרת אודרי ועם בעלה השני של אודרי השופט דקסטר.
המופע של מרי טיילר מור

The Mary Tyler Moore Show עלתה לשידור ב-1970, ובמשך שבע עונות, שהפכו אותה לאחת הסדרות המהוללות ביותר בתולדות הטלוויזיה האמריקאית, הציגה לציבור האמריקאי את הרווקה הטלוויזיונית הראשונה. עם הזמן היו למרי ריצ'רדס כמה רומנים, אבל עד לסוף הסדרה היא נותרה ברווקותה.
בתחילת שנות ה-70 הופיעה ליצ'מן בסדרה הקומית "המופע של מרי טיילר מור", על הופעתה במשך שלוש שנים בסדרה זכתה בשני פרסי אמי. ליצ'מן קיבלה ארבעה פרסי אמי נוספים על הופעותיה בהפקה "חיים חדשים לגמרי", בסדרה המוזיקלית "שר" ובסדרות "הארץ המובטחת" ו"Screen Actors Guild 50th Anniversary Celebration". הצלחתה האחרונה של ליצ'מן הייתה בתפקידי אורח מזדמנים בקומדיית המצבים "מלקולם באמצע", ליצ'מן הופיעה כשחקנית אורחת בסדרה במשך כ6 שנים וזכתה בשני פרסי אמי. בסך הכול זכתה ליצ'מן בשמונה פרסי אמי. את דמותה הידועה עד היום בטלוויזיה האמריקאית גילמה ליצ'מן בסדרה "פייליס", עבור המשחק המשעשע שהציגה בסיטקום היא קיבלה את פרס גלובוס הזהב בשנת 1976.

ויקיפדיה
 
07 אנג'י דיקינסון
אשת משטרה
 

נוסחת הקסמים של "אשת משטרה" שהייתה לירות ברעים להרביץ ובדרך להראות קצת ציצים - התגלתה כמנצחת. הצופים אהבו את מדי המשטרה שלהם מאוכלסים באישה, והעונה הראשונה של הסדרה הוכתרה כהצלחה. בעונה הבאה בגלל זעמם של ארגונים פמיניסטיים דוכאה האנרגיה המתפרצת, התחכום ירד אך בכל זאת המחשופים נשארו.
פרל הארבור
 
מיני סדרה זו מציגה חתך של החיים בפרל הארבור בתקופה הקרובה מאד למתקפה היפנית עליה במהלך מלחמת העולם השנייה. בין הסיפורים: אשתו המרירה של הקולונל המבקשת תשומת לב מחוץ לנישואים; רופא נשים עם זיכרונות כואבים מתנגד לאהבה חדשה: קצין צי צעיר מתאהב באישה יפנית אמריקאית.
תפילה עבור חתולי הבר

גריפית משחק תעשיין אשר שוכר את שירותי משרד הפרסום (שאטנר את גורטנר). הסוכנות מנסה למכור לגריפית מסע פרסום שיתרחש בבאחה, קליפורניה. גריפית מוכן לחתום על חוזה הפרסום רק עם הסוכנות תצא למסע אופנועים מסוכן בבאחה.
איפה זה התחיל? באמצע שנות ה-70. העולם מתמודד עם יותר תסרוקות מנופחות ופוליאסטר משידע אי פעם. אולי בהשפעת אדי הספריי לשיער מחליטים ברשת אן-בי-סי ללכת על קונספט חדש, מהפכני ולא מוכר: דרמת משטרה רצינית ומתוחכמת שמונחת כולה על כתפיים נשיות. הסדרה נקראה בפשטות "פוליס וומן", והאישה שעשתה היסטוריה קטנה והציבה רגלי אמזונה ארוכות בעולם שהיה שמור עד אז כמעט בלעדית לשוטרים מחוספסים ממין זכר, היתה דיטקטיב סוזאן "פפר" אנדרסון. כן, כיאה וכראוי, לא קופחה הגברת הראשונה וכמו כל שוטר אמריקני טוב, היא קיבלה עם התג גם כינוי, "פלפלית", כאילו. ואכן, אנדרסון (אותה גילמה השחקנית אנג'י דיקנסון, שלוהקה עד אז לתפקידי דיילת החן החיננית), לא הכזיבה - קשוחה וסקסית, אמיצה ואלגנטית, נחושה ומטופחת - והכל בעת ובעונה אחת. ליתר ביטחון, וכדי לרכך את ההלם התרבותי, גובתה אנדרסון בבוס ובצוות קולגות גבריים, שסייעו לה במלחמתה בקרימינלים. לרווחת קהל הצופים נהגה הבלשית הסמויה להיות מצוותת בעיקר למשימות שבהן התחפשה לרקדנית גו-גו או לזונה, דבר שאפשר לה להחליף מדי פעם את המדים במחשוף מרשים או ברשת דייגים.

ויקיפדיה
 
08 סוזאן סיינט ג'יימס
מקמילן ואשתו
 

את מקמילן, מפקח משטרת סן פרנסיסקו, איש מכובד בשנות ה-40 לחייו, גילם שחקן הקולנוע רוק הדסון. אשתו, והעזר המסוים כנגדו, היתה סאלי, צעירה בת 20, קצת מטופשת (סוזן סנט ג'יימס). הצד ההומוריסטי של הסדרה נבע מהפערים האלה, את האומללות והאפלוליות של הרציחות איזנו היוצרים בעושר ובנהנתנות של הבלשים.
שם המשחק
 
חברת הווארד פרסומים, אימפריית פרסום מתוצרת עצמית של גלן הווארד. פרקים הכוללים את הווארד התמקדו בעסקיו בעימותים פוליטיים ובאורח חיים ראוותני שלו. פרקים אחרים בהשתתפות ג'ף דילון, כתב חוקר ומעמיק או דן פארל, פארל היה סוכן FBI בדימוס שמשתמש בתפקידו כעורך כדי לנהל מלחמה ספרותית נגד הפשע המאורגן.
זעקת הלילה

אישה צעירה שתינוקה מת בלידה מסרבת להאמין שהוא מת וחולמת חלומות בהן ילדה עדיין חי אך הוא נמצא בסכנה. מדען אשר עורך ניסויים ומחקר במדעי החלומות מנסה לעזור לה.
סוזן סיינט ג'יימס (נולדה ב -14 באוגוסט 1946) היא שחקנית ופעילה פוליטית אמריקאית, מוכרת בעיקר לצופי הטלוויזיה על השתתפותה בסדרות וסרטים משנות השישים עד שנות השמונים. נולדה בשם סוזאן ג'יין מילר בלוס אנג'לס, קליפורניה למשפחה אשר עברה מקונטיקט, סוזאן גדלה ברוקפורד, אילינוי שם היא החלה לדגמן בגיל ההתבגרות. בתקופה זו, למדה באקדמיה Woodlands של "הלב הקדוש" בלייק פורסט, אילינוי. מאוחר יותר היא למדה במכללת נשים בקונטיקט. סוזאן סיינט ג'יימס הפכה לשם מוכר בכל בית בגיל 22 עקב כיכובה כעוזרת עריכה פגי מקסוול בסדרה שם המשחק. ואז הגיעה תפקידה המוכר ביותר עד היום תפקידה כאשתו הצעירה של רוק הדסון, סאלי מקמילן, בסדרה הקומית-דרמטית מקמילן ואשתו שרצה על המסך בשנים 1971-1977.

ויקיפדיה
 
09 לי גרנט
פיי
 

אחרי 25 שנות נישואין עו"ד פיי סטיוארט נאלצת להתחיל את חייה מחדש לאחר גירושין. היא עוברת לגור בדירה חדשה, מתחילה עבודה חדשה במשרד עורכי דין ומתחילה מפגשי הכרויות חדשים למורת רוחה של הבת לינדה. השחקנית לי גרנט היתה מועמדת לפרס האמי על הופעתה בסדרה זאת.
תקרת ניאון
 
עקרת בית משועממת והבת המתבגרת שלה בורחים מחייהן המשעממים ועוצרים בדיינר באמצע המדבר בקליפורניה, היא רבה עם בעל הדיינר אומן ושתיין שכל רצונו הוא יצירת פסל סביבתי על תקרת הניאון של המסעדה.
מאחורי הקלעים בבית הלבן

מאחורי הקלעים בבית הלבן במהלך שמונה הממשלים, כפי שסופר על ידי האנשים שעובדים שם. מממשל טאפט ועד ממשלו של אייזנהאואר דרך עיני צוות הבית הלבן, החדרניות, העוזרים, המשרתים, שוערים ונהגים. הדמות הראשית היא ליליאן רוג'רס פארקס, משרתת בבית הלבן במשך שלושה עשורים ומחברת ספר שעליה מבוססת מיני סדרה זו.
גרנט נולדה בשם ליולה האסקל רוזנטל בניו יורק סיטי. היא בתם של מהגרים יהודים ממזרח אירופה - וויטה שהיא מורה במקצועה ואברהם וו. רוזנטל. שמה, לי גרנט, מורכב משני שמות של גנרלים ממלחמת האזרחים האמריקאית. בגיל 4 הופיעה כבלרינה במטרופוליטן אופרה שבניו יורק. בילדותה הירבתה ללמוד ריקוד ומשחק. גרנט ביססה את מעמדה בברודוויי כשחקנית דרמטית, וזכתה לביקורות חיוביות עבור תפקידה כשופ ליפטר במחזה "סיפורו של בלש". על תפקידה הראשון בקולנוע, בגרסה הקולנועית של ויליאם ויילר משנת 1951, קיבלה את פרס השחקנית הטובה ביותר במסגרת פסטיבל קאן וכן מועמדות לפרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר ולפרס גלובוס הזהב. לאחר מכן התפרסמה עם הופעות משניות בדרמה הפרובוקטיבית המבוססת על הנובל "מרפסת", ובקומדיות "להתגרש בסטייל אמריקאי", "ערב טוב גברת קמפבל" ו"עמק הבובות".

ויקיפדיה
 
10 פארה פוסט
המלאכיות של צ'ארלי
 

איש מסתורי העונה לשם צ'ארלי (בקולו של ג'ון פורסיית', שושלת) מנהל סוכנות לבילוש דרך אינטרקום ועוזרו האישי, בוזלי. הבלשים שלו הן שלוש בחורות יפהפיות, שישתמשו בנשיותן כדי לבלבל את האויב. שלוש הבלשיות התחלפו כמה פעמים במהלך הסדרה, עקב עזיבתן של שחקניות לפרויקטים אחרים כגון סרטי קולנוע, דוגמנות ונישואין לסטיב אוסטין.
האיש השווה מיליונים
 
סטיב אוסטין, טייס ניסוי שנפגע קשה בתאונה, ניצל בעזרת טכנולוגיה חדשנית שימוש באיברים ביוניים אלו מחליפים את איבריו הפגועים, בגופו מושתלים שתי רגליים, יד ועין ביוניים המאפשרים לו להרים משאות כבדים.לכופף ברזלים, לרוץ מהר יותר ולראות רחוק יותר.
הארי או

הארי אורוול הוא בלש פרטי שהתעייף מאד בעבודתו ונאלץ לעזוב את משטרת לוס אנג'לס לאחר שכדור אקדח נתקע קרוב לעמוד השדרה שלו. הוא עובר לסן דייגו לגור בבית קרוב לחוף הים, כשהוא לא עובד על תיק חקירה כלשהיא, הוא מבלה את רוב זמנו בתיקון ושיפוץ הסירה הפרטית שלו לה הוא נתן את השם "התשובה".
פוסט נולדה בשם מרי פארה לני פוסט, בעיר קורפוס כריסטי שבטקסס, הצעירה משתי בנותיהם של פאולין וג'יימס פוסט. פירוש השם פארה הוא אושר בערבית. בסוף שנות ה-60 ותחילת שנות ה-70, היא השתתפה בסרטוני פרסומת בטלוויזיה, שהידועה שבהם הייתה הפרסומת לשמפו בלסם של חברת וולה (Wella). ב-22 בספטמבר 1976 עלתה לאוויר סדרת הטלוויזיה "המלאכיות של צ'רלי", בה היא גילמה את דמות המלאכית ג'יל מונרו, אך לאחר שנה היא עזבה את הסדרה. בעקבות הסדרה ופוסטר שלה בבגד ים, שיצא באותה עת ונמכר במיליונים, היא זכתה לפרסום גדול והתסרוקת שלה הפכה להיות מודל לחיקוי לנשים רבות. היא השתתפה בסרטים, כמו: "מיירה ברקינרידג'" (1970) ו"הנשים של ד"ר טי" (2000), בסדרות טלוויזיה, והופיעה פעמיים בירחון פלייבוי, ב-1995 ובשנת 1997 כשהייתה בת 50. שני הגיליונות האלה הפכו לרבי מכר.

ויקיפדיה
 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות