של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 שחקניות שנות ה-50 בעולם
 
01 אודרי הפבורן

 
סברינה

 

מעשה בשני אחים - האחד איש עסקים שכולו עבודה, והשני, צעיר ממנו, שכולו בילויים. למשפחה יש נהג שבתו חזרה משהות בפאריס וכניסתה לחיי השניים מתיכה להם קצת את הפיוזים. שלושת השחקנים מפגינים את מיטב קסמם האישי.
חופשה ברומא

 

גרגורי פק ואודרי הפבורן מככבים בקומדיה רומנטית על נסיכה שנמאס לה מנסיכותה והיא בורחת אל רחובות רומא, שם היא פוגשת עיתונאי שמבין מייד שבידיו נפל הסקופ הגדול של חייו. אבל מה שמתחיל כקשר ציני הופך לסיפור אהבה.
סיפורה של נזירה

 

אודרי הפבורן מגלמת את דמותה של נזירה בלגית קתולית בשנות ה-30 וה-40, שמתקשה ללכת בתלם ושומרת על עצמאות מחשבתית. למרות התנגדותה של אם המנזר, היא עושה הכל כדי להגיע לקונגו הבלגית על מנת לשרת כאחות רחמנייה.
 
 02 אליזבת טיילור
 חתולה על גג פח לוהט

 

בריק ומגי נשואים באושר מדומה. תאונה שגורמת לשיתוקו הזמני של הבעל מוציאה את השלדים מהארון, כשמגי החשקנית מנסה לדובב את בעלה לאהוב אותה באמת, אך ללא הועיל. לבריק יש מחשבות אחרות וגם הרבה מאוד רגשות אשם.
לפתע בקיץ שעבר

 

סיפור חושף סודות מן העבר בקרב משפחה דרומית אחת בניו-אורלינס של שנות ה-30. הכל מתחיל שאחייניתה של אלמנה עשירה מתאשפזת בבית חולים פסיכיאטרי. קת'רין הפבורן, ליז טיילור ומונטגומרי קליפט בתפקידים הראשיים נותנים הופעות בלתי נשכחות.
 ענק

 

החוואי הטקסאני ביק בנדיקט (רוק הדסון, הקץ לנשק) מגיע למרילנד כדי לרכוש סוס שזכה בפרס. בינתיים הוא גם מתאהב בביתו של הבעלים, לסלי (אליזבת טיילור, אילוף הסוררת), נושא אותה במהירות ושב איתה לחוותו.
 
03 סוזאן הייווארד
אני רוצה לחיות!

 

דרמת הפשע של רוברט ווייז (סיפור הפרברים), המבוססת על סיפורה האמיתי של ברברה גרייהם. בשנת 1955, הואשמה גרייהם – נערת מסיבות פרועה, זונה לעת מוצא ופושעת קטנה – ברצח של שוטר, ונידונה למות בתא הגזים. זאת לאחר ששניים ממכריה הלשינו עליה למשטרה.
אבכה מחר

 

לאחר שנים תחת מרותה של אמה הקשה, מבססת לעצמה רות' קריירה בברודוויי ומתכוננת להינשא לאהוב נעוריה. אלא שהוא מת בהפתעה, מותיר אותה דיכאונית ומכורה לטיפה המרה. קשרים מזיקים עם בחור אינפנטיל ועם סדיסט שמתעלל בה, מביאים  אותה להתאבדות.
עם שיר בליבי

 

פרומן התחילה כזמרת פרסומות בשנות ה-30, עלתה לגדולה, אך עמדה מול סכנת חיים כאשר מטוסה התרסק כשנסעה לבדר חיילים אמריקאים באירופה במהלך מלחמת העולם השנייה. מלחמתה לחזור למוטב מהווה את הציר המרכזי של עלילת הסרט.
 
04 קתרין הפבורן
מלכה אפריקאית

 

סרט ההרפתקאות המפורסם של ג'ון יוסטון, בעיקר בזכות הופעותיהם השובות של שני הכוכבים: האמפרי בוגרט וקתרין הפבורן, שמתפלפלת במיומנות אופיינית. השניים הם נתיני האימפריה הבריטית במזרח אפריקה הגרמנית, עת פורצת מלחמת העולם הראשונה.
סאמרטיים

 

סרטו של אחד מענקי הקולנוע, דיויד לין (לורנס איש ערב, דוקטור ז’יוואגו), עוקב אחר מסעה של רווקה מזדקנת ( קאתרין הפבורן - סיפור פילדלפיה), הנוסעת לחפש אהבה בונציה ומוצאת אותה בדמותו של איטלקי גזעי וחטוב.
לפתע בקיץ שעבר

 

סיפור חושף סודות מן העבר בקרב משפחה דרומית אחת בניו-אורלינס של שנות ה-30. הכל מתחיל שאחייניתה של אלמנה עשירה מתאשפזת בבית חולים פסיכיאטרי. קתרין הפבורן, ליז טיילור ומונטגומרי קליפט בתפקידים הראשיים נותנים הופעות בלתי נשכחות.
 
05 ג'ואן וודוורד
שלוש פנים לחווה

 

עקרת בית דרומית, סובלת מכאבי ראש, שיכחה ומצבי רוח קיצוניים. עד מהרה מתברר שהיא סובלת מסכיזופרניה קשה בה היא פונדקאית לשלוש נשים שונות!! דרך טיפול אינטנסיבי בהיפנוזה היא מצליחה לרדת לשורש עניין עברה.
קיץ ארוך וחם

 

בני הזוג פול ניומן וג'ואן וודוורד מככבים בדרמה נוטפת הזיעה והארוטיקה של מרטין ריט (נורמה ריי), המתרחשת בדרום העמוק, ומבוססת על שלושה סיפורים של גדול סופרי הדרום, וויליאם פוקנר. ניומן הוא בן קוויק, רד-נק חם מזג שידוע בהצתות של חוות שאת בעליהן הוא לא מחבב.
הסוג שבורח

 

נווד עם גיטרה שמגיע לעיירה שכוחה במיסיסיפי ומתחיל לעבוד בחנות מקומית. חזותו ואופיו מושכים אליו את תשומת ליבה של יפהפיית הכפר, אבל גם את זו של אשת בעל החנות המרירה. ברנדו מוקף ב אנה מאניאני (רומא עיר פרזות), ג'ואן וודוורד (ביבר הזכוכית) ומורין סטייפלטון (אדומים).
 
06 גרייס קלי
נערת הכפר

 

גרייס קלי מגלמת את אשתו של שחקן אלכוהוליסט במגמת ירידה, שמקבל הצעה להופיע במיוזיקל חדש. הדרמה מתמקדת בדינמיקה הרגישה שבין הבעל, אותו מגלם בינג קרוסבי, אשתו התומכת אך הדוחקת, והבמאי המגולם על ידי וויליאם הולדן.
חלון אחורי

 

צלם עיתונות שרגלו שבורה, מרותק לכסא גלגלים בחדר ניו יורקי ומציץ בשקיקה במתרחש בדירותיהם של שכניו בבית מנגד. כשעולה בו החשד שממול בוצע רצח, הוא חולק עם חברתו השואפת להינשא לו, ובכך מעניק טעם מחודש ליחסיהם ההדדיים.
לתפוס גנב

 

ג'ון רובי הידוע בכינויו "החתול" היה בעברו גנב תכשיטים שפרש לווילה שלו בריביירה. כשגל חדש של פריצות תוקף את האזור, יוצא רובי למצוא את הגנב החקיין על מנת להוריד את האשמה מגבו. לצורך כך הוא נעזר בחוקר פרטי וביפהפייה אמריקאית שבהתחלה חושדת בו כמו כולם.
 
07 אנה מניאני
השושנה המקועקעת

 

מניאני מגלמת את דמותה של אלמנה שחיה בפרבר איטלקי-אמריקאי בלואיזיאנה, שלאחר מות בעלה בתאונה מביכה סגרה את ביתה מפני העולם. ביום הגורלי שבו מתרחש הסרט, נכנס גבר לחייה, הגבר שישנה אצלה משהו קטן בלב. הגבר הזה הוא ברט לנקסטר.
הסוג שבורח

 

נווד עם גיטרה שמגיע לעיירה שכוחה במיסיסיפי ומתחיל לעבוד בחנות מקומית. חזותו ואופיו מושכים אליו את תשומת ליבה של יפהפיית הכפר, אבל גם את זו של אשת בעל החנות המרירה. ברנדו מוקף ב אנה מאניאני (רומא עיר פרזות), ג'ואן וודוורד (ביבר הזכוכית) ומורין סטייפלטון (אדומים).
בליסימה

 

ניאו-ריאליזם מרגש של אחד מגדולי הבמאים של איטליה, לוקינו ויסקונטי. הבמאי אלסנדרו בלאזטי מחפש ילדה צעירה שתשחק בסרטו החדש. מדלנה, אותה מגלמת בכישרון ייחודי השחקנית הגדולה אנה מניאני, לוקחת את בתה לאודישן, בתקווה כפייתית שהיא תקבל את התפקיד.
 
08 דבורה קר
מעתה ועד עולם

 

גרסתו של הבמאי פרד זינמן לרומן המפורסם של ג’יימס ג’ונס, על חיי הצבא האמריקני לפני מתקפת היפנים על פרל הארבור. הסרט הוא מתקפה עזה על הממסד הצבאי ומתאר עימות בין הפרט למסגרת, המנסה ללכוד אותו ולטשטש את אופיו.
המלך ואני

 

אנה הפשוטה היא מורה הנשכרת ללמד את ילדיו של מלך סיאם. המלך הקשוח משתדל לעשות עליה רושם ובין השניים מתפתחים יחסי אהבה - שנאה כיאה לכל זוג בטלוויזיה המודרנית. אבל לסיפור הקלאסי על "אנה ומלך סיאם" יש הרבה מה ללמד את הדור הצעיר.
רומן בלתי נשכח

 

זמרת בארים ופלייבוי מדופלם נפגשים על אונייה. שניהם עומדים בפני ההחלטה למסד את הקשר עם בני זוג שמחכים ביבשה, ושניהם מופתעים מעוצמת הרגשות שהמפגש זה עם זו מעורר בהם. האהבה העצומה סוחפת אותם במהלך השיט.
 
09 ג'ניפר ג'ונס
אהבה אינסוף דרכים

 

מלודרמה שהייתה מועמדת לאוסקרים רבים, על רופאה אסייתית ועיתונאי אמריקאי שאהבתם מתגברת על כל מכשולי התרבות והגזע, בעידן של פוריטאניות ומלחמה (קוריאה).
האיש בחליפה האפורה

 

הפרבר האמריקאי בין ערכי משפחה להצלחה כלכלית, בשנים שלאחר מלחמת העולם ה-2, עם גרגורי פק ג'ניפר ג'ונס ופרדריק מארץ' בעל שעושה דרכו במעלה ההצלחה, מגלה שאט אט נוצרות אצלו בעיות דומסטיות קשות מול אשתו וילדיו. עכשיו עליו לבחור.
לנצח את השטן

 

קומדיית מתח, המתארת את מעלליה של חבורת הרפתקנים במזרח אפריקה. בוגארט, שהיה אחד השותפים בהפקה, לא היה מרוצה מן התוצר המוגמר וכמוהו מרבית המבקרים של התקופה. צפייה מחודשת בסרט מגלה שמי שהתיישן היו הביקורות.
 
10 לנה טרנר
פייטון פלייס

 

מלודרמה בכיכובה של לנה טרנר (חיקוי לחיים) המתרחשת בעיירה שקטה לכאורה בניו-אינגלנד , אך מתחת לפני השטח מתחילים לצוף סודות אפלים, משיכה מינית והדחקה, אונס, רכילות, אי-סובלנות ופער מעמדי.
חיקוי לחיים

 

מערכת יחסים רבת שנים המתפתחת בין שחקנית אלמנה, עוזרת הבית השחורה שלה ובנותיהם, בחיפוש אחר האושר. במסגרת סיפור סוחף על הצלחה וכישלון, אהבה ושנאה, נוגע הבמאי בנקודות כואבות בחברה האמריקאית.
הרע והיפה

 

וינסנט מינלי ביים קלאסיקה סאטירית זו על החיים בהוליווד, שקצרה חמישה אוסקרים. כאשר מתברר למפיק סרטים הוליוודי מצליח שלא רבים ילוו את ארונו של אביו, הוא מוצא פתרון מקורי – שכירת ניצבים ללוויה.
+ שלח משוב
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות