של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 שחקניות שנות ה-60 בטלויזיה האמריקאית
 
 
01 אליזבת מונטגומרי
סמנתה 
 

כוכבת הסידרה הייתה סמנתה מכשפה מדופלמת שבאה ממשפחת קוסמים ומכשפות שמחליטה להנשא לבן תמותה ולהקים משפחה. הבעל, דארין סטפנס ניסה לחיות חיים רגילים אך סמנתה לא התאפקה והייתה משתמשת בקסמים, שהופעלו ע"י ניענוע האף מצד לצד, בכדי להוציא את הזוג מצרות.
החוק של בורק
 
עמוס בורק ראש מפלג הבלשים של לוס אנג'לס הוא גם מיליונר המחזיק נהג פרטי ומכונית רולס רויס, אחוזה גדולה וחי חיי עושר. הקו המנחה של הסדרה היה לחיות חיי זוהר ולפתור בעיות בלשיות מתוחכמות ביותר תוך כדי אירוח כוכבי קולנוע וטלוויזיה של אותה תקופה.
חוטאים וקדושים

חיי העיר ניו יורק דרך עינם של דסק החדשות של עיתון יומי, הסדרה סוקרת דילמות קלות כקשות המעסיקות את העיתונאים, למרות התסריט הטוב, המשחק הטוב והבימוי הנהדר, הסדרה החזיקה שתי עונות בלבד.
תאריך לידה: 15/04/1933, מקום לידה: הוליווד, קליפורניה, תאריך פטירה: 18/05/1995 אליזבת מונטגומרי גילמה את סמנתה המכשפה בסדרת הטלויזיה הפופולארית Bewitched משנות ה-60. עלילת הסדרה (ששודרה גם בארץ במהלך השנים שחלפו) מתארת את תדהמתו של אמריקאי מרובע לגלות כי הצעירה הבלונדית המקסימה לה נישא היא למעשה... מכשפה!. מונטגומרי, נצר לאצולה הוליוודית אשר נאבקה להוכיח את עצמה כשחקנית רצינית ולהשתחרר מצילם של הוריה, הצליחה לכבוש לעצמה מקום של כבוד דווקא כשחקנית קומית במהלך 8 עונות הסדרה.

ויקיפדיה
 
02 ברברה עדן
אני חולם על ג'יני 
 

ג'יני מסבירה לטוני שהג'ין הכחול נעל אותה בבקבוק למשך 2,000 שנה. היא מבצעת כישוף על ידי מצמוץ בעיניה מקביל לנענוע האף של סמנתה ב"סמנתה" ולפתע מופיע מסוק שמחלץ את טוני, שמרוב אסירות תודה לג'יני הוא משחרר אותה לחופשי.
חבר לנשיקות
 
מחזמר משנת 1953 שהופק במסגרת "ארמסטרונג תיאטר" בטלוויזיה ושודר בשנת 1967 בכיכובם של ברברה עדן בתפקיד לאלום, חוזה פרר בתפקיד חאג', אנה מריה אלברגאטי בתפקיד מרסינה וג'ורג' צ'יקאריס בתפקיד החליף. התסריט קוצר ונערך לשידור של 90 דקות על כן מספר קטעים מוסיקליים מעטים מהמחזמר המקורי נשמטו מהשידור הטלוויזיוני.
החוק של בורק

עמוס בורק ראש מפלג הבלשים של לוס אנג'לס הוא גם מיליונר המחזיק נהג פרטי ומכונית רולס רויס, אחוזה גדולה וחי חיי עושר. הקו המנחה של הסדרה היה לחיות חיי זוהר ולפתור בעיות בלשיות מתוחכמות ביותר תוך כדי אירוח כוכבי קולנוע וטלוויזיה של אותה תקופה.
נולדה בשם ברברה ג'יין מורהאד בשנת 1934, בטוסון, אריזונה. עדן הייתה כנערה מעודדת בתיכון וזמרת פופ. היא סיימה את לימודיה בשנת 1949 בתיכון אברהם לינקולן בסן פרנסיסקו, קליפורניה. עדן מזוהה ביותר עם תפקידה כשד בבקבוק בסיטקום הטלוויזיה הוותיק "אני חולם על ג 'יני" (1965), לצידו של לארי הגמן, מייג'ור אנטוני נלסון הוא אסטרונאוט מנאס"א שמוצא בקבוק ורוד דקורטיבי על אי בודד אחרי שהוא נוחת באוקיינוס. בבקבוק יש שדה בלונדינית יפה (עדן), אשר מיד מניחה כי נלסון הוא אדונה. הוא מביא אותה הביתה כדי לחיות איתה יחדיו. הסיטקום זכה להיות סדרת פולחן ועדן עדיין מופיעה מדי פעם בפרסומות בתפקיד הג'יני. לפני הקריירה בטלוויזיה, השתתפה במספר סרטים בשנות החמישים והשישים, התפקיד הראשון שלה היה בסרט חזרה מן הנצח (1956). בשנת 1957, כיכבה בטלוויזיה ב "איך להתחתן עם מיליונר" ואחרי "אני חולם על ג 'יני" (1965) שרצה חמש עונות 1965-1970, היא כיכבה בסדרה "עמק הארפר ועד ההורים" (1981-82). היא פרסמה את האוטוביוגרפיה שלה, ברברה עדן: הסיפור שלי, באוקטובר 1986. עדן נישאה לבעלה הראשון מייקל אנסרה בשנת 1958, התגרשה ממנו בשנת 1972. לזוג נולד בן, מתיו, נולד ב -29 באוגוסט 1965. היא התחתנה עם צ 'ארלס דונלד פגארט ב -3 בספטמבר 1977, התגרשה ממנו בשנת 1983. היא התחתנה עם בעלה הנוכחי שלה, ג 'ון אייכהולץ, בינואר 1991.

ויקיפדיה
 
03 דיאנה ריג
הגומלים 
 

סדרת ריגול בריטית , סוכן חשאי בשם ג’ון סטיד שפועל בשירות סוכנות הביון הממשלתית ,נעזר בבחורה הרפתקנית בעלת יוזמה , אלמנתו של טייס ניסויים שנעלם. ראוי לציין את המשחק הטוב של השניים, הסגנון המהוקצע בלבושם, דיבורם והתנהגותם שהיוו את הסמל המסחרי של הסדרה.
סוכן סנטימנטלי
 
סדרת דרמה על קרלוס ורלה, סוכן יצוא בנמלים המוצא פעילות פלילית ופותר אותה. בפרק זה: האם זה טריק כאשר מגרשים בעלי ערך קרקעי רב באיי הבהאמה נמכרים לתיירים? ורלה שולח נציג שלו לחקור. כוכבים אורחים בפרק מרווין ויליאם , מקסוול פול , ריג דיאנה.
פסטיבל – קומדיה של טעויות

הפקה מחודשת, צבעונית ותוססת לקומדיה השייקספירית הנודעת.
במרכז ההתרחשות תסבוכת עלילתית של חילופי זהויות בין אחים תאומים, אדונים ומשרתים, בעלים ונשים, גיסים וגיסות, סוחרים וזונות... עד לסוף הטוב!
ריג ידועה במיוחד בשל משחקה בסדרת הטלוויזיה הבריטית משנות השישים "הגומלים", שם היא גילמה את דמותה של הסוכנת החשאית אמה פיל במשך 51 פרקים בין השנים 1968-1965. הקריירה שלה בקולנוע, טלוויזיה ותיאטרון הייתה מגוונת מאוד, וכללה תפקידים ב"רויאל שייקספיר קומפני" בין 1959 ל-1964. הופעת הבכורה שלה הייתה במעגל הגיר הקווקזי ב-1955, בהיותה בת 17. למרות שהיא זכתה להצלחה גדולה בתפקידה כאמה פיל, היא לא אהבה את חוסר הפרטיות שהביאה עמה הטלוויזיה. היא גם לא אהבה את היחס שזכתה לו מצד רשת ABC Weekend TV. אחרי עשרות פרקים, היא גילתה שמשלמים לה פחות מאשר לצלם. בשביל העונה השנייה היא ביקשה העלאה בשכר (מ-90 לירה שטרלינג ל-180 לירה שטרלינג לשבוע. אולם במאמר מ-1966 בדיילי מירור, נכתב שמשכורתה הראשונה של ריג הייתה 150 לירה שטרלינג לשבוע). פטריק מקני שכיכב לצידה בסדרה, ציין שריג אמרה לו אחרי כן שהיא מחשיבה את מקני ואת הנהג שלה כחבריה היחידיה על הסט. אחרי שהיא עזבה את "הגומלים" היא הופיעה בסרט טלוויזיה The Marquise, כגיבורה שהסרט קרוי על שמה, הסרט התבסס על מחזהו של נואל קווארד.

ויקיפדיה
 
04 ברברה ביין
משימה בלתי אפשרית 
 

עלילת הסידרה עסקה בצוות מרגלים מומחים אשר מקבלים מדי פרק משימת ריגול מסוכנת, אותם הם מצליחים לבצע באמצעות כלים טכנולוגים מתקדמים. בישראל שודרה הגרסה הראשונה כאחת מסדרות הרכש הראשונות של הטלוויזיה הישראלית בסוף שנות הששים.
פרי מייסון
 
בשנת 1957 החלה סדרת הטלוויזיה המבוססת על ספרי פרי מייסון, כשאת דמותו גילם השחקן ריימונד בר (הזכור לצופי השנים הראשונות של הטלוויזיה הישראלית כ"איירונסייד", הבלש בכיסא הגלגלים). הסדרה זכתה להצלחה עצומה ונמשכה עד לשנת 1966. שנים רבות לאחר מכן, מ-1985 עד ל-1993, שודרה סדרת ההמשך שגם בה כיכב ריימונד בר.
הרפתקאות בגן עדן

אדם טרוי היה אמריקאי ותיק מלחמת קוריאה אשר שהה באזור האוקיינוס השקט אחרי המלחמה. בתור הקפטן של הספינה "טיקי III", נסחף טרוי מהרפתקה להרפתקה בעת שהסיע נוסעים ומטענים בכל מקום מהונג קונג ועד לאיים הסמוכים.
ברברה ביין, ששמה האמיתי הוא מיליסנט פוגל, היא שחקנית ילידת ארה"ב 13 בספטמבר 1931 משיקגו , אילינוי. בוגרת בסוציולוגיה מאוניברסיטת אילינוי, היא החלה את הקריירה שלה כרקדנית (האהבה הראשונה שלה) ולאחר מכן עברה לניו יורק. בשנת 1957 היא נישאה לשחקן מרטין לנדאו אשר שיחק לצידה בסדרה הרפתקאות בגן עדן. לזוג שני ילדים, השחקנית ג 'ולייט לנדאו ומפיקת הסרטים סוזן לנדאו. ברברה ביין ו מרטין לנדאו התגרשו בשנת 1993. ברברה ביין ידועה בתפקידה קינמון קרטר בסדרה משימה בלתי אפשרית , שבה מרטין לנדאו משחק לצידה. היא זכתה על התפקיד הזה במשך שלושה טקסי אמי אמי בשנת 1967 , 1968 ו 1969 (בשנת 1967 ו - 1968, היא זכתה בפרס מול דיאנה ריג , שחקנית מגבעת ומגפי עור מסדרת הפולחן הגומלים).

ויקיפדיה
 
05 ברברה פרקינס
פייטון פלייס 
 

מלודרמה המתרחשת בעיירה שקטה לכאורה בניו-אינגלנד , אך מתחת לפני השטח מתחילים לצוף סודות אפלים, משיכה מינית והדחקה, אונס, רכילות, אי-סובלנות ופער מעמדי.
שלושת בניי
 
קומדיית מצב אמריקאית המתארת חיי משפחה אירית הכוללת אבא בשם סטיבן דוגלאס, אלמן ומהנדס אווירונאוטיקה המגדל בכוחות עצמו את שלושת בניו.
סמוך על ביוור

תסמוך על ביוור סדרה קומית אמריקאית עם אוריינטציה משפחתית על נער סקרן אבל נאיבי לעתים קרובות בשם תיאודור "ביוור" קליבר ועל הרפתקאותיו בבית, בבית הספר, בשכונה הפרברית שלו.
ברברה פרקינס נולדה בונקובר, קולומביה הבריטית, קנדה. בגיל שש עשרה היא ואמה עברו ללוס אנג'לס, ארה"ב, שם היא נרשמה לתיכון הוליווד והחלה ללמוד משחק. שני תפקידיה העיקריים בשנות השישים היו הסדרה פייטון פלייס בה גילמה את הנערה בטי אנדרסון, הדמות הייתה אמורה למות בתאונת דרכים שישה שבועות אחרי פתיחת העונה כפי שהגה התסריטאי אך אהדת הקהל לפרקינס באופן גורף השאירה אותה בסיפור. התפקיד השני היה בסרט עמק הבובות שם גילמה את דמותה של אן וולס דמות שתוארה כילדה תמימה עם פנים של מיליון דולאר, הסרט היה להצלחה מסחרית עצומה והפך לסרט פולחן קלאסי.

ויקיפדיה
 
06 לוסיל בול
לוסי אהובתי 
 

סדרת הקאלט הגדולה בכל הזמנים. הכוכבת הראשית המשעשעת, האירונית והאבסורדית היא לוסי אזמרלדה מק'גילקדי ריקארדו (לוסיל בול). כעקרת בית משועממת ומרדנית, מחליטה לוסי לפצוח בקריירות שונות ולזנוח את בעלה הממורמר ואת כלי הבישול השגרתיים.
המופע של לוסי
 
הסדרה השניה של לוסיל בול "המופע של לוסי" הינה קומדיית מצבים אמריקאית ששודרה ברשתCBS משנת 1962 עד 1968. הייתה זאת סדרת המשך לסדרה אני אוהב את לוסי. כאשר לוסיל בול מגלמת את לוסי קרמייקל, אלמנה עם שני ילדים כריס וג'רי, בניו יורק יחד עימם גרים חברתה של לוסי ויויאן ובנה שרמן.
הנה לוסי

הסדרה השלישית של לוסיל בול מביאה אותה ללוס אנג'לס הפעם בשם לוסי קארטר יש לה שני ילדים קים וקרייג המגולמים על ידי ילדיה במציאות, היא עובדת בסוכנות כח אדם ומעסיקה הינו גיסה הארי. כוכבים שונים מהסדרה המופע של לוסי משתתפים כאורחים גם בסדרה זאת.
"לוסי אהובתי" הייתה התוכנית בעלת הרייטינג הגבוה ביותר לאורך מרבית שנות שידורה. התוכנית שודרה בשידור חי והיוותה מקור לטכניקות צילום ובימוי רבות שנעשה בהן שימוש במשך עשורים ארוכים. במהלך שנים אלו כיכבו בול וארנז יחד גם בשני סרטי קולנוע – " Long, Long Trailer"‏ (1954) ובForever, Darling ‏(1956). בשנת 1953 זומנה בול להעיד בפני ועדת בית הנבחרים לפעילות אנטי-אמריקנית של הקונגרס האמריקני, בגין חברותה בשנת 1936 במפלגה הקומוניסטית. בעדותה הסבירה שנענתה לבקשת סבה. בשנת 1960, עם סיום צילום הסדרה "שעת הקומדיה של לוסי ודזי", בול וארנז התגרשו. בול השתתפה באותה שנה במחזמר בברודוויי ולאורך שנות השישים השתתפה במספר סרטים. עיקר פרסומה המשיך להיות מתכניות הבידור בכיכובה ברשת CBS: "המופע של לוסי" (1962 – 1968) ו"הנה לוסי" (1968 – 1974).

ויקיפדיה
 
07 שירלי בות
הייזל 
 

ג 'ורג' בקסטר הינו עורך דין תאגיד מוצלח ביותר שנמצא תמיד בשליטה על כל דבר במשרד, אבל לא שולט על כלום בבית. כשהוא חוזר מהמשרד בסוף היום, עם אשתו דורותי ועם בנו הצעיר הרולד, הוא נכנס לעולם של הייזל. הייזל הינה העוזרת סוכנת שמנהלת את משק בית בקסטר ביעילות רבה.
ביבר הזכוכית
 
אמנדה כאם, מקדישה את עצמה לילדיה, מעונינת מאוד באושרם אך נוקטת באמצעים פסולים כדי להשיג את האושר הזה ולכן היא מוצגת ע"י בנה תום כאישה תובענית ועצבנית, היא חונקת את ילדיה באהבתה, דורשת קורבנות וויתור על חלומות אישיים למען התחייבויות משפחתיות, מחנכת לתלות ולחוסר בגרות, מנסה להכתיב לילדיה אורח חיים.
המבריחים

תמימות מבורכת של תיירת אמריקאית (שירלי בות) אשר מסכימה "להבריח" פסל דתי מעבר לגבול האיטלקי מאוסטריה עבור אדם מקסים שהתיידדה עימו בפונדק; הבת קרול לינלי מפחדת שהארגז המסתורי מכיל סמים, ואילו הבלש דונלי רודס הצרפתי חושד שהארגז מכיל נשק.
שחקנית אופי אשר ידעה לגלם דמויות שונות, החל מקופאית בתוכנית הרדיו "בטברנה של דאפי" ודרך המשרתת בסדרת הטלוויזיה "הייזל" או בתפקיד האשה הפטתית בסרט "שובי הביתה שיבא הקטנה" (1952) תפקיד אשר זיכה אותה באוסקר, מי שהכיר אותה רק מתוכניות הטלוויזיה היה מתקשה להאמין שהיא חיית תיאטרון ותיקה אשר שיחקה בהצגות בשנים 1925-1970, הייתה מוערכת ביותר על ידי הקהל והביקורת ונחשבת לאחד הכשרונות הגדולים בתיאטרון של המאה ועשרים.

ויקיפדיה
 
08 פגי ליפטון
כנופיה חוקית 
 

אנשים צעירים אשר הסתבכו בצרות עם החוק, פיט העשיר אשר גנב מכונית, לינק אשר נעצר בעת הפגנה וג'ולי אשר ברחה מאימה הפרוצה הגרה בסן פרנסיסקו, יכולים להימנע מישיבה בכלא על ידי חינוך אנטי פשע לנוער בסיכון להידרדרות.
איש וירג'יניה
 
חוות שילה במדינת וויומינג ארה"ב של 1890 היא בבעלות במשותףשל השופט גארת', האחים גריינג' ר, ואל"מ מקנזי. התפאורה הנ"ל מספקת מגוון רחב של סיפורים, רבים המבוססים יותר על אופי היחסים מאשר המערבונים הרגילים.
המופע של ג'ון פורסיית

פורש חיל האוויר האמריקני מייג'ור ג'ון פוסטר יורש בית ספר יוקרתי לבנות בסן פרנסיסקו. פוסטר הוא רווק, אשר יש לו קשרים חברתיים רק עם נשים. אד רובינס, סמל חיל האוויר לשעבר וחברו מסייע לפוסטר להפעיל את בית הספר. תוך כדי כך לעלמה קלבר מנהלת בית הספר בפועל יש אי הבנות רבות עם שני הגברים.
ליפטון נולדה בניו יורק, בתם של ריטה הטי והרולד ליפטון, שניהם ממוצא יהודי. גדלה בכפר לורנס שבלונג איילנד עם אחיה רוברט וקנת'. למדה ב"בית ספר המקצועי לילדים" שבניו יורק סיטי. החלה בתור דוגמנית כשהתגלתה על ידי חברת הדוגמנות פורד. בהיותה בת 18 עברה עם משפחתה לגור בלוס אנג'לס וחתמה חוזה עם חברת הקולנוע "סרטי יוניברסל". את הופעת הבכורה שלה ערכה בתוכנית הטלוויזיה הקומית "המופע של ג'ון פורסיית". ליפטון התפרסמה ברחבי ארה"ב בשנת 1968 כשנבחרה לתפקיד ראשי בדרמת המשטרה "כנופיה חוקית". ליפטון הופיע במשך חמש שנים בסדרה בדמותה של ג'וליה בארנס וזכתה על כך בפרס גלובוס הזהב ב-1970 ובארבעה מועמדויות לפרס האמי. לאחר מכן שיחקה בסדרת הדרמה של דייוויד לינץ' "טווין פיקס" בה גילמה את נורמה ג'נינגס, בעלת קפיטריה קטנה. ליפטון השתתפה גם בגרסה הקולנועית של לינץ' לסדרה "טווין פיקס: אש הולכת איתי" ב-1992. שיחקה ב-1997 בסרטו של קווין קוסטנר "הדוור".

ויקיפדיה
 
09 ג'רלדין פייג'
זיכרון חג המולד 
 

זיכרון חג המולד הינו סיפור אוטוביוגרפי של טרומן קפוטה המתאר חששות ילד קטן ועצוב אשר נודד בין בתים רבים של קרובי משפחתו במשך מספר שנים.
משחק מופלא של ג'רלדין פייג' ובתפקיד הילד, צעיר נאה בשם דוני מלווין.
אורח בחג ההודיה
 
ב-1967 זכתה פייג' בפרס האמי על תפקידה בסדרה "ABC Stage 67", את פרס האמי השני שלה קיבלה פייג' שנתיים לאחר מכן על תפקידה בסרט "The Thanksgiving Visitor". בסרט זה ג'רלדין העניקה מכל ליבה משחק מדהים בתפקיד "סוק" וכל סיפור החג הינו סיפור מקסים.
קיץ ארוך וחם

דרמה נוטפת זיעה וארוטיקה המתרחשת בדרום העמוק, ומבוססת על שלושה סיפורים של גדול סופרי הדרום, וויליאם פוקנר. בן קוויק, רד-נק חם מזג שידוע בהצתות של חוות שאת בעליהן הוא לא מחבב. מגיע לעיירה הנשלטת בידי וויל וארנר שמזהה בו את עצמו. שני הציידים מתכוננים לעימות הבלתי נמנע כשבתו של וארנר ביניהם, מתמרנת.
ג'רלדין סו פייג' (באנגלית: Geraldine Sue Page; ‏22 בנובמבר 1922 - 13 ביוני 1987) הייתה שחקנית קולנוע אמריקאית, זוכת שני פרסי גלובוס הזהב, שני פרסי האמי ופרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר לשנת 1985 על תפקידה בסרט "המסע אל האושר". פייג' נולדה בקירקסוויל, מיזורי, למדה בבית ספר לדרמה "תיאטרון גודמן" שבשיקגו. בשנת 1954 נישאה פייג' לכנר היהודי-ליטאי אלכסנדר שניידר בנישואים שנמשכו 3 שנים בלבד. ב-1963 נישאה פייג' בנישואים שניים לשחקן הקולנוע ריפ טורן איתו הופיעה בסרטים "ציפור הנעורים המתוקה" ו"אתה כבר ילד גדול". לפייג' ולטורן נולדו שלושה ילדים בת, שחקנית הקולנוע אנג'ליקה טורן ושני תאומים, טוני טורן ופרופסור "אוניברסיטת המדינה של אריזונה" ג'ון טורן. פייג' שסבלה מסיבוכים בכלייתה נפטרה בשנת 1987 בגיל 62 מהתקף לב בברודוויי במהלך הפקתו של נואל קווארד "רוח עליזה".

ויקיפדיה
 
10 ברברה סטנוויק
המופע של ברברה סטאנוויק 
 

כשהקריירה הקולנועית של סטנוויק דעכה ב-1957, היא עברה לטלוויזיה. הסדרה שלה משנת 1962-1961‏ "The Barbara Stanwyck Show" לא זכתה לשיעור צפייה גבוה, אבל זיכתה אותה בפרס אמי הראשון שלה.
העמק הגדול
 
ויקטוריה בארקלי שולטת על חוות בארקלי בעמק סן חואקין, קליפורניה, ארה"ב. שנות 1870. הית הוא בנו הלא חוקי של בעלה טום אשר נפטר בסדרה בתחילתה. שודדי בנקים, גנבי סוסים, מהפכנים ומשתלטי קרקע, כל אלה מתנכלים לחוות בארקלי.
הבלתי משוחדים

סדרת טלוויזיה אשר עלתה לשידור בשנת 1959 והמשיכה לאמצע שנות השישים, הסדרה מבוססת על האוטוביוגרפיה של אליוט נס בנוגע למאמציו להביא את הגנגסטר האיטלקי-אמריקאי אל קאפונה למשפט במהלך תקופת היובש בארצות הברית.
ברברה סטנוויק (באנגלית: Barbara Stanwyck;‏ 16 ביולי 1907 – 20 בינואר 1990) הייתה שחקנית אמריקנית, כוכבת קולנוע וטלוויזיה, הידועה במהלך 60 שנות הקריירה שלה כמקצוענית מושלמת ורבגונית בעלת נוכחות מסך חזקה, וחביבתם של במאים בכללם ססיל ב. דה-מיל, פריץ לאנג ופרנק קפרה. אחרי תקופה קצרה של משחק בתיאטרון, היא הופיעה ב-85 סרטים במשך 38 שנים בהוליווד לפני שפנתה לטלוויזיה. סטנוויק הייתה מועמדת לפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר ארבע פעמים. וזכתה בשלושה פרסי אמי וגלובוס הזהב. היא קיבלה פרסים על מפעל חיים מהאקדמיה האמריקאית לקולנוע, מ-Film Society of Lincoln Center, מגלובוס הזהב, מ-Los Angeles Film Critics Association, ומ-Screen Actors Guild. יש לה כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד והיא מדורגת במקום האחד עשר ברשימת כוכבות הסרטים הגדולות ביותר בקולנוע האמריקני בכל הזמנים שבחר מכון הסרטים האמריקאי.

ויקיפדיה
 + הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות