של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 שחקניות שנות ה-40 בעולם
 
01 אינגריד ברגמן

 
קזבלנקה

 

העלילה מתרחשת במלחמת העולם השנייה, על רקע קזבלנקה תחת משטר וישי. קזבלנקה היא מרכז של פליטים העושים דרכם לליסבון שבפורטוגל. כולם מגיעים בסופו של דבר לבית קפה המנוהל ע"י ציניקן אמריקאי. מתחת למעטה החיצוני של בעל הקפה מסתתר רומנטיקן ללא תקנה.
למי צלצלו הפעמונים

 

על רקע מלחמת האזרחים הפורצת בספרד בשנות השלושים של המאה ה-20. ג'ורדן ההרפתקן, כמו המינגוויי בעצמו, הצטרף למלחמה לצד הקומוניסטים שנראים מתאימים יותר לבלימת הסכנה הפשיסטית שמייצג פרנסיסקו פרנקו המזוהה עם כוחות ימין אירופיים אחרים בהנהגתם של מוסוליני והיטלר.
ז'אן ד'ארק

 

סיפורה האפי של הבתולה מאורליאן, שנשרפה על המוקד בידי האנגלים במלחמת מאה השנים. סרטו רחב היריעה של ויקטור פלמינג (הקוסם מארץ עוץ, חלף עם הרוח) מציב את אינגריד ברגמן (קזבלנקה) בתפקיד הנחשק של גיבורת צרפת. הסרט זכה באוסקרים על צילום ועל עיצוב התלבושות.
 
 02 בטי דיוויס
 שועלים קטנים

 

בטי דיוויס עושה בית ספר לגברים הסובבים אותה במאבק על הירושה והכבוד. בעולם בו מעמדך נמדד על פי עוצמה והון פרטי בבנק, בטי לומדת את כללי המשחק ונכנסת לפעולה על מנת לנצח.
המכתב

 

מלודרמת נואר מסוגננת. בטי דייויס, כמו ברוב הופעותיה (ויש הטוענים שזו הטובה ביותר), גם כאן היא אפלה וזוממת בתור רוצחת שתעשה הכל כדי להוציא מידיה של אשתו של הנרצח, מכתב מפליל.
 מר סקפינגטון

 

סיפור חייה של אישה יהירה ואנוכית, שמתחתנת על מנת להציל את אחיה מאישום במעילה של עשרות אלפי דולרים, ומצליחה להחריב את הקשר, להתגרש, ולנהל אורח חיים פזרני.
 
03 ג'ניפר ג'ונס
שירה של ברנדט

 

סיפורה של נערה חולנית שמגלה את אלוהים ואת יכולת הריפוי. סרט שעושה לך רצון עז לחזור בתשובה ולהמיר את דתך לנצרות, וכמה שיותר מהר. לצפות ולזכות בגאולה ובמלכות השמיים.
דו קרב בשמש

 

לאחר שאביה מוצא להורג על רצח אשתו ומאהבה, עוברת פרל, נערה חצי מקסיקנית, לדור עם קרוביה הרחוקים. במקום החדש מוצאת עצמה הבחורה מטרה לתשוקתם של שני אחים מאוד שונים זה מזה.
מאדאם בובארי

 

אמה חולמת חלומות רומנטיים על האביר על הסוס הלבן. מה שהיא מקבלת במקום זה רופא כפרי נעים הליכות, שאוהב אותה אבל משעמם אותה למוות. היא יוצאת מביתה לחפש לעצמה ריגושים.
 
04 אוליביה דה הבילנד
היורשת

 

יורשת צעירה, הנשלטת על ידי אביה, מתאהבת בבחור צעיר שעושה הכל כדי לשאת אותה לאישה. אביה הקשוח שרוצה להכניע אותה ולא לתת לה לצאת משליטתו, מתנגד בטענה שהמאהב רוצה אותה רק בשביל ממונה הגדול.
מאורת הנחש

 

חדירה אמיצה לתוך הממסד הפסיכיאטרי המזעזע של שנות ה-40, דרך סיפורה של אישה מעורערת בנפשה (על-פי ספרה האוטוביוגרפי של מרי ג'יין וורד). אוליביה דה-האבילנד (חלף עם הרוח) בתפקיד ראשי מצמרר.
בימי חיינו

 

ג'ון יוסטון מארח על הסט שתיים מהשחקניות הנחשבות והנחשקות ביותר בהוליווד: בטי דייויס ואוליביה דה האבילנד. דייויס מגלמת את דמותה המפונקת והקפריזית של סטנלי, שנדלקת דווקא על בעלה של אחותה.
 
05 ברברה סטאנוויק
ביטוח חיים כפול

 

סוכן ביטוח המגיע לביתה של הגברת דיטריקסון, נופל לרשתה של אשת עכביש, המפתה אותו לאהוב אותה ולרצוח בשבילה. יחד הם מתכננים את מות בעלה, שילווה בזכייה בדמי הביטוח.
כדור של אש

 

קופר הוא פרופסור אנגלי שמסתגר בבית עם 6 עמיתים מלומדים על מנת לכתוב מילון לסלנג האמריקאי. סטאנוויק היא זמרת במועדון לילה, אדומת שיער ומלאת חיים, שנמלטת מפני המאפיה.
סליחה, טעות במספר

 

ברברה סטאנוויק המבריקה הייתה מועמדת לאוסקר על תפקידה כאישה שעולה על שיחת קונספירציה לרצח בטלפון, ויוצאת לחפש את הקורבן המיועד. פילם נואר עם ברט לנקסטר (הברדלס).
 
06 גריר גארסון
גברת מיניבר

 

בריטניה במלחמת העולם השנייה. שנה של מקלטים והפצצות, חיילים בחזית ונשים במפעל. זהו סיפורה של הגב' מיניבר, שמייצגת את כל הטוב שבאישה האנגלייה הפטריוטית, שהייתה לסמל ולדגל, גאוותו של ווינסטון צ'רצ'יל.
קציר השכחה

 

חייל במלחמת העולם הראשונה חוזר הלום קרב ונטול זיכרון למולדתו. הוא מתחתן ומביא ילד בלי להיות מודע לחייו הקודמים, עד שתאונת דרכים בדרך לליוורפול משנה הכל. מלודרמה סנטימנטאלית, אחת ההצלחות הקופתיות הגדולות של זמנו.
גאווה ודיעות קדומות

 

עיבוד מוקדם לספרה המפורסם ביותר של ג'יין אוסטין, המתאר את ניסיונותיה של משפחת בנט לחתן את 5 בנותיה. במרכז עומדת הבכורה, אליזבת, שמנהלת מרדף אחר מר דארסי החלקלק, אותו מגלם כאן גדול שחקניה של אנגליה, לורנס אוליביה.
 
07 קתרין הפבורן
אשת השנה

 

הפבורן וטרייסי מגלמים עיתונאים, היא כתבת פוליטית בכירה ובעלת שם, הוא כתב ספורט שכנגד כל הסיכויים מוצאים עניין זה בזה. אלא שככל שהזמן עובר הוא מרגיש זנוח ע"י האישה ששמה את הקריירה שלה לפני חיי הנישואין שלהם.
סיפור פילדלפיה

 

מעשה בבת עשירים גרושה שעומדת להתחתן מחדש. אל מקום החתונה מגיע כתב עיתון לצורך סיקור האירוע, מלווה בצלמת מפולפלת. בעוד הוא הולך ומתאהב ביורשת, מופיע השכן, שהוא במקרה גם האקס והשמחה גדולה.
צלע האדם

 

קומדיה רומנטית שנונה במיטב המסורת של הבמאי ג’ורג’ קיוקור ("סיפור פילדלפיה") על זוג נשוי (הפבורן וטרייסי) שמתעמת במשפט רצח – הוא בתביעה, היא בהגנה - של אישה שרצחה את בעלה הבוגדני.
 
08 ג'ואן קרופורד
מילדרד פירס

 

מילדרד היא אם חד הורית שנאלצת לרצות את צימאונה הגדול של בתה לנוחיות וכסף. אט אט עולה מילדרד בסולם ההכנסות, אבל הבת חסרת מעצורים, עד כדי פיתויו של בעלה החדש של אמה.
אחוזת דיבוק

 

ג'ואן קרופורד מעורערת וגבולית, מגלמת את דמותה של האישה הנאספת לבית חולים פסיכיאטרי. אחרי מנה הגונה של תרופות, היא פוצחת בסיפור אהבתה האובססיבי לגבר שלא רצה אותה, המגולל בפלשבק ארוך ומהווה את גוף הסרט.
דייזי קניון

 

ג'ואן קרופורד מגלמת את דמותה של אישה הקרועה בין שני גברים. האחד הוא עורך דין נשוי, שלא מוכן עדיין להתגרש, והשני הוא סמל שחזר מהקרבות ומאוהב בה מעל הראש. בסמל היא לא מאוהבת אבל מאמינה כי חייה יהיו יציבים.
 
09 ג'יין ויימן
ג'וני בלינדה

 

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי לחיים זה קרה ליד מעון הקיץ של האריס.
הדמות מבוססת על החיים האמיתיים של לידיה.
סרט זה מבטא גם את ההשלכות של הפצת שקרים ושמועות.
סוף השבוע האבוד

 

ריי מילנד מגלם סופר כושל ודיפרסיבי המכניס את חייו, מכוח האינרציה והאכזבה, למשטר קפדני של הרס העצמי. ההתמוטטות מגיעה באמצעות נהרות של אלכוהול במהלך שלושה ימים של כאוס נפשי מוחלט.
יום ולילה

 

סיפור חייו של קול פורטר ומערכת היחסים עם אשתו לינדה, מתקופת הלימודים באוניברסיטת ייל, דרך ההצלחה הגדולה של שנות השלושים העליזות שבה הפך למלך המוזיקה הפופולארית, ועד לשנות הארבעים.
 
10 לורטה יאנג
בת החוואי

 

קייטי הולסטרום, שבדית אמריקאית, עוזבת את החווה המשפחתית כדי ללכת לבית הספר לאחיות של קפיטול סיטי. כפרי אשר השלים את העבודה עבור אבא של קייטי, מציע לה טרמפ, אך גוזל ממנה את כספה.
הזר

 

מפקח משטרה הפועל בשירות הצבא האמריקני, עולה על עקבותיו של פושע נאצי ידוע לשמצה, שהצליח למצוא מסתור בעיירה קטנה בקונטיקט. הבלש חושף את פניו האמיתיות של הפושע, בטרם יישא לאישה צעירה תמימה.
אשת ההגמון

 

משימתו של ההגמון היא לסיים בניית קתדרלה חדשה, לשם כך הוא שוכר את שירותיו של הנרי ואת האנשים סביבו.
הנרי הופך אובססיבי בבניית הקתדרלה ומזניח את חובות הנישואין ותשומת ליבו לג'וליה.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות