של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 שחקניות שנות ה-30 בעולם
 
01 גרטה גארבו

 
נינוצ'קה

 

"גארבו הצוחקת", הכריזו המודעות לסרטו של לוביטש "נינוצ’קה". היה זה סרטה לפני האחרון של גארבו. מגעו המיוחד של לוביטש, מוכיח את עצמו גם בקומדיה - סאטירה מבריקה זו, על אהבה בין קומיסרית רוסיה (גארבו), לצרפתי טיפוסי (דגלס).
הגברת עם הקמליות

 

גארבו בתפקידה הידוע ביותר, מרגרט גוטייה, בעיבוד לרומן של אלכסנדר דיומא. סיפור אהבתה מבוים בידי ג’ורג’ קיוקור, מי שנחשב לבמאי הנשים של הוליווד. אוחז בשרביט הבימוי בעדינות ומגיש את אחד מסיפורי האהבה הגדולים ביותר של הקולנוע.
אנה קרנינה

 

גרטה גארבו האגדית מגלמת את הדמות האלמותית שיצר הסופר ליאו טולסטוי, אנה קרנינה. הסרט מגולל את סיפור אהבתם מבשרת הרעות של אנה, הנשואה לאריסטוקרט ושל המאהב הרומנטי שלה, הרוזן ורונסקי. מי אם לא גארבו יודעת לסבול.
 
 02 בטי דיוויס
 ג'זאבל

 

בטי דיוויס מגלמת דמות של נערה דרומית הנקלעת לתסבוכת רומנטית עקב הקפריזות והנוירוזות שלה. התסריט מצוין וכמוהו צוות השחקנים, ובמיוחד בטי דיוויס, שהתמחתה בגילום דמויות לא מתקתקות ותפקידים ששחקניות אחרות אולי היו דוחות.
ניצחון אפל

 

בוגארט בתפקיד משנה בדרכו לכוכבות, מגלם סייס, המאוהב בגיבורה, אשת החברה הגבוהה, מלונג-איילנד, שגידול ממאיר התגלה במוחה. הוא מעורר אצלה רצון לנהל את מעט הזמן שנותר לה לחיות, כשהיא נעזרת בעצותיו, עד לסוף המר.
 אשה מוכתמת

 

בטי דיוויס מככבת בתפקיד הראשי בדרמת גנגסטרים חתרנית למדי לתקופתה, שלא שמה דגש על הפושע או על איש החוק, אלא דווקא על הנשים המוכות שבתווך. הסיפור מבוסס על סיפורו של איש המאפיה לאקי לוצ'יאנו.
 
03 נורמה שירר
הגרושה

 

נורמה שירר זכתה בפרס האוסקר על גילום דמותה של ג'רי מרטין. הכל מתחיל בנישואין מאושרים של ג'רי העצמאית לטד מרטין. כעבור זמן מה ג'רי למדה כי בעלה בגד בה ומחליטה לאזן את המצב בפלרטוט מיני משל עצמה – פלרטוט שעולה לה בזעמו של בעלה. או אז היא מחליטה להתגרש.
מארי אנטואנט

 

הסרט מתחיל עם הגעתה של הנסיכה האוסטרית להינשא ליורש העצר הצרפתי לואי ה-16 - גבר ביישן ונטול כריזמה שבסך הכל רצה להיות מנעולן. מארי אנטואנט לומדת במיומנות את דרכי החצר, הופכת למלכה כשאבי בעלה נפטר והוא מוכתר במקומו, ומוצאת לה מאהב ומדריך שוודי.
רומיאו ויוליה

 

צעיר וצעירה, בני משפחות יריבות בעיר ורונה, מתאהבים ומנסים לממש את תשוקתם למרות האיסור הגדול מצד משפחותיהם. זה לא ייגמר בטוב, אבל זה מתחיל בסצנת מרפסת מופלאה. עם נורמה שירר ולזלי האווארד בתפקידים הראשיים. מלאכת עיצוב מרהיבה עם בוטיצ'לי.
 
04 קלודט קולברט
זה קרה לילה אחד

 

קומדיה רומנטית שנונה על יורשת עשירה שבורחת מאביה ומתאהבת בעיתונאי צעיר, במהלך נסיעת אוטובוס מניו-יורק למיאמי. סרטו שובה הלב של פרנק קאפרה הגדול (רעל ותחרה) מתמודד בחן עם המשבר הכלכלי של שנות ה-30, מעורר לסולידריות בין-אנושית ומציג שני כוכבים אלמותיים.
חיקוי לחיים

 

סיפורן של שתי נשים, אחת לבנה, השניה – המשרתת השחורה שלה, שיוצרות קשר הדוק של תמיכה והערצה הדדית, אך נאלצות להתמודד במקביל עם הבעיות של שתי בנותיהן. הגרסא הראשונה של ג'ון סטאהל מ-1934, בכיכובה של קלודט קולברט.
סימן הצלב

 

אירוע ראווה היסטורי שבמרכזו רדיפת הנוצרים הראשונים על ידי הקיסר הרומי המשוגע נירון. קצין רומי מתאהב בבתם של נוצרים ומאפשר להם להתחמק מההוראה להפכם לטרף עבור האריות בקולוסיאום. הקצין מחזר בלהיטות אחר הבחורה, מה שמעלה את חמתו של נירון וגם של אשתו.
 
05 לואיז ריינר
האדמה הטובה

 

סיפורה של סין במחצית הראשונה של המאה ה-20, דרך סיפור נישואיהם של איכר ואשתו. וואנג לונג נושא לאישה שפחת מטבח משוחררת בשם או-לאן, ובין השניים מתפתחת אהבה אמיצה ביותר. הכל טוב ויפה, עד שבצורת ותהפוכות פוליטיות מאלצים אותם להתנייד.
זיגפילד הגדול

 

הסרט שזכה בפרס הגדול של טקס האוסקרים, מספר את הסיפור האמריקאי האולטימטיבי על האיש שעשה גלוריפיקציה לנערת השעשועים האמריקאית במופעי הראווה שלו. לואיז ריינר גנבה לגרטה גארבו את האוסקר על התפקיד הראשי. כולל תיעודי על העשייה.
הואלס הגדול

 

יואהן שטראוס היה מלחין חובב ומוכשר מאד אשר עבד בבנק. לחנים היו מציפים את ראשו ומפריעים לניהול הכספים, כאשר מצא עצמו כותב ואלסים במקום מספרים, מתפטר יואהן שטראוס מתפקידו והופך למלחין מקצועי, יצירתו המפורסמת, הדנובה הכחולה.
 
06 קתרין הפבורן
תהילת הבוקר

 

קתרין הפבורן בתפקיד אווה לאבלייס - שחקנית מתחילה על במות ברודווי, פטפטנית תיאטרלית ומלאת חיים. הסרט מתאר את קשריה עם שחקן אבהי, מפיק פלרטטני ומחזאי עם כוונות טובות, שאולי עשוי לעזור לה התקדם.
אליס אדמס

 

סיפור מתרחש בעיירה קטנה, בה אליס הצעירה תעשה הכל כדי להתקדם בסולם החברתי, כשאחד התכנונים הוא כיבושו של הילד העשיר של השכונה. מבט ציני, מפוכח אך גם סלחני, להוויה החברתית של אמריקה ובמרכזה הרצון להיות "מישהו".
נשים קטנות

 

ארבע הנשים הקטנות לבית משפחת מארץ’ הן גיבורות הסיפור, אבל הגיבורה מכולן היא ג’ו, כאן בגילומה של קתרין הפבורן. אביהן יצא למלחמה, וארבע הנשים הקטנות עוזרות לאימן לשרוד ובמקביל מנסות להגשים את חלומותיהן הפרטיים.
 
07 מרלן דיטריך
מרוקו

 

סיפור אהבה בין קצין בליגיון הזרים לבין זמרת קברטים אנדרוגנית (סצנת השיר בטוקסידו והנשיקה הלסבית המפורסמת הפכה את הסרט לאבן דרך בייצוג של אמביוולנטיות מינית בקולנוע), על רקע נופיה האקזוטיים של הממלכה שעל גדות הגיברלטר. המאהב היפה הוא לא אחר מאשר גרי קופר.
המלאך הכחול

 

מורה בתיכון מתאהב על מעל הראש בלולה לולה, זמרת קברטים עם נטייה אנדרוגנית, ועוזב הכל למענה, בעוד היא מנצלת את רגשותיו עד הסוף המר. הדמות שבנתה דיטריך עיצבה את ה"ואמפ" שתאפיין את עבודותיה בהוליווד. יצירה חשובה של הקולנוע הגרמני טרם עליית הנאצים.
הגן של אללה

 

אהבה גדולה פורחת בסהרה בין שני היפים והאמיצים של הקולנוע ההוליוודי, צ'ארלס בוייאר ומרלן דיטריך האלוהית. יורשת שחיה במנזר יוצאת למדבר להתחדשות רוחנית ופוגשת שם נזיר לשעבר שאיבד את אלוהיו. זר מאיים שנקרה על דרכם מאיים לחשוף את סודו הגדול של המאהב, ובכך לסכן את האידיליה.
 
08 איירין דאן
האמת האיומה

 

הגרסה השלישית למחזהו של ארתור ריצ`מן בעל השם הזהה. קארי גרנט ואיירין דאן התגרשו, נישאו לבני זוג אחרים אך עדיין, עמוק בליבם, מאוהבים ועל כן מנסים לחבל אחד בנישואי השני. מבויים בחביבות ע"י מק`קארי אשר אף זכה באוסקר על בימוי סרט זה. שנון, מטורף (יחסית לתקופה) ונוסטאלגי.
סימארון

 

בתקופת המרוץ לאדמות באוקלהומה, מגיע העיתונאי ועורך הדין יאנסי קראבאט, יחד עם משפחתו, ומקים יחד עם רבים את העיירה אוסייג'. כשהישוב החדש משגשג, מתחיל הגיבור להרגיש דגדוג קל בכפות רגליו ויוצא לחפש ריגושים באזורי הספר החדשים ממערב.
סיפור של אהבה

 

פלייבוי צרפתי שרמנטי עם כישרון לציור מתאהב בבחורה אמריקאית על סיפונה של אונייה. הם מתכננים להיפגש שוב בניו יורק שישה חודשים מאוחר יותר, אבל רגע לפני היא נפצעת ונלקחת לבית החולים. מתוך כוונה לא להטריד את חייו עם נכותה, מחליטה הבחורה לא ליצור איתו קשר לעולמים.
 
09 ברברה סטאנוויק
סטלה דאלאס

 

אחד התפקידים החשובים בקריירה של הכוכבת ברברה סטאנוויק, שהעידה כי הוא תפקידה האהוב ביותר, ושעליו היא הייתה מועמדת לאוסקר. סיפורה של אם עם נטייה לאישיות המונית וגסה שתעשה הכל כדי שבתה תצליח בחיים, גם אם המחיר יהיה לאבד אותה.
אנני אוקלי

 

כשהייתה ממש צעירה, רעננה ומהירה בשליפות, גילמה סטאנוויק בוקרת מיתולוגית אחרת – אנני אוקלי. סיפור הצטרפותה של אוקלי לרודאו הנודד של באפלו ביל, הצלחותיה כצלפית ויכולתה במקביל לנהל חיי משפחה. פמיניזם במערב הפרוע.
מחוללת הניסים

 

לאחר שאביה המטיף הנוצרי נפטר, והקהילה שלו מפגינה אדישות מוחלטת, מאבדת פלורנס את אמונתה ומצטרפת לנוכל זעיר, שאתו היא מנהלת מופע ניסים מזויף. מפגש עם משורר עיוור, פצוע מלחמה, עשוי להחזיר לה את בטחונה באלוהים.
 
10 קרול לומברד
האיש שלי גודפריי

 

מהדורה מהודרת לאחת מהקומדיות הקלאסיות של הוליווד. משפחת עשירים שוכרת את האדם הכי פחות מתאים לתפקיד השרת בביתם – מכאן והלאה הכל קורס. הסרט הראשון שכל שחקניו היו מועמדים לאוסקר על תפקידם בסרט.
וידוי אמיתי

 

קרול לומברד, מגלמת את דמותה של הלן בארטלט – שקרנית פתולוגית המואשמת ברצח של הבוס שלה. להגנתה יוצא בעלה העורך דין, אדם ישר למהדרין, שמכיר את אופייה ומנסה לשכנע אותה להודות באשמה על הריגה למטרות הגנה עצמית.
המאה העשרים

 

יצירה קולנועית על תיאטרון, אותנטית הרבה יותר מהניסיונות ההוליוודיים האחרונים למשהו דומה. ג'ון בארימור מגלם במאי ששפיותו מוטלת בספק. משימתו העיקרית היא לשכנע את הכוכבת הגדולה שלו להישאר אצלו.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות