של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 סרטי שנות ה-70
 
1 אמריקן גרפיטי סרטו השני של ג'ורג' לוקאס הוא שיר הלל לתרבות הנוער של שנות ה-60 הסרט שנתן את השראתו לסדרת הקאלט Happy Days. הלילה האחרון לפני הקולג' הוא לילה בלתי נשכח של מכוניות מבהיקות, נערות בשמלות פעמון, מזמוזים במושב האחורי והרבה הרבה רוקנ'רול!!  
2 קן הקוקיה    ג’ק ניקולסון כמק’מרפי, אסיר הנשלח לבית חולים לחולי נפש, ומגלה עולם שבו שללו מהחולים את אנושיותם. בראש השוללים עומדת המפלצת הגדולה, האחות ראצ’ד  והמפגש איתה דוחף את מק’מרפי לצאת למלחמה שסופה טראגי.   
3 הסנדק II   יצירת המופת של קופולה מבצעת הקבלה בין עלייתו לראש סולם הפשע של דון קורליאונה האב בתחילת המאה ה-20, ובין עלייתו של בנו, מייקל, עשרות שנים מאוחר יותר. דה-נירו הוא האבא האיטלקי ופאצ'ינו הוא מייקל, כמובן.    
4 נהג מונית   ניו-יורק כגיהנום עלי אדמות. צעיר מהמערב התיכון, ששוחרר מהצבא לאחר תקופה ארוכה בוייטנאם, מוצא עבודה כנהג מונית. המפגש היחיד שלו עם העולם החיצון, הוא דרך חלאת האדם, שהוא מוביל במוניתו ברחובות ניו-יורק.   
5 צייד הצבאים   סרטו של מייקל צ'ימינו שלימד דורות שלמים את חוקי המשחק של הרולטה הרוסית, וגם משהו על יחסה המורכב של אמריקה למלחמת וייטנאם. קבוצת צעירים מקהילה סלאבית נשלחים למות בשדות הקטל.  
6 התפוז המיכני מעקב קר וחריף אחר צמיחה של אלימות בחברה. מנהיג כנופיית רחוב אלימה במיוחד האוהב מוסיקה קלאסית ואת התשיעית של בטהובן במיוחד, נשלח לכלא בו הוא הופך לשפן נסיונות של השלטונות על מנת למחוק את נטיותיו האלימות.  
7 הקשר הצרפתי צמד שוטרים ניו יורקי, המנסה לתפוס משלוח גדול של הרואין מצרפת. במרכז הסרט היריבות הקשה בין "פופאי" דויל, שוטר אלכוהוליסט וגזען שלמרות הכל מסור לעבודתו, לבין אלן קרנייר, ג'נטלמן ניו יורקי מנומס ומנומק שאף הוא מסור לעבודתו המתמצה בהברחת הרואין.   
8 קברט אחד ממחזות הזמר החשובים של כל הזמנים מתייחס לתהליכים הפוליטיים והחברתיים שעברו על גרמניה במעבר מרפובליקת וויימאר לעידן החושך של הרייך השלישי. לייזה מינלי גדולה מהחיים כסאלי באוולס, האמריקאית המתגוררת בברלין.  
9 אפוקליפסה עכשיו  אפוס רחב יריעה על-פי ספרו של ג’וזף קונרד "לב המאפליה", שעלילתו הועברה מאפריקה שתחת השלטון הקולוניאלי למלחמת וייטנאם בשיאה. קצין בצבא ארה"ב נשלח לחסל קולונל מטורף, שהקים צבא פרטי במעבה הג’ונגל.  
10 כל הג'אז הזה   מסכת חייו המרתקת וגדושת האירועים הייחודיים של כוריאוגרף בימה נודע ברגעי התהילה הזוהרים ובתקופות הנפילה הקשות בתהום הבדידות.  

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות