של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 סרטי שנות ה-30
 
1 חלף עם הרוח
סיפורם של סקארלט אוהארה, רט באטלר ושאר בני אטלנטה, בירת ג`ורג`יה, בימי מלחמת האזרחים, כפי שסיפרה אותו מרגרט מיטשל, ברב מכר שלה. דומה שאין סרט אופייני יותר להוליווד מ"חלף עם הרוח". יש בו כוכבים הגדולים מן המציאות, הון עתק, שהוצא על תפאורות, תלבושות וסצינות המוניות
2 הקוסם מארץ עוץ
כששכן רשע רוצה לחסל את הכלב שלה מחליטה דורות’י (ג’ודי גרלנד) לקחת את טוטו הקטן ולברוח. טורנדו גדול בא וסוחף אותם אל ארץ עוץ, מקום מסתורי וקסום. דורות’י רוצה לשוב הביתה ומתחילה לפלס את דרכה אל מקום מושבו של הקוסם הגדול של עוץ.
3 אנקת גבהים
סיפור אהבתם הבלתי אפשרית של קאת'י בת העשירים והית'קליף - אסופי שאומץ על ידי אבי המשפחה שלה, על רקע חיי האצולה הכפרית של המאה ה-19. לאחר מות האב, מסולק הית'קליף, אכול קנאה ורגשי נחיתות, אך הוא חוזר עשיר, מריר ותאב נקם, וחי בצל זכרה של אהבת חייו .
4 נינוצ'קה
העלילה עוסקת בקומיסרית רוסיה קשוחה וקרת מזג, שמגיעה לפריז בשליחות הממשל הסובייטי ונכבשת בקסמי ג’יגולו מקומי והשפע הקפיטליסטי.
5 חייו של אמיל זולה
השחקן פול מוני בתפקיד הסופר וההוגה אמיל זולה המגן הגדול על זכויות האדם, שהיה מעורב ישירות במאמצי הסניגוריה של אלפרד דרייפוס. הסרט עוקב אחר קשריו של זולה עם הצייר פול סזאן ואחר כך מתפנה לעסוק בפעילות בית המשפט בפרשה.
6 גרנד הוטל
מלודרמה קלאסית, עיבוד לספר ומחזה מאת ויקי באום. מספר עלילות מקבילות מתפתחות במלון
גרבו היא רקדנית בלט מזדקנת הנופלת קורבן לנוכל רומנטי המנסה לגנוב את תכשיטיה (ג’ון בארימור). ליונל בארימור הוא איש גוסס וג’ואן קרופורד היא כתבנית בעלת אמביציות.
7 החיים הפרטיים של
הנרי השמיני

לאחר גירושיו מקאתרין מאראגון, נושא הנרי את אן בולין לאישה, אך משזו מתקשה להביא לו בן זכר, הוא מוצא דרך להוליך אותה אלי גרדום. אחריה באה לפחות עוד אחת שאיבדה את ראשה, אחת שגורשה, אחת שמתה ואחת שהצליחה לשרוד אותו.
8 זה קרה לילה אחד   
אלי היא יורשת מרדנית הנאלצת להמלט מאביה המיליונר. במהלך הנסיעה באוטובוס ממיאמי לניו יורק היא מתודעת לעתונאי צעיר ומובטל. מאחר ומזוודתה נגנבת, היא נאלצת להשתתף בחייו מחוסרי הנוחיות של העתונאי וכצפוי, מתאהבים השניים.
9 האדמה הטובה
מלחמת הקיום של איכרים סיניים במאה ה- 19. איכר קונה את אשתו מבית עשיר, רוכש באיטיות את אמונה ולומד לאהוב אותה. במשך הזמן הוא הופך לבעל אדמות אך את שלוותם עוכרים המהפכה ובצורת.
10 מרד על הבאונטי פלטשר כריסטיאן, קצין על ה"באונטי", שמנהיג מרד מלחים נגד קפטן בליי, מפקד הספינה הקשוח והקר, שאינו מתחשב בצרכי נתיניו וסוחט מהם עבודת פרך. הצוות חוזר לטהיטי על מנת לבלות עם הנשים המקומיות, להתענג על החופים הטרופיים והכי חשוב – לשכוח את אנגליה.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות