של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 סדרות הדרמה שנות ה-90
 
01 אי.אר. (ER)

 
ג'ורג' קלוני

 

דמות: ד"ר דאג רוס
רוס לא הולך לפי הפרוטוקול ומטפל בילד חולה איידס, ועומד בפני פיטורים. הוא כבר קיבל הצעת עבודה במרפאה פרטית כשהוא מציל בגבורה ילד שנתקע בצינור ביוב. גבורתו זוכה לכיסוי תקשורתי נרחב ובית החולים מסכים להמשיך להעסיק אותו לאחר שד"ר רוס מקבל פרס אזרחי.
ג'וליאנה מרגוליס

 

דמות: קרול האת'וויי
האחות קרול האת'וויי, שבעבר הייתה במערכת יחסים עם דאג רוס, מנסה לשים קץ לחייה. במקור, קרול הייתה אמורה להצליח להתאבד, אבל בסוף לא ידוע מה קורה, ולכן נשאר פתח לחזרתה של קרול. בעקבות תגובת הקהל ג'וליאנה מרגוליס חזרה לסדרה בפרק השלישי. 
אנתוני אדווארדס

 

דמות: ד"ר מרק גרין
בפרק הבכורה ד"ר גרין שוקל לעבור למרפאה פרטית לפי בקשתה של אשתו. במהלך הסדרה נישואיו מתפרקים וגם בעבודה יש לו בעיות, לאחר שביצע טעות נוראה בטיפולה של אישה בהריון. גירושיו של גרין מתבצעים והוא מתחיל לצאת שוב כמו כן מתמנה לראש המתמחים.
ER הם ראשי התיבות של "Emergency Room", חדר מיון בעברית. היא הסדרה השנייה הארוכה ביותר של חברת NBC (אחרי חוק וסדר), ולה 15 עונות, שהופכות אותה לסדרת הדרמה הרפואית הנצפית במשך הזמן הרב ביותר. פרק הפתיחה שלה היה בספטמבר 1994. הספר "ER" אמור היה במקור להיות מעובד לסרט, שיבויים על ידי סטיבן ספילברג. בכל אופן, במהלך השלבים המוקדמים בהפקת הסרט ספילברג שאל את קרייטון על איזה ספר הוא עובד עכשיו. קרייטון ענה שהוא עובד על ספר שעוסק בדינוזאורים וב-DNA. בעקבות כך, ספילברג הפסיק לעבוד על כל הפרויקטים הנוכחיים שלו כדי לעסוק בפרויקט הזה, שהפך לפארק היורה, אך לאחר מכן, הוא חזר ועזר בהפקת הסדרה, ושימש כמפיק ומייעץ בעונה הראשונה (לדוגמה, הוא עמד על כך שהדמות קרול האת'וויי תהפוך לדמות ראשית).

ויקיפדיה
 
 02 בוורלי הילס 90210


 
 שאנון דוהארטי

 

דמות: ברנדה וולש
עלילת הסדרה בתחילתה עסקה בזוג תאומים, ברנדון וברנדה וולש, שעברו ממינסוטה להתגורר בבוורלי הילס ביחד עם הוריהם, ג'ים וסינדי וולש. הסדרה עסקה בהתערותם בחברה סביבם, שהייתה עשירה ומפונקת. בין חבריהם היו קלי טיילור, דילן מקיי, סטיב סאנדרס, דונה מרטין, דייוויד סילבר ואנדריאה צוקרמן.
ג'ייסון פריסטלי

 

דמות: ברנדון וולש
ברנדון וקלי נמצאים כזוג במשך שנה, נפרדים לשנתיים ובסופו של דבר חוזרים להיות יחד עד לסוף העונה השמינית. עזיבתו של ברנדון נעשתה לאחר שהוא מציעה לקלי נישואין (בפעם השנייה, בפעם הראשונה קלי סירבה והיא וברנדון נפרדו). בסופו של דבר החתונה לא יצאה לפועל וברנדון עזב את הסדרה.
 ג'ני גארת'

 

דמות: קלי טיילור
דמותה של קלי עברה שינויים רבים במהלכם  נאנסה, הייתה מכורה לסמים, נכנסה לגמילה וכמעט נרצחה על ידי שותפתה לחדר, נקלעה לשריפה ופניה כמעט נשרפו, סבלה מאנורקסיה, עברה הטרדה מינית פעמיים, נכנסה להיריון מברנדון ועברה הפלה טבעית.
בוורלי הילס 90210 (באנגלית: Beverly Hills, 90210) הייתה דרמת נעורים אמריקנית מצליחה ששודרה משנת 1990 ועד שנת 2000 ברשת FOX בארצות הברית. בארץ היא שודרה בערוץ 3 ובערוץ הילדים. כיום הסדרה משודרת בערוץ ה-VOD של הוט. הסדרה סיפרה אודות חייהם של חבורת בני נוער (ולאחר מכן צעירים בשנות העשרים לחייהם) המתגוררים בבוורלי הילס היוקרתית שבלוס אנג'לס, קליפורניה. הסדרה נוצרה על ידי המפיקים דארן סטאר וארון ספלינג (שאף ליהק את בתו לאחד התפקידים). המספר 90210 מתייחס למיקוד של בברלי הילס. הסדרה זכתה להצלחה רבה בשנותיה המוקדמות, ברחבי העולם ובישראל, והפכה את הכוכבים בה לאלילי נוער. סדרת הטלוויזיה האמריקאית גרוס פוינט, ששודרה בארץ בערוץ 3, סיפרה את סיפור מאחורי הקלעים של הפקתה של סדרת טלוויזיה לנוער, והיוותה באופן מובהק פרודיה על "בוורלי הילס 90210". ספין אוף של הסדרה בשם "90210" עלה לשידור בשנת 2008 ברשת The CW. הסדרה מתמקדת בתלמידים החדשים בבית הספר "ווסט בוורלי היי", כאשר ג'ני גארת' ודמויות נוספות מהסדרה המקורית מככבות בסדרה בתפקידי אורח.

ויקיפדיה
 
03 חוק וסדר

 


סם ווטרסטון

 

דמות: ג'ק מק'קוי
אם יש דמות חשובה מכל ב"חוק וסדר" הוא לא עוזר התובע ומאוחר יותר התובע המחוזי ג'ק מקוי (סם ווטרסטון הנפלא) או סגן ון-ביורן (אפת'ה מרקרסון הבלתי נלאית) וגם לא הבלש החתיך התורן, אלא התסריטאים שידעו לרוקן את הדיאלוגים שלהם מתוכן דרמטי-אפי, ולתת ללמעלה מ-400 מקרים שונים אופי, צבע וייחוד משל עצמם כדי להפוך כל פרק לעולם ומלואו חוק וסדר זלזלה באובססיה של יוצרי הסדרות ליצור קשר אישי עם הסדרה.
ג'יל הנסי

 

דמות: קלייר קינקייד
שש שנים אחרי שעזבה במפתיע את סידרת המופת "חוק וסדר" וגרמה לקהל מעריציה שברון לב, חזרה ג'יל הנסי בגדול למסך הקטן עם "ג'ורדן". בניגוד לדמות עורכת הדין המחויטת והמהוקצעת, מגלמת הפעם הנסי דמות שונה לגמרי, של ג'ורדן, פתולוגית בעלת פתיל קצר ופה גדול, הנאלצת לחזור על ארבע למקום עבודתה הקודם בבוסטון, לאחר שחבטה בבוס שלה בלוס אנג'לס. היא מתקשה להתמודד עם הזעם הרב שהצטבר בתוכה ועם האובססיה שלה לנבור בכל.
ג'רי אורבך

 

דמות: לני בריסקו
בראיון משנת 2000 סיפר כי התפקיד ב"חוק וסדר" העניק לו "ביטחון נפלא", שנדיר מאוד בחייו של שחקן. "כל חיי, מאז גיל 16, תהיתי מאיפה תגיע העבודה הבאה. כעת אני לוקח חופשה בקיץ, נרגע, ויודע שבסוף יולי נתחיל לצלם עונה חדשה". עוד הוא הוסיף כי לעיתים קשה לו להבין "איפה אני נגמר ולני מתחיל. אני יודע שהוא קשוח ממני, והוא גם נושא אקדח. אני גם לא אלכוהוליסט. ואני יודע גם שלא הייתי רוצה להיות הוא. אני מניח ששם אני נגמר והוא מתחיל".
חוק וסדר (אנגלית: Law & Order) היא סדרת דרמה משטרתית ומשפטית, שהופקה עבור רשת NBC האמריקנית. הסדרה משודרת ברציפות מספטמבר 1990 עד מאי 2010 עם 20 עונות ו-456 פרקים שהופך אותה לאחת הדרמות הוותיקות ביותר שמשודרת בארצות הברית (בפריים-טיים). יוצר ומפיק הסדרה הוא דיק וולף. פרק הפיילוט הופק עבור רשת CBS בשנת 1988. במחצית הראשונה של כל פרק, הסדרה עוקבת אחרי צוות קטן של בלשי משטרה בעיר ניו יורק, שחוקרים פשע חמור (לרוב רצח). במחצית השנייה, הפוקוס עובר מהחקירה המשטרתית להליך המשפטי כנגד הנאשם, המנוהל על ידי צוות קטן של פרקליטים ממשרד התובע המחוזי של מנהטן. הסדרה מתמקדת בעיקר בעלילה המשטרתית-משפטית נטו, ולא מתעמקת בחיים האישיים של הגיבורים (מאפיין יוצא דופן בסדרה אמריקנית). גיבורי הסדרה (אנשי המשטרה והפרקליטים) נתקלים לעתים קרובות בקונפליקטים פנימיים ומוסריים מורכבים, שכן לעתים החוק אינו מקביל לצדק והם נדרשים להכריע בסוגיות מוסריות קשות

ויקיפדיה
 
04 חשיפה לצפון

 
רוב מורו

 

דמות: ג'ואל פליישמן
רופא צעיר מניו יורק שלשם מימון לימודיו התחייב לעבוד באלסקה, מגיע לעיירה הזעירה סיסלי כנגד רצונו, שם הוא פוגש בגלריה של דמויות תמהוניות, חביבות וכובשות. הסדרה סיפקה לצופה תענוג אינטלקטואלי אמיתי, עם טיפול טלוויזיוני בסוגיות פילוסופיות, הפניות ספרותיות ועוד.
ג'נין טרנר

 

דמות: מגי וולש
טום בוי, פמיניסטית אדוקה, בעלת עקרונות ובעלת הבית של ג'ואל, הטייסת של העיירה ואי לכך הקשר שלה עם העולם החיצון.היחסים בינה לבין ג'ואל נעים בין שנאה תהומית אמיתית למשהו שאין לו אלא להתממש. הניגודים העזים בין האופי שלה לשלו, הם אלה שיוצרים את הקונפליקט ביניהם.
ג'ון קורבט

 

דמות: כריס סטיבנס
כריס, שדר הרדיו, פילוסוף זוטר, שפעם בכמה זמן מרגיש צורך בלתי נשלט ליצור יצירה אמנותית - או שמתווה את העלילה למקום מאוד שונה ומשעשע - כמו נחישותה של רות אן, שיחד עם גורמים חיצוניים נלווים מובילה אותה לסגור את המכולת ללא התראה, לקחת את האופנוע של כריס ולצאת לדרכים.
חשיפה לצפון מספרת על ג'ואל פליישמן, רופא יהודי צעיר שמגיע לעיירה שכוחת אל באלסקה כחלק מתנאי המלגה שקיבל למימון לימודי הרפואה. הוא נאלץ להישאר במקום, לוותר על החלום לעבוד בבית חולים מכובד בעיר הגדולה ולהתמודד עם החיים שכל כך שונים ממה שהיה רגיל אליהם בניו-יורק, ועם הטיפוסים המקומיים השונים והמעניינים. סדרה מיוחדת בשילוב שלה בין דרמה לאלמנטים קומיים, שחקנים וכתיבה מעולים, והכל על רקע נופים מדהימים של אלסקה. הסדרה זכתה באמי כסדרת דרמה הטובה ביותר, ואף שברה שיא כשבטקס האמי ה 44 היתה מועמדת ל 14 פרסים בקטגוריות שונות.

ויקיפדיה
 
05 תיקים באפילה

 
דיוויד דוכובני

 

דמות: פוקס מאלדר
סוכן ה-FBI המאמין בתופעות על טבעיות בניגוד לסוכנת סקאלי המציגה הסברים מדעיים לתופעות שנראות על פניהן כעל טבעיות. נהיה אובססיבי לחקר העל-טבעי לאחר שאחותו נחטפה בילדותו. אביו נרצח ואימו התאבדה.
ג'יליאן אנדרסון

 

דמות: דיינה סקאלי
רופאה בהכשרתה, סקאלי צורפה למאלדר כדי לתת את הצד ה"מדעי" בחקירה, וגם, כפי שמאלדר חושד כבר בפגישתם הראשונה, לרגל אחר עבודתו. אף שבתחילה תפקידה היה מנוכר לנושאי החקירה, עברה עם הזמן לשתף פעולה עם מאלדר.
מיטש פילגי

 

דמות: וולטר סקינר
סגן מנהל בדרגתו והאחראי על עבודתם של שני הסוכנים. בתחילת הסדרה היה נציג סוכנות ה-FBI, כאשר לא פעם הקשה על מאלדר וסקאלי בעבודתם, בעיקר בכל הנוגע לטיוח מעשים אפלים של הממשל. עם הזמן החל לסייע להם.
עם תסריטים הסובבים סביב תיאוריות קונספירציה על חייזרים ורמה גבוהה של מעורבות ממשלתית, הסדרה "תיקים באפלה" השתמשה באלמנטים שהיו בסדרות קודמות כמו אזור הדמדומים ותוכנית הפולחן טווין פיקס, ושילבה בין מספר עלילות מרכזיות שנמשכו יותר מפרק אחד. תיקים באפלה שילבה המשכיות ואלמנטים של סדרות דרמה המשכיות (כאלה הנמצאים לעתים קרובות במיני סדרה או באופרת סבון), עם סיפורים עצמאיים שלא דרשו את הבנת הצופה בעלילה הכללית. מעריצי הסדרה ומפיקיה חילקו את סיפורי תיקים באפלה לשתי קטגוריות: 'פרקי מיתולוגיה' העוסקים בעלילה המתמשכת בעניין תאוריית קשר ממשלתית על חיים מחוץ לכדור הארץ, וכן פרקים העומדים בפני עצמם הנקראים לעתים 'פרקי מפלצות' שעסקו ביצורים משונים ובתופעות על טבעיות, שלא בהכרח קשורים לפרקי המיתולוגיה.

ויקיפדיה
 
06 NYPD בלו

 
ג'ימי סמיתס

 

דמות: בובי סימון
ב
-1994 הצטרף סמיטס לעונתה השנייה של סדרת הטלוויזיה "NYPD". בסדרה זו גילם את הבלש בובי סימון, במשך חמש עונות. בכל חמש שנותיו בסדרה היה מועמד לפרס האמי, בקטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר בסדרת דרמה.
קים דילייני

 

דמות: דיאן ראסל
דוגמנית לשעבר ושחקנית לא מוכרת, כאשר התקבלה לארבעה פרקים בעונה השנייה של "NYPD" כדי לגלם בלשית משטרה. מפיקי הדרמה המשטרתית התרשמו ממנה כל כך, שאחרי שני פרקים בלבד ביקשו שתצטרף לצוות הקבוע של הסדרה.
דניס פרנץ

 

דמות: אנדי סיפוויץ
כבר בשנתו הראשונה ב NYPD זכה בתואר מפוקפק "רשע השנה בטלוויזיה" על תפקידו כאנדי סיפוויץ', קצין משטרה ניו יורקי, גזען בלתי נלאה עם היסטוריה כואבת של אלכוהוליזם ובעיות במשפחה, שבוחר להוציא את כל לחציו וכאביו במקום העבודה שלו.
הסדרה, שעלתה לאוויר בספטמבר 1993, הציבה סטנדרטים חדשים לז'אנר הסדרות המשטרתיות כשהיא מתארת באופן ריאליסטי את ההתרחשויות במשטרת ניו יורק תוך התמקדות בחיי הבלשים ובחקירות בהן הם מעורבים. מאז עלתה לאוויר בשנת 1993, NYPD BLUE, ממשיכה הסדרה להציב סטנדרטים חדשים לז'אנר סדרות המשטרה. הסדרה שברה את כל השיאים עם 27 מועמדויות לפרס האמי בעונה הראשונה שלה, זכתה באמי כסדרת הדרמה הטובה ביותר בשנתה השנייה ובפרסים על כתיבה ובימוי בשנתה הרביעית והחמישית. עד כה נצברו לזכותה 80 מועמדויות לאמי, ו 17 זכיות! גארסל בובאז ושרלוט רוס מביאים עימם אנרגיה חדשה לסדרה. הם מצטרפים לדניס פרנץ, ריק שרודר, קים דלייני, ג'יימס מקדניאל, גורדון קלאפ, הנרי סימונס וביל ברושטרופ.

ויקיפדיה
 
07 טווין פיקס

 
קייל מקלכלן

 

דמות: דייל קופר
הגיבור המרכזי, סוכן FBI שחוקר את הירצחה של לורה פאלמר. סוכן הFBI דייל קופר מוזעק כדי לחקור. בחקירתו הראשונית של הגופה מתגלה פתק עם האות R מודפסת עליו מתחת לציפורניה של לורה. הוא נזכר ברצח הדומה של תרזה בנקס שנה לפני כן בעיירה הסמוכה, דיר מדו, ומבין שזהו תמרור אזהרה מהרוצח.
לארה פלין בויל

 

דמות: דונה הייווארד
תפקידה המשמעותי הראשון היה גילום דמותה של דונה הייווארד, אחת הדמויות המרכזיות בסדרה "טווין פיקס" שזכתה לביקורות מהללות. לאחר סיום הסדרה ב-1991, הפיק דייוויד לינץ' סרט בשם "טווין פיקס - אש הולכת עמי" אך בו סרבה בויל להשתתף בשל הצעות טובות יותר שעמדו בפניה. את התפקיד בסרט גילמה מוירה קלי.
שרילין פן

 

דמות: אודרי הורן
קופר משתכן במלון ששייך למשפחת הורן. אודרי הורן מתאהבת בקופר וכשהוא מגיע אל המועדון שבו השיגה לורה את הקוקאין, אודרי נכנסת אחריו בסתר. מתגלה שלורה גם עבדה כזונה, בין השאר בתוך אותו המועדון. דייל קופר חולם שהוא נמצא ב"חדר האדום", שם הוא פוגש את "האיש מן המקום האחר" (גמד) וכן את רוחה השבויה של לורה פאלמר.
טווין פיקס מגוללת את סיפורו של סוכן האף.בי.איי דייל קוּפר (גולם בידי קייל מקלכלן) וחקירתו את רציחתה של נערה מקומית בשם לורה פאלמר. הסדרה מציירת פורטרט של עיירה אמריקאית קטנה עם קהילה של אנשים פשוטים שקשורים מאוד אחד לשני. הפרק הראשון צולם בעיירות האמיתיות נורת' בנד וסנוקוולמי, לא הרחק מסיאטל, למרגלות הרי קסקייד. התקדמותה האיטית של החקירה גורמת לכל תושבי טווין פיקס לרצות לבחון היטב את כל צעדיהם של הסוכן קופר ושל האנשים ממשרד השריף, מה שלא עוזר לחקירה. הסדרה מושפעת מאופרות סבון בהצגה הרגשנית של התלבטויותיהן המוסריות של הדמויות. למעט חריגות בודדות, כל פרק ייצג יום אחד מתוך הכרונולוגיה של העלילה. העונה הראשונה כללה 8 פרקים בלבד, כשהחיפוש אחר רוצחה של לורה פאלמר הוא הכוח המניע של הסדרה.

ויקיפדיה
 
08 שולחן לחמישה

 
סקוט וולף

 

דמות: ביילי סלינג'ר
ביילי, בן 16 בתחילת הסדרה, הוא נער אחראי ורציני ובמידה רבה אחראי למשפחתו יותר מאשר אחיו הבכור. בני המשפחה מתמודדים עם מגוון בעיות קשות, ביניהן אלכוהוליזם, זוגיות אלימה ומחלת הסרטן.
נב קמפבל

 

דמות: ג'וליה סלינג'ר
ג'וליה, בת 15 בתחילת הסדרה, קרועה תמידית בין רצונה להיות ילדה טובה לבין רצונה להשתלב בחברה. חוסר הדמות האימהית למול שני אחיה המנהלים את המשפחה מובילים להתבגרות קשה עימה היא מתמודדת.
מתיו פוקס

 

דמות: צ'ארלי סלינג'ר
צ'ארלי, האח הבכור, הוא הבוגר היחידי במשפחה. בתחילת הסדרה הוא באמצע שנות העשרים לחייו. מרווק הולל וחסר אחריות ובעל כורחו הופך צ'ארלי לאפוטרופוס ולדמות האב של ארבעת אחיו הקטינים.
הסדרה מתרחשת בסן פרנסיסקו בשנות ה-90 ומתמקדת בחמשת האחים לבית סלינג'ר, שהתייתמו לאחר שהוריהם, ניק ודיאנה, נהרגו בתאונת דרכים. צ'ארלי, האח הבכור, הוא הבוגר היחידי במשפחה. בתחילת הסדרה הוא באמצע שנות העשרים לחייו. מרווק הולל וחסר אחריות הופך צ'ארלי לאפוטרופוס של ארבעת אחיו הקטינים. בהמשך, הוא מגלה שהוא חולה בסרטן. ביילי, בן 16 בתחילת הסדרה, הוא נער אחראי ורציני ובמידה רבה אחראי למשפחתו יותר מאשר אחיו הבכור. ג'וליה, בת 15 בתחילת הסדרה, קרועה תמידית בין רצונה להיות ילדה טובה לבין רצונה להשתלב בחברה. קלאודיה, בת 11, היא ילדה חכמה ובוגרת במיוחד וכנרת מוכשרת. אחרון הוא אוון, שהיה בן חודשים ספורים כשהוריו נהרגו.במהלך הסדרה מתמודדות הדמויות עם מגוון בעיות קשות, ביניהן אלכוהוליזם, זוגיות אלימה והתמודדות עם מחלת הסרטן.

ויקיפדיה
 
09 באפי ציידת הערפדים

 
שרה מישל גלר

 

דמות: באפי אן סאמרס
נערה בת שש עשרה הנבחרת לשמש כציידת הערפדים של דורהּ. עם בחירתה היא מקבלת כוחות פיזיים על-אנושיים. בתם של ג'ויס והאנק סאמרס, שלפני המעבר של באפי עם אמה, התגרשו. מתחברת מהר לוילו וזאנדר ושלושתם חברים הכי טובים. במהלך שלוש העונות הראשונות היא בקשר רומנטי עם אנג'ל.
דיוויד בוריאנז

 

דמות: אנג'ל
ערפד שכישוף צועני החזיר לו את נשמתו אהבתה הראשונה של באפי ולאחר מכן הדמות הראשית בסדרה "אנג'ל." בחצי השני של העונה השנייה מאיים על סאנידייל, לאחר שהוא מאבד שוב את נשמתו והופך לאנג'לוס. וילו מחזירה את נשמתו, אך זה מאוחר מדי ובאפי הורגת אותו. מאוחר יותר חוזר שוב באופן בלתי מוסבר.
אליסון הניגן

 

דמות: וילו רוזנברג
היא היהודייה היחידה בסדרה. חברתה הטובה ביותר של באפי. וילו היא גאון מחשבים וחכמה באופן כללי. היא נערה לא פופולרית וחברה הכי טובה של זאנדר ובתחילת הסדרה אף הייתה מאוהבת בו. וילו היא הדמות שהכי התפתחה ואף השתנתה במהלך הסדרה. במהלך העונה השנייה היא לומדת בהדרגה להיות מכשפה.
הסדרה עוקבת אחרי חייה היום-יומיים של באפי סאמרס, נערה בת שש-עשרה שנבחרה בידי הגורל להילחם בערפדים, שדים ושאר כוחות אפלים, בעזרת יכולות גופניות על-טבעיות משלה. לעתים קרובות עוזרים לה הצופה (Watcher) שלה - רופרט ג'יילס, וחבריה הקרובים - וילו רוזנברג וזאנדר האריס. בהמשך הסדרה נוספו עוד דמויות משנה כמו אוז (סת' גרין) ואניה (אמה קולפילד). תוחלת החיים הקצרה של הקוטלות הקודמות, והאחריות שמוטלת על נושאת התפקיד, מעיבות על שלוותה הנפשית.

ויקיפדיה
 
10 מלרוז פלייס

 
הת'ר לוקלייר

 

דמות: אמנדה וודוורד
האקסית של בילי וג'ייק, הבוסית של אליסון ובעלת בית הדירות. אמנדה מספרת לבילי שהיא בהריון ממנו, בילי מוכן לקחת אחריות אך אמנדה עוברת הפלה טבעית. לאחר שאמנדה מתקשה לותר על בילי היא רוכשת את בית הדירות.
תומאס קלאברו

 

דמות: מייקל מנסיני
רופא בבית החולים "ווילשיר ממוריאל" בתחילת הסדרה היה בעלה של ג'יין והיה אדם אהוב ומנהל בית הדירות. מייקל מפתח רומן עם קימברלי, רופאה שעובדת איתו, כאשר ג'יין מגלה זאת השניים מתגרשים.
ג'וסי ביסט

 

דמות: ג'יין מנסיני
אוהבת לעצב בגדים. אישתו של מייקל,כשתופסת אותו בוגד בה הם מתגרשים. מייקל וג'יין הם הזוג המאושר של בית הדירות אך כל זה משתנה. אחותה של ג'יין, סידני, מגיעה להתארח אצלם לזמן קצר ומאמללת את ג'יין שמעיפה אותה מביתה.
בעונתה הראשונה עקבה הסדרה אחר מאמציהם של צעירים בלוס אנג'לס המנסים לממש את חלומותיהם. לקראת סוף העונה הראשונה, בניסיון לשפר את נתוני הרייטינג, נוספה לסדרה הדמות אמנדה וודוורד, שגולמה על ידי הת'ר לוקלייר. אמנדה הייתה אשת עסקית מצליחה, מתוחכמת וסקסית. הופעתה הוסיפה לסדרה נופח של אופרת סבון. הדמות הקשוחה והסקסית של אמנדה היוותה השראה לסדרות דומות שעקבו אחר נשים שכאלה כגון סקס והעיר הגדולה. דמות חזקה נוספת שהצטרפה לצוות הסדרה הייתה קימברלי שו הפסיכופטית, שגולמה על ידי מרשה קרוס. זוג הדמויות, בקווי העלילה השונים, הובילו את הסדרה להצלחתה.

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות