של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 סדרות הדרמה שנות ה-80
 
01 בלוז לכחולי המדים

 
דניאל ג'יי טראוואנטי

 

דמות: פרנק פיורילו
מפקד התחנה קפטן פרנק פיורילו התקיף והנחוש אך עם זאת בעל נימת דיבור שקטה כשחייו האישיים נמצאים במצב של מערבולת כאשר הוא מתמודד מול אשתו לשעבר פיי פיורילו הדורשת ממנו דמי מזונות.
מייקל קונראד

 

דמות: פיליפ אסטרהאוז
תחת פיקודו של פיורילו שירת סמל אסטרהאוז אך השחקן שגילם אותו - מייקל קונרד נפטר בשנה השלישית של הסדרה והוחלף. משפטו המפורסם: "בואו נהיה זהירים שם בחוץ..." נאמר על ידו בכל פרק בסיום התדריך היומי .
ורוניקה האמל

 

דמות: ג'ויס דוונפורט
הקפטן פרנק פיורילו ניהל רומן עם פרקליטת ההגנה שעבדה עם התחנה ג'ויס דוונפורט , והם התחתנו מאוחר יותר אך למרות שהם הפכו לזוג נשוי , היריבות המקצועית ביניהם נשארה.
הסדרה נוצרה ע"י המפיק והכותב המוכשר סטיבן בוצ'קו בשיתוף עם המפיק והכותב מייקל קוזול. הסדרה תיארה את חייהם המקצועיים והאישיים של שוטרים בתחנת משטרה בשיקגו. למרות שהסדרה הפכה לסדרת המשטרה המשפיעה ביותר בשנות ה-80, היא לא נחלה הצלחה מיידית בקרב ציבור הצופים. כשהוא מעסיק את צוות השחקנים הגדול והמוכשר ביותר שלוהק לסדרת טלוויזיה אחת באותם זמנים, בוצ'קו וצוות הכותבים שלו , נקטו בשיטת כתיבה חדשנית ופורצת גבולות וזה היה כמעט בלתי אפשרי לעקוב אחר סיפוריהם של יותר מחצי תריסר דמויות שהופיעו בכל פרק ולעיתים גם סיפוריהם של 20 דמויות ויותר שנכנסות ויוצאות בפרק אחד של הסדרה עם סיפורים שנשזרים זה בזה ושנמשכים גם למספר פרקים וכל זאת בקצב מהיר , מה שהקשה על הצופה הממוצע של אותם זמנים לעמוד בקצב צפייה שלא היה רגיל אליו ולצפות בסוג חדש של טכניקת כתיבה שלא הייתה נהוגה קודם בסדרות אמריקאיות.

ויקיפדיה
 
 02 קאגני ולייסי


 
 טיין דיילי

 

דמות: מארי בת' לייסי
לייסי נשואה להארווי ויש לה שני בנים. לייסי נאבקת בבעיות הפרנסה ובניסיון לגדל את הילדים ולנהל קריירה. בעונה השלישית לייסי בהריון ושוקלת את אפשרות ההפלה, כולל פרק שנוי במחלוקת בו פצצה מתפוצצת בקליניקה להפלות.
שרון גלאס

 

דמות: קריסטין קגני
קגני באה ממשפחה מבוססת כלכלית, רווקה שנוהגת לשחק פוקר ומנסה להסתדר עם אביה האלכוהוליסט. האב הופיע באמצע העונה השנייה, הוא שוטר לשעבר ובהמשך מסתבר שבתו למדה ממנו את ההרגל ומסתבכת באלכוהוליזם בעצמה.
 אל וקסמן

 

דמות: אלברט סמואלס
מפקד יחידת הבלשים, מרגיש שראה כבר הכל, בעל אמביציה נמוכה היות ורבים צעירים ממנו קודמו בדרגות.
הוא שוטר מהדור הישן אשר התקדם בסולם הדרגות ללא לימודים מתקדמים או על ידי דחיפת מרפקים.
הסדרה לא הייתה סדרת משטרה טיפוסית, הסביבה המשטרתית ופיתרון פשעים היוו רק צד אחד במשוואה כאשר הצדדים האחרים היו הטיפול בנושאים חברתיים וטיפול בחיים האישיים של הגיבורות, לייסי וחיי המשפחה שלה וקגני הרווקה, הנושאים שטופלו היו שנויים במחלוקת ושהיו בעלי חשיבות לנשים כמו אונס. גילוי עריות, הפלות וסרטן השד וגרמו למלחמות עם הנהלת הרשת בסוף העונה החליטו בסי.בי.אס להפטר מהצרה, וזאת נוכח הרייטינג הנמוך של הסדרה, והסדרה הופסקה. אבל בצעד נדיר החלו המפיקים במסע יחסי ציבור להחזרת הסידרה תוך שהם נתמכים ע"י עיתונים, ארגוני נשים, פרסי אמי שהסדרה זכתה בהם, ביקורות נלהבות ובעיקר אלפי מכתבים שזרמו להנהלת הרשת מצופים שדרשו את חידוש הסידרה.

ויקיפדיה
 
03 פרקליטי ל.א.

 


הארי המלין

 

דמות: מייקל קיוזאק
הקריירה של המלין דשדשה עד שהצטרף ל"פרקליטי אל איי" ב-1986, בה גילם את דמותו של עורך הדין מייקל קיוזאק במשך חמש מתוך שמונה עונותיה של הסדרה. במשך שלוש שנים ברציפות, 1988, 1989 ו-1990 היה מועמד לפרס גלובוס הזהב בקטגוריית השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה.
סוזאן דיי

 

דמות: גרייס ון אואן
סוזאן דיי זכתה בפרס גלובוס הזהב על תפקידה בסדרה ב-1987. הייתה מועמדת לפרס זה ארבע פעמים נוספות בנוסף לשלוש מועמדויות לפרס האמי. סוזאן דיי הגיעה לסדרה לאחר ארבע שנים בסדרה משפחת פארטרידג' וכל זאת ללא שום לימודי משחק מוקדמים.
ג'ימי סמיתס

 

דמות: ויקטור סיפואנטס
ב-1986 קיבל תפקיד ראשי ראשון, כשהחל לגלם את דמותו של עורך הדין ויקטור סיפואנטס בסדרת הדרמה "פרקליטי אל איי". הוא גילם את התפקיד עד 1992, ובמשך שש שנים ברציפות, בין 1987 ל-1992, היה מועמד לפרס האמי בקטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרת דרמה, וב-1990 אף זכה בו.
באמצע שנות השמונים הגיחה אל עולם הטלוויזיה סדרת דרמה חדשה, "פרקליטי אל איי", ובמרכזה חבורת עורכי דין שעסקה במגוון תחומים. כל פרק התעסק בסוגיה משפטית אחת, שבדרך כלל נפתרה עד לסיומו של הפרק. הדמויות המקסימות ופיתוחן יחד עם הדמיון הפורה של היוצרים הביאו לסדרה הצלחה אדירה, שגרמה לפריחה בתחום הסדרות שעסקו בעורכי דין. על הצלחת הסדרה היה חתום אחד, דיוויד אי קלי, יחד עם סטיבן בוצ'קו. "פרקליטי אל איי" רצה במשך שמונה עונות והביאה סיפורים משפטיים מגוונים, לצד כמה אירועים משעשעים או ביזאריים, אבל עיקר כוחה היה בדמויות שלה, שברבות מהן אפשר היה להתאהב ממש. מקנזי, ויקטור, גרייס, מייקל, אן וסטיוארט, ג'ונתן ורוקסן האחת והיחידה הצליחו ליצור טלוויזיה שכיף לצפות בה. עם עזיבתם של מייקל (הארי המלין), ויקטור (ג'ימי סמיתס) ואבי (מישל גרין) בסיום העונה החמישית, החלה ההידרדרות האיטית אך העקבית, בעניין שיצרה הסדרה אצל הצופים והסיום הבלתי נמנע הגיע שלוש עונות מאוחר יותר, למרות הצטרפותן של דמויות חדשות.

ויקיפדיה
 
04 שלושים ומשהו

 
קן אולין

 

דמות: מייקל סטאדמן
מייקל הינו בעלה של הופ וחבר טוב של אליוט אשר עובד עימו במשרד פרסום כבעלי החברה, החברה עוברת שינויים עקב בעיות כלכליות ונמכרת לבעלים חיצוניים מה שהופך את מייקל לשכיר.
מל האריס

 

דמות: הופ סטאדמן
הופ נקרעת בין רצונה לקריירה ככותבת לבין חובותיה האימהיות, בשלבים הראשונים היא נכנעת לדרישות המשפחתיות אך בשלב מאוחר יותר מתאהבת
באיש העוסק באיכות הסביבה וטיפוחה.
טימותי באספילד

 

דמות: אליוט ווסטון
אליוט חברו של קן ושותפו במשרד הפרסום, במקצועו מאייר לפרסומות, אליוט אינו נאמן לאשתו ובמהלך הסדרה בוגד בה, אשתו כמו הופ נקרעת בין רצונה לקריירה כציירת לבין רצונה לטפל בילדיה, איתן ובריטאני.
בעשורים שחלפו מאז שודר הפרק האחרון של "שלושים ומשהו" לא היתה שום סדרה ברשתות הטלוויזיה באמריקה שהגדירה כך דור של מבוגרים, או עוררה זעם כה רב (מלבד, אולי, "אלי מקביל"). "התפנקות!" "עיסוק אובססיבי בעצמי!" "בכיינות!", "טריוויאליות!" היו רק כמה מהטענות נגד הסדרה, שעקבה אחר קבוצה של בני דור הבייבי בום המנסים לאזן בין הקריירה למשפחה. אף שהסדרה לא זכתה לאחוזי צפייה גבוהים במיוחד, היא זכתה בהערכת הביקורת וב-13 פרסי אמי (כולל פרס לסדרת הדרמה הטובה ביותר) בארבע העונות שלה באי-בי-סי. היא אף פילסה את דרכה לאוצר המלים של התרבות הפופולארית: המלה thirty something נוספה למילון אוקספורד ב-1993; והיא גם עודדה את הרשתות האמריקאיות להסתכן עם דרמות מורכבות יותר שהתבססו על אנסמבל של שחקנים - כמו "Home front", שעסקה בימים שאחרי מלחמת העולם השנייה, והדרמה "I'll Fly Away", על תקופת המאבק למען זכויות האזרח בתחילת שנות ה-60 - ועם סדרות אנסמבל אחרות על צעירים אורבאניים כמו "סיינפלד" ו"חברים".

ויקיפדיה
 
05 תהילה

 
דבי אלן

 

דמות: לידיה גרנט
זכורה בזכות המשפט שהפך לסלוגן של הסדרה: You Want Fame? Well Fame costs and right here is where you start paying In sweat (רוצים תהילה? ובכן, לתהילה יש מחיר. וכאן אתם מתחילים לשלם. בזיעה!) המשפט הופיע בפתיח של הסדרה לאורך כל חמש שנותיה.
ג'ין אנתוני ריי

 

דמות: לירוי ג'ונסון
הכי זוכרים אותו: בזכות התנועות הכי מושחזות על המסך של אותם ימים, שהפכו אותו לא רק לאחד הרקדנים הכי מדהימים בסביבה ולפייבוריט של דבי אלן, אלא גם לכוכב הרשמי והמופרע של "תהילה", שידע לנענע טוב יותר מכולם הסתובב עם שורטס קטנטן וגרם לכולן לרייר עליו.
אריקה גימפל

 

דמות: קוקו הרננדז
הכי זוכרים אותה: בתור הכוכבת של הסדרה, ששרה את רוב השירים וידעה גם לרקוד, גם לשחק וגם להיראות כמו עלה דקיק בתקופה שבה זה עוד היה בסדר לאכול פחמימות. מאחורי הקלעים היא היתה הכי פחות טראבל מייקרית מכל החבורה, למעט העובדה שהצליחה לריב עם לידיה.
תהילה (באנגלית: Fame) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית ששודרה משנת 1982 עד שנת 1987. חבורת טינאייג'רים עם חיבה לחותלות פלשה למסך הטלוויזיה בדילוגים קלילים והביאה אל חיינו את בית הספר לאמנויות הבמה, תוך שהיא גורמת לניו יורק להיראות כמו המקום הכי גועש בעולם. התרומה של "תהילה" לעולם הבידור מורגשת עד היום: משיר הנושא הנצחי, שעדיין מתנגן במסיבות אייטיז ובגלגלצ, דרך הקאסט שהפך לאבטיפוס של כל סדרות התיכון למיניהן, דוגמת "השיר שלנו" ו"הייסקול מיוזיקל", ועד לדור שלם של זאטוטים, שכמה שנים לאחר מכן הציפו את בתי הספר למשחק ולמחול. באותן שנים כולם רצו להיות כמו לירוי, קוקו, ברונו ודוריס, לעבור לעיר הגדולה ולקפץ ברחובות עם טייץ בצבעים זרחניים ותלתלים שמתנופפים לכל עבר. שחקני "תהילה" היו ה־כוכבים של תקופתם, הפרצופים הכי מוכרים על המסך הקטן, הצעירים שבעידן טרום "כוכב נולד" ושות' עשו לכולם חשק לתפוס איזה מיקרופון ולשיר. אם רק היינו יודעים שבמציאות, הילדים האלה היו עסוקים בעיקר בלהאביס את עצמם באלכוהול, לעשות שורות ואז לריב על זה.

ויקיפדיה
 
06 שושלת

 
ג'ואן קולינס

 

דמות: אלקסיס קרינגטון
אשתו הראשונה של בלייק.
בפרק סיום העונה הראשונה הגיעה אלקסיס אך זהותה הוסתרה ע"י כובע, משקפי שמש ותחרה על פניה. בשלב זה לא נבחרה עדיין השחקנית אשר תגלם תפקיד זה. אישתו של אהרון ספלינג שראתה את ג'ואן קולינס הציעה לבעלה שייקח אותה לתפקיד.
ג'ון פורסייט

 

דמות: בלייק קרינגטון
בלייק קרינגטון, אייל נפט מדנוור שבקולוראדו מתחתן עם מזכירתו שלעבר קריסטל. לבלייק שני ילדים, פאלון וסטיבן, שמצהיר על היותו הומו והופך לדמות ההומואית הראשונה בפרייםטיים שלא עונה לסטריאוטיפ של המראה וההתנהגות ההומואית כפי שהוצג באותה תקופה על ידי דמויות דומות בהוליווד.
לינדה אוונס

 

דמות: קריסטל גרנט ג'נינגס
בלייק קרינגטון עומד להינשא לקריסטל שעבדה כמזכירה בחברת הנפט שלו "דנוור קרינגטון". קריסטל היפה, התמימה וטובת הלב הייתה צעירה ורגישה מבלייק, איש העסקים מחוספס וממולח. הכניסה לעולמם של הקרינגטונים לא הייתה קלה עבורה, היא נאבקה בקושי רב על מקומה כגברת האחוזה.
דיינסטי, מבית היוצר של המפיק אהרון ספלינג, החלה את דרכה ב-1981. בימים אלו דאלאס, ששודרה בסי.בי.אס, היתה בשיא וכולם תהו מי ירה בג'י. אר. וספלינג, ביחד עם ריצ'ארד ואסתר שפירו, החליטו לצאת עם תוכנית שתתחרה בדאלאס ותכבוש את מקומה. השם שנבחר לסדרה היה "נפט" אך בעיני רבים השם לא מצא חן. אנשי הרשת דרשו שם אחר ובסקר שמות שביצעו בהפקה הגיע השם למקום האחרון מבין 50 שמות שהוצגו. בנוסף נתגלו בעיות בצילומי הפיילוט כאשר השחקן שנבחר לגלם את בלייק קרינגטון, ג'ורג' פפרד, החל להעלות דרישות שונות ושינוי באופי הדמות שגילם. בהפקה החליטו שאם אלו הדרישות בפיילוט הם רק יתגברו כשהסדרה תצליח ולכן פוטר פפרד ובמקומו נבחר ג'ון פורסייט שכיכב בשנות ה-50 וה-60 בכמה קומדיות טלוויזיוניות מצליחות כמו אבא הרווק או לרומא באהבה והתפרסם בשנות ה 70 כקול של צ'ארלי מהסדרה המלאכיות של צ'ארלי. הפיילוט צולם מחדש והשם שנבחר בסוף לסדרה היה .דיינסטי, שאמנם לא זכה במקום הראשון בסקר אך התאים הרבה יותר לאופי הסדרה. הסדרה סיפרה על בלייק קרינגטון, אייל נפט מדנוור שבקולוראדו, שמתחתן עם מזכירתו שלעבר קריסטל. שלבלייק שני ילדים, פאלון וסטיבן.

ויקיפדיה
 
07 דאלאס

 
לארי הגמן

 

דמות: ג'יי אר יואינג
הבן הבכור המרושע והתככן. ג'יי אר הוא מנהל חברת הנפט המשפחתית "יואינג אויל", ומנצל את מעמדו זה כדי למרר את חיי בני משפחתו והמקורבים אליו, כמו גם את חיי שותפיו ויריביו העסקיים. הוא נישא לסו-אלן אך במהלך הסדרה כשלו נישואים אלו, ובני הזוג נישאו שנית לאחרים.
ויקטוריה פרינסיפל

 

דמות: פאמלה בארנס
פאמלה בארנס (ויקטוריה פרינסיפל), היא בתו של דיגר, יריבו המושבע של אבי המשפחה. במהלך התוכנית הסתבר כי דמות מרכזית, מנהל החווה ריי קרבס (סטיב קנאלי), הוא בנו הבלתי חוקי של ג'וק האבא של ג'יי אר ובובי. ריי מתברר ניהל רומן עם פאמלה בטרם זו נישאה לבובי יואינג.
פטריק דאפי

 

דמות: בובי יואינג
בשנת 1985 החליט אחד מכוכביה המובילים של הסדרה, פטריק דאפי, ששיחק את "הבן הטוב", בובי יואינג, לעזוב את הסדרה. לכן שודר, פרק המסיים את עונת 1984 - 1985 ובו נהרג בובי בתאונת דרכים. עד מהרה הסתבר למפיקי הסדרה ולדאפי כי אחוזי הצפייה בסדרה יורדים ללא דמותו של בובי.
קו העלילה העיקרי בסדרה עוסק בתככים ובמאבקי הכוח שבין גיבוריה, ובניגוד שבין עושרם המופלג לחייהם הפרטיים הסבוכים ולעתים האומללים. גיבורי הסדרה היו בני משפחת יואינג. ראש המשפחה, ג'וק יואינג (ג'ים דייוויס), הוא חוואי שהתעשר מגילוי שדות נפט. ג'וק הוא יריבו של "דיגר" בארנס (בגילום דייוויד ויין ולאחר מכן קינן וין), שותפו במשך תקופה ארוכה בעבר הרחוק, אך כיום שונא אותו שנאה תהומית. יריבות זו חלחלה אל הדורות הבאים, והתבטאה במיוחד ביריבות בין בנו הבכור של ג'וק, ג'יי אר יואינג, לבין בנו הבכור של דיגר, קליף בארנס (קן קרצ'בל). ג'וק נשוי לאלינור סאות'וורת' יואינג פארלו, המכונה גם מיס אלי (גולמה בידי השחקניות ברברה בל-גדס ולעתים דונה ריד). תפקידים אלו גולמו בידי שחקנים ותיקים, שהופיעו בסרטי קולנוע בשנות הארבעים והחמישים, ומאז דעך במקצת כוכבם.

ויקיפדיה
 
08 היפה והחיה

 
לינדה המילטון

 

דמות: קתרין צ'נדלר
עו"ד ארגונית בחברת העו"ד של אביה, לאחר שנחטפת, מוכה ופניה נחתכות. וינסנט מציל את חייה ומשנה אותם לחלוטין. היא הופכת להיות חוקרת במשרד התובע המחוזי של מנהטן.
רון פרלמן

 

דמות: וינסנט החיה
בסדרה מגלם פרלמן את דמותו של וינסנט, איש בעל ממדי גוף ענקיים ובעל פנים דמויי אריה, וינסנט חובש גלימה וכיסוי עיניים וזאת כדי להסתיר את זהותו. וינסנט מתאהב בקתרין.
אדי אלברט ג'וניור

 

דמות: אליוט בארץ'
מיליונר אשר יצר את ממונו בכוחות עצמו, מוכר כקבלן בנייה ופיתוח בניו יורק.
מאוהב בקתרין אשר לא מחזירה לו אהבה.
סדרת דרמה בדיונית שרצה במשך שלוש עונות בשנים שבין 1987-1990. קתרין (לינדה המילטון) עוזרת לתובע מותקפת בסנטרל פארק, מוכה ונחתכת. וינסנט (רון פרלמן) אדם-חיה החי תחת האדמה בסתר מציל את חייה כשהוא לוקח אותה למחבואו. הם מפתחים מערכת יחסי אהבה מיוחדים כשוינסנט נעשה המלאך השומר שלה בכל מקם בו היא נמצאת. לאחר שתי עונות לינדה המילטון הודיעה על פרישתה ונאלצו "לרצוח" אותה בסדרה. בעונה השלישית והאחרונה מחפש וינסנט את האחראי לרצח, פושע בשם "גבריאל" בעזרתה של שוטרת, התופסת את התפקיד הנשי בסדרה. "היפה והחיה בניו יורק" היא אחת מסדרות השמונים הקלאסיות.

ויקיפדיה
 
09 סוכן סמוי

 
קן ווהל

 

דמות: ויני טרנובה
הרבה לפני שג'וני ברסקו הופיע בקולנוע היה את ויני טרנובה - סוכן חשאי בשירות ה-FBI. הסדרה עוקבת אחר ויני כשהוא מנסה להסתנן אל תוך ארגון המאפיה בניו-ג'רזי.
ג'ונתן בנקס

 

דמות: פרנק מקפייק
פרנק הוא הקצין הממונה על ויני, המפעיל אותו מספק לו את המידע הדרוש מאחורי הקלעים ומספק סיוע משטרתי במידת הצורך. חיי הנישואין של פרנק בעייתיים כנהוג ברוב סדרות המשטרה.
קווין ספייסי

 

דמות: מל פרופיט
מל הינו מולטי מיליונר מופרע בנפשו וגאון מנטאלי הסוחר בנשק. מל היה מכור להרואין, מה שתורם עוד יותר לאי שפיות שלו. בסוף העונה מל מתחנן לאחותו סוזאן שתהרוג אותו ותשחרר אותו משיגעונו.
סוכן סמוי לא סתם עומדת במבחן הזמן, היא יכולה להתמודד יפה מאוד עם מיטב סדרות המתח או הפשע שמאכלסות את מסכינו, ולפעמים גם לנצח אותן. חקירות מרתקות, תסריטים מעולים ומרגשים, ושחקנים ראשיים נפלאים, שלא לדבר על שחקני המשנה, שביניהם אנשים כמו קווין ספייסי, טים קארי, ג'רי לואיס ורון סילבר, ממשיכים להפתיע אותי עם כל פרק שעובר. הסדרה משתמשת בעלילות עונתיות (arch), דבר שהיה נדיר ביותר במחוזות הטלוויזיה באותה תקופה, והגיבור שלה נאבק עם עצמו כדי לעשות את הדבר הנכון ולא להידבק ברוע שסביבו. גם אם מדי פעם היא איטית, "סוכן סמוי" היא סדרה מצוינת שכל חובב טלוויזיה צריך להכיר.

ויקיפדיה
 
10 רצח, היא כתבה

 
אנג'לה לנסבורי

 

דמות: ג'סיקה פלטצ'ר
תפקידה המוכר ביותר של אנג'לה לנסבורי, מי שהיתה כוכבת משנית בהוליווד והגיעה לתודעה הבינלאומית בעיקר בזכות דמותה של ג'סיקה פלטשר – סופרת של ספרי בילוש המוצאת עצמה חוקרת מקרי רצח אמיתיים.
ויליאם ווינדום

 

דמות: ד"ר סת' הזלייט
ויליאם ווינדום שיחק כעשור שלם בסדרה רצח במשיכת קולמוס בתפקיד ד"ר סת הזלייט הרופא המקומי של קבוט קוב ואחד החברים הטובים ביותר של ג'סיקה פלטצ'ר.
טום בוסלי

 

דמות: אמוס טופר, השריף
טום בוסלי פרש מהסדרה ב- 1988 על מנת לככב בסדרת מסתורין משלו – האב דוולינג חוקר. השריף של קבוט קוב ואנשי חוק אחרים מעריכים את ג'סיקה בשל היותה חברה או סופרת מצליחה, מתייעצים ונותנים לה חופש פעולה.
הסדרה עוקבת אחר עלילותיה של ג'סיקה פלטשר , אלמנה חביבה ומחברת ספרי תעלומה מצליחה מהעיירה הקטנה והשקטה (לכאורה) קבוט קוב. מדי פרק, שנפתח כעוד יום שגרתי בחייה, כשהיא בביתה או לחילופין כשהיא במהלכה של נסיעה למטרת קידום אחד מספריה או בעת ביקור אצל חבר או קרוב משפחה, נקלעת ג'סיקה במקרה לזירת רצח. לרוב, חשודיה העיקריים של המשטרה במעשי הרצח הם מקורביה החפים מפשע של ג'סיקה. בזכות חושיה המחודדים, תבונתה הרבה ועקשנותה לחקור ולהגיע לאמת, מצליחה ג'סיקה מדי פרק, דקות ספורות לפני סיומו, להשלים את החתיכה האחרונה בפאזל ולגלות מיהו הפושע האמיתי. בסיום הפרק ג'סיקה מתעמתת עם החשוד שלרוב מתוודה בפניה על ביצוע הרצח, ובכך מביאה ללכידתו ולסיום החקירה.

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות