של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 סדרות הדרמה שנות ה-2000
 
01 הסופרנוס

 
ג'יימס גנדולפיני

 

דמות: טוני סופרנו.
הסדרה מתחילה עם התעלפותו של טוני סופרנו לאחר התקף חרדה שעבר, שגורם לו להתחיל בטיפול פסיכיאטרי תחת פיקוחה של דוקטור ג'ניפר מלפי. בהדרגתיות מתגלה שאמו של טוני היא מניפולטיבית ואולי אף פסיכוטית, מישהו בארגון שלו מלשין ל־FBI ושבעלי דרגות גבוהות יותר ממנו בארגון מתכננים את מותו.
לוריין בראקו

 

דמות: ג'ניפר מלפי.
דוקטור ג'ניפר מלפי היא כנראה האדם הקרוב ביותר להבין את טוני סופרנו. טוני מספר לה דברים שלא סיפר לאיש זולתה, ובכלל זאת חבריו המאפיונרים ואשתו כרמלה. פרשה מעניינת ביחסי דוקטור מלפי עם טוני קשורה לאונס אכזרי שעברה הרופאה בחניון במקום עבודתה: לאחר שהאנס משוחרר מסיבה טכנית.
 
אידי פאלקו

 

דמות: כרמלה סופרנו.
אשתו של טוני סופרנו, מנסה לנהל את ביתם בזמן שטוני עובד. כרמלה נראית כרעיה טיפוסית של איש מאפיה: תומכת, חברותית, חזקה, ומקפידה שלא לשאול שאלות בנוגע לעבודתו של בעלה. אך מתחת לחזות זו מתברר כי היחסים בין בני הזוג שרויים במשבר, וזאת על רקע התמסרות טוני לעבודתו לאורך השנים, ובגידותיו הרבות באשתו
"הסופרנוס" מתארת את תרבות המאפיה המודרנית והיומיומית באמצעות מעקב אחר חייו של ראש משפחה אמריקאית טיפוסית לכאורה, שמנסה לשלב ולאזן בין חייו המשפחתיים לבין ה"משפחה" האחרת שלו, קרי המאפיה. במסגרת עלילתית זו מצליחה "הסופרנוס" לעסוק במגוון נושאים פסיכולוגיים, פילוסופיים ופוליטיים שונים כגון: מוות, דיכאון, משפחה, דת, אלימות, מעמד, מיניות, פשע ומאבק בין הדורות. הסדרה מתאפיינת בכתיבה וביצוע מרובי רבדים, סמלים ומשמעויות, וכן במשחק, צילום והפקה ברמה הקולנועית הגבוהה ביותר, ונודעה לה השפעה עצומה על המדיום הטלוויזיוני כולו. הסדרה זכתה להצלחה מסחרית ואמנותית רבה ביותר בארצות הברית ובמדינות רבות נוספות ונהנית מסטאטוס של קאלט וממאגר מעריצים עצום. יוצרי הסדרה ומשתתפיה זכו במספר רב של פרסים ותארים, ביניהם 21 פרסי אמי (מתוכם שני פרסים בקטגורית סדרת הדרמה הטובה ביותר, 3 פרסים לג'יימס גנדולפיני בקטגורית שחקן הדרמה הטוב ביותר, 3 פרסים לאידי פאלקו בקטגורית שחקנית הדרמה הטובה ביותר ו-3 פרסים בקטגורית שחקני המשנה הטובים ביותר) ו-5 פרסי גלובוס הזהב. בנוסף זכתה הסדרה לכמות נכבדה של ניתוחים, מאמרים, ביקורת ופרודיה. סצנת הסיום המפורסמת והמדוברת של הסדרה, שהותירה רבות לדמיונו של הצופה, זכתה לאינספור פרשנויות שונות.

ויקיפדיה
 
 02 הבית הלבן


 
 מרטין שין

 

דמות: אדוארד בארטלט
הסדרה העסיקה צוות שחקנים רחב כדי למלא את התפקידים הרבים המעורבים בעבודה היומיומית של השלטון הפדראלי. הנשיא, הגברת הראשונה, הצוות הבכיר של הנשיא ויועציו הם התפקידים המרכזיים והבסיסיים שבסדרה. מספר דמויות משניות מופיעות לסירוגין.
סטוקרד צ'אנינג

 

דמות: אביגיל בארטלט
בעבודה היומיומית של השלטון הפדראלי מעורבים הנשיא, הגברת הראשונה, הצוות הבכיר של הנשיא ויועציו. צ'אנינג הופיעה בתפקיד ראשי בסדרת הדרמה "הבית הלבן", בה גילמה במשך 6 שנים את דמותה של הגברת הראשונה אביגיל בארטלט. על הופעתה בסדרה זכתה בפרס האמי.
 רוב לאו

 

דמות: סאם סיבורן
סורקין התכוון לבנות עלילה סביב סאם סיבורן, סגן מנהל התקשורת בבית הלבן, כשדמותו של הנשיא לא מופיעה כלל או מופיעה לעתים רחוקות. עם הזמן, סורקין הגדיל עוד ועוד את תפקידו של הנשיא בעלילה, והדמות שלו תפסה יותר מקום בסדרה. דמותו של הנשיא בארטלט, הזכירה לקהל את הנשיא קלינטון .
רוב הפרקים עוקבים אחרי הנשיא בארטלט וצוותו מבעד לעניינים פוליטיים ייחודיים. העלילות יכולות להשתרע מדיונים חשאיים עם הקונגרס עד לעניינים אישיים כיחסי מין וצריכת סמים אישית. פרק אופייני בסדרה עוקב בחופשיות אחרי הנשיא וצוותו במשך יומם, ובדרך כלל עלילות המשנה קשורות זו לזו ברעיון או נושא משותף. אולפן גדול ומחובר לחלוטין של הבית הלבן מאפשר למפיקים לצלם סצנות ללא עצירות באמצע ("מאסטר-שוט" בעגה המקצועית), המראות עובדים בבית הלבן הולכים ומדברים במסדרונות ונכנסים למשרדים שונים, תחושה הנותנת לצופה הרגשה שאתר הצילום הוא הבית הלבן האמיתי. בריאיון לאחר העונה הראשונה, העיד ג'ון ספנסר שעצם הצילום בסט של ארבעה קירות (ולא שלושה, כמקובל, כשבצד הרביעי נמצאות המצלמות והמפיקים) עוזר לסדרה לנוע בחופשיות מסצנה לסצנה. סצנות ה"הליכה ודיבור" השוטפות הללו נהפכו לסמלה המובהק של הסדרה. בשתי העונות האחרונות של הסדרה קו העלילה נחצה לשניים, כשמרכז הסדרה עמדו גם הנשיא בארטלט ושארית צוותו בבית הלבן וגם חלק מהצוות הבכיר שעברו לעבוד במסע הבחירות לנשיאות 2006.

ויקיפדיה
 
03 24

 


קיפר סאתרלנד

 

דמות: ג'ק באואר
סוכן CTU, הגיבור הראשי של הסדרה. בסוף כל עונה עובר אירוע דרמטי וטראומטי ביותר. אשתו נרצחה, נורה, נשבר תחת לחץ, נורה ונחשב מת, נחטף לסין ועונה קשות, ראה את אביו מת מול עיניו. איבד כמעט את כל קרוביו במהלך העונות.
אלישה קאתברט

 

דמות: קים באואר
בסמוך להגעתה ללוס אנג'לס לוהקה לאחד התפקידים הראשיים בדרמת המתח "24" בכיכובו של קיפר סאתרלנד קאתברט גילמה את קים באואר, בתו של ג'ק באואר, בשלוש העונות הראשונות של הסדרה, וכן הופיעה קצרות בעונות
5 ו-7.
קרלוס ברנארד

 

דמות: טוני אלמיידה
פיקד על CTU בסוף העונה השנייה, תחילת העונה השלישית ופרק הזמן שביניהן. התחתן עם מישל דסלר. נרצח באמצע העונה החמישית, אך חוזר בעונה השביעית, ומסתבר שפושעים הצליחו להציל את חייו בטיפול חדשני.
האירועים מתרחשים בו זמנית בשלוש זירות עיקריות:
הבית הלבן - הזירה המדינית - מקום קבלת ההחלטות, בו מתוודעים צופי הסדרה למדיניות הממשל, למורכבות שמאחורי ההחלטות כבדות המשקל, לתככים והאינטריגות המתרחשים במסדרונות הבית הלבן.
היחידה ללוחמה בטרור (CTU) - הזירה המרכזית בסדרה - ליבת המערכת המרכזת את כלל הפעילות, המקום המקשר בין זרועות הביטחון השונות הסוכנים בשטח והממשל, בו מצויים מערכות המחשוב התקשורת וחדרי החקירות.
השטח - הזירה המבצעית - בה מתבצעת הפעילות הטקטית, המעשית. בזירה זו פעילים סוכני השטח והיחידות הטקטיות. בשטח זה מגיעים לידי ביטוי יכולותיו המיוחדות של ג'ק באואר המאפיינות את הסדרה, כקור רוח וקבלת החלטות תחת אש, מעוף ויוזמה תוך מציאת פתרונות יצירתיים וכדומה.

ויקיפדיה
 
04 האוס

 
יו לורי

 

דמות: ד"ר גריגורי האוס
ד"ר האוס הוא דיאגנוסטיקן המתמחה במחלות זיהומיות ונפרולוגיה. הוא מתאפיין בחוצפתו, גסות רוחו וההנאה שהוא מקבל מהצקה לאנשים אחרים. למרות כל התכונות האלו, ד"ר האוס הוא רופא מצוין ותמיד מוצא את הפתרון הנכון לבעיה הרפואית לפני כולם. ראש המחלקה לאבחון רפואי.
ליסה אדלשטיין

 

דמות: ד"ר ליסה קאדי
מנהלת בית החולים פרינסטון - פלייסבורו, בי"ח לימודי. מתמחה באנדוקרינולוגיה. מתעסקת לעתים קרובות עם אופיו הקשה של האוס, יחסו למטופלים ולעתים לפעולותיו הלא חוקיות. לרוב היא סבלנית כלפי ד"ר האוס כיוון שהיא מודעת לכך שהאוס הוא הרופא הטוב ביותר בבית החולים.
רוברט שון לאונרד

 

דמות: ד"ר ג'יימס ווילסון
אונקולוג. חברו היחידי של האוס אשר אפילו ניסה להגן על עבודתו של האוס, אף במחיר סיכון עבודתו שלו. היה נשוי מספר פעמים. גם הוא, כד"ר קאדי, יהודי וסופג בשל כך הערות אנטישמיות. מגולם על ידי השחקן רוברט שון לאונרד.
 ד"ר גרגורי האוס הוא רופא מאבחן מוכשר אך בעל יחסי אנוש גרועים. הוא מתייחס בזלזול, בחוצפה ובחוסר אכפתיות לצוותו, לחבריו, למטופליו ואף לממונים עליו. בשל היותו רופא בעל שם עולמי, ועל אף מגרעותיו, הוא מצליח לשמור על מקום עבודתו כראש מחלקת האבחון בבית החולים הבדיוני "פרינסטון-פלייסבורו, בי"ח לימודי" שבניו ג'רזי, בניהולה של ד"ר ליסה קאדי. האוס עומד בראש צוות של שלושה רופאים מאבחנים צעירים: ד"ר אליסון קמרון, ד"ר אריק פורמן וד"ר רוברט צ'ייס (בעונה הרביעית מוחלפים חלק מאנשי הצוות בד"ר לורנס קוטנר, ד"ר כריס טאוב, וד"ר רמי האדלי). הם נעזרים מדי פעם בחברו הטוב היחיד של האוס - ד"ר ג'יימס וילסון.

ויקיפדיה
 
05 המגן

 
מייקל צ'יקליס

 

דמות: ויקי מאקי
הסדרה מתרחשת בתחנת משטרה בעיר לוס אנג'לס, כשבמרכזה ניצבת דמותו הכריזמטית של הבלש ויק מאקי. מאקי העומד בראש יחידת תקיפה מובחרת, הוא שוטר יעיל אך מושחת, שפועל על-פי מערכת אתית ומוסרית שלא תמיד עולה בקנה אחד עם החוק.
קרול קריסטין פאונדר

 

דמות: קלודט ווימס
מי שאינו מרוצה משיטותיו של מאקי הוא קפטן דיוויד אצ'בדה, מפקד תחנת המשטרה הצעיר, שמעוניין להעיף את מאקי משורות המשטרה. לעומתו, הבלשית הוותיקה קלודט ווימס מגלה הבנה למעשיו של מאקי ויודעת כיצד לתמרן בין הצדדים היריבים.
וולטון גוגינס

 

דמות: שיין ונדרל
שיין ונדרל הוא חבר בצוות ההסתערות המיוחד של מאקי. בעבר הוא גם היה חברו הטוב ביותר של מאקי ושותפו. בעצם, אפשר אולי לומר שהוא היה רוצה להיות מאקי בעצמו, הוא אדם פזיז, ולא אחת מתחרט על מעשיו הקיצוניים, שלעתים גם פוגעים באנשים שהוא אוהב.
עלילת הסדרה מתרחשת במחוז פרמינגטון, מחוז בדיוני של לוס אנג'לס שבקליפורניה, המאוכלס בעיקר על ידי לטינים ושחורים. קודם לעלילת הסדרה הוקמה במחוז תחנת משטרה חדשה וניסיונית והפיקוד עליה הופקד בידיו של דייוויד אסוודה (מגולם על ידי בניטו מרטינז). ייסוד "יחידת ההסתערות" (Strike Team), יחידה מיוחדת שמטרתה להילחם בכנופיות הרחוב, הופקד בידיו של הבלש ויקי מאקי (מייקל צ'יקליס), למגינת לבו של אסוודה, ומאקי צירף אליה שלושה בלשים; שיין ונדרל (וולטון גוגינס), רוני גרדוקי (דייוויד ריס סנל) וקרטיס "לם" למנסקי (קני ג'ונסון). דמויות נוספות הן: קורין מאקי, אחות בבית-חולים ואשתו של ויק, קלודט וימס, בלשית (מגולמת על ידי קרול קריסטין הילריה פאונדר), הולנד "דאץ'" וגנבאך, השותף של וימס (ג'יי קארנס), דני סופר (קתרין דנט), וג'וליאן לואו (מייקל ג'ייס), שניהם שוטרי סיור. אלו הן הדמויות בעונה הראשונה ואליהן הצטרפו דמויות נוספות עם התקדמות הסדרה.

ויקיפדיה
 
06 האנטומיה של גריי

 
אלן פומפאו

 

דמות: מרדית' גריי
מרדית' מתחילה את התמחותה במחלקה כירורגית בביה"ח הבדיוני "סיאטל גרייס". ערב קודם היא מכירה גבר שמתגלה למחרת כאחד המנחים שלה בתוכנית ההתמחות, ד"ר דרק שפרד.
פטריק דמפסי

 

דמות: דרק שפרד
היחסים בין מרדית' ודרק שפרד נקלעים למשבר אחרי הופעתה הפתאומית של ד"ר אדיסון מונטגומרי-שפרד, אשתו של דרק, שגם נשארת לעבוד ב"סיאטל גרייס" בתור מנתחת המתמחה בטיפול בנשים בהריון.
קתרין הייגל

 

דמות: איזי סטיבנס
איזי מפתחת אהבה אסורה כלפי חולה לב בשם דני דוקט, ומתארסת לו. כדי לקדם את דני למקום גבוה יותר ברשימת ההשתלות, איזי חותכת את הכבל של מכשיר ה-LVAD (מכשיר עזר לפעולת הלב) שלו.
האנטומיה של גריי הוא פרויקט טלוויזיוני ראשון של התסריטאית והמפיקה, שונדה ריימז. הסדרה היא דרמת בית חולים (באנגלית - medical drama). "האנטומיה של גריי" עוקבת אחר חייהם של הרופאים המתמחים והרופאים הבכירים במחלקה הכירורגית של בית החולים הבדיוני "סיאטל גרייס". שם הסדרה הוא משחק מילים המרמז על הגיבורה הראשית, מרדית' גריי, אך גם על אטלס אנטומי מפורסם בשם דומה (Gray's Anatomy), מהמאה ה-19. הסדרה זכתה במספר פרסים, בהם אמי, גלובוס הזהב ו"תוכנית השנה" (2006) מטעם איגוד מבקרי הטלוויזיה. כמו כן הוענק לסדרה תואר "Future classic" מטעם ה-TV Land Awards, טקס פרסי טלוויזיה אמריקאי העוסק בעיקר בסדרות קלאסיות וכאלה שעתידות להפוך לקלאסיקה טלוויזיונית.

ויקיפדיה
 
07 בוסטון ליגל

 
ג'יימס ספיידר

 

דמות: אלן שור
עורך דין מפוקפק שנוהג להשתמש בשיטות שאי אפשר לקרוא להן "אתיות", כשהוא מטפל בלקוחות שלו, אולם גם אם עזרתו אינה 'כשרה', הוא היחיד שמצליח לעזור ללקוחות שלו במקומות בהם עורכי דין אחרים נכשלים. אלן שור נתפס כגאון לתחומו, ונוהג להשליך את מעשיהם של לקוחותיו על תחלואי החברה.
קנדיס ברגן

 

דמות: שירלי שמידט
אישה בגיל העמידה, שייסדה את משרד עורכי הדין יחד עם דני ואדווין. בעבר היא ודני יצאו מעט, אך כיום היא עסוקה יותר בקריירה מאשר ברומנטיקה. אביה סבל מאלצהיימר, והיא נהגה לבקרו בבית החולים ולהקריא לו ספרים עד יומו האחרון.
ויליאם שאטנר

 

דמות: דני קריין
עורך דין מושחת ומניפולטיבי, ושותף מייסד ב"קריין, פול ושמידט". דניס נחשב לפחות על ידי עצמו לעורך דין הכי טוב בהיסטוריה של המשפטנות, ולמקצוען שמעולם לא הפסיד באף תביעה. לדני נטיות היפוכונדריות. בשלב מסוים היה משוכנע שיש לו אלצהיימר, אחר כך חשב שנדבק במחלת הפרה המשוגעת..
בוסטון ליגל היא סדרת טלוויזיה עטורת פרסים (בהם האמי וגלובוס הזהב) שעלתה לשידור בארצות הברית ברשת ABC בשנת 2004. יוצר הסדרה הוא דייוויד אי. קלי, יוצר הסדרות "הפרקליטים", "אלי מקביל" ועוד. הסדרה מגוללת את סיפורם של עורכי דין במשרד עורכי הדין המוצלח "קריין, פול ושמידט", החיים את חיי העושר והמותרות ובבית המשפט מנצחים בכמעט כל מקרה שמגיע לידיהם. הסדרה החלה כספין אוף של "הפרקליטים". בנובמבר 2008 הודיעה רשת ABC על הפסקת שידורה של הסדרה, באמצע עונתה החמישית, וזאת לאור הירידה המתמשכת ברייטינג לו זוכה הסדרה. הסדרה הגיעה לסיומה בפרק כפול ששודר בארצות הברית ב-8 בדצמבר 2008.

ויקיפדיה
 
08 CSI לאס וגאס

 
ויליאם פיטרסון

 

דמות: ד"ר גילברט גריסום
אחראי משמרת הלילה של חוקרי ה-CSI בוגאס. גריסום חובב חרקים והוא נוהג לחקור אותם בזמנו החופשי. במהלך העונות 1-3 יש לו בעיות שמיעה, אולם בפרק האחרון של העונה השלישית הוא עובר ניתוח. הוא עוזב את המעבדה בתחילת העונה התשיעית על מנת להיות עם שרה סיידל.
מארג הלגנברגר

 

דמות: קתרין ווילוס
יד ימינו של גריסום ומאז עונה 9 אחראית משמרת הלילה של חוקרי ה-CSI במקומו, לאחר עזיבתו. היא חוקרת מנוסה השואפת להתקדם. במהלך העונה החמישית היא הייתה אחראית משמרת אחר הצהריים. קתרין מאוד טריטוריאלית לגבי הזירות שלה.
ג'ורג'ה פוקס

 

דמות: שרה סיידל
שרה היא אחת החוקרות הטובות ביותר של המעבדה. לקראת סוף העונה החמישית ותחילת השישית אנו מגלים כי היא מעורבת במערכת יחסים רצינית עם הבוס שלה גריסום. אחרי שהיא נחטפת על-ידי רוצחת סדרתית בסוף העונה השביעית וניצלת על-ידי חבריה היא עוזבת את המעבדה.
(נקראה בעברית "זירת הפשע" או בקיצור CSI) היא סדרת מתח אמריקאית מצליחה, זוכת פרס האמי מבית היוצר של CBS, ועוקבת אחרי חוקרי הזיהוי הפלילי של העיר, שעוסקים בפיצוח מקרי רצח. הסדרה עלתה לאוויר ב-6 באוקטובר 2000. עלילת הסדרה מתרחשת בעיר ההימורים לאס וגאס שבנבדה, יוצר הסדרה בחר למקם אותה בוגאס מכיוון שמעבדת הזיהוי הפלילי של העיר היא המעבדה הפעילה ביותר בארצות הברית אחרי מעבדת ה-FBI בווירג'יניה. המחלקה פותרת את המקרים בעיקר בעזרת הראיות בזירה ופחות מעדויות. רוב המקרים גורמים לאנשים לדון בטבע האדם ושאלות מוסריות אחרות. הפתיח של הסדרה הוא השיר "Who Are You" של להקת הרוק המי. בארצות הברית שודרו 9 עונות של הסדרה, והעונה העשירית החלה את שידוריה בארצות הברית בספטמבר 2009.

ויקיפדיה
 
09 אבודים

 
מתיו פוקס

 

דמות: ג'ק שפרד
רופא. לפני ההתרסקות היה ג'ק מנתח בכיר המתמחה בעמוד השדרה בבית החולים סבסטיאן הקדוש בלוס אנג'לס. ג'ק עבד יחד עם אביו כריסטיאן שפרד, ראש המחלקה הכירורגית, דבר שהוביל ליחסים מתוחים ותחרותיים ביניהם. לאחר תקרית בה גרם ג'ק לפיטורי אביו, זה האחרון ברח לסידני, שם נפטר עקב צריכת אלכוהול מוגזמת.
אוונג'לין לילי

 

דמות: קייט אוסטן
אחרי שהרגה את אביה חורג שהתברר כאביה האמיתי, קייט נמלטת מהחוק. אך לבסוף היא נתפסת על ידי מרשל באוסטרליה. על האי, היא מפתחת מערכת יחסים גם עם ג'ק וגם עם סוייר, אך לבסוף היא בוחרת בסוייר. אחרי שהיא יצאה מהאי, היא הועמדה למשפט באשמת רצח, אך היא יצאה זכאית.
טרי אוקווין

 

דמות: ג'ון לוק
פקיד בחברת אריזה. לפני הגעתו לאי היה משותק בפלג גופו התחתון במשך 4 שנים. הוא הגיע לאוסטרליה כחלק ממשלחת ציידים שורדים במדבר האוסטרלי, ולטובת המשימה הכשיר עצמו לציד והישרדות. באוסטרליה גילה כי החברה המארגנת את המשלחת מסרבת להוסיף אותו. לאחר ההתרסקות קיבל כבדרך נס את היכולת ללכת בשנית.
הסדרה פותחה במקור על ידי ג'יי ג'יי אברהמס ודיימון לינדלוף ובכתיבתה השתתפו כותבים רבים נוספים. הסדרה מצולמת בהוואי בשל הנוף הטרופי באזור, הנדרש לצילומה. בשל צוות השחקנים והכותבים הגדול ועלות הצילומים בהוואי, נחשבת אבודים לאחת הסדרות היקרות ביותר בטלוויזיה. הצלחתה של הסדרה הייתה חסרת תקדים. בעונה הראשונה צפו בה בארצות הברית בלבד כ-15.5 מיליון צופים לפרק בממוצע. היא זכתה במספר פרסי אמי כשביניהם הפרס על סדרת הדרמה הטובה ביותר לשנת 2005 וכן ארבעה פרסי סטורן בקטגוריית סדרת הרשת הטובה ביותר לשנים 2004-2005, 2007-2008. כיום היא נחשבת לאחת הסדרות המובילות באחוזי הרייטינג בארצות הברית. הסדרה עוררה הערצה חסרת תקדים ולא שגרתית ביחס לסדרות טלוויזיה אחרות, אשר במסגרתה קמו לה מעריצים רבים בארצות הברית וברחבי העולם כולו. בשל העומק של הסדרה המתאפיינת בקווי עלילה רבים, משמעויות נסתרות הנמצאות בפרטיה הקטנים והמסתורין אשר אופף אותה ואת האי אליו התרסקו ניצולי הטיסה, משכה הסדרה סקרנות והתעסקות גדולה.

ויקיפדיה
 
10 אנשי שדרות מדיסון

 
ג'ון האם

 

דמות: דון דרייפר
מנהל קריאייטיב בחברת הפרסום של סטרלינג קופר. רק מעט ידוע על עברו. נולד בתור דיק וואיטמן לזונה אשר מתה בלידה. הוא גר עם אביו שהיה אלכוהוליסט ואשתו.
אליזבת מוס

 

דמות: פגי אולסן
באה לעיר הגדולה והתחילה לעבוד בסטרלינג קופר בתור המזכירה של דון דרייפר. לאחר שהיא מגלה ראש עסקי טוב ורעיונות מבריקים היא נלקחת להיות הקופירייטרית הראשונה של החברה.
ג'נוארי ג'ונס

 

דמות: בטי דרייפר
אשתו של דון דרייפר, יש להם שלושה ילדים יחד, סאלי בובי וג'ין. עקרת הבית האידיאלית שהייתה פעם דוגמנית. למדה אנתרופולוגיה ומדברת איטלקית שוטפת. לאחרונה איבדה את אמה.
העונה נפתחת במרץ 1960 שדון דרייפר מנהל קריאייטיב בסטרלינג קופר מנסה למצוא תקציב רווחי. בזמן שאשתו בטי נשארת בבית ומטפלת בשני ילדיו סאלי ובובי הוא מבלה את רוב זמנו במנהטן ומנהל רומנים. פגי אולסון נערה תמימה מועסקת בחברה כמזכירתו של דון ומגלה שקשה לעמוד בקצב של המזכירות האחרות. פיט מגלה כלפיה חיבה ורודף אחריה מינית למרות חתונתו הקרבה. לאחר חזרתו מירח בדבש הוא ממשיך בחיזוריו אחר פגי שלבסוף שוכבת איתו. אשתו של פיט רוצה דירה גדולה יותר ולכן הוא לוקח סיכון בעבודה ומפוטר. ברט קופר מחזיר אותו לעבודה בגלל שהוא סבור שקשריו החברתיים יועילו לחברה. דון זוכה בפרס על עבודתו ולאחר שתמונתו מתפרסמת בעיתון העבר חוזר לרדוף אותו.

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות