של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> מוסיקה >> מבצעים >> 20 זמרות הקאונטרי ארה"ב
 
 
01 דולי פרטון Here You Come Again

Lyrics
הנה אתה שוב מסתובב על ידי
בדיוק שהצלחתי לחיות בלעדיך
אתה שולח בי מבט
ומאיר את עיניי החולמניות
I Will Always Love You

Lyrics
אם אבחר להישאר איתך
בטח רק אפריע בדרכך
אז עכשיו אני נוסעת אבל יודעת
שאוהב אותך בכל פסיעה
Jolene

Lyrics
הוא מדבר עלייך מתוך שנתו
ואני לא יודעת איך לשמור אותו
שמתוך הבכי הוא קורא בשמך
ג'ולין
Tennessee Homesick Blues

 
Lyrics
ניו יורק סיטי ממש לא העיר
לנערה כמוני אשר באה מהכפר
בפרצוף ידידותי ועיניים מחייכות
אנשים הולכים רחוק במחשבות
You're the Only One

 
Lyrics
בלילות שאני שוכבת לבד במיטה
רק השמיכה מחממת ולא אתה
והבוקר שוב מוצא אותי
מתוקה מדי או מרירה מדי
שלושה אלבומים נבחרים
My Blue Ridge Mountain Boy   Here You Come Again  Jolene
 
   
פרטון החלה להופיע כזמרת כבר בילדותה והופיעה בתוכניות רדיו וטלוויזיה בתחנות מקומיות במזרח טנסי. בגיל 12 היא הופיעה בתחנת הטלוויזיה של העיר נוקסוויל בטנסי, ובגיל 13 כבר הקליטה בחברת תקליטים קטנה והופיעה על בימת הגרנד אול אופרי בנשוויל, אולם הופעות ידוע זה עשרות שנים למוזיקת הקאנטרי. עם סיום לימודי התיכון בשנת 1964 עברה להתגורר בנשוויל, לשם הביאה בשירתה רבים מן המאפיינים הייחודיים של המוזיקה העממית במזרח טנסי. הצלחתה הראשונה של פרטון הייתה כפזמונאית, כאשר כתבה להיטים עבור הזמרים הנק ויליאמס הבן וסקיטר דייוויס. היא חתמה על חוזה הקלטות בחברת התקליטים Monument Records בסוף שנת 1965, שם היא קודמה כזמרת פופ לבני הנעורים. להיטה היחיד במצעד הפזמונים, בעת שהקליטה בחברה זו, היה Happy, Happy Birthday Baby אשר לא הגיע לרשימת 100 הגדולים. שאר שירי הפופ שהקליטה כלל לא נכנסו למצעד. חברת התקליטים הסכימה כי תבצע תקליט שירי קאנטרי, לאחר שהשיר שחיברה Put it Off Until Tomorrow, שהוקלט על ידי ביל פיליפס (עם פרטון כזמרת ליווי, מבלי שנזכרה על עטיפת התקליט) הגיע למקום השישי במצעד שירי הקאנטרי בשנת 1966. שיר הקאנטרי הראשון שהקליטה כסינגל היה Dumb Blonde (בלונדינית טיפשה), אותו לא כתבה בעצמה. השיר הגיע למקום ה-24 במצעד שירי הקאנטרי בשנת 1967. באותה שנה הקליטה אף את השיר Something Fishy (משהו מסריח) שהגיע למקום ה-17. שני השירים אף הופיעו באלבומה הראשון שנקרא Hello I'm Dolly, אשר יצא באותה שנה. בשנת 1967 התבקשה פרטון להצטרף לתוכנית טלוויזיה שבועית שהוקדשה לשירי קאנטרי ואשר שודרה מחוף לחוף בארצות הברית. את התוכנית הנחה פורטר ואגוניר. היא חתמה על חוזה הקלטות עם חברת התקליטים RCA Victor, שם המשיכה להקליט משך שני עשורים. פרטון וואגוניר פצחו בקריירה מוזיקלית משותפת, כצמד קולי, זאת בנוסף לעבודת כל אחד מהם כזמר עצמאי. השיר הראשון שהקליטו היה גרסת כיסוי לשירו של טום פקסטון The Last thing on My Mind. השיר הגיע לעשרת הגדולים במצעד שירי הקאנטרי בארצות הברית בסוף 1967. היה זה הראשון, בשורה של למעלה מ-12 שירים, שהקליטו ואשר נכנסו למצעד להיטי הקאנטרי בשנים הבאות.

ויקיפדיה
 
02 אמילו האריס Together Again

Lyrics
שוב יחדיו והדמעות לא יורדות
לילות בדידות כבר לא חובקים
המפתח לליבי יושב בכף ידך
אנחנו שוב ביחד ואני בעננים
Sweet Dreams

Lyrics
חלומות מתוקים חולמת עליך
כל לילה ולילה חולמת מחדש
איך לשכוח אותך ולהתחיל בחיי
בלי לחלום חלומות מתוקים עליך
Two More Bottles of Wine

Lyrics
נסענו מערבה בתשוקה אדירה
התלהבות שהבעירה כל החוף
חודשיים כבר חלפו וחווינו צרות
אהובי עזב והותיר אותי מאחור
Beneath Still Waters

 
Lyrics
עמוק בנשמה שוכנת סערה
על פני השטח לא תראה דבר
עמוק בנשמה שוכנת סערה
משהו רע קורה, אהבתך עברה
Amarillo

 
Lyrics
האיש שלי לא היה הסוג שבוגד
וזה לא כי נשים לא ניסו זאת
לכל מקום אליו אנו יחד הולכים
הן שולחות בו מבטים ואנחות
שלושה אלבומים נבחרים
Elite Hotel  Roses in the Snow  Luxury Liner
 
   
אם בעולם הקאנטרי המלך הוא ג'וני קאש, סטלן הממלכה הוא וילי נלסון והנסיכה הטרייה היא קארי אנדרווד, אז אמילו האריס היא כנראה המלאך השומר. אפשר לטעון שצבעו הלבן והבוהק של שיערה הוא מחומצן, אבל אי אפשר להתווכח עם קול המלאכית שלה. אין זה קול דק ושמיימי של נער מקהלה אלא קול עתיק, נקי ומלכותי. קול שיכול להסיר חלודה מברזל, להחזיר אתכם בתשובה, לשפוך לתוך חייכם אור בלתי נראה, קסם. הצליל הנפלא הזה והאישה שמפיקה אותו עוצרים לנוח רגע בצד וללקט "שירים נדירים ופנינים שנשכחו מקריירה נפלאה בת כמעט 40 שנה, באוסף המרובע החדש Songbird, שכולל בנוסף גם דיוידי. במהלך 40 השנה האלה, מאז התחילה האריס כזמרת ליווי של מטאור הקאנטרי הנפלא גראם פרסונס, היא שרה עם כל הגדולים, אבל באמת-באמת כולם, וגם קצת לבד. היא הספיקה להוציא 20 אלבומים, לגרוף 12 פרסי גראמי ולבסס את מעמדה כקול הכי חיוני במוזיקה האמריקנית השורשית. לא רק שאף זמר חשוב לא מסתדר בלי דואט או קולות רקע שלה, אלא שקשה לדמיין את הפולק והקאנטרי של העשורים האחרונים בלי אמילו האריס, תמיד נוכחת בשולי הבמה, ניגשת למיקרופון רק כדי להשליט את הקסם שלה על האולם והעולם. והנה היא שוב ניגשת למרכז הבמה, הפעם כדי לבחור בעצמה 78 שירים לאורך הדרך – כאלה שלא נכנסו לאף אלבום, הקלטות נדירות וביצועים חלופיים, וגם כמה שירים שדווקא נכללו באלבומים קודמים, אך האריס רצתה שנעיף בהם מבט שני למקרה שפספסנו.

ויקיפדיה
 
03 פטסי קליין Crazy

Lyrics
אני משתגעת, משתגעת מבדידות
אני משתגעת, משתגעת מעצבות
ידעתי שתאהב אותי ככל שתחפוץ
עד שמישהי חדשה אותך תתפוס
I Fall to Pieces

Lyrics
להעמיד פנים כמו לא התנשקנו
להעמיד פנים ולשכוח שנפגשנו
מנסה שוב ושוב וחולפים הימים
אתה חולף ואני נשברת לחלקים
Leavin' on Your Mind

Lyrics
אם יש לך מחשבות על עזיבה
אמור לי עכשיו שנגמרה האהבה
הכאב לי עכשיו וסיים עם האכזבה
אם יש לך מחשבות על עזיבה
She's Got You

 
Lyrics
יש לי את התמונה אשר נתת לי
חתומה באהבה כמו בימים הטובים
הדבר היחיד ששונה, היחיד שחדש
לי יש תמונה שלך אך לה יש אותך
Walking After Midnight

 
Lyrics
מטיילת אחר חצות לאור ירח
כמו שנהגנו אני ואתה פעם לעשות
מטיילת לי תמיד לבד אחרי חצות
שמא את פניך אוכל שוב לגלות
שלושה אלבומים נבחרים
Patsy Cline  Patsy Cline Showcase  Sentimentally Yours
 
   
קליין, שכבר בתחילת שנות ה-50 הופיעה בתוכניות רדיו ובמות-חובבים במדינת הולדתה וירג'יניה, החלה את הקריירה המקצועית שלה ב-1955, אם כי עברו כמה שנים טובות עד שהפכה לכוכבת. במחצית השנייה של שנות ה-50 הקליטה קליין 17 סינגלים, שיצאו בחברות תקליטים קטנות ומקומיות. בשונה מהקאנטרי האלגנטי שבזכותו התפרסמה בשלב מאוחר יותר בקריירה שלה, השירים המוקדמים של קליין היו שירי רוקבילי מחוספסים, ורק אחד מהם, "Walkin' After Midnight" שהוקלט ב-1956, הפך ללהיט אחרי שבוצע על-ידי קליין בתוכנית כשרונות טלוויזיונית. המהפך בקריירה של קליין התרחש ב-1960, כשקליין חתמה על חוזה עם חברת התקליטים הגדולה Decca. למעבר הזה היו לא רק השלכות עסקיות, אלא גם אמנותיות: קליין זנחה את הרוקבילי, שהתאים פחות לסגנון השירה המעודן שלה, והחלה לבצע שירי קאנטרי מלוטשים ומופקים היטב עם גוון פופי, שפנו לקהל הרבה יותר רחב. הסינגל הראשון של קליין מאותה תקופה, "I Fall to Pieces", הגיע למקום הראשון במצעד הקאנטרי ול-20 הגדולים במצעד הפופ בארה"ב. ב-1961 נפצעה קליין בתאונת-דרכים והתנדנדה כמה שבועות בין חיים ומוות; למרות זאת, היא התאוששה וחזרה לפעילות, ובשנתיים הקרובות נהנתה מרצף להיטים שהצליחו גם במצעדי הקאנטרי וגם במצעדי הפופ, ביניהם "She's Got You", "Leavin' on Your Mind", ו-"Crazy" (שנכתב ע"י וילי נלסון הצעיר, וזכה לאין ספור גרסאות-כיסוי). בנוסף, קליין תרמה, אולי יותר מכל אמן קאנטרי אחר בתקופתה, לפופולריזציה של הז'אנר בארצות אחרות מלבד ארה"ב.

ויקיפדיה
 
04 קארי אנדרווד I Told You So

Lyrics
אמרתי לך אמרתי לך שתחזרי בוכה
מבקשת שאכניס אותך שוב לליבי
אמרתי לך וזה לא הפריע לך ללכת
ליבי לא יקרע שוב לשניים בגללך
Jesus, Take the Wheel

Lyrics
היא נוסעת שישי בערב לסינסינטי
ערב חג מולד והדרך עמוסת שלגים
היא נוסעת לחג לראות את ההורים
והתינוק ישן בשקט במושב האחורי
Mama's Song

Lyrics
אמא לימדת אותי כל מה שנכון
הגיע הזמן אמא לתת לי לעוף
נתת לי כל מה שאי פעם אצטרך
איך בעולם מטורף זה לדעת לצוף
Temporary Home

 
Lyrics
לא רגיל להיות לבד ילד בן שש
זוג הורים חדש ובית ספר נוסף
עוד בית לגור בו כי עכשיו עוברים
מחייך ואומר זה במילא בית זמני
Just a Dream

 
Lyrics
דלת הכנסיה נפתחה ההינומה נפלה
לא האמינה ניסתה לעצור דמעותיה
שמעה חצוצרות של תזמורת צבאית
וזר הפרחים אז פשוט נשמט מידיה
שלושה אלבומים נבחרים
Some Hearts  Carnival Ride  Play On
 
   
לאחר פריצתה הגדולה באמריקן איידול, ביוני 2005 יצא הסינגל הראשון שלה ,Inside Your Heaven. הסינגל נחל הצלחה מסחררת והגיע למקום הראשון במצעד המכירות האמריקני. בנובמבר 2005, חודשים ספורים לאחר זכייתה, שיחררה אנדרווד את אלבום הבכורה שלה, "Some Hearts", שמכר עד היום מעל ל-6 מיליון עותקים וקיבל פלטינה מחומשת. Some Hearts הוא אלבום הבכורה הנמכר ביותר מאז Fallen של להקת הרוק, אוונסנס מ-2003, והנמכר במהירות הגבוהה ביותר בז'אנר הקאנטרי אי פעם. כמו כן אלבום הבכורה הנמכר ביותר מכל אלבומי יוצאי אמריקן איידול למיניהם. האלבום הוא גם הנמכר ביותר בשנה של הבילבורד (נובמבר 2005-נובמבר 2006), והאלבום השלישי הנמכר ביותר בשנת 2006. מתוך האלבום שוחררו עד כה חמישה סינגלים: "Inside Your Heaven", "Jesus Take The Wheel", "Don't Forget To Remember Me", "Some Hearts והאחרון שבהם- "Wasted". כול הסינגלים זכו להצלחה. האלבום זיכתה אותה ב-3 פרסי גראמי: תגלית השנה, זמרת הקאנטרי ושיר הקאנטרי (על "Jesus, Take The Wheel"). הלהיט הגדול ביותר שיצא מן האלבום, והיה לאחד מן הלהיטים של שנת 2007, הוא אחד מן שיריה המצליחים של אנדרווד, "Before He Cheats". ב-24 באפריל 2007, הוציאה אנדרווד את הסינגל I'll Stand by You כחלק מתוכנית ההתרמה "Idol Gives Back". הקליפ של הסינגל מראה את ביקורה של אנדרווד באפריקה, בו היא שרה לילדים וביקרה במרפאות לחולי איידס.

ויקיפדיה
 
05 לורטה לין Don't Come Home A' Drinking

Lyrics
חשבת שתחזור מאוחר בלילה
בטח תמצא אותי מחכה עירנית
אלכוהול ואהבה לא מסתדרים גבר
תבחר בקבוק או שתבחר אותי
Woman of the World

Lyrics
באת מהעיר הגדולה אל כפרי הקטן
שמת עין על הבייבי שלי ככה סתם
משחקת איתו רק בשביל להתלוצץ
אשת העולם עיזבי לפני שאתפוצץ
Coal Miner's Daughter

Lyrics
נולדתי לבתו של כורה הפחם
בצריף על גבעה נידחת בעולם
היינו עניים אך מוקפי אהבה
אבא כרה פחם למען הפרנסה
Love Is the Foundation

 
Lyrics
אני צופה בו שהוא קם עם שחר
ללא מילים הוא מושיט ידו אלי
מלטף בעדינות פניי המחייכות
מאיר בתוכי אהבות ותשוקות
Fist City

 
Lyrics
את מסתובבת ומשוויצה בכל העיר
שאת מאוהבת באיש שאני אוהבת
אבל האיש שלי זורק כל יום ת'זבל
וזבל בדיוק זה מה שאת בשבילי
שלושה אלבומים נבחרים
Fist City  Love Is the Foundation Songs from My Heart
 
   
לין היתה הגיבורה הלוקאלית של אמריקה האחרת, השמרנית, ה"צודקת". אישה פמיניסטית, עצמאית, בוודאי ביחס לחוקים האתיים והאסתטיים של הקהל שלה, אבל עם סיפור-חיים שמפעיל אוטומטית את כל בלוטות השמאלץ שלו. דרך ההגשה הבלתי-אמצעית, התמימה והמחבקת הפכה את לין לדבר הקרוב ביותר לאלביס ממין אישה. לין נולדה ב-1934 כלורטה ווב. בתו של כורה הפחם ששרה בכנסייה נישאה בגיל 13 לאוליבר "מוני" לין. השניים הספיקו להביא ארבעה ילדים לעולם במהלך עשר השנים הראשונות לנישואיהם, לפני שלין עשתה את טבילת-האש הראשונה שלה במועדונים של הדרום. ב-1959 היא הקליטה את סינגל הבכורה שלה, "Honky Tonk Girl". המשפחה העתיקה מגוריה לנשוויל, בירת הקאנטרי. לין קיבלה חוזה הקלטות ב"דקה", חברת התקליטים של אלביס, והפציצה בשרשרת של להיטי קאנטרי כשרים למהדרין - אבל עם הטאץ' הפמיניסטי, האוטוביוגרפי, שהיה די בוטה ביחס למקובל בממלכת הקאובויים והבנג'וס. אבל זה היה אז. בינתיים הקאובויים הפכו לקאובויים עירוניים, ומוסיקת הקאנטרי והרדיו שמשווק אותה משדרים רודאו על קציצות מקדונלדס. ואלביס מת. וכשגם בעלה של לורטה לין הלך בדרך כל בשר בסוף שנות ה-90, ולורטה חזרה לנשוויל לסעוד אותו בימיו האחרונים, כבר לא היתה הרבה קריירה להפסיד.

ויקיפדיה
 
06 ליאן ריימס Probably Wouldn't Be This Way

Lyrics
יש לי פגישה בשישי, שבוע מעכשיו
יש לי פגישה עם בנו של המטיף
כולם אומרים שהוא משוגע קצת
כנראה שאצטרך לגלות זאת לבד
Something's Gotta Give

Lyrics
ג'ני מצאה עבודה ויש לה חתול ג'ק
31 נרות ידלקו על עוגת יום ההולדת
חשבה כבר זמן בא לבעל ומכונית
מביטה קדימה ואין איש בעתיד
Unchained Melody

Lyrics
הו אהובתי, יקירת ליבי, למגעך אני מייחל, אני נמצא פה כה לבד
והזמן הזה עובר לו כל כך לאט
הזמן שיכל ליצור כל כך הרבה
One Way Ticket

 
Lyrics
עומדת על גבול מביטה ללא נודע
ליבי פועם בקצב מתגבר כעת
יש זריחה חדשה והבטחה באוויר
יוצאת לדרך בתקווה שאור יאיר
How Do I Live

 
Lyrics
אז איך אני ממשיכה מכאן עכשיו
איך אוכל להירדם בליל חסרונך
אם הייתי צריכה לוותר על חיי איתך
אילו חיים הייתי חיה ללא קיומך
שלושה אלבומים נבחרים
Blue LeAnn Rimes Family
 
   
נולדה תחת השם מרגרט ליאן ריימס בג'קסון, בירת מיסיסיפי. בגיל 3 החלה לשיר ובגיל 7 החלה להופיע על הבמות, כששיחקה בהפקה מקומית למחזמר "מזמור לחג המולד", בדאלאס, טקסס. בגיל 11 הקליטה את אלבומה הראשון, הנקרא "All That", תחת חברת תקליטים עצמאית שבחרה להפיץ את האלבום בשנת 1993 רק בדאלאס וסביבתה. בשנת 1996 פגשה את המוזיקאי ושדרן הרדיו ביל מאק, אשר עודד אותה להקליט את שירו "Blue". השיר הפך ללהיט, אשר בעקבותיו זכה גם אלבומה השני, "Blue", להצלחה רבה במצעדי המכירות, כשהוא מגיע למקום השלישי במצעד האלבומים האמריקני, ונמכר במעל ל-8 מיליון עותקים ברחבי העולם. השיר "Blue" זכה בפרס הגראמי בקטגוריית "שיר הקאנטרי הטוב ביותר". ליאן ריימס זכתה באותה שנה (1997) בשני פרסי גראמי, תגלית השנה וזמרת הקאנטרי הטובה ביותר, ובכך הפכה לאדם הצעיר ביותר שזכה בפרס הגראמי. בשנת 1997 הקליטה את הלהיט "How Do I Live" לפסקול הסרט "קון אייר", אולם השיר נדחה על ידי מפיקי הסרט לטובת גרסתה של הזמרת טרישה אירווד. השיר הפך לאחד הלהיטים הגדולים ביותר של 1997 בארצות הברית, כשהסינגל שהה במצעד בילבורד האמריקני במשך זמן שיא של 69 שבועות, וזאת מבלי להגיע למקום הראשון (הגיע למקום השני בלבד). הסינגל, שנמכר בשלושה מיליון עותקים, היה הלהיט הראשון מתוך אלבומה הרביעי "You Light up My Life: Inspirational Songs", שהגיע למקום הראשון בארצות הברית בספטמבר 1997. שבעה חודשים קודם לכן הוציאה אלבום גרסאות כיסוי, שהגיע אף הוא למקום הראשון בארצות הברית.

ויקיפדיה
 
07 ריבה מקינטאייר How Blue

Lyrics
כמה עצבות אתה יכול לגרום לי
כמה זמן יקח לי ממך להחלים
איך אני יכולה להמשיך לאהוב אותך
שתעזוב רק עצבות תישאר בשבילי
How Was I to Know

Lyrics
כל עולמי סובב סביב קיומך
כל מילה היא כהבטחה באוויר
נסחפת בסערה סביב אהבתך
לא מצליחה לראות סוף בהיר
You Lie

Lyrics
אנו מכורבלים בחשיכה אך ערים
שומעים את חריקות הבית הקשיש
כמה שאני כמהה לשמוע צליל קולך
כה כמהה לגעת בך, לגעת באיש
The Heart Won't Lie

 
Lyrics
מביטה לאחור אל כל אותן שנים
על כל המילים שלא העזתי לומר
מביטה דרך כל הפחדים והנסיונות
לשאלה מי יענה בצד השני של הקו
One Promise Too Late

 
Lyrics
הייתי מוכנה לחכות לך לנצח
לו האמנתי שכאן תרצה להיות
היינו יכולים לחיות חיינו ביחד
להתחבק חזק ימים ולילות
שלושה אלבומים נבחרים
Reba: Duets Keep On Loving You Read My Mind
 
   
אתם כנראה לא מכירים אפילו שיר אחד של זמרת הקאנטרי ריבה מקנטייר, אבל בארה"ב היא כבר מוסד של ממש. היא אפילו תהיה הראשונה לקבל את פרס "אשת השנה" בטקס פרסי ה"בילבורד" ב-5 באוקטובר בניו יורק. אבל השבוע יש לה סיבה נוספת לחגוג – לראשונה בקריירה שלה, היא מגיעה אל המקום הראשון במצעד המכירות. אלבומה החדש Reba Duets מכר 301,000 עותקים בארה"ב ונכנס הישר אל הפסגה. האלבום מכיל דואטים עם אמני קאנטרי עכשוויים כמו Rascal Flatts, פיית' היל וקני צ'סני, לצד אמני פופ כג'סטין טימברלייק וקלי קלארקסון. האחרונה מבצעת עם מקנטייר את להיטה הגדול Because Of You, והדואט כבר נמצא במקום השני במצעד הקאנטרי. כמובן שהתארחותה השבוע של מקנטייר (עם טימברלייק וקלארקסון) בתוכנית האירוח הפופולארית של אופרה ווינפרי לא ממש הזיקה למכירות.

ויקיפדיה
 
08 פיית היל Breathe

Lyrics
אני חשה בקסם אשר סובב באוויר
להיות איתך ממחיש הקסם הזה
צופה באור השמש מרקד על פניך
מעולם לא חשתי נסחפת יותר
It Matters to Me

Lyrics
בייבי תגיד האם אי פעם תלמד
להילחם בלי לומר אף מילה
ואז פשוט לקפץ אל תוך חיי
כמו לא קרה והתחלנו מהתחלה
This Kiss

Lyrics
אני לא רוצה לחוש בעוד כאב לב
לא זקוקה לעוד סיבה כדי לבכות
לא רוצה ללמוד בכלל בדרך הקשה
בייבי שלום לך ואל תחזור בבקשה
Let Me Let Go

 
Lyrics
חשבתי שזה כבר נגמר בין שנינו
שידענו איך פשוט להיפרד כחברים
אבל לא עובר אפילו יום אחד בלבד
מבלי שפניך מופיעות מול הפנים
Piece of My Heart

 
Lyrics
האם לא נתתי לך להרגיש
שאתה הגבר היחיד בסביבה?
האם לא נתתי לך כמעט
מה שכל אשה יכולה לתת מאהבה?
שלושה אלבומים נבחרים
Breathe Cry Fireflies
 
   
היל נולדה בעיר קטנה סמוך לג'קסון, מיסיסיפי, תחת השם אודרי פיית' פרי. עוד בהיותה תינוקת אומצה על ידי זוג הורים לשני בנים, וגדלה באווירה נוצרית. כישרון השירה שלה בלט עוד כשהייתה ילדה, ובגיל 7 הופיעה לראשונה בפומבי. כנערה נהגה להופיע באופן קבוע בכנסיות ובגיל 17 הקימה להקה מקומית. היא למדה זמן קצר בקולג', אולם בגיל 19 עזבה את הלימודים ונסעה לנאשוויל, טנסי, כדי להגשים את חלומה להיות זמרת קאנטרי. בנאשוויל נאלצה היל לעבוד בחנות בגדים ולאחר מכן כמזכירה בחברת תקליטים. באותה תקופה (1988) התחתנה עם מפיק מוזיקלי בשם דן היל (ממנו התגרשה בשנת 1994), ויצאה לחפש את אימה הביולוגית, אותה מצאה כעבור זמן. היא הייתה זמרת הליווי של זמר בשם גארי באר, אשר נהג להשמיע את שיריו החדשים ב"Bluebird Cafe" (מקום מפגש מוזיקלי בנאשוויל). לאחת מההופעות הגיע מפיק מ"Warner Bros. Records" אשר התרשם מהיל ומיהר להחתים אותה על חוזה הקלטות.

ויקיפדיה
 
09 קריסטל גייל Don't It Make My Brown
Eyes Blue

Lyrics
לא יודעת ממתי אני כה עצובה
לא יודעת מתי מישהי תפסה אותך
הלכת והפלת לי את כל החומות
הפכת את עיניי החומות לכחולות
Talking in Your Sleep

Lyrics
עוד מעט כבר שלוש לקראת בוקר
ונדמה שזה יהיה לילה חסר שינה
יושבת מקשיבה לחלומות שלך
חולם עליה מרגישה כל כך לבד
Ready for the Times to
Get Better

Lyrics
חייבת לספר לך ששברתי את הראש
בתקווה כל שהיא למצוא דרך החוצה
נמאס מהגשם שלא מפסיק לטפטף
השינוי יגיע, העצב הזה כבר חולף
If You Ever Change Your Mind

 
Lyrics
אני באמת מבינה מה קורה איתנו
ברור שבסוף אני כבר אסתדר
אמרת שאתה צריך לשנות תוכניות
אין ברירה אצטרך גם אני לשנות
Cry

Lyrics
אם אהובך שולח לך מכתב פרידה
לא סוד שתחושי טוב יותר אם תבכי
תחשבי שאת מתעוררת מחלום רע
ולא תדעי אם זה טעות או אמיתי
שלושה אלבומים נבחרים
We Must Believe in Magic When I Dream These Days
 
   
קריסטל גייל (נולדה בשם ברנדה גייל ווב ב-9 לינואר 1951) היא זמרת קנטרי אמריקאית אשר התפרסמה ברחבי העולם עקב להיטה משנת 1977 "האין זה הופך את עיניי החומות לכחולות". זכתה בפרסי מוסיקה רבים ועשרים משיריה הגיעו לראש מצעד פזמוני הקנטרי האמריקאי בשנות השבעים ובשנות השמונים. היא מפורסמת גם בגלל שיערה הארוך הנוגע כמעט ברצפה ונבחרה בין חמישים הנשים היפות בעולם לשנת 1983. היא אחותה הקטנה של זמרת קנטרי אחרת ומפורסמת בשם לורטה לין. לקריסטל גייל כוכב בשדירות התהילה בהוליווד.

ויקיפדיה
 
10 מרי צ'אפין קרפנטר Shut Up and Kiss Me

Lyrics
לא מתכוונת להיות ישירה איתך
לא מתכוונת להתקדם עוד צעד אחד
לא מתכוונת להיות עצבנית סביבך
זה פשוט הלב שמסתבך לו כל כך
Down at the Twist and Shout

Lyrics
מוצאי שבת ואור ירח מלא מעל
יוצאת מהבית לרקוד במועדון
למצוא לי פרטנר ובשר לאכול
שהוא ישא על כפיו עד שאפול
He Thinks He'll Keep Her

Lyrics
היא מכינה לו קפה, מציעה ת'מיטה
מכבסת ותולה לו דואגת לו לארוחה
שהייתה בת 21 לבשה היא תחרה
אמרה "לנצח" ועל פניה חיוך נמרח
I Take My Chances

 
Lyrics
יצאתי לטיול ביום גשום אחד
בחרתי בצד הלא נכון של הפסים
עמדתי מביטה ברכבת המתקרבת
רציתי לדעת איך זה ישפיע על ליבי
I Feel Lucky

Lyrics
קמתי הבוקר מועדת קצת מהמיטה
שער אחורי של עיתון הבוקר במבט
לקח שנייה לאצבעי למצוא את הטור
מנה יומית של הורוסקופ זה ההימור
שלושה אלבומים נבחרים
Come On Come On Stones in the Road Between Here and Gone
 
   
מרי צ'אפין קרפנטר (נולדה ב-21 לפברואר 1958) זמרת עם וקנטרי אמריקאית. קרפנטר הייתה זמרת מועדונים במשך כמה שנים בוושינגטון לפני שחתמה על חוזה הקלטות עם חברת קולומביה בסוף שנות השמונים אשר שיווקה אותה כזמרת קנטרי. אלבומה הראשון של קרפנטר יצא בשנת 1987 בשם "נערה ביתית" אך לא סיפק להיטים יוצאי דופן, לעומת זאת אלבומיה הבאים ב-1989 "מצב הלב" וב-1990 "יריה מדוייקת בחשיכה" שחררו 4 להיטים כל אחד ל-20 הגדולים במצעד הקנטרי של בילבורד. האלבום אשר נחשב למצליח ביותר שלה עד היום הינו האלבום משנת 1992 "בוא כבר, בוא כבר" אשר שחרר שבעה להיטים ממנו וזכה במכירות לאלבום פלטינה מרובע כאשר נמכר בלמעלה מ-4 מיליון עותקים.

ויקיפדיה
 
11 שאניה טווין You're Still the One

Lyrics
אתה רואה שהצלחנו ביחד בייבי
תראה לאן הגענו בכוחות משותפים
אולי בחרנו בדרך הארוכה מכולן
אך ידענו שלבסוף את עצמנו נגשים
No One Needs to Know

Lyrics
האם אני חולמת או סתם שטותית
נדמה לי שקופידון ירה בי חיצים
איש לא צריך לדעת זאת ברגע זה
פגשתי גבר כהה חתיך גבוה ורזה
You Win My Love

Lyrics
מחפשת מאהב שיודע לחמם מנועים
יכול להיות שברולט חמישים וחמש
או איזה טנדר רגיל של מכבי אש
אבל גם קדילק יכול להיות מרגש
Love Gets Me Every Time

 
Lyrics
החיים התנהלו להן בסדר מופתי
לאהבה איש בפתח לא המתין
ללא מירוץ ללא דאגות בליבי
להישאר רווקה רשמתי בתוכנית
Any Man of Mine

Lyrics
כל גבר שיהיה חייב להיות גאה בי
לאהוב אותי גם אם אני לא הכי יפה 
ומותר לי לאחר לכל פגישה שנקבע
אך אם הוא יאחר חבל לו על הזמן
שלושה אלבומים נבחרים
The Woman in Me Come On Over Up
 
   
שאניה טוויין נולדה בוינדזור, אונטריו, קנדה בשם איילין רג'ינה אדוארדס (Eilleen Regina Edwards) לשרון וקלרנס אדוארדס, אשר התגרשו כשהייתה בת שנתיים. שרון התחתנה עם ג'רי טוויין, בעל מוצא אינדיאני, אז שינתה איליין אדוארדס את שמה לאיליין טוויין. טוויין, שהייתה הבת השנייה, מתוך חמישה ילדים, גדלה בטימינס, אונטריו (כ- 800 ק"מ מצפון לטורונטו) וחוותה ילדות קשה. הוריה היו ממעמד חברתי נמוך, והיה בביתה מחסור תמידי במזון וכסף. למרות זאת (או בעקבות זאת) עודדה אמה ואביה החורג של טוויין לפנות לקריירה מוזיקלית. היא החלה לנגן בגיטרה ולשיר שירי קאנטרי ומוזיקה פופולרית, ויצאה להופיע בכל מקום שניתן כדי לתמוך כלכלית במשפחתה. כבר מגיל צעיר היא הופיעה במועדוני לילה, באירועים בבית הספר ובתוכניות רדיו מקומיות.

ויקיפדיה
 
12 רוזאן קאש Seven Year Ache

Lyrics
את מתנהגת כאילו נולדת הלילה
שקועה בזכרונות אך משדרת טוב
תגידי למי העבר שלך שייך היום?
לא אומרת דבר ולא מפסיקה לחשוב
Blue Moon With Heartache

Lyrics
ירח כחול מביט בי דרך החלון
זה אומר שזה כבר לילה טוב
אז אתה חוזר ומתחיל להתעלל
העצב בתוכי הוא סיפור כולל
Never Be You

Lyrics
אז תסתכל לי עמוק בעיניים
כי עברו כבר הרבה שנים
הייתי פעם אשה כה חזקה
שידעתי אז שאתה בטח שלי
Sea Of Heartbreak

 
Lyrics
שדירת האורות הקבועים של הנמל
לא זורחת או נוצצת עבורי יותר
אני כמו ספינה אבודה שהפליגה
ונסחפה לה בים האכזרי והגועש
Runaway Train

Lyrics
אני דואגת לעצמי ואני דואגת לך
קשה לראות את העיקולים בחיים
אורות אדומים לא נראים בגשם
הכל הפך לרכבת דוהרת על פסים
שלושה אלבומים נבחרים
Seven Year Ache Rhythm & Romance The List
 
   
ב-1973 כשהיתה נערה, קיבלה רוזאן קאש מאביה רשימה של מאה שירי קאנטרי שחובה עליה להכיר, לדעתו. האב, ג'וני קאש, ביקש להחדיר מעט בינה וטעם טוב בבתו, שהעדיפה אז רוק דווקא. 35 שנים אחר כך, כשמאחוריה כבר יותר מעשרה אלבומים כיוצרת עצמאית, הקליטה קאש ג'וניור 12 מאותם שירים כמחווה לאביה ולמורשתו וכינסה אותם באלבום "The list". סיפור כזה מתקבל בהכרח בתערובת לא פשוטה של ציפייה וחשד. האפשרות להציץ לספר השירים הפרטי של קאש, ללמוד על טעמו האישי ולזהות את ההשפעות שהוטמעו ביצירתו מפתה מאוד, אבל משהו בפרויקט גם נראה כניסיון שקוף מדי לרכוב על גל ההתחדשות מעוררת ההשתאות שידעה הקריירה של קאש האב, אשר זכה בשלהי חייו להערכה מחודשת, חוצת קהילות וז'אנרים, בזכות סדרת אלבומי המופת "אמריקן", שהפיק ריק רובין. בסדרה זו, שהושלמה בימיו האחרונים ממש, התגלה קאש האב כפרשן ומבצע עילאי של יצירות שברר, לא רק מתוך ההיסטוריה הארוכה של הקאנטרי, אלא גם מזאת של הרוק, הקלאסי והאלטרנטיבי כאחד. על כן, אומץ הלב של רוזאן קאש באלבום זה ראוי להערכה מיוחדת. היא נדרשה להתמודד בו לא רק עם צלו הענק של אביה ככותב וכאחד מקולותיה הייצוגיים של אמריקה, אלא גם עם דמותו כמי שהביא את אמנות הכיסוי המוסיקלי לאחת מפסגותיה.

ויקיפדיה
 
13 אן מוריי I Just Fall in Love Again

Lyrics
האם אני חולמת, אני בטח חולמת
או שבאמת אתה שוכב כאן לצידי
שאתה אוחז בי גם אם אני ערה
אני יודעת שחלומי זכה להגשמה
Shadows in the Moonlight

Lyrics
אנחנו נהייה כצללים לאור ירח
יקירי אפגוש אותך בשעת חצות
שלובי ידיים פשוט נטייל ביחד
ודרך שביל החלב אנחנו נרקוד
You Needed Me

Lyrics
הזלתי דמעה שאותה דאגת לנגב
הייתי נבוכה אך אתה הבהרת אותי
מכרתי נשמתי אך אתה אותה קנית
אחזת בי כי רצית להיות במחיצתי
Could I Have This Dance

 
Lyrics
תמיד אזכור את השיר שהם ניגנו
בפעם הראשונה שרקדנו ידעתי
בעודנו נסחפים עם המוסיקה יחד
זה היה הרגע בו בך התאהבתי
Snowbird

Lyrics
מתחת לשלג הקפוא והצחור
דשא המחר רובץ מחכה ללידתו
כשיגיע החום הוא יהפוך לירוק
ציפור השלג יודעת לשיר את שירו
שלושה אלבומים נבחרים
Let's Keep It That Way New Kind of Feeling Where Do You Go When You Dream
 
   
מורנה אן מוריי (נולדה ב-20 ליוני 1945) היא זמרת קנטרי ופופ ילידת קנדה אשר מכרה תקליטים בלמעלה מ-54 מיליון עותקים. מוריי היתה הסולנית הקנדית הראשונה שהגיעה למקום הראשון במצעד הפזמונים האמריקאי והקנדית הראשונה שהגיעה בארה"ב לתקליט זהב על שירה "ציפור השלג" (1970). יש האומרים שהיא הזמרת אשר סללה את הדרך לזמרות קנדיות אחרות להצליח בגדול מחוץ לקנדה כגון סלין דיון, שרה מקלכלן, שאניה טווין ועוד. היא גם הסולנית וגם הקנדית הראשונה לזכות באלבום השנה במצעד הקנטרי האמריקאי בשנת 1984 בשם "מעט חדשות טובות". מוריי זכתה עד היום בארבעה פרסי גראמי וב-24 פרסי ג'ונו (פרס המוסיקה הקנדי, מחזיקה בשיא של מירב הפרסים לאומן סולו), שלושה פרסי איגוד המוסיקה האמריקאי, שלושה פרסי איגוד מוסיקת הקנטרי האמריקאי ושלושה פרסי איגוד מוסיקת הקנטרי הקנדי.

ויקיפדיה
 
14 אליסון קראוס When You Say Nothing at All

Lyrics
מדהים איך אתה יודע לדבר לליבי
ללא מילים מצליח לגרש החשיכה
אני מנסה להסביר ולא מצליחה
אני שומעת שאתה לא אומר דבר
Baby Now That I've Found You

Lyrics
בייבי עכשיו שמצאתי אותך אל תלך
תדע לך את כל עולמי בניתי סביבך
אני זקוקה לך בייבי אז תבין עכשיו
גם שאני יודעת שאתה מסתדר לבד
Restless

Lyrics
מתוק אני יודעת שאתה בודד קצת
אוהבת אותך אז אולי תטלפן קצת
אני יודעת שהייתי רחוקה ממך קצת
קצת הייתי חייבת, קצת היית חייב
The Lucky One

 
Lyrics
אתה בר המזל, ככה אנשים אומרים
חופשי כציפור פשוט סובב בדרכים
אהבו אותך הרבה, לא שנאו כלל
זאת הסיבה אמרתי אתה בר המזל
Forget About It

Lyrics
שכח מזה, אני מודה שטעיתי אז
אקח מה ששלי ואמצא דלת יציאה
שכח מזה, אני אסתלק ולא אחזור
ולך יהיה קשה לחיות עם הזכרונות
שלושה אלבומים נבחרים
So Long So Wrong New Favorite Lonely Runs Both Ways
 
   
אליסון קראוס (באנגלית: Alison Krauss; נולדה ב-23 ביולי 1971) היא מוזיקאית וזמרת אמריקאית בסגנונות קאנטרי ובלוגראס. קראוס נולדה בדקאטאור, אילינוי, ארצות הברית. מגיל 5 עד גיל 11 למדה לנגן בכינור קלאסי. בגיל 8 החלה להשתתף בתחרויות מקומיות לכשרונות צעירים בנגינה, ובגיל 10 הייתה לה כבר להקה משלה עימה זכתה בתחרות כינור במדינת אילינוי. בשלב מוקדם החלה לאהוב גם מוזיקת בלוגראס (bluegrass) ואף זכתה בכמה תחרויות נגינה בסגנון זה. ב-1987, בהיותה רק בת 16, היא הקליטה את אלבומה הראשון "Too Late to Cry". קראוס הקימה להקה לצורך סיבוב הופעות בארצות הברית בשם "יוניון סטיישן" (Union Station). אלבום הבכורה של הלהקה יצא ב-1989 וב-1990 הגיעה הלהקה להופעות בישראל בחסות מחלקת המדינה של ארצות הברית, כחלק מסיור של הלהקה בכל המזרח התיכון.

ויקיפדיה
 
15 תמי ווינט Stand by Your Man

Lyrics
לפעמים כל כך קשה להיות אשה
לתת כל אהבתך רק לגבר אחד
לך ימים עצובים ולו ימים שמחים
הוא יעשה דברים שלא יהיו מובנים
D-I-V-O-R-C-E

Lyrics
ילדנו כבר בן ארבע ממש איש קטן
אנו מאייתים מילים שלא יוכל להבין
מילים כה-פ-ת-ע-ה או צ-ע-צ-ו-ע-י-ם
הלב שלי יקרע שנאיית לו גירושין
The Ways to Love a Man

Lyrics
דרכים רבות בעולם לאהוב גברים
דרכים להבין אותם בכל המובנים
אם פעם אחת תחליט לשנות דעתך
אהיה שם לתמוך בך כי יודעת דרכך
Kids Say the Darndest Things

 
Lyrics
ילדים אומרים לעיתים דברים איומים
האם שמעת אותם בזמן המשחקים
אמש שהתלבשתי ילדי בן ה-4 אמר
אמא אני רוצה ממך להתגרש מחר
I Don't Wanna Play House

Lyrics
היום ישבתי בחלון להביט החוצה
ראיתי את ילדתי משחקת להנאתה
עם הילד השכן כרגיל כמו בכל יום
אך משהו הציק הכל התהפך פתאום
שלושה אלבומים נבחרים
D-I-V-O-R-C-E Tammy's Touch My Man
 
   
וירג'יניה ווינט פאוך אשר התפרסמה בשם הבימתי תמי ווינט (נולדה ב-5 למאי 1942, נפטרה ב-6 לאפריל 1998) הייתה זמרת ומשוררת קנטרי אמריקאית מוכרת ביותר בעולם הקנטרי ובמצעדי המכירות של מוסיקת הקנטרי. היא היתה ידועה כ"גברת הראשונה של מוסיקת הקנטרי" והשיר הידוע שלה "עימדי לצד הגבר שלך" הינו אחד הלהיטים הנמכרים ביותר בהסטוריה של מוסיקת הקנטרי. הרבה מנושאי שיריה של תמי עסקו בבדידות, גירושין והבעיות ביחסים אשר בין גבר לאשה. במהלך סוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים היא שלטה במצעדי פזמוני הקנטרי האמריקאי. כאשר 17 משיריה הגיעו לראש מצעד שירי הקנטרי, יחד עם דולי פרטון ולורטה לין, נחשבה שלישייה זו כשליטות מוסיקת הקנטרי הנשית של שנות השבעים.

ויקיפדיה
 
16 טרישה יירווד She's in Love with the Boy

Lyrics
קתי יושבת בנחת על מפתן ביתה
מביטה בתרנגולות מלקטות זרעים
לא קורה שום דבר מיוחד בעיירה
כאשר טנדר שברולט מגיע בסערה
Thinkin' About You

Lyrics
אני לא ממש יודעת מה פה מתרחש
אבל כל הלילה וגם כל היום מרגש
פשוט יושבת אני וחושבת עליך
פשוט יושבת אני וחושבת עליך
Perfect Love

Lyrics
ראשון בבוקר עיתון סוף שבוע בא
לקרוא כל העמודים לדעת מה היה
לשתות קפה על מצעים פרחוניים
לפטפט על איך בחיים הדברים קורים
The Song Remembers When

 
Lyrics
עמדתי כרגיל בחיי מאחורי הדלפק
עמדתי ממתינה לשינוי שאולי יגיע
שמעתי שיר ישן שהקפיץ זכרונות
זה היה עבורי כמו גפרור שנדלק
How Do I Live

Lyrics
איך ממשיכה לישון לילות בלעדיך
אם הייתי צריכה לוותר על חיי איתך
אילו חיים הייתי יכולה לחיות עכשיו
אני ממש זקוקה להיות בין זרועותיך
שלושה אלבומים נבחרים
Inside Out Thinkin' About You Jasper County
 
   
פטרישיה לין יירווד התפרסמה בשם טרישה יירווד (נולדה ב-19 לספטמבר 1964) היא זמרת קנטרי אמריקאית. היא ידועה בעיקר בשירי בלדה על נשים צעירות ופגועות, מה שגרם למבקרים לתאר אותה כזמרת חזקה ובטוחה בעצמה המבטאת את רוח דור הנשים בתקופתה. טרישה יירווד חתמה עם חברת התקליטים MCA ב-1990. היא פרצה לתודעת הציבור עם שיר הבכורה שלה "היא מאוהבת בבחור" שהגיע למקום הראשון במצעד הפיזמונים בילבורד בשנת 1991. האלבום השני שהוציאה "לב בשריון" (1992) שיקף את המצבים אישיים נפשיים של יירווד מה שגרם לביקורת לשבח אותה וגרם להצלחה במכירות. תקליטיה הבאים כגון: "השירים זוכרים מתי" (1993), "חושבת עליך" (1995), "כולם יודעים" (1996) הפגינו את כח היצירתיות שלה ובתקליטים אלה גם שיתפה פעולה עם רודני קרואל, ווילי נלסון וגארת ברוקס.

ויקיפדיה
 
17 ברברה מנדרל Sleeping Single in a
Double Bed

Lyrics
אני ישנה לגמרי לבד במיטה זוגית
חושבת על מילים שלא אמרתי לך
הייתי צריכה לאחוז בך ושחררתי
עכשיו אני לבד במיטה ואתה אינך
Years

Lyrics
תמונות דהויות וכל הרגשות חוזרים
גם עכשיו נדמה שאתה כאן על ידי
עדיין רואה פניך כמו היה זה אתמול
מוזר איך הימים הפכו לפתע לשנים
I Was Country When Country
Wasn't Cool

Lyrics
זוכרת שלבשתי ג'ינס צמוד כל כך
חולצת פלנל שהיתה מחוץ לאופנה
זוכרת ששרתי שיר של רוי רוג'רס
בסרטים שהמערב היה פרוע כל כך
Till You're Gone

 
Lyrics
כמה ימים? כמה ימים יכולים לעבור
שתלך לי לאיבוד עד שבסוף תעזוב
כמה לילות? כמה לילות של בדידות
יעברו עלי עד שפשוט כבר לא תחזור
One of a Kind Pair of Fools

Lyrics
היה לו את כל הטוב משני העולמות
היה לו את העולם שלי והעולם שלך
ואני בטוחה שהוא היה גאה בעצמו
איך שהוא חילק בין שתינו את הזמן
שלושה אלבומים נבחרים
Love Is Fair The Midnight Oil Moods
 
   
ברברה אן מנדרל (נולדה ב-25 לדצמבר 1948) היא זמרת קנטרי אמריקאית אשר ביצעה שרשרת להיטי מצעדי קנטרי בשנות השבעים ובשנות השמונים וכן התפרסמה בתוכניות הטלוויזיה שלה. היא נכנסה להיכל התהילה של מוסיקת הקנטרי בשנת 2009. היא היתה המבצעת הראשונה והאשה היחידה לזכות בתואר "אמן הבידור של השנה" שנתיים ברציפות, פרס המוענק על ידי איגוד מוסיקת הקנטרי. וכמו כן זכתה פעמיים בתואר "סולנית הקנטרי של השנה". הלהיט הראשון של מנדרל שהגיע לראש מצעד הקנטרי היה שירה מ-1978 "אני ישנה לבד במיטה זוגית", גם שירה הבא הגיע למקום הראשון בשנת 1979 בשם "אם לאהוב אותך זאת טעות, אני לא רוצה להיות צודקת" וכך במשך שלוש שנים ברציפות, שיריה הגיעו למקום הראשון.

ויקיפדיה
 
18 לי אן וומאק I Hope You Dance

Lyrics
אני מקווה שלא תאבד לעולם הקסם
שיהיה לך חשק לאכול מבלי לרעוב
שלא תנשום נשימה כמובן מאליה
ושאהבה לא תשאירך בידיים ריקות
The Fool

Lyrics
אתה לא מכיר אותי אבל אני אותך
האם אני זרה לך לא הייתי אמורה
אני בטוחה שראית אותי בסביבה
אני יודעת שאת שמי שמעת בעבר
You've Got to Talk to Me

Lyrics
איך אני יכולה לדעת מה אתה חש
איך יכולה לדעת מה לעשות איתך
אתה פשוט יושב ומסרב לספר לי
מה באמת מתרחש עכשיו בנשמתך
A Little Past Little Rock

 
Lyrics
הייתי צריכה להיפרד מחיי בדאלאס
כי העיר הזאת תמיד אתה בשבילי
בכל המון בני אדם ובכל פינת רחוב
פרצופך פשוט צץ מולי כל כך קרוב
I'll Think of a Reason Later

Lyrics
שמעתי שהוא ינשא לבחורה מדנבר
ואז אחותי באה עם המוסף השבועי
ראיתי תמונת נערה בטור החברתי
נראית כה מאוהבת קרובה לנישואין
שלושה אלבומים נבחרים
I Hope You Dance Something Worth Leaving Behind Call Me Crazy
 
   
לי אן וומאק (נולדה ב-19 לאוגוסט 1966, ג'קסונוויל טקסס ארה"ב) היא זמרת ומשוררת בסגנון הקנטרי. שיריה מאופיינים בעיקר בסגנון הקנטרי הישן והטוב ועוסקים לרוב באהבות אבודות ובבגידות. שירה משנת 2000 "אני מקווה שאתה רוקד" נחשב להצלחה הגדולה ביותר שלה כי הגיע לראש מצעד פזמוני הקנטרי אך גם ל-15 הגדולים במצעד הבילבורד האמריקאי. למרות שלי אן וומאק התפרסמה כזמרת קנטרי לכל דבר כבר בראשית דרכה המוסיקלית ובאלבום הראשון ששחררה לקהל, סגנונה דומה לסגנון של דולי פרטון ושל תמי ווינט, מוסיקה פופית בשילוב קנטרי ישן, מה שמבדיל אותה משאר זמרות בנות זמנה. שירה "אני מקווה שאתה רוקד" מ-2000 הציב אותה כזמרת פופ לכל דבר, אך בשנת 2005 עם תקליטה "יש עוד שירים מאיפה שזה בא" חזרה לי אן וומאק למקורות הקנטרי.

ויקיפדיה
 
19 מרטינה מקברייד Wild Angels

Lyrics
בין עולם מושלם לבין זמנים קשים
לשמור על אהבה בימים נואשים
זה כל הקסם וזה כל מה שחשוב
לדעת אהבה גם אם לפעמים עצוב
A Broken Wing

Lyrics
היא אהבה אותו כפי שהוא היה
כמו היה האיש האחרון בעולם
נתנה לו את כל אשר היה ברשותה
והוא דאג כל יום לקרוע את נשמתה
Wrong Again

Lyrics
מהיום הראשון בו פגשתי אותך
ידעת איך את כל הפחדים לגרש
ידעת תמיד את כל המילים הנכונות
וניגבת את כל דמעותיי בנשיקות
I Love You

 
Lyrics
השמש בשמיים שלנו זורחת כל יום
ועננים לא מפריעים ליחסים ביננו
מכירה אותך רק שבוע או 14 יום
כה מאוהבת עד שקשה לי לנשום
Blessed

Lyrics
השמש נושקת לי כל בוקר מחדש
רגליי היחפות על רצפת הפרקט
אני שומעת צחוק ילדיי בתוך הבית
מחדר האמבטיה ועד סוף המסדרון
שלושה אלבומים נבחרים
Martina Timeless Shine
 
   
מרטינה מקברייד (נולדה בשם מרטינה מריאה שיף ב-29 ליולי 1966 בטקסס) היא זמרת קנטרי אמריקאית ומשוררת. הכינוי שהודבק לה הינו "סלין דיון של מוסיקת הקנטרי" בגלל הבלדות הקוליות ומנעד הסופרנו שלה. מקברייד חתמה עם תקליטי RCA ב-1991 ומיד לאחר מכן שחררה את הסינגל הראשון שלה "הגיע הזמן". למרות זאת לקח לה מספר שנים ורק ב-1997 בתקליטה הרביעי "אבולוציה" היא פרצה בגדול לתודעת אוהבי מוסיקת הקנטרי כזמרת קנטרי-פופ כפי שעשו דומיה, פיית היל ושאניה טווין. מנקודה זאת בזמן מקברייד שחררה לרדיו שורה של להיטים שכבשו הן את מצעדי מוסיקת הקנטרי והן את מצעדי המוסיקה למבוגרים, חמישה משירה הגיעו למקום הראשון בין השנים 1995 ו-2001.

ויקיפדיה
 
20 טניה טאקר What's Your Mama's Name

Lyrics
בחור הגיע לממפיס לפני שנים רבות
ושאל על שושנים שפרחו בעולמו
איש לא טרח לענות לבחור לשאלתו
ויום אחד פגש נערה שעיניה ירוקות
Blood Red and Goin' Down

Lyrics
ואז אבא אמר בואי נוסעים דרומה
וחרק בשיניו את שמה של אמא שלי
ילדה, גבר חטף את ליבה של אמא
לב לא נחטף אלא אם חיפש אהבה
Lizzie and the Rainman

Lyrics
הגעת אל טקסס רוכב עם הזריחה
ואנשים סביבך בכרכרות צבעוניות
היו לך מילים לתפארת ואותן אמרת
החברים שלך רצו רק מים לשתות
Just Another Love

 
Lyrics
עוד סיפור אהבה רק סיפור אהבה
אני לא רוצה להיות רק עוד סיפור
את רשימת הסיפורים אתה קורע
ואז את הקרעים אתה נותן לרוח
Strong Enough to Bend

Lyrics
יש עץ עתיק בשדה מאחורי הבית
עץ שהרוח אותו לא שברה מעולם
והסיבה היחידה שהעץ הזה עומד
כי הוא היה תמיד חזק דיו להתכופף
שלושה אלבומים נבחרים
Here's Some Love Loving and Learning  What's Your Mama's Name
 
   
טניה דניס טאקר (נולדה ב-10 לאוקטובר 1958 בטקסס) היא זמרת קנטרי אמריקאית אשר שירה "שחר הדלתה" משנת 1972 הצליח במצעדים והיא הייתה אז בת 13 בלבד. במשך העשורים מאז טאקר הייתה בין הבודדים אשר יצאו מקריירת ילדים לקריירה בוגרת מבלי לאבד את קהל המעריצים שלהם. היא זכתה להיכנס למצעדי פזמוני הקנטרי ברצף של להיטים שנכנסו ל-10 הגדולים, הוציאה לאור שורה של תקליטים מעולים וכמו כן זכתה במספר פרסים של איגוד מוסיקת הקנטרי. בין להיטיה המפורסמים "איך קוראים לאמא שלך" משנת 1973, "דם אדום וניגר" משנת 1973, "ליזי ואיש הגשם" משנת 1975, ו-"חזק מספיק כדי להתכופף ברוח" משנת 1988.

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות