של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 השחקניות צרפת
 
 
01 קתרין דנב

  
דנב נולדה בפריז בשם קתרין דורליאק, בת לשחקן מוריס טינאק ואשתו רנה דנב. אחותה היא השחקנית פרנסואז דורליאק. היא החלה את קריירת המשחק שלה עוד כנערה, אך פריצת הדרך שלה חלה באמצע שנות השישים, כאשר שיחקה בסרט "מטריות שרבורג" בבימויו של ז'ק דמי (1964) ואחר כך ב"רתיעה" של רומן פולנסקי (1965) וב"יפהפית היום" של לואי בונואל (1967). סרטים אלו הפכו אותה לכוכבת בזכות עצמה, ואפשרו לה להחלץ מתדמית אחותה הקטנה של פרנסואז דורליאק, תדמית שגרמה לה במקור לצבוע את שיערה לבלונדיני ולאמץ את שם משפחתה של אמה. השתיים כיכבו בצוותא בסרט מצליח נוסף בבימוי ז'ק דמי, "העלמות מרושפור" (1967), שהוסרט זמן לא רב לפני מותה הטרגי של דורליאק בתאונת דרכים.

ויקיפדיה
יפהפית היום 
 

קתרין דנב בתפקיד סברין, צעירה החיה עם בעלה האהוב, רופא מנתח קר כקרח ומשעמם מינית. כדי להפיג את השיעמום הזה לוקחת על עצמה סברין עבודת יום כיצאנית בבורדל, ומפיחה חיים בהוויה שלה באמצעות רומן לוהט עם גנגסטר אובססיבי.
המטרו האחרון 
 
מנהל תיאטרון יהודי מסתתר במרתף שמתחת לבמה מאימת הנאצים, בעוד אשתו הלא-יהודיה, מנהלת את העסקים. הוא מאזין למתרחש על הבמה דרך צינורות האוורור ומעביר הוראות בימוי באמצעות אשתו.
הודו-סין

בימים האחרונים של השלטון הקולוניאליסטי הצרפתי בהודו-סין, בעלת מטעי גומי חזקה ושתלטנית נענשת על שתלטנותה: היא מאבדת את בתה המאומצת שמתאהבת במאהב של האם, קצין צרפתי, אשר למענה חוצה את הקווים ובוגד בצרפת.
לילה על העיר 
 
ידידותם של מפקח משטרה ושודד מבריק נתקלת בשאלות מוסר כשהשני מתכנן שוד גדול. בין השניים מתחוללת גם יריבות על ליבה של קאתי, אותה מגלמת באלגנטיות קאתרין דנב עם אלן דלון וריצ'ארד קרנה בשני התפקידים היריבים.
שובבה שכזאת 
 

דנב מגלמת את דמותה של נלי, שבורחת מהארוס המאפיוזו שלה... עם אחד מציורי הטולוז לוטרק שלו. היא נתקלת במרטין, אדם שבעצמו בורח מנישואין בעייתיים ומהסתבכויות בביזנס, שחי על אי דרום אמריקאי מרוחק.
 
02 סימון סניורה

  
סיניורה נולדה בשם סימון הנרייטה שרלוט קמינקר בוויסבאדן שבגרמניה, לאנדרה וז'ורז'ט (סיניורה) קמינקר, הבכורה משלושת ילדי הזוג. אביה, מתורגמן שעבד בחבר הלאומים, היה קצין יהודי יליד צרפת ממוצא פולני, אשר הביא את המשפחה לניי-סיר-סן שבפרוורי פריז. סיניורה גדלה בפריז באווירה אינטלקטואלית, למדה את השפה האנגלית בבית הספר, וקיבלה תעודת הוראה. היא לימדה אנגלית ולטינית ועבדה בחצי משרה ככתבנית של עיתון צרפתי משתף פעולה, "Les nouveaux temps". במהלך השתלטות גרמניה על צרפת במהלך מלחמת העולם השנייה, החלה סיניורה להתערב בחוג אריסטוקרטי של כותבים ושחקנים שפגשה ב"קפה דה פלור" הממוקם ברובע השישי של פריז. באותה תקופה היא החלה לפתח עניין במשחק, וקיבלה עידוד מחבריה ומאהובה דניאל ז'לין להגשים שאיפה זו. בשנת 1942 היא החלה להופיע בתפקידים מינוריים בסרטים, והיה ביכולתה להרוויח די כסף כדי לתמוך באמה ושני אחיה, לאחר שאביה נמלט לגלות בשנת 1940 כדי להצטרף לגנרל שארל דה גול. סיניורה שינתה למען קריירת המשחק שלה את שם משפחתה לשם משפחתה של אמה לפני נישואיה, כדי להסתיר את שורשיה היהודיים.

ויקיפדיה
כל החיים לפניו 
 

מאדאם רוזה, זונה מזדקנת, מתגוררת בקומה ה-16 ברובע פיגאל. יהודייה, ניצולת אושוויץ, היא אם מאמצת לילדיהן של זונות אחרות. מומו הוא הבוגר ביניהם והאהוב עליה, נער אלג'יראי אותו גידלה כמוסלמי. היא מתחמקת ממתן תשובות על הוריו.
מקום בצמרת 
 
צעיר בן מעמד הפועלים עובר לעיר גדולה ביורקשייר במטרה לקדם את חייו הכלכליים. הוא מתחיל לצאת עם בתו של תעשיין מקומי, בניגוד לרצונה של אמה, כדרך לפלס דרכו במעלה הסולם החברתי. אלא שבמקביל הוא מתאהב בצרפתייה שאינה מרוצה מנישואיה.
ספינת השוטים

אוניית נוסעים גרמנית ב-1933, בדרכה ממקסיקו לארץ האם שלה. האונייה מהווה מעין מיקרוקוסמוס של החברה המערבית בין שתי מלחמות. בין הדמויות המופיעות כאן: חוזה פרר נציג הנאציזם, ויויאן לי בתפקידה האחרון לפני מותה, כגרושה אמריקאית פלרטטנית וסימון סיניורה בתפקיד אשת אצולה
צבא הצללים 
 
מנהיג של תא התנגדות לנאצים נבגד ונשלח למחנה ממנו הוא מצליח לברוח. הוא חוזר כדי לעצור את אלה שהביאו לחשיפתו. בעין ריאליסטית מתוארים חיי היומיום תחת הסוד, אימת החשיפה, המחויבות האידיאולוגית, מערכות היחסים הסבוכות והבדידות הכרוכה בפעילות החשאית.
האלמנה סודארק 
 

מלודרמה אפלה עם סימון סיניורה בתפקיד אלמנה כפרית שמספקת עבודה לצעיר ממנה ומתאהבת בו. השניים מנהלים רומן עד שאחייניתה הקנאית שמה עליו את עיניה.
 
03 סופי מרסו

  
בפברואר 1980, כאשר חיפשה עבודה במהלך החופשה, נתקלה מרסו במודעה של סוכנות דוגמנות שחיפשה בני-עשרה. מרסו הגיעה אל הסוכנות והצטלמה בה. באותה עת חיפש המלהק של הסרט La Boum של קלוד פינוטו שחקנית צעירה עבור הסרט. כחודש לאחר הצילומים בסוכנות הוזמנה מרסו למבחן בד יחד עם כאלף מועמדות אחרות. לאחר המבחן נקראה מרסו להיבחן שנית בפני הבמאי שהחליט לבחור בה לתפקיד. הצילומים לסרט החלו ב-17 ביולי והסתיימו לפני חזרתה ללימודים. מיד לאחר מכן הוחתמה מרסו על חוזה ארוך טווח עם חברת הסרטים גומון. באותה העת החליפה את שמה בעצת הסוכנות מ"מופו" ל"מרסו". הסרט La Boum זכה להצלחה רבה גם בצרפת וגם באיטליה, יפן ומדינות אחרות. בעקבות ההצלחה זכתה גם מרסו לפרסום רב, צולמה לשערי עיתונים, התראיינה ואף השתתפה בכמה פרסומות לסבון Lux Beauté. ב-1981 השתתפה מרסו באלבומו של הזמר הצרפתי פרנסואה ואלרי Dream in Blue, ובשנת 1985 הקליטה את אלבומה הראשון והיחיד לפי שעה Certitude. בשנת 1983 השתתפה מרסו בסרט ההמשך של הסרט La Boum שבגינו זכתה בפרס סזאר בקטגוריית השחקנית המבטיחה ביותר. בשנת 1984 השתתפה בסרט Fort Saganne יחד עם ז'ראר דפארדייה וקתרין דנב. באותה שנה השתתפה בסרט Joyeuses Pâques עם ז'אן פול בלמונדו.

ויקיפדיה
אנה קרנינה 
 

עיבוד ססגוני לרומן הנודע של טולסטוי, המתרחש בסנט פיטרסבורג של המאה הקודמת. אנה קרנינה (מרסו) מיואשת מחיי הנישואים ומבעלה היבש (פוקס) ופוגשת את הרוזן ורונסקי (בין) המערפל את חושיה. תשוקתה מתממשת עם תשוקתו, אך במקביל חושקת גם הנסיכה קתרינה (קירשנר) בגבר החלומות.
שגעון של מסיבה 
 
נערה בת 13 נורא רוצה להגיע למסיבה של השנה כדי לראות, להיראות ולהתאהב, אבל הוריה הקשוחים מקשים עליה את החיים והיא נזקקת לעזרת סבתה. גם לאחר שהיא נוגעת בבחיר ליבה, היא נאלצת להמשיך ולהתמודד עם קשיי החיים, כשנישואיי הוריה עולים על שרטון.
לב אמיץ

ויליאם וואלאס, גיבור מיתולוגי מסקוטלנד של האה ה- 13 עומד במרכז סרטו השני כבמאי של מל גיבסון. הימים הם ימי שלטונו האכזרי של המלך אדוארד הראשון. אחרי שנות נדודים שב וואלאס להתנחל באחוזת אבותיו. הוצאה להורג של אשתו הופכת אותו למנהיג המרד באנגלים...
לאור האש 
 
אליזבת, אומנת שוויצרית בלונדון בשנת 1837, מסכימה להיות אם פונדקאית לעשיר בריטי תמורת סכום גבוה מאוד של כסף. הילדה נלקחת ממנה לאחר הלידה, והיא מקבלת את סכום הכסף ופונה לדרכה - אסור לה לחפש את הילדה לעולם, כך היא חותמת על ההסכם.
אלכס ואמה 
 

אלכס (לוק ווילסון) הוא סופר צעיר, מכור להימורים, שחייב לגמור את הספר שלו לפני שמלווים בריבית יהרגו אותו. כדי להספיק הוא שוכר קלדנית (קייט הדסון) שעוזרת לו גם בתהליך הכתיבה. המשולש הרומנטי בסיפור הופך אט אט למציאותי, כאשר החיים מחקים את האמנות.
 
04 אנני ז'ירארדו

  
אנני ז'ירארדו נולדה בפריז בשנת 1931 כבת שנייה מבין שני ילדים של המזכירה ריימונד ז'ירארדו, המכונה "מגי", מתוך קשר ללא נישואין. האב, גבר ממוצא בלגי, נשוי, בן למשפחה אמידה, לא הכיר בילדה ונפטר כשהיא הייתה בת שנתיים. לאנני יש גם אח, ז'אן, גדול ממנה בחמש שנים. האם התקשתה לגדל לבד את שני ילדיה ועל מנת לפרנסם עשתה הסבה מקצועית ולמדה את מקצוע המילדות. היא התקדמה במרץ במקצוע עד כדי כך שנבחרה באיזה שלב ליושבת ראש איגוד המיילדות של צרפת. עד גיל 5 הילדה אנני נמסרה למשפחה אומנת - רופא ואשתו. ב-1936 חזרה לגור אצל אמה אליה נקשרה קשר הדוק מאוד. כשפרצה המלחמה התגוררו ריימונד ושני הילדים בישוב בנוביל Bénouville, בנורמנדי, באגף של טירה שהיה מיועד לאמהות חד הוריות. בלילות אמה הוזעקה תכופות ליילד בבתי תושבות הסביבה, דבר שהוסיף לחרדת הנטישה של הילדה. בימי הפלישה בנורמנדי הסתתרה המשפחה מפני ההפצצות, יחד עם תושבים רבים אחרים, בין הצוקים של קאן, קלבדוס ובמערות של ה"פלאטו" (רמה) בקולומבל. גם כאן לא חדלה אמה לעמוד לשירות היולדות במקום ואנני, שחששה להישאר לבד והייתה חרדה לשלום אמה, התלוותה אליה לעתים קרובות. הגרמנים ציוו על האזרחים לעזוב את המקלטים הזמניים בצוקים ביולי 1944 ואז המשפחה התחילה לנדוד במסע חזרה לפריז. הגיעה לשם רק בסמוך ליום השחרור.

ויקיפדיה
מורה לפסנתר 
 

יצירת המופת של מיכאל האנקה האוסטרי (משחקי שעשוע) מתמקדת בדמותה של מורה מתוסכלת באקדמיה למוזיקה, בעלת עניין מיוחד בכאב והשפלה. עוד מחקר אמיץ על הצד האפל של הירח. המורה מגולמת על ידי איזבל הופר בוירטואוזיות של גאונות צרופה.
אהבה בצל הסכנה 
 
דרמה אנושית של הבמאי הצרפתי קלוד ללוש (גבר ואישה). השחקנית אנני ז'ירארדו (המורה לפסנתר) היא הלן, רופאה מרדימה, שכדי לזכות בנשיקה מהרופא המנתח, היא מרדימה אותו למספר שעות. התוצאה של הניסוי הזה היא ילד בשם וינסנט.
תסלח לי שאני חיה

בעודה דוחפת עגלת סופרמרקט עמוסה בשחפים, נתקלת קאמיל הביישנית וחסרת הנסיון בסקס, בג’ואל, הכלה הזנוחה. השתיים יוצאות להרפתקאות שונות, לעתים אלימות אך לרוב גם מצחיקות, עם סידרה של גברים נצלניים, שטופי זימה ומעוררי רחמים.
רוקו ואחיו 
 
סרטו המופתי וזוכה האוסקר של לוקינו ויסקונטי בכיכובו של אלן דלון. ארבעה אחים ואמם עוזבים את עיר הולדתם בתקווה לשנות את עתידם הלא מבטיח, אולם המשפחה נקרעת כאשר שניים מן האחים מתאהבים באותה אשה ומכריזים על מלחמת עולם ביניהם.
גבר לטעמי 
 

פגישה מקרית בארצות הברית בין שחקנית ומלחין, שניהם צרפתיים. פרנסואז שחקנית הקולנוע עוזבת את בעלה וילדה בפאריז ונוסעת לניו יורק על מנת לפרוץ לה דרך בתחום הסרטים. הנרי המלחין נשוי שגר באיטליה מגיע לניו יורק על מנת להקליט את המוסיקה לסרט קולנוע. שניהם מחכים לטיסה ללוס אנג'לס.
 
05 איזבל אדג'ני

  
בגיל 18 התפרסמה אדג'ני בצרפת ברחבי העולם בדמותה של אדל הוגו, בתו של הסופר והפוליטיקאי הצרפתי ויקטור הוגו, בדרמה הביוגרפית של פרנסואה טריפו "סיפורה של אדל ה.". תפקיד זה, שזיכה את אדג'ני בביקורות מצוינות ובמועמדויות לפרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר ולפרס סזאר, סלל את דרכה להוליווד. תפקידה הבא היה במותחן הפסיכולוגי של רומן פולנסקי "הדייר", שבו שיחקה לצד פולנסקי. את הכרת הקולנוע הצרפתי קיבלה אדג'ני בשנת 1981 כשזכתה בפרס סזאר ובפרס פסטיבל קאן בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר על תפקידיה בסרטים "Possession" ו"רביעייה". ב-1983 קיבלה אדג'ני פרס סזאר שני על הופעתה בדרמת הפשע, על פי ספרו של סבסטיאן ז'אפריסו, "קיץ אחד קטלני". ב-1989 שיחקה אדג'ני והייתה שותפה פעילה בהפקת הדרמה הטראגית "קאמי קלודל", המבוססת על חייה של הפסלת והמעצבת הגרפית קאמי קלודל. הופעתה כדמות הראשית בסרט זיכתה את אדג'ני בפרס "דב הכסף" לשחקנית הטובה ביותר במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין, בפרס סזאר שלישי ובמועמדות שנייה לפרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר. ב-1994 גילמה אדג'ני את דמותה של מרגו דה ולואה, נסיכת צרפת בהפקה "המלכה מרגו" וזכתה בפרס סזאר הרביעי שלה. את פרס סזאר החמישי שלה קיבלה אדג'ני ב-2009 על משחקה בדרמה "יום החצאית".

ויקיפדיה
סיפורה של אדל ה. 
 

אדל, בתו השניה של הסופר ויקטור הוגו, מתאהבת בסגן בריטי צעיר, והולכת עד הסוף אחרי ליבה. היא עוקבת אחריו לברבדוס שם הוצבה יחידתו, ומטרידה אותו בחיזוריה. אבל האהבה הופכת לדיבוק שסופו אשפוז בבי"ח לחולי רוח - מקום ממנו לא תצא במהלך 40 השנה הבאות, עד לאחרית ימיה.
קיץ קטלני 
 
איזאבל אדג'אני בתפקיד אפל ומסתורי שזיכה אותה בפרס הסזאר הנכסף, כנערה שחוזרת לכפר הולדתה עם אמה ואביה הנכה, מסובבת את כולם על אצבע מניפולטיבית וצופנת סוד נורא מן העבר. פיתוי, טראומה, נקמה – מה עוד צריך בשביל מותחן אפקטיבי?
קאמי קלודל

ביוגרפיה קולנועית של הפסלת קאמי קלודל, שהייתה פילגשו של אחד האמנים החשובים של המאה ה-19, אוגוסט רודן, ובילתה את שנותיה האחרונות בבית חולים לחולי נפש. סיפור של אהבה נואשת, אהבה מטורפת שתפור למידותיה של השחקנית איזבל אדג'אני (הדייר), ועל כוחה המיסטי של האמנות.
המלכה מרגו 
 
המאה ה-16 בצרפת. היא מרגריט היפה, הקתולית, אחותו של מלך צרפת. הוא הנרי הפרוטסטנטי, שאומרים עליו שאינו מתגלח וגס רוח. חתונת השניים מאורגנת על מנת לאחד את צרפת הקרועה במלחמה דתית, אולם רק 6 ימים חולפים מיום החתונה ובחג ברתולומיאוס הקדוש מתרחש טבח של אלפי פרוטסטנטים בפאריס.
רכבת תחתית 
 

רד מפוצץ כספות מקצועי שבורח לתעלת מטרו בפריז, לאחר שגנב מסמכים מאיש עסקים אפלולי. במסדרונות התעלה נגלה לו עולמן המוזר של שלל הדמויות האקסצנטריות שחיות תחת האדמה. בלי קשר לרודפיו, פרד מוצא זמן לפלרטט ולסחוט את הלנה לשדוד רכבת, לפוצץ כספת, לחמוק מהמשטרה, ולהקים להקת רוק.
 
06 ז'אן מורו

  
ז'אן מורו (בצרפתית: Jeanne Moreau, נולדה ב-23 בינואר 1928, פריז), שחקנית קולנוע, מגדולות שחקניות הקולנוע הצרפתי, זמרת, תסריטאית ובמאית. מורו, בת לאב צרפתי ולאם בריטית, נולדה בצרפת. בילדותה עברה עם משפחתה לחבל וישי. בנעוריה למדה מחול, ובגיל 19, בשנת 1947, התפרסמה לראשונה כשחקנית על בימת התיאטרון. מאז תחילת שנות ה-50 הופיעה ביותר מ-130 סרטים. תפקידה הידוע ביותר היה בסרט "ז'יל וג'ים" בשנת 1961. הבמאי אורסון ולס הגדירה כ"שחקנית הטובה בעולם".‏ בין סרטיה: "המלכה מרגו", "יחסים מסוכנים", "הלילה", "הכלה לבשה שחורים", "ויוה מריה", "הזמן שנשאר" ועוד. "אני לא שחקנית!" מגיבה ז'אן מורו בתקיפות כאשר היא נשאלת, בשיחת טלפון, איך התמודדה, כשחקנית, עם הדמות שהיא מגלמת בסרטו החדש של עמוס גיתאי, "מאוחר יותר". מורו היתה אמורה לבוא לישראל לרגל ההקרנה, אך ביטלה את ביקורה ברגע האחרון. כאשר אני מנסה להבין למה היא מתכוונת - כי אם היא לא שחקנית, אז מי כן? - מתגלות כמה מהסתירות המאפיינות את דמותה. להיות שחקנית מזוהה אצלה עם להיות כוכבת, וכוכבות עוסקות בפיתוי, מושג שאינו מעניין אותה. היא רוצה להסתתר מאחורי הדמויות שהיא מגלמת כדי לחשוף את הייחודי שבהן. אלא שזה כמעט בלתי אפשרי, כי היו מעט שחקניות בתולדות הקולנוע שהיתה להן נוכחות כה עזה, כה מקסימה, כה מהפנטת, מול המצלמה; שייצגו בעצם נוכחותן מולה אותו מושג חמקמק וכמעט נעלם שאנו מכנים פוטוגניות.

ויקיפדיה
הכלה לבשה שחורים 
 

על מדרגות הכנסייה, עם סיום טקס חתונתם, ג'ולי ודיוויד שניהם חיוכים. אך האושר קצר הוא. ירייה מסתורית מפלחת את האוויר ומכריעה את דיוויד. ג'ולי שבורה. משפחתה מונעת ממנה מלהתאבד ואת הזעם היא מתעלת לאפיקים לא פחות פטאליים כשהיא יוצאת למסע נקמה בעקבות האחראים למותו של בעלה.
מר קליין 
 
אלן דלון מככב בדרמה המצוינת של ג'וזף לוסי, המתרחשת בפריז בעת הכיבוש הנאצי. רובר קליין הוא סוחר אומנות ממולח וחסר דאגות, שמנצל את אווירת הרדיפות האנטישמיות כדי לרכוש ארטיפקטים יקרי ערך מיהודים נזקקים, תמורת סכומים מגוחכים.
יחסים מסוכנים

שערורייה בנוסח רוז'ה ואדים (ואלוהים ברא את האישה), עיבוד מודרני לספרו של שרדלו דה לאקלו מהמאה ה-18. זוג נשוי נוהג לכבוש לבבות מחוץ לבית, לזרוק ואחר כך לצחוק על זה כספורט מסביב לשולחן בארוחת הערב. הכל טוב, יפה וזדוני, עד שהגבר מתאהב על אמת באישה חסודה.
ז'יל וז'ים 
 
מערבולת האהבה של שני גברים ועלמה אחת, בצרפת של תחילת המאה ה-20, באחד הסרטים המכוננים של הגל החדש. משולש אהבה מר-מתוק, כמעט בנאלי, שכולו אולי בגלל הבנאליות, בין ז'יל, זיים וקתרין. עם ז'אן מורו המדהימה ואוסקר ורנר בסרט הדגל של פרנסואה טריפו.
יומנה של חדרנית 
 

לסלסטין (ז'אן מורו) החדרנית יש עבודה חדשה אצל משפחה מוזרה. האישה היא פריג'ידית, בעלה צד כל הזמן בעלי חיים ונשים, ולאמא שלה יש פטיש של נעליים. אונס ורצח משתלטים על העלילה כאשר השכנים המוזרים יותר מתחילים לצוץ, ביניהם איכר פשיסט שנמשך לסלסטין, ושוטר ידידותי לכאורה.
 
07 איזבל הופר

  
הופר נולדה בפריז לאם שדירבנה אותה להיות שחקנית מגיל צעיר. בילדותה למדה מוזיקה בקונסרבטוריון של ורסאי. לאחר קריירה מצליחה בתיאטרון עשתה את הופעת הבכורה הקולנועית שלה בתפקיד משנה בסרט "פאוסטין והקיץ היפה" (1972) (יחד עם איזבל אדג'ני ונטלי ביי, גם הן בתפקידי משנה בתחילת דרכן). היא המשיכה ושיחקה בתפקידי משנה בסרטים המצליחים "סזאר ורוזאלי" בבימויו של קלוד סוטה (1972), "הפרחחים" בבימויו של ברטראן בלייה (1974), "le Juge Et L'assasin" (השופט והרוצח) בבימויו של ברטראן טברנייה (1975) ו"רוזבאד" בבימויו של אוטו פרמינגר (1975). פרסומה הגדול הגיע ב-1977, לאחר ששיחקה בתפקיד הראשי בסרטו של הבמאי השווייצרי, קלוד גורטה, "רוקמת התחרה" (La Dentelliere). בסרט זה גילמה דמות צעירה שקטה, מופנמת וצנועה, המפתחת קשרי אהבה עם סטודנט פריזאי, אלא שהיא אינה מצליחה להתערות בין חבריו האינטלקטואלים ובהדרגה נפער ביניהם פער הגורם לנתק המערער את נפשה. משחקה בסרט זכה לביקורות נלהבות וזיכה אותה בפרסים.

ויקיפדיה
רוקמת התחרה 
 

ספרית ביישנית בת 18 העושה את חופשתה בעיירת נופש לחופי נורמנדי, פוגשת סטודנט צעיר. האהבה המתלקחת בין השניים אינה מאריכה ימים. הצעירה התמימה והפשוטה אינה מתאימה לידידיו האינטלקטואלים הנפוחים של מאהבה. הפרידה הורסת אותה והיא הולכת ודועכת, עד לסיום הסרט - ספק דמיוני, ספק סמלי יפה ומחריד.
המורה לפסנתר 
 
אריקה קוהוט, מורה כבת 40 לפסנתר בקונסרבטוריון וינאי, המתגוררת עדיין עם אמה השתלטנית ומנהלת איתה מערכת יחסים סאדו-מזוכיסטית. בערבים היא הולכת לצפות בסרטי פורנו במועדוני פיפ-שואו לצד גברים מלאי זימה, מציצה לזוגות בדרייב-אין וחולמת על השתחררות מכבליה של האם.
עסקי נשים

איזבל הופר נפלאה בתפקיד אישה בלתי נסבלת בעליל (כמו כמה מתפקידיה האחרים) שמבצעת הפלות בלתי חוקיות בצרפת הנתונה תחת כיבוש נאצי. מבוסס על סיפורה האמיתי של מארי לאטור, אחת הנשים האחרונות שקיבלו עונש מוות בצרפת.
לולו 
 
נלי היא בורגנית נשואה אך מתוסכלת. על רחבת הריקודים מצטלב מבטה בזה של לולו, צעיר סקסי, והשניים ממשיכים ללילה מלא תשוקה סוערת. נלי זונחת את חייה המשמימים לטובת חיי שכרות והוללות בחברת לולו המובטל. אירוטיקה עדינה ומרגשת בסרט שהיה מועמד לפרס הסזאר הצרפתי ולפרס דקל הזהב בפסטיבל קאן.
הטקס 
 

סופי מתחילה לעבוד בביתם הגדול של משפחת ללייבר שבכפר קטן. היא מבשלת, מנקה וחברותית לבני המשפחה. כאשר היא מתחברת עם פקידת הדואר הפרובוקטיבית ג`אן, בני המשפחה מתחילים להתנגד. תוך כדי כך מתגלים חילוקי דיעות אישיים בתוך המשפחה. עולם מושלם שתופח ותופח עד סופו בפיצוץ המזעזע את כל תושביו.
 
08 עמנואל ביאר

  
ביאר החלה את קריירת המשחק שלה בסרט הקולנוע משנת 1976 Tomorrow's Children. בנעוריה היא הופיעה בתפקידים קטנים בטלוויזיה ואז הגיעה למונטריאול שבקנדה על מנת לעבוד כאומנת בטרם שבה לצרפת בשנה שלאחר מכן על מנת ללמוד דרמה בבית ספר בפריז. זמן מה לאחר מכן היא לוהקה לתפקידה הבוגר הראשון בסרט, וב-1986 הופיעה לצידו של איב מונטן, בסרט מאנון. עבור הופעתה בסרט היא זכתה לפרס סזאר כשחקנית המשנה הטובה ביותר בשנת 1987. היא גם הוכתרה כשחקנית הטובה ביותר בפסטיבל הבינלאומי לסרטים של מוסקבה (MIFF) עבור תפקידה בסרט אשה צרפתייה מ-1995. בנוסף לפרס שהוענק לה כשחקנית המשנה הטובה ביותר, היא הייתה מועמדת שבע פעמים לפרס סזאר כשחקנית הטובה ביותר.

ויקיפדיה
מאנון 
 

ביאר היא מאנון – בתו של ז'אן, שמתחילה לחשוף את נסיבות מותו של אביה, ואת הקשר למזימה של אוגולין ולה פאפה. תאונה קטנה של אחת מעיזיה, מובילה אותו למצוא את מקור המים לעסק הפרחים המשגשג של השניים – מעיין שהיה בעבר שייך לז'אן. מאנון מתחילה לרקום את נקמתה.
נלי ומר ארנו 
 
יצירת המופת של קלוד סוטה העוסקת בכמיהה לחום אנושי. שופט בדימוס מגלה את צפונות ליבו באוזניה של אשה צעירה העוזרת לו בכתיבת זכרונותיו. מרגש, אצילי ובלתי נשכח. עם עמנואל ביאר ומישל סרו. הסרט זכה בשני פרסי סזאר. צרפת 1995.
דוגמנית עירום

הזוכה הגדול בפסטיבל קאן בשנה בה יצא, סרטו המונומנטלי של ז’ק ריווט יוצא לחקור את הקשר בין צייר מזדקן לדוגמנית העירום החדשה והצעירה שלו, שבעזרתה הוא מבקש להשלים ציור שזנח לפני שנים. מה שמתחיל כמשימה פשוטה מתגלה כמורכב וטעון בסרט מדיטטיבי על משמעותה של האמנות בכלל.
נטלי...
 
כשפאני ארדן מתחילה לחשוד שבעלה (ז'ראר דפרדיה) רועה בשדות זרים היא שוכרת את שירותיה של היצאנית/חשפנית המדהימה עמנואל ביאר כדי שתחשוף (תוך שימוש בכלים העתיקים ביותר) את מעשיו של בעלה הסורר. דרמה פסיכולוגית טעונה שביימה אן פונטיין.
אשה גהנום 
 

עמנואל ביאר, שוברת הלבבות האולטימטיבית של שנות התשעים, נשואה באושר ועובדת עם בעלה במלון דרכים קטן שבבעלותם. מתחת לפסטורליה לכאורה של חייהם האידיליים מבעבעת קנאתו של הבעל לאשתו היפה, המסובבת את ראשיהם של כל אורחי המלון, והופכת הרסנית יותר ויותר.
 
09 בריז'יט בארדו

  
בארדו נולדה בפריז לשארל "פילו" בארדו ולאן-מארי מוסל בארדו, משפחת תעשיינים אמידה. יופיה של בארדו ניכר כבר בנעוריה, ובגיל 15 החלה לדגמן, והופיעה על שער המגזין הנפוץ "Elle". בשנת 1952, בהיותה בת 18, נישאה לבמאי רוז'ה ואדים, והופיעה בסרטה הראשון, בהדרכת הבמאי ז'אן בויאר, "Le Trou normand" (הופץ בארצות דוברות אנגלית בשם "משוגעים לאהבה" או "טי טה טו"). קיסמה של בארדו כבש את המסכים באירופה ואף בארצות הברית. היא הייתה אחת השחקניות האירופיות המעטות באותה התקופה שזכו לתשומת לב התקשורת בארצות הברית. לצדה של מרילין מונרו שימשה כסמל המין של שנות ה-50, ותחילת שנות ה-60, משני צדי האוקיינוס האטלנטי. סרטיה בתחילת שנות החמישים היו קומדיות ודרמות רומנטיות קלות, חלקן על רקע היסטורי, ברובן נדרשה להסיר את בגדיה. היא אף שיחקה בהפקות דוברות אנגלית כ"הרופא בים" של אולפני האחים וורנר משנת 1955 ו"הלנה מטרויה" בשנת 1954 או "מעשה אהבה" (1954) לצדו של קירק דאגלס. סרטיה דוברי הצרפתית דובבו לאנגלית למען קהל דוברי האנגלית.

ויקיפדיה
ואלוהים ברא את האשה 
 

בריז'יט בארדו מתפוצצת על המסך מרוב אנרגיה וסקס-אפיל, בסרט שהקפיץ אותה למודעות בינלאומית כסמל המין בה"א הידיעה של שנות ה-50. בארדו מגלמת את דמותה של ז'ולייט, צעירה בת 18 שמסובבת לסאן טרופה את הראש, עושה צרות לבעלה (אחרי שהבריזה לאחיו) ולא מוכנה שיגידו לה מה לעשות!
ויוה מאריה 
 
מרכז אמריקה, תחילת המאה העשרים: בריג'יט בארדו היא מאריה. גם ז'אן מורו היא מאריה. השתיים נפגשות בקרקס ובלי כל כוונה יוצאות במסע סטריפטיז מצליח. כניסתו של מהפכן סוציאליסט לחייהן משנה הכל והן מוצאות עצמן בלב מהפכה נגד הדיקטטור, הקפיטליזם והכנסייה.
בוז

פול, תסריטאי צרפתי החולם לכתוב מחזה, מוזמן לאיטליה על מנת לשכתב תסריט שהוא עיבוד של האודיסאה. הבמאי הגרמני – פריץ לאנג בתפקיד עצמו – נחוש בדעתו לכבד את עולמו של הומרוס – כלומר, את המקור, בעוד המפיק האמריקאי מנסה לפשט את הסיפור ולהפוך אותו לנגיש וקליל.
זכר נקבה
 
הבמאי ז'אן לוק גודאר מביים את ז'אן פייר לאו בסרט המורכב משילוב בין שני סיפורים של גי דה-מופסאן. צעיר רומנטיקן שזה עתה השתחרר מן הצבא מאוהב בזמרת פופ מטריאליסטית המשתעשעת ברגשותיו. הסרט מעביר בעיקר את האווירה הצעירה בפריס של אביב 1965, זו שכונתה "מרקסיזם וקוקה קולה".
שאלאקו 
 

קבוצת ציידים אריסטוקרטים מאירופה מגיעה למערב ארצות הברית ומסתבכת עם בני שבט האפאצ'י. לאחר שהמדריך שלהם מועל בתפקידו, צייד בודד בשם שאלאקו מציל ממוות את הרוזנת אירינה לאזאר, אותה מגלמת הפצצה הצרפתייה בריג'יט בארדו מתאהב בה והופך לפרוטקטור שלה בארץ חסרת הרחמים אליה הגיעה.
 
10 אודרי טאטו

  
בשנת 1999 התפרסמה ברחבי צרפת בעקבות הופעתה בדרמה הקומית "ונוס ביוטי", על תפקידה בסרט קיבלה גם את פרס סזאר היוקרתי. בשנת 2001 זכתה להכרה עולמית כאשר שיחקה בתפקיד הראשי בסרט "אמלי". בסרט גילמה את דמותה של אמלי פולאן, מלצרית בבית קפה מקומי בפריז שחייה עוברים ללא ריגושים מיוחדים עד ליום אחד שבו הכל משתנה. על תפקידה קצרה שבחים וביקורות חיוביות, וכן קיבלה מועמדות לפרס באפט"א, ל"פרס האקדמיה האירופאית" ומועמדות שנייה לפרס סזאר. שנה לאחר מכן שיחקה בדרמה הקומית "פודינג אירופאי", במותחן הרומנטי "אוהבת... לא אוהב" ובדרמה "דברים יפים מלוכלכים" שזיכתה אותה במועמדות שנייה ל"פרס האקדמיה האירופאית". ב-2004 שיחקה לצד מריון קוטיאר בדרמת המלחמה הרומנטית מועמדת 2 פרסי האוסקר, "שנים של אירוסין". בסרט גילמה את דמותה של מדליין דונאיי, ארוסתו של חייל בחזית הצרפתית במהלך מלחמת העולם הראשונה, אשר מקבלת מידע שארוסה עדיין בחיים, ויוצאת למסע ארוך וכואב על מנת לגלות את האמת. על תפקידה הייתה מועמדת בפעם השלישית לפרס סזאר וקיבלה מועמדות שלישית כפולה ל"פרס האקדמיה האירופאית".

ויקיפדיה
אמלי 
 

פנטזיה קומית-רומנטית מדהימה ביופי הוויזואלי שלה, על צעירה תמהונית שמחליטה להיות מעין פיית משאלות ולעזור לאנשים במצוקה. אמלי יודעת שתוך עריכת שינויים קלים בסביבה, היא יכולה לשנות את גורלם. אודרי טוטו בתפקיד פריצת הדרך שלה, הפכה לחביבת הקהל בין-לילה.
דברים יפים מלוכלכים 
 
סטיבן פרירס חוזר לטריטוריות המוכרות שלו – חיי המהגרים בלונדון הקסנופובית. מהגר ניגרי לא חוקי עובד כשוער במלון, ומגלה במקרה שבין החדרים מתנהלת רשת ענפה של פעילות עבריינית. עוד הוא נקרע בין חובתו המוסרית לדווח לאימתו משלטונות ההגירה, והנה הוא מתאהב בחדרנית ממוצא תורכי העובדת באותו מקום.
קוקו לפני שאנל

בצעירותה הייתה גבריאל יתומה שיחד עם אחותה מצאה עבודות תפירה ושרה במועדון קברט בו הודבק לה הכינוי "קוקו". שאנל הצעירה לומדת לנצל לטובתה את קשריה ועושה זאת בחן עם אטיין בלסאן – גבר אמיד מאוד שהופך לשוגר-דדי שלה. בניגוד למוטיבציה הרומנטית שלו, היא רואה בו סוג של מקפצה חברתית.
פודינג אירופאי
 
סטודנט צרפתי נפרד בדמעות מחברתו ונוסע לברצלונה כדי ללמוד ספרדית. שם הוא מצטרף לדירה ובה ערב רב של צעירים אירופיים: איטלקי, אנגלייה, דני, בלגית, גרמני ואנדלוסית. היחסים המתפתחים בין כולם לכולם הם לב ליבו של סרטו של סדריק קלפיש, שמנסה לשרטט קוים לדמותה של ההוויה האירופית הצעירה החדשה.
בחורה זהב 
 

אודרי טוטו (אמלי) מגלמת את דמותה של נערת שעשועים אינטרסנטית שקופצת ממיטתו של שוגר-דדי אחד למשנהו. במהלך חופשה בביאריץ, היא נתקלת בברמן של בית המלון, אותו היא חושבת בשוגג לאחד הקליינטים העשירים, ומתחברת אליו כדי לזכות לשם שינוי בשוגר-דדי יותר קרוב לגילה. כשהיא מגלה את האמת, היא בורחת.
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות