של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 הסדרות הקומיות שנות ה-90
 
01 סיינפלד

 
ג'רי סיינפלד

 

דמות: ג'רי סיינפלד
סיינפלד הוא הדמות הראשית של הסדרה, עובד כסטנדאפיסט. מערכות היחסים שלו הן דבר חשוב בעלילה אך לעתים נדירות הן מחזיקות יותר מפרק אחד. ג'רי נראה כדמות הנורמלית היחידה בסדרה, אך יש לו אובססיה לניקיון והיגיינה, דגני בוקר, וסופרמן.
ג'וליה לואי-דרייפוס

 

דמות: איליין בניס
איליין היא דמות נבונה אך שטחית וחמת מזג. איליין היא לעתים קרובות קורבן של הנסיבות, המופיעות בדמות הסתבכותה במזימות חבריה, דרישות בלתי הגיוניות מצד מעסיקיה ולעתים אף חוסר האדיבות של אנשים זרים. בעבר איליין וג'רי ניהלו מערכת יחסים רומנטית. 
ג'ייסון אלכסנדר

 

דמות: ג'ורג' קוסטנזה
גבר "נמוך, שמן, קשה-תפיסה ומקריח" ג'ורג' הנוירוטי הוא שקרן מלידה, אחד ששונא את עצמו ונשלט בידי הוריו, פרנק ואסטל. הועסק בעבודות רבות מסוכן נדל"ן ועד מזכיר נסיעות במועדון ספורט, במשך תקופה לא קצרה היה מובטל. מערכות היחסים שלו עם נשים תמיד היו כישלון.
התוכנית נודעה היטב בתואר "התוכנית על כלום" (ביטוי אשר הוטבע בסדרה עצמה, בפרק בו מתוארים ניסיונותיהם של ג'רי וג'ורג' ליצור רעיון לקומדיית מצבים), מכיוון שעיקר הקומדיה היה מבוסס סביב הפרטים הזניחים של חיי היום-יום, ולרוב עסק בהתנצחויות קטנוניות ומזימות מפורטות על-מנת להשיג יתרון, ולו הקטן ביותר, על פני אנשים אחרים. סיינפלד עצמו מספר שהרעיון הראשוני שלו - והסיבה לקטעי הסטנדאפ שסיימו כל תוכנית - היה שהתוכנית תהיה מבוססת על הדרך בה קומיקאי מלקט חומר עבור המופע שלו. הדמויות בסדרה תוארו כאנוכיות ובלתי מוסריות לחלוטין, מאפיינים אשר הוקצנו בצורה קומית. (עם זאת, מעניין הוא שהמוטיב המשותף לכל הדמויות הוא ניסיונותיהן לעשות דברים נחמדים עבור אנשים, רק כדי לקבל תוצאה הפוכה ולא רצויה.) בניגוד לקומדיות מצבים אחרות, היוצרים השתדלו שלא לשקוע בסצנות רגשניות, מה שנתן לסדרה את הטון המיוחד, הקר והציני שלה.

ויקיפדיה
 
 02 פרייזר


 
 קלסי גראמר

 

דמות: פרייזר קריין
פרייז'ר הוא אדם חד לשון וחד הבחנה. הוא מצליח מאוד בתור מגיש תוכנית וכפסיכיאטר. הוא מאמץ גינונים של אנשי המעמד הגבוה, עימם הוא מרבה להתרועע. הוא חובב אומנות, יין, ענתיקות, אופרה ותיאטרון, וארוחות גורמה במסעדות יוקרתיות. הוא בעל אגו גדול, ויחד עם ניילס הם מסרבים לפעמים לבצע מטלות יום-יומיות, הנראות להם נחותות מכבודם.
ג'יין ליבס

 

דמות: דפני מון
דפני מספרת סיפורים לרוב על ילדותה באנגליה, ועל משפחתה. רוב סיפוריה הם טראומתיים, אולם היא נזכרת בהם בערגה, דבר היוצר אי נוחות רבה אצל בני משפחת קריין. היא גם בטוחה שהיא רואת נסתרות במידה כלשהי, ולעתים התחזיות שלה מתגשמות (אם כי בצורה מעוותת, כמובן). היא חביבה מאוד על הבריות, אם כי לעתים מזגה האנגלי משתלט עליה.
 דיוויד הייד פירס

 

דמות: ניילס קריין
ניילס היה נשוי למריס, המתוארת רבות בסדרה אולם לא מופיעה בה לעולם. היא מתוארת כאשה קשה, הרודה בניילס, אשר מפחד להתעמת איתה, ומפגין יחס פאסיבי לעומת אישיותה הדומיננטית. הוא מנהל איתה קרב גירושין מכוער במשך חלק גדול מהסדרה. לאחר גירושיו, ולמרות אהבתו לדפני, המטפלת של אביו, הוא נישא למל, המנתחת הפלסטית של מריס.
הסדרה עוקבת אחרי חייו של הפסיכיאטר ד"ר פרייזר קריין, העובד כמנחה תוכנית ייעוץ בתחנת הרדיו KACL בסיאטל את התוכנית מפיקה חברתו הטובה, רוז דויל. את מרבית המגישים הנוספים בתחנה (כמו בוב בולדוג בריסקו, מגיש פינת הספורט), הוא אינו מחבב. אביו של פרייזר הוא שוטר בדימוס, מרטין (מרטי) קריין. אביו עובר לגור עימו לאחר שנפצע במהלך סיכול שוד. הוא צולע ונעזר במקל הליכה. כדי לטפל בו, נשכרים שירותיה של דפני מון, מטפלת ממוצא אנגלי. היא מיד צדה את עינו של אחיו של פרייז'ר, ד"ר ניילס קריין, פסיכיאטר גם הוא. חוסר יכולתו לחזר כראוי אחרי דפני הוא מוטיב מרכזי בעלילת הסדרה. יחד עימם גר הכלב אדי (מסוג ג'ק ראסל טרייר). אדי הוא אחד מהכלבים המפורסמים שהופיעו בטלוויזיה, ומהחביבים שבהם.

ויקיפדיה
 
03 מרפי בראון

 


קנדיס ברגן

 

דמות: מרפי בראון
מרפי היא עיתונאית מבריקה, אך אדם די בלתי נסבל. היא דעתנית, עקשנית ונקמנית. בפרק הראשון בסדרה חוזרת מרפי לעבודה בתוכנית החדשות FYI לאחר ששהתה במכון הגמילה על שם בטי פורד.
גרנט שוד

 

דמות: מיילס סילברברג
בשנת 1988, הוא הצטרף לסדרה. הוא היה גר אז עם השחקנית ג'יין ליבס אשר הופיעה כאורחת בסדרה בתפקיד החברה שלו.
עזב את הסדרה בשנת 1996 לטובת לילי טומלין אשר הפכה למנהלת הדסק.
פיית פורד

 

דמות: קורקי שרווד
מיס אמריקה בדימוס שמנסה להיות אשת חדשות לגיטימית במשך כמה עונות, קורקי שרווד הייתה ידועה בתור קורקי שרווד פורסט לאחר שהתחתנה עם עורך דין בשם ויל פורסט. קורקי וויל התגרשו מאוחר יותר.
מרפי בראון (באנגלית: Murphy Brown) הייתה תוכנית טלוויזיה קומית אמריקאית, ששודרה בין השנים 1988 עד 1998, למשך עשר עונות. מרבית הפרקים התרחשו במערכת FYI, אך חלקם התרחשו בביתה של מרפי או במסבאה של פיל, אליה נהגו הדמויות להגיע כדי להירגע ולשמוע עצה טובה. מלבד זאת, היו פרקים מסוימים בהם יצאו הדמויות לסקר סיפורים מסביב לעולם. לסדרה היו כמה מאפיינים קבועים שחזרו כמעט בכל פרק: מרפי החליפה מזכירות בקצב מסחרר. לאחר שנולד בנה, החליפה אומנות בקצב דומה. הכתבות של קורקי היו תמיד על נושאים שטחיים ומטופשים. במקום אות פתיחה נוגן בתחילת כל פרק שיר מוטאון שמילותיו רלוונטיות באופן כלשהו למתרחש בפרק.

ויקיפדיה
 
04 משתגעים מאהבה

 
הלן האנט

 

דמות: ג'יימי באקמן
ג'יימי בוכמן הייתה ביתם הצעירה של גאס ותרזה סטאמפל, אחרי שבעה חברים באוניברסיטת ייל , היא פגשה את פול בוכמן על יד דוכן עיתונים בזמן גניבת עותק של הניו יורק טיימס עם תירוץ מתקבל על הדעת.
פול רייזר

 

דמות: פול באקמן
פול נולד לאחר מעשה אהבה של הוריו על שולחן המטבח, לאחר לימודיו בבית הספר האוניברסיטאי לקולנוע הוא יוצא לחפש הכרה כבמאי סרטים תיעודיים. הוא חי עם אשתו כלבו וביתו בגריניץ' ווילג'.
אן ראמזי

 

דמות: ליסה סטאמפל
אחותה של ג'יימי ומבוגרת ממנה בשלוש שנים. לליסה יש בעיות נפשיות תהומיות. לאחר טיפול פסיכולוגי היא מאשימה את ליסה בכל בעיותיה. היא מכבסת בגדיה אצל פול וג'יימי בעודה מפשפשת במקרר ובארון הבגדים.
משתגעים מאהבה (באנגלית: Mad About You) היא סדרה מסוגת קומדיית מצבים אמריקאית. הסדרה עלתה לאוויר בשנת 1992 ושודרה עד 1999 ברשת NBC. הסדרה בכיכובם של פול רייזר וזוכת פרס גלובוס הזהב, הלן האנט המשחקים בתור פול וג'יימי באקמן - זוג נשוי טרי שמתגוררים בניו יורק יחד עם כלבם, מוריי.

ויקיפדיה
 
05 חברים

 
ג'ניפר אניסטון

 

דמות: רייצ'ל גרין
מעריצת אופנה וחברתה הטובה ביותר של מוניקה גלר עוד מימי התיכון. רייצ'ל באה ממשפחה עשירה והיא הייתה רגילה לחיי התענוגות. בין רייצ'ל ורוס הייתה מערכת יחסים שהפסיקה וחזרה חלילה לאורך העונות.
מתיו פרי

 

דמות: צ'נדלר בינג
מנהל במשרד גדול ובינלאומי לניתוח סטטיסטיקה ועריכת מידע. צ'נדלר עזב את עבודתו והיה לקופירייטר מתחיל בחברת פרסום במהלך העונה התשיעית. צ'נדלר ידוע בחוש ההומור הסרקסטי שלו, ונשוי לחברתו זה מכבר מוניקה.
קורטני קוקס

 

דמות: מוניקה גלר
ה"אמא" של הקבוצה, בעלת הפרעה טורדנית-כפייתית קלה לגבי ניקיון ואופי תחרותי. פעמים רבות מוניקה נעקצת על כך שהייתה כבדת משקל בימי ילדותה, במיוחד על ידי אחיה רוס. מוניקה היא שף, והחליפה מספר מקומות עבודה במהלך הסדרה.
הסדרה נוצרה על ידי מרתה קאופמן ודיוויד קריין. קאופמן וקריין החלו לפתח את חברים תחת השם "Insomnia Cafe", כלומר - בית קפה ושמו נדודי שינה, בנובמבר 1993. הם הציגו את הרעיון לקווין ברייט, שאיתו כבר עבדו בעבר, וביחד הם הגישו את תקציר-התסריט של הסדרה ל-NBC. אחרי מספר שכתובי תסריט ושינויים, הסדרה נקראה לבסוף "Friends", חברים, ושודרה במשבצת השידור הנחשקת ביותר של NBC - ימי חמישי בשמונה וחצי בערב. הסדרה צולמה באולפני וורנר ברוס בברבנק, קליפורניה, לפני קהל חי. לקראת תום העונה העשירית, NBC קידמה ופרסמה רבות את פרק הסיום של הסדרה, ובכל רחבי ארצות הברית נאספו קבוצות לצפייה משותפת בפרק זה. כך, הפרק האחרון, ששודר במאי 2004, נצפה על ידי 52.5 מיליון צופים אמריקאיים, והיה לפרק-סיום-הסדרה הרביעי הנצפה ביותר בארצות הברית.

ויקיפדיה
 
06 אלי מקביל

 
קליסטה פלוקהארט

 

דמות: אלי מקביל
אלי עובדת בחברה גדולה לאחר שסיימה את לימודיה
בהרווארד. היא מוטרדת מינית ע"י אחד השותפים אך כשהיא מתלוננת היא מוצאת את עצמה מחוסרת עבודה, חבר מציע לה עבודה בחברה החדשה שלו ואלי הופכת לחלק מחבורת עורכי הדין המוזרה ביותר שיש.
גיל בלוז

 

דמות: בילי אלן תומאס
בילי היה חבר של אלי מקביל לפני שהגיעה לחברת העו"ד הוא נשוי לג'ורג'יה, עו"ד העובדת יחד איתם באותה חברה. הוא נקרע בין אהבתו הישנה לאהבתו הנוכחית.
בעונה השלישית חלה הידרדרות כללית בסיפור כשהשיא היה מותו של בילי מגידול מוח.
פיטר מקניקול

 

דמות: ג'ון קייג'
לבעל החברה ג'ון קייג' יש כמה מוזרויות משלו כגון אהבה עזה לכפלים בצוואר, נעלים עם הגבהה בשלט רחוק או תראפיה בחיוך. עוד יחוד יש בחברה ואלו שירותי היוניסקס. לא עוד גברים ונשים לחוד ולכן חלקים חשובים בסדרה מתרחשים בשירותים.
אלי מקביל היא דרמה קומית אמריקאית שנוצרה על ידי דייוויד אי. קלי, עם קליסטה פלוקהארט בתפקיד הראשי כעורכת דין צעירה ורווקה, שעובדת במשרד עורכי דין בדיוני בבוסטון בשם "קייג' אנד פיש". כמוה, המשרד מלא בעורכי דין צעירים ורווקים, שחייהם וחיי האהבה שלהם מלודרמטיים. הדמות של אלי היא בעצם, לפי פרשנים מסוימים, דרך להראות באופן חזותי ומעט ואולי אף יותר ממשי ומוקצן את התחושות והמחשבות שעלולות לצוץ בתוך בנאדם, נוכח מצבים מסוימים בהם נתקל בחיים. מובן שחלק מהמצבים הם בגדר אבסורדיות והגזמה, וכך גם חלק מן התגובות.

ויקיפדיה
 
07 רוזאן

 
רוזאן באר

 

דמות: רוזאן קונור
העונה התשיעית והאחרונה של רוזאן החלה בזכייה המשמעותית של רוזאן בלוטו האמריקאי, 108 מיליון דולרים עשו את דרכם לחשבון הבנק של משפחת קונור. דארלין הופכת לאמא, ג'קי פוגשת את אהבת חייה, גם די-ג'יי.
ג'ון גודמן

 

דמות: דן קונור
בעונה האחרונה דן הוגה במשמעות החיים. אבל אף אחד לא ציפה שבפרק האחרון של העונה הכל יתהפך – דארלין מתחתנת עם מארק ובקי עם דיוויד, הקונורס לא מקבלים את הפרס והגרוע מכל, דן מקבל התקף לב והולך לעולמו.
לורי מטקאלף

 

דמות: ג'קי"האריס
אחותה הצעירה של רוזאן מהסדרה כבר כמעט שלא עובדת. למעט תפקידי אורח (עקרות בית נואשות) וסרטים מיועדים לטלוויזיה, מטקאלף החליטה ללכת על קריירה אימהית וחבקה ב-2005 את התינוקת מיי, שהגיעה לעולם בעזרתה של אם פונדקאית.
רוזאן (אנגלית: Roseanne) היא קומדיית מצבים אמריקאית, זוכת פרס גלובוס הזהב והאמי ששודרה ברשת ABC האמריקאית בין השנים 1988 ל-1997. כיכבה בה השחקנית והקומיקאית רוזאן בר בתפקיד אם למשפחה ממעמד הביניים אשר מתגוררת בעיירה הבדויה "לנפורד", אילינוי. במשך שנים רבות התעסקה הסדרה בתכנים שעד אז זכו להתעלמות כגון עוני, אלכוהוליזם, שימוש בסמים, סקס, אלימות ביתית, הומוסקסואליות, אוננות, השמנת יתר ועוד. הסדרה נחשבת לחלוצית בתחומה כשהציגה למעשה עמדה פמיניסטית באופן הצגתה של אם הבית, ששולטת הן במשק הבית והן עובדת מחוצה לו.

ויקיפדיה
 
08 מפגשים מסוג אישי

 
ג'ון לית'גאו

 

דמות: דיק סולומון
המפקד הגבוה של יחידת החייזרים ופרופסור לפיזיקה, "אביו" של טומי. מאוהב בפרופסור אשר עובדת לצידו באוניברסיטה בה הוא מרצה.
קריסטן ג'ונסטון

 

דמות: סאלי סולומון
סגנית המפקד של יחידת החייזרים וקצינת הביטחון, אחותו של דיק. לסאלי לקח לה זמן להתרגל לגופה הנשי, השונה משל שאר חבריה.
פרנץ' סטיוארט

 

דמות: הארי סולומון
קצין התקשורת של יחידת החייזרים, "אח" של דיק וסאלי. הדמות השולית אולי בין בעלי התפקידים אך הכי מצחיקה בסדרה.
מפגשים מהסוג האישי‏‏ (באנגלית: 3rd Rock from the Sun, מילולי: הסלע השלישי מהשמש) היא קומדיית מצבים אמריקאית של רשת NBC, המגוללת את סיפורם של ארבעה חייזרים שנשלחו לכדור הארץ למשימה שבה הם צריכים לחקור את המין האנושי. הסדרה היא אחת הסדרות הפופולאריות ביותר ששודרו בשנות ה-90. בישראל שודרה הסדרה בערוץ 3 מתחילתה ועד סיומה בשנת 2001 ובשידורים חוזרים בסטאר וורלד. הסדרה זכתה במספר הרב ביותר של פרסי אמי לשנת 1997 (5 מתוך 8) ואף הייתה מועמדת לפרס עוד מספר פעמים מאוחר יותר. השחקן ג'ון לית'גאו היה מועמד לפרס האמי בכל שנה בה הסדרה שודרה ואף זכה בו בשנים 1996, 1997, 1999.

ויקיפדיה
 
09 ספין סיטי

 
מייקל ג'יי פוקס

 

דמות: מייק פלארהטי
סגנו של ראש העיר, מייק פלארהטי (מגולם על ידי מייקל ג'יי פוקס). מייק מצטיין בעבודתו אבל פחות טוב בהתמודדות עם חייו האישיים היות והוא מזניח אותם תדירות לטובת הקריירה.
הת'ר לוקליר

 

דמות: קייטלין מור
בשנת 1998 פוקס הודיע כי מייקל ג'יי פוקס חולה במחלת הפרקינסון וכתוצאה מכך צורפה דמות חדשה לסדרה בשם קייטלין מור (הת'ר לוקלייר) בעונה של 1999–2000 כדי לחלוק בעומס העבודה של מייק.
בארי בוסטוויק

 

דמות: רנדאל ווינסטון
משמש בתפקיד ראש העיר של ניו יורק רנדאל ווינסטון אחראי על צוות העובדים שלו אשר עובדים תחתיו אף על פי שהאדם העיקרי אשר אחראי לניהול העיר הוא למעשה סגנו של ראש
העיר.
הסדרה מתמקדת בראש העיר של ניו יורק רנדאל ווינסטון ובצוות העובדים שלו אשר עובדים תחתיו אף על פי שהאדם העיקרי אשר אחראי לניהול העיר הוא למעשה סגנו של ראש העיר, מייק פלארהטי. צוות העובדים בעיקר עסוק בלנסות ולשפר את דמותו של ראש העיר ולנסות להסתיר את הטעויות התדירות אותן הוא מבצע. בשנת 1998 פוקס הודיע כי הוא חולה במחלת פרקינסון. בשנת 2000 כאשר הסימפטומים של המחלה של פוקס החמירו, פוקס הודיע שהוא עוזב את התוכנית לאלתר בסוף העונה כדי לבלות יותר זמן עם משפחתו ובכדי לגייס כסף למחקר על מחלת הפרקינסון. בעקבות עזיבתו של פוקס בסוף העונה הרביעית החליטו המפיקים לצרף דמות ראשית חדשה לסדרה, ובעקבות כך לוהק צ'ארלי שין כסגנו של ראש עיר. השינויים בתוכנית גרמה לאיבוד רייטינג והמפיקים החליטו לבטל את הסדרה ב-2002.

ויקיפדיה
 
10 נני

 
פראו דרשר

 

דמות: פראן פיין
פראן פיין בת 29 ועדיין גרה עם ההורים. היא מפוטרת מעבודתה בחנות טקסטיל ומשם מוצאת את דרכה אל בית משפחת שפילד בתפקיד האומנת. בעזרת הביטחון העצמי המופרז והניסיון האדיר שרכשה במשך השנים היא מחנכת ומטפלת בילדיו של מקס.
צ'ארלס שונסי

 

דמות: מקסוול שפילד
מקסוול הינו אלמן ואדם אמיד אשר עובד כמפיק תיאטרון בברודוויי. בהתחלה מקסוול לא היה בטוח אם פעל נכון כששכר את פראן לאומנת וזאת מחוסר זמן וההכרח ליד נשית שתטפל בילדיו אך פראן בכנות המטופשת והטבעית שלה במשך הזמן מתחבבת עליו.
דניאל דיוויס

 

דמות: ניילס
מנהל משק הבית של משפחת שפילד הינו המשרת ניילס אשר מביט על כל האירועים בבית בעין משועשעת ופותר בעיות בחוכמתו המהירה. ניילס מזהה במהירות את כישרונה של פראן להביא חמימות אל בית משפחת שפילד ועקב כך הופך להיות ידיד ובן בריתה בבית.
לאחר הצלחת הסרט "שיגעון המוזיקה", המשיכה פראן דרשר להופיע במספר תפקידים קטנים בקולנוע עד שהיא יצרה והפיקה את הסדרה הפופולארית "נני" (The Nanny). היא הזמינה את חברתה הדוגמנית טוויגי ויחדיו הם כתבו את העלילה. הסדרה שודרה לראשונה ב-1993, והפכה להצלחה מיידית בקנה מידה בינלאומי, עד לסיומה ב-1999. הסדרה מבוססת במידה רבה על חייה האמיתיים של דרשר. בסדרה מגלמת דרשר את פראן פיין, יהודיה אמריקנית שמתקבלת לעבודה כאומנת על ידי בריטי שמרן, והופכת לחלק ממשפחתו בזכות השנינות וההומור שלה. דרשר מדגישה בסדרה את עניין יהדותה, ולעתים גם את הקשר לישראל. בעבר סיפרה כי תפקידי אורח רבים בסדרה התבססו על קרובי משפחתה במציאות ודמויותיהם גם נקראו על שמם.

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות