של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 הסדרות הקומיות שנות ה-80
 
01 נשואים פלוס

 
אד אוניל

 

דמות: אל באנדי
דמות האב במשפחת באנדי. התנוחה המוכרת שלו היא בישיבה על הספה עם יד אחת בתוך מכנסיו. הוא היה כוכב הפוטבול של תיכון על שם "פולק" והיה מיועד למלגת אתלטיקה - עד שפגש את פגי. לאחר מכן הוא שבר את רגלו, איבד את המלגה והחל לעבוד בעבודה שתלווה אותו כל חייו - מוכר נעליים בחנות הנעליים של גארי.
קייטי סגל

 

דמות: פגי באנדי
אשתו של אל ואם המשפחה. היא במקור ממחוז וונקר (מאונן באנגלית), ויסקונסין, שבו, לדברי אל, "כולם קרובי משפחה". עבור אל, היא הסיבה לכישלונו בחיים. היא אם עצלה ולא אכפתית, שעשתה מעט מאוד בגידול ילדיה, ומתעלמת מצורכי משפחתה. היא מבזבזת את כל הכסף המועט שאל מרוויח ומסרבת למצוא עבודה בעצמה.
כריסטינה אפלגייט

 

דמות: קלי באנדי
הבת הבכורה במשפחת באנדי, המכונה פאמפקין (דלעת) על ידי אביה, היא פרחה בלונדינית וטיפשה. חלק ניכר מההומור של התוכנית מתעסק בטפשותה של קלי. תחומי העניין שלה הם בנים, מי חמצן לשיער ושיחות טלפון. היא לועגת רבות לאחיה באד על חוסר מזלו עם המין הנשי. היא הפתיעה את משפחתה כשסיימה תיכון. לאחר מכן עבדה כמלצרית וכדוגמנית.
נשואים פלוס עסקה בחייהם של משפחת באנדי: אל באנדי, מוכר נעליים עני וחסר מזל, שמתרפק על סיפורי ההצלחה שלו כשחקן פוטבול מצליח בתיכון על שם פולק; אשתו פגי באנדי, עקרת בית עצלנית, מפונקת וחסרת השכלה; בתם קלי באנדי, בחורה יפה אך מופקרת וטיפשה ובנם באד באנדי, רודף שמלות, חכם ולא פופולארי. שיר הפתיחה של הסדרה הוא "Love and Marriage" ("אהבה ונישואין") של פרנק סינטרה. בתחילת דרכה זכתה "נשואים פלוס" לביקורות שליליות. היא נחשבה לקומדיה ברמה נמוכה שהתבססה רק על "הומור שירותים" ועל הערות מיניות. כמו כן טענו מבקרים שהתוכנית היא בעלת דמויות חד-ממדיות שאינן אלא פרודיה על דמויות מוכרות. חרף זאת, הצופים חיבבו את התוכנית במהרה, אולי משום שלמרות הביקורות, היא עסקה בנושא שלא יוצג בטלוויזיה האמריקנית. הרעיון של זוג נשוי לא באושר ולא בעושר, שחייהם היו כישלון גמור, טרם נראה עד אז. דבר חשוב נוסף בתוכנית, ומה שייתכן שגם עזר להצלחתה, היה שבסופו של דבר כל בני משפחת באנדי היו באים זה לעזרת זה.

ויקיפדיה
 
 02 חופשי על הבר


 
 טד דנסון

 

דמות: סאם מאלון
הבעלים של הפאב. סאם היה שחקן בייסבול בקבוצת הרד סוקס. אך התמכרותו לאלכוהול הביא למפלתו. סאם כאלכוהוליסט משתקם החליט לקנות פאב ולנהל אותו. הוא התאהב בדיאן ויצא איתה למשך תקופה קצרה ואף התאהבו.
שלי לונג

 

דמות: דיאן צ'יימברס
מלצרית. דיאן בילתה את רוב זמנה בפאב. את עיקר התנהגותה אפשר לסכם כמתנשאת. היא לא הייתה דמות חביבה בפאב. במיוחד לא בעיני קרלה. בתום העונה השישית עזבה שלי לונג את הסדרה והוחלפה בקירסטי אלי בדמותה של רבקה האו.
וודי הרלסון

 

דמות: וודי בויד
ברמן. וודי הגיע לסדרה רק בעונה הרביעית, אך הפך מיד לאחת הדמיות המזוהות ביותר עם הסדרה. בעיקר בגלל ההומור המוזר והבדיחות הסתומות.
דמותו נוספה לסדרה לאחר מותו של ניקולאס קולסנטו, אשר גילם את ארני המאמן.
כל העלילה מתרחשת בתוך פאב שכונתי בעיר בוסטון. הפאב נקרא צ'ירס (המקביל באנגלית ל"לחיים"). הסדרה סובבת סביב האנשים הקבועים שפוקדים את הבר מדי יום והעובדים במקום. כמעט כל הפרקים התנהלו בחדר הראשי של הפאב, ולעתים רחוקות העלילה התרחקה מחוץ לפאב עצמו. העונות הראשונות סבבו בעיקר סביב הניסיונות של סאם (טד דנסון) לחזר אחרי נשים שונות ובעיקר אחרי הברמנית הצעירה והחדשה דיאן (שלי לונג). עם התפתחות הסדרה, ניסה סאם להתמקד באישה אחת בכל זמן; והפוקוס, שהיה מופנה על הדמות סאם, התחיל גם לנדוד לקשת סיפורים על דמויות אחרות בפאב.

ויקיפדיה
 
03 שנות הקסם

 


פרד סאבאג'

 

דמות: קווין ארנולד
קווין חי במשפחה אמריקנית טיפוסית לתקופה שכללה את אביו, ג'ק שכמו רבים בתקופתו לא הרבו להפגין רגשות אהבה פומביים לילדיהם, אמו, נורמה, אחיו ווין שבילה את זמנו בלרדות ולהציק לקווין ואחותו, קארן שפנתה לאורך חיים היפי.
דניקה מקקלר

 

דמות: ויני קופר
מושא אהבתו של קווין, הגרה בסמוך למשפחת ארנולד. הנשיקה הראשונה של קווין וויני ומותו של אחיה הגדול בוייטנאם, מניעים את עלילת פרק הפיילוט של הסדרה. בהמשך מחליטים הוריה של ויני להתגרש, כתוצאה מהאבל על מות הבן.
ג'וש סוויאנו

 

דמות: פול פייפר
חברו הטוב ביותר של קווין, תלמיד מצטיין הסובל מכל אלרגיה אפשרית. בפרק הסיום מתברר שהוא הולך ללמוד באוניברסיטת הרווארד. נפוצה שמועה כי השחקן ג'וש סוויאנו הפך לימים לזמר הרוק מרלין מנסון, אך זוהי רק אגדה אורבאנית.
עלילת "שנות הקסם" מתרחשת בסוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים של המאה העשרים. האירועים ההיסטוריים והתהפוכות החברתיות, שעברה ארצות הברית בשנים סוערות אלו, מוצגים דרך עיניו של גיבור הסדרה, נער מתבגר בשם קווין ארנולד. הסיפור מגולגל מפיו של דובר, שהוא קווין המבוגר הנזכר באירועי ילדותו. הנושאים שבהן עוסקת הסדרה הם הנושאים הרגילים של סדרות נעורים והתבגרות: בית הספר, המשפחה והחברים של קווין. בתוכם משתלבים הנושאים ההיסטוריים, כגון מלחמת וייטנאם.

ויקיפדיה
 
04 קשרי משפחה

 
מייקל ג'. פוקס

 

דמות: אלכס קיטון
אלכס בן ה-17 היה "מר שמרן". לבוש באופן מהוגן עם חליפה ועניבה, לראש מיטתו פוסטר של ויליאם באקלי, עיתונאי אמריקאי שמרן. מה עוד אפשר לצפות ממי שהדמות המוערצת עליו הוא ריצ'ארד ניקסון. בעונת 1984-1985 הצטרף אלכס לקולג' לילנד, כשהוא תומך, איך לא, בממשל רייגן.
מרדית בקסטר

 

דמות: אליס קיטון
לפרודיה המתמשכת על ערכי עידן רייגן, קשרי משפחה נגעה גם בנושאים רגישים. אחד הפרקים המפורסמים היה "שמי הוא אלכס" שבוצע כולו בסגנון תיאטרלי על במה עירומה, ובו התמודד אלכס עם אבלו בעקבות מותו הפתאומי של חבר בתאונת דרכים. בנוסף התמודדו הקיטונים עם גזענות.
מייקל גרוס

 

דמות: סטיבן קיטון
הסידרה התרחשה בקולומבוס אוהיו, שם גרו אֶליס וסטיב קיטון, אקס-נערי פרחים. הם ניסו לנהל אורח חיים בעל ערכים ליברליים, בהתאם למסורת שנות השישים האידיאליסטיות, על אף העובדה שכיום הם הורים ואנשים עובדים (היא ארכיטקטית והוא מנהל תחנת טלוויזיה ציבורית).
קשרי משפחה (אנגלית: Family Ties) היא קומדיית מצבים אמריקאית, אשר הופקה לשידור ברשת NBC בין השנים 1982 עד 1989. בישראל הסדרה שודרה לאורך השנים בערוץ המזרח התיכון וגם בסטאר וורלד. התוכנית עסקה בחייהם של בני משפחת קיטון, תושבי העיר קולומבוס. ההורים בעלי השקפת עולם ליברלית הם סטיבן קיטון, איש עסקים בעל ערוץ טלוויזיה ציבורי, ואליס קיטון, ארכיטקטית מצליחה ושלושת ילדיהם: אלכס (אשר מגולם על ידי מייקל ג'יי פוקס) הבן השאפתן של המשפחה בעל השקפת עולם שמרנית, מאל וג'ניפר. באמצע העונה החמישית של הסדרה נולד למשפחה בן נוסף בשם אנדי.

ויקיפדיה
 
05 מישהו מטפל בך?

 
ג'ון אינמן

 

דמות: ווילבר האמפריז
לשמע שאלתו של פיקוק, נהג כל אחד מהם להביט לצדדיו בכבדות, ולומר "כן, אני פנוי, קפטן פיקוק".
המשפט "אני פנוי" כתשובה לשאלה, היה גם לסימן ההיכר של מר האמפריז.
דייוויד קרופט, מכותבי הסדרה, ציין בראיון שנערך עימו כי האמפריז איננו הומוסקסואל אלא "ילד טוב של אמא".
מולי סאגדן

 

דמות: בטי סלוקומב
זמן מה לאחר תחילת שידורה, נמתחה על הסדרה ביקורת בשל השימוש התכוף שנעשה בה בסטריאוטיפיים מיניים, כגון ההתייחסויות רבות לpussy- (מילה בעלת משמעות כפולה: חתול/איבר המין הנשי) של גברת סלוקומב. רבות מהבדיחות בסדרה שמות ללעג את מערכת המעמדות האנגלית.
פרנק תורנטון

 

דמות: קפטן סטיבן פיקוק
הדמויות בסדרה גילמו סטריאוטיפים רבים, דוגמת מר האמפריז הנשי שגר עם אמו, קפטן פיקוק, אחראי הקומה היהיר, וגברת סלוקומב הסנובית והקולנית. התוכנית טבעה את מטבע הלשון "Are you free?"  "האם אתה פנוי?" זו הייתה דרך פנייתו של קפטן פיקוק לעובדי החנות, אשר לרוב אכן היו פנויים מכל עיסוק.
"מישהו מטפל בך?" (Are You Being Served) היא קומדיית מצבים בריטית ששודרה בין השנים 1972 ו-1985. עלילת הסדרה סבבה סביב המתרחש במחלקות הגברים והנשים בכלבו בדיוני בשם "האחים גרייס". כותביה העיקריים של הסדרה היו ג'רמי לויד ודייוויד קרופט, אם כי גם מייקל נוולס וג'ון צ'אפמן תרמו לכתיבתה. רובם ככולם של פרקי הסדרה עסקו במתרחש בכלבו, ובמחלקות הגברים והנשים בפרט. כפרודיה על מערכת המעמדות הנוקשה בבריטניה, דמויות הסדרה פונות זו לזו בשמות משפחותיהן, גם לאחר שעות העבודה. בשנת 2004 "מישהו מטפל בך?" התברגה למקום ה-20 בדירוג הקומדיות הבריטיות.

ויקיפדיה
 
06 משפחת קוסבי

 
ביל קוסבי

 

דמות: קליף הקסטבל
גינקולוג וראש משפחת הקסטבל. על פי הסדרה, קליף אוהב מאוד להתבדח ולאכול, ופרקים רבים בסדרה נוגעים לאהבתו לאוכל ולמכשירי חשמל. בעברו היה קליף מפקד בצי האמריקני ולמד בקולג' הפיקטיבי "הילמן" האפרו-אמריקני. הוא והוריו ידועים בהערצתם להילמן.
פליסיה ראשאד

 

דמות: קלייר הקסטבל
עורכת דין, האם במשפחת הקסטבל ומכירה את קליף כבר מילדות. גם קלייר למדה בקולג' הילמן, ידועה כרומנטיקנית גדולה וחכמה. על אף האהבה הגדולה ביניהם, קלייר אוהבת לצחוק על קליף ולעשות איתו התערבויות בהן היא כמעט תמיד מנצחת.
ליסה בונה

 

דמות: דניס הקסטבל
הבת השנייה במשפחת הקסטבל. נחשבת למוזרה במיוחד עקב טעמה המוזר בבגדים בעונות הראשונות לסדרה. בעונה השלישית עוזבת לקולג' הילמן ובעונה החמישית היא עוזבת את האוניברסיטה ויוצאת למסע באפריקה. במהלך שהותה באפריקה, מתחתנת בחשאי עם מרטין קנדל.
משפחת קוסבי הינה גרסה מחודשת לסדרה בשם "המופע של ביל קוסבי" ("The Bill Cosby Show") ששודרה בין 1969 עד 1971 שלא זכתה להצלחה. "משפחת קוסבי" (בכיכובו של ביל קוסבי) עלתה לאוויר ביום חמישי ה-20 בספטמבר 1984, בערוץ האמריקאי NBC, והסתיימה ביום חמישי ה30 באפריל 1992. הסדרה נחשבת לאחת הסדרות המצליחות בהיסטוריה של הטלוויזיה האמריקנית, ואף זכתה בשני פרסי אמי. בין השנים 1985-1990, וכן הייתה הסדרה במקום הראשון ברשימת 20 הסדרות הנצפות ביותר, ונשארה בתוך רשימה זו עד ירידתה מהאוויר. בישראל הסדרה קיבלה את השם "משפחת קוסבי", על אף שהסדרה עוסקת במשפחת הקסטבל, זאת על מנת להביא צופים לסדרה, שכן ביל קוסבי היה קומיקאי מפורסם עוד הרבה לפני הסדרה. תרגום מדויק יותר של שם הסדרה באנגלית (The Cosby show) הוא "המופע של קוסבי".

ויקיפדיה
 
07 בנסון

 
רוברט גיליאם

 

דמות: בנסון דובואה
בנסון החל את דרכו בסדרה המופלאה בועות, שם היה המשרת הנרגן והציני של משפחת טייט. ההצלחה הייתה גדולה על כן הוחלט על סדרת ספין-אוף בכיכובו של בנסון. בסדרה הוא עוזב את משפחת טייט כדי לעבוד כמשרת בבית המושל.
אינגה סוונסון

 

דמות: גרטשן קראוס
הוא מוצא את עצמו שוב מוקף בחבורה של לא מוצלחים בראשות המושל האלמן ג'יימס גאטלין. הוא נאלץ לסבול את מנהלת
משק הבית גרטשן קראוס, חמורת הסבר, שלא חיבבה אותו במיוחד ובמבטא שבדי כבד מטילה טרור בבית.
רנה אובריג'נויס

 

דמות: קלייטון אנדיקוט
בנסון נאלץ לעבוד עם מזכירו של המושל, קלייטון אנדיקוט ה-3 שהיה נפוח ומלא חשיבות עצמית. עם פיט דאוני מזכיר העיתונות של המושל ועם מרסי היל המזכירה האישית. עוד הסתובבה בבית בתו של המושל, קייטי.
 
בעונת 81-82 עזבה מרסי המזכירה את הסדרה (היא נישאה למפיק טלוויזיה שגולם ע"י טד דנסון) ובנסון הפך ממשרת למנהל הכספים של המדינה. כעזרה הוא קיבל מזכירה בשם דניס סטיבנס שנישאה בעונת 84-85 לפיט, קצין העיתונות, ועזבה, ביחד איתו, את הסדרה. בינתיים בנסון התקדם עד לתפקיד ממלא מקום המושל של קונטיקט כאשר קראוס הופכת לעוזרתו הבכירה. בנוסף מוצא בנסון, סוף סוף אהבה בדמותה.של דיאן הארטפורד מבית המחוקקים של המדינה. השינויים הרבים נעשו בניסיון להחיות את הסדרה, אך זה לא עזר. לסיום החליטו.המפיקים לעמת את המושל ואת בנסון בקרב ראש בראש על משרת המושל. לפרק הסיום צולמו 4 גרסאות שונות, באחת בנסון מנצח את גאטלין, בשנייה גאטלין מנצח את בנסון, בשלישית שניהם מפסידים למועמד שלישי והאחרונה, שהייתה גם הגרסא שנבחרה, שני המועמדים יושבים לצפות בתוצאות כאשר הפרק מסתיים לפני שהתוצאות מפורסמות. הסדרה ירדה באוגוסט 86 לאחר 7 עונות, רובן מוצלחות.

ויקיפדיה
 
08 מי הבוס?

 
טוני דנזה

 

דמות: טוני מיסלי
האלמן אנתוני מורטון "טוני" מיסלי (מגולם על ידי טוני דנזה) הוא שחקן כדור בסיס לשעבר של סנט לואיס קרדינלס אשר נאלץ לפרוש עקב פציעה בכתף. טוני מחליט לעזוב את ברוקלין על מנת למצוא סביבה טובה יותר עבור בתו הקטנה.
אליסה מילנו

 

דמות: סמנתה מיסלי
בגיל 11 נבחרה לתפקיד בסדרה "מי הבוס", לצד טוני דנזה, ג'ודית לייט, דני פינטאורו וקתרין הלמונד. אליסה גילמה בסדרה את ביתו של דנזה, סמנתה מיסלי. משפחתה עברה עימה מברוקלין להוליווד לאחר זכייתה בתפקיד.
ג'ודית לייט

 

דמות: אנג'לה באואר
אנג'לה באואר (מגולמת על ידי ג'ודית לייט), אשת קריירה גרושה ואמו של ג'ונתן (מגולם על ידי דני פינטאורו), ילד מפונק אותו גידלה בעצמה. מיסלי עובר להתגורר בביתה של באואר יחד עם בתו ועם מונה אמה של אנג'לה.
עיקר העלילה בסדרה סבבה סביב מערכת היחסים המורכבת בין אנג'לה וטוני שהתפתחה בהמשך גם למערכת יחסים רומנטית. הניגוד בין טוני הקליל והספונטאני לבין אנג'לה המאופקת הוביל למשיכה ההדדית בין השניים. על אף שהייתה קיימת משיכה בין השניים עוד מן ההתחלה, לאורך רוב עונות הסדרה הם שמרו על יחסי ידידות בלבד ונהגו לצאת עם אחרים. לבסוף בתחילת העונה השמינית, טוני ואנג'לה מביעים את אהבתם זה לזו. בנוסף, טוני הפך לאורך הסדרה לדמות האב שהייתה חסרה לג'ונתן, בעוד שאנג'לה (ואף מונה) הפכה לדמות האם שהייתה חסרה לסמנתה. כספורטאי לשעבר וגבר קשוח, השפיע טוני על הילד ג'ונתן שגדל עד הגעתו כילד מפונק למדי. במהלך עונות הסדרה, עם התבגרות שני הילדים שהיו בעצמם שני הפכים, נוסף רובד זה לעלילה ובעיקר התבגרותה של סמנתה הפכה נושא מרכזי בסדרה.

ויקיפדיה
 
09 בית דין לילי

 
הארי אנדרסון

 

דמות: הארי סטון
השופט הארי סטון (הארי אנדרסון ),הוא שופט בבית דין לילי שנועד בעיקר למשפטים על עברות שהם לא כל כך חמורות, כאשר הדיונים נערכים בלילה, כדי להוריד את כמות
המשפטים.
ריצ'ארד מול

 

דמות: בול שאנון
מגלם את תפקיד פקיד בית המשפט, חיצונית נראה קשוח במידה מפחידה אך שלומדים להכירו הוא רך כמו חמאה, מוצג כמפגר קמעה אך במשך העונות מתגלה כבעל ידע רב בלי כל סיבה לחלוק אותו.
ג'ון לרוקט

 

דמות: דן פילדינג
דן תובע נרקיסיסט. והמקור של הערות שנונות ואכזריות פעמים רבות לגבי כמעט כל דמות אחרת, אם כי מדי פעם הוא מראה את צד החמלה שבו. בפרקים מאוחרים מתגלה ששמו ריינהולד.
בחלל אייטיז רווי סדרות קומיות מצליחות שבנו את NBC באייטיז (משפחת קוסבי, קשרי משפחה, חופשי על הבר) והפכה את ימי חמישי שלה לבלתי מנוצחים, צץ סיטקום נוסף שהיה הדחוי שבחבורה: בית דין לילי. לאורך תשע שנותיה לא היו לה פרקים מיוחדים, בתעשייה הם לא חובקו כמו הסדרות האחרות, אבל היא הייתה הכי פרועה והכי חצופה. היא נוצרה בהזמנה של NBC, שרצתה קומדיית בית משפט ופנתה לשם כך לריינהולד וויג, שעשור לפני כן ועד לפני שנה, ב-1982, צבר ניסיון בקומדיות משפטיות במסגרת הסיטקום ברני מילר, שהתרחש גם הוא בין כותלי בית המשפט. וויג חיפש דמות שתוביל את הסדרה והחליט להתמקד בשופט מעט קוקו. לשם התחקיר נסע עד למנהטן ונחשף לטירוף של בית הדין הלילי, וכמו כן קרא בעיתון שבמערכת המשפט ישנם שופטים עם בעיות רגשיות קשות שהמערכת מתקשה להיפטר מהם. כך נולדה דמותו של השופט הארי סטון, השופט הכי צעיר במערכת וקוסם חובב.

ויקיפדיה
 
10 אלף

 
אלף

 

דמות: אלף
(מדובב על ידי פול פוסקו) - חייזר ששמו האמיתי בעצם "גורדון שאמווי" מחלל החיצון שנחת עם חלליתו בביתם של משפחת טאנר שהם אימצו אותו, הוא תמיד נכנס לצרות או עושה נזקים.
מקס רייט

 

דמות: ויל "וילי" טאנר
(מקס רייט) - ראש המשפחה. אדם ישר, רגיש וטוב לב. אך שונא שאלף הורס לו כל דבר. האב וילי, עובד סוציאלי במקצועו, נוטה לקבל את אלף כבן משפחה.
בנג'י גרגורי

 

דמות: בריאן טאנר
(בנג'י גרגורי) - בנם הצעיר של ויל וקייט. ילד בן שמונה שאוהב לשחק עם אלף ואוהב לעשות איתו בלגן, אך אלף לפעמים נותן לו לשתות בירה או משקה מוגז ולצפות בתוכניות אלימות.
אלף (באנגלית: ALF) היא קומדיית מצבים אמריקאית שהופקה על ידי אולפני NBC בין השנים 1986 - 1990.) הסדרה ירדה מהמסכים אחרי 4 עונות בשל בעיות תקציב, אך עם זאת צברה פופולאריות רבה לזמן רב בארצות הברית ובעולם, כולל בישראל. הסדרה נוצרה בהשראת וכגרסה פרודית לסרט "אי.טי. - חבר מכוכב אחר". עלילת הסדרה מתמקדת בחייזר בשם גורדון שאמווי, אשר מגיע לכדור הארץ ומשתכן בבית אמריקאי, בחברת משפחה אמריקאית טיפוסית. השם שניתן לחייזר הוא ALF - ראשי תיבות של Alien Life Form הסדרה עוסקת בניסיונותיה של המשפחה להסתיר את דבר קיומו של אלף, ובקשיים הנובעים מנוכחותו, מאישיותו הקיצונית ומהרגליו המשונים (בעיקר אהבתו הגדולה לבשר חתולים).

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות