של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 הסדרות הקומיות שנות ה-70
 
01 הכל נשאר במשפחה

 
קרול אוקונור

 

דמות: ארצ'י בנקר
ארצ'י הוא טיפוס שמרן, נרגן, ציני, שוביניסט,גזען, פטריוט ובעל דעות קדומות על מגוון של קבוצות מיעוט בארצות הברית. רוב הסדרה עסקה בעימותים של ארצ'י מול העולם.
ג'יין סטייפלטון

 

דמות: אדית בנקר
אדית היתה האישה הקטנה כביכול. לא חכמה במיוחד עם קול צווחני שעשתה מה שצריך. אך אדית, הצליחה בטוב הלב שלה ובחוכמת החיים שלה להשפיעה רבות על הנעשה מסביבה ולהשפיע לטובה על ארצ'י הרגזן. 
רוב ריינר

 

דמות: מייקל סטיביק
מייקל סטיביק (או "ראש כרוב" כפי שארצ'י היה מכנה אותו), אותו גילם רוב ריינר, לימים במאי מצליח. אשר מגלם את כל הדברים שארצ'י לא מחבב: קומוניסט, ליברל, אינטלקטואל ובעל שיער ארוך.
בינואר 1971 נולדה אחת מהמשפחות המפורסמות בטלוויזיה הם גרו בקווינס, ניו יורק, ברחוב האוזר מספר 704 והם נקראו.משפחת בנקר, משפחת "צווארון כחול" טיפוסית ,אב המשפחה, ארצ'י, עובד במספנות כמנהל עבודה.אדית, אשתו, עקרת הבית.הבת גלוריה ובעלה, הסטודנט, מייקל שגרו איתם בבית. .הסדרה הפכה לקלאסיקה ולפורצת דרך בטלוויזיה האמריקאית. זה התחיל כבר בפתיחה המפורסמת שבה , במקום אות הפתיחה התזמורתי .הסטנדרטי, ארצ'י ואדית יושבים ליד פסנתר ושרים את אות הפתיחה. ארצ'י לא היה מנומס, הוא הביע את דעותיו השמרניות על כל דבר, כינה את הסובבים אותו בשמות: למייקל, חתנו, נהג לקרוא ראש כרוב או פולני ולכל מיעוט אתני קרא בשמות גנאי כגון SPICS להיספאנים או 'השבט הזה' על היהודים.

ויקיפדיה
 
 02 מ.א.ש.


 
 אלן אלדה

 

דמות: הוקאיי פירס
הוקאיי פירס הוא הדמות היחידה שהופיעה בכל פרקי הסדרה. פירס המכונה הוקאיי על־שם דמות מתוך המוהיקני האחרון - היה הדמות המרכזית בסדרה. וכן הרופא הראשי במחנה. מנתח מבריק, פציפיסט ורודף-שמלות.
מקלין סטיבנסון

 

דמות: הנרי בלייק
מפקדו הלא יוצלח של המחנה. המטוס שבו אמור היה לשוב לארצות הברית הופל, וכל נוסעיו ניספו; בלייק היה הדמות הראשית הראשונה שנהרגה בסדרת טלוויזיה אמריקנית. גם הוא עזב את הסדרה בתום העונה השלישית.
 לורטה סוויט

 

דמות: מרגרט הוליהאן
האחות הראשית במחנה. בלונדינית מושכת, שבעברה מספר לא מבוטל של רומנים עם חיילים שונים. השתדלה להישאר נשית, גם בתנאי המלחמה. במהלך הסדרה היא מגיעה להחלטה המקשה עליה - להיפרד מבעלה הבורח ממנה כבר שנים.
כמו הסרט, גם סדרת הטלוויזיה השתמשה באלמנטים קומיים כדי להפיץ את המסר האנטי-מלחמתי שלה. המסר הועבר בעיקר דרך התנהגותם (והערותיהם הציניות) של צמד המנתחים שעמד במרכז הסדרה. הגם שהשחקנים מוקמו בקוריאה, מקובל להאמין שהסדרה עסקה, למעשה, במלחמת וייטנאם, שעדיין התנהלה כשהסדרה עלתה לאוויר; מפיקי הסדרה טוענים שהיא עוסקת במלחמה באופן כללי. עם השנים, זנחה הסדרה יותר ויותר מאפיינים קומיים, למען מעורבות פוליטית גבוהה יותר; נהוג לייחס את השינוי הזה להרחבת מעורבותו של אלן אלדה, כוכב הסדרה, בהפקה.

ויקיפדיה
 
03 בארני מילר

 


האל לינדן

 

דמות: בארני מילר
חברים, אויבים ועבריינים מגיעים לתחנה כדי לחלוק כבוד אחרון לבלשים העומדים לעזוב למשימות החדשות שלהם.
בארני נזכר בכל החברים אשר עזבו ואיתם עבד ובילה לפני שהוא מכבה את חדר האורות במחלקה בפעם האחרונה .
אייב ויגודה

 

דמות: פיליפ ק. פיש
בלש יהודי אמריקאי פיליפ ק. פיש (אייב ויגודה); נאיבי, מתלהב, אבל טוב לב אך פולני. ויגודה שיחק קבוע במשך שלושת העונות הראשונות. פיש "פרש" בפרק ה-2 של העונה הרביעית אם כי הוא חזר על שתי הופעות אורח בשלב מאוחר יותר.
ג'ק סו

 

דמות: ניק יאמאנה
ניק הינו בלש ממוצא יפאני.
שחקן קבוע מעונות 1 עד 5. אחרי שסו נפטר ב-11 בינואר, 1979 (באמצע עונה 5), שודר פרק מיוחד לזכרו כאשר השחקנים נזכרים בסצנות החביבות עליהם. הפרק מסתיים כשכל השחקנים מרימים את כוסות הקפה שלהם לזכרו.
המוקד של הסדרה היה מפוצל בין אינטראקציות של הבלשים אחד עם השני ועם חשודים ועדים שהם עצרו. הסדרה עסקה במאמצים הבלתי פוסקים של המחלקה לשמור על השלום, הסדר, המשמעת, ועל ניסיונות כושלים רבים של מילר לקבל קידום, העיסוק של האריס עם האינטרסים בחוץ, כגון הסדרי המגורים שלו, אבל בעיקר עם הרומן שלו ("דם על תגים"), ואת חוסר יכולתו להישאר ממוקד בעבודת המשטרה שלו; בעיות בריאות הקשורות לגיל של פיש, בעיות בנישואים, ועל הרצון לפרוש; התנהגות אימפולסיבית של חיי האהבה: נוסטלגיה של לוגר, הרצון של לוויט להיות בלש (אשר הצליח בסופו של דבר).

ויקיפדיה
 
04 הזוג המוזר

 
טוני רנדל

 

דמות: פליקס אנגר
שני גברים גרושים חולקים דירה משותפת. האחד, מנהל אורח חיים פרוע ומבולגן. השני, בעל אובססיה לסדר ולניקיון. החיכוך הבלתי נסבל בין שני הגברים, מוליד קומדיית מצבים מטורפת המובילה למסקנה כי גירושים זה לא פיקניק.
ג'ק גלוקמן

 

דמות: אוסקר מדיסון
אז תעשה לי טובה גדולה, תעבור לגור במטבח, יחד עם הסירים שלך, והמחבתות שלך והתרווד שלך. קנה פעמון, שים אותו על הצוואר שלך. ככה אני אשמע אותך כל פעם שאתה מתקרב ויהיה לי זמן לרוץ לחדר שלי. (על סף התמוטטות) אני, מבקש ממך, פליקס, בנחמדות, שמור ממני מרחק...
פני מרשל

 

דמות: מירנה טרנר
בתפקיד מזכירתו של פליקס אנגר. הבמאית, השחקנית והמפיקה המוכשרת פני מרשל נולדה ב1942 בניו-יורק. אומנם כבר בסוף שנות השישים החלה את הקריירה שלה בתעשיית הבידור בתפקידי ניצבות אבל את רגעי התהילה הראשונים שלה היא בוודאי תזכור מן סדרת הטלוויזיה שירלי ולוורן.
הזוג המוזר, היא קומדיה רומנטית הכוללת שני גברים גרושים, שנאלצים להתגורר זה עם זה בעקבות משבר פירוק המשפחה הטרי שעובר אחד מהם. במקרה זה מוסד הנישואין התפרק, וסיימון ספק מבכה אותו וספק מציע לנו בזהירות זוגיות אלטרנטיבית, אשר על כל פנים, מיטיבה להכיל תחומי דיון נלווים לחלום האמריקאי כמו הישרדות כלכלית לאחר גירושין, חיסכון וניהול נכון של משק בית, לצד מרכיבי הומור יהודי, כמובן. במקרה זה, הגרוש הטרי תופס את תפקידה של ה"אימא היהודייה" או ליתר דיוק "האימא הפולנייה" ומכניס את הבית למשטר קפדני של ניקיון, סדר ובעיקר דאגת יתר חונקת...

ויקיפדיה
 
05 שלושה בדירה אחת

 
ג'ון ריטר

 

דמות: ג'ק טריפר
ג'ק מודיע שהוא הומו ולכן סטנלי מסכים לשידוך, בהיותו בטוח שכך לא יבוצע אף מעשה אסור בדירה. העמדת הפנים הזו גם עמדה במרכז העלילה .פעמים רבות והיוותה מקור בלתי נדלה לטעויות מצחיקות שהניעו את העלילה.
סוזאן סומרס

 

דמות: כריסי סנו
הפרישה של סוזאן סומרס, נבעה ממחלוקת בנוגע למשכורת שלה, היא פשוט רצתה יותר, היא הייתה מקופחת ורצתה להשוות שכרה אך בעצת סוכנה היא עלתה על עץ גבוה מדי, והמפיקים לא רצו להתפשר, וכך היא עזבה בטריקת דלת.
ג'ויס דה-וויט

 

דמות: ג'נט ווד דוסון
בתחילת הסדרה, עבר ג'ק טריפר לדירתן של כריסי וג'נט ווד. כדי שבעל הבית סטנלי רופר יאפשר לו לגור עם השתיים, טען ג'ק כי הוא הומוסקסואל.
במספר הזדמנויות, ניסה פארלי לשנות את הומוסקסואליותו של ג'ק.
לאחר שני פיילוטים כושלים החליטה רשת איי.בי.סי להזמין 6 פרקים ששודרו באמצע עונת הטלוויזיה בינואר 1977. הסיפור תאם בהתחלה בדיוק רב לגירסא המקורית כשג'ק טריפר, תלמיד בקולג' לבישול מתעורר עם האנג אובר באמבטיה של כריסי וג'נט לאחר מסיבה שנערכה במקום ובה נפרדו השתיים מהשותפה השלישית שלהן שעזבה. ג'ק, שמחפש מקום מגורים וג'נט וכריסי, הזקוקות לשותף נוסף בכדי להמשיך ולהחזיק בדירה, מחליטים לגור יחד (בעיקר אחרי שהשתיים טעמו את מטעמי המטבח של ג'ק). לאחר שג'ק מוזהר שלא לנסות שום דבר ולא להיכנס לחדר שלהן הם פונים לפתור את הבעיה של אישור השילוב אצל בעלי הבית הלן וסטנלי רופר.

ויקיפדיה
 
06 ימים מאושרים

 
הנרי וינקלר

 

דמות: ארתור פונזרלי
חברו הטוב של ריצ'י, אחרי העונה הראשונה הוא הפך לדמות פופולרית. הוא נחשב לפרחח והאגואיסט שרודף שמלות. זאת הפריצה הטלוויזיונית שלו ודמות הפרחח שלו משכה מעריצים רבים מכל רחבי העולם.
רון הווארד

 

דמות: ריצ'ארד קנינגהאם
הדמות הראשית בסדרה.
בשנת 1977, בעודו משחק בסדרה ימים מאושרים, ביים הווארד את סרטו הראשון, קומדיה דלת תקציב. לאחר שעזב את תפקידו ב"ימים מאושרים" בשנת 1980 ביים הווארד מספר סרטי טלוויזיה.
טום בוסלי

 

דמות: הווארד קנינגהאם
משחק את אביו של ריצ'ארד בעל חנות לכלי עבודה. טום בוסלי שיחק כל הזמן בסרטים שונים בתפקידי משנה והמשיך לעשות זאת גם אחרי שהסדרה הורדה. הוא גם השתתף ב"רצח במשיכת קולמוס" כשריף עמוס טאפר.
עלילת הסדרה מתמקדת במשפחת קנינגהאם, משפחה אמריקנית ממוצעת ממעמד הביניים אשר מתגוררת במילווקי וכוללת את ההורים האווארד ומאריון וילדיהם המתבגרים ריצ'י, נער בעל גישה אופטימית ונאיבית לחיים, אחותו היפה אך המגושמת ג'וני ואחיו המבוגר (דמות אשר נעלמה לחלוטין באופן פתאומי במהלך העונה השנייה). מרבית הפרקים המוקדמים של הסדרה התמקדו בעיקר בריצ'י, וכן בחברו הטוב, פוטסי. בהמשך, העלילה התמקדה בארתור "פונזי" פונזרלי, חבר לשעבר בכנופיה מקומית אשר התיידד עם ריצ'י ומשפחתו והפך בהמשך לכוכב הסדרה. "פונזי" הוצג כפרחח חביב, אליל בנות ובעל השפעה רבה על ריצ'י וחבריו. הסדרה הציגה מדי פעם גם דמויות נוספות כמו בן דודו של פונזי, צ'אצ'י, אשר הפך למושא אהבתה של אחותו של ריצ'י, ג'וני.

ויקיפדיה
 
07 בועות

 
קתרין הלמונד

 

דמות: ג'סיקה טייט
ג'סיקה קלת הדעת והפתייה היתה נשואה לסוכן בורסה חסר מוסר ועשיר בשם צ'סטר שלא היה ממש נאמן לג'סיקה. לג'סיקה וצ'סטר היו שלשה ילדים - יוניס, קורין ובילי הצעיר. בנוסף גר איתם בבית אביה, גנרל קשיש בדימוס שהאמין עדיין שהוא בעיצומה של מלחמת העולם השנייה.
ריצ'ארד מוליגאן

 

דמות: ברט קמפבל
בעלה של מרי, ברט, סבל מאימפוטנציה (שנבעה מהסוד ששמר שהוא בעצם הרג את בעלה הראשון של מרי שהיה אדם מסוכן) וסבל מיחסים מעורערים עם בניה של מרי. בהמשך מגיע להתגורר בביתו צ'אק, בנו של ברט .שהיה פיתום (מדבר מהבטן) ונהג להסתובב עם בובה סרקסטית בשם בוב.
בילי קריסטל

 

דמות: ג'ודי דאלאס
ג'ודי ההומוסקסואל מביא ילד לעולם שנחטף ובהמשך הוא מתחיל להתנהג כמו מהגר יהודי זקן ממזרח אירופה בעוד אחיו, דני, חבר במאפיה כששתי נשותיו נרצחות ומרי יולדת ילד אבל לא בטוחה אם האב הוא ברט או חייזר כך נמשכה לה הסדרה ארבע עונות בהצלחה יפה כשכל פרק נגמר ברגע מותח.
הסדרה עסקה בנושאים שנויים במחלוקת כמו גזענות, דת, בגידות, מחלות נפש, הומוסקסואליות, אימפוטנציה ועוד והיא עשתה כל זאת בעזרת קומדיה נפלאה, מטורפת ובעיקר מצחיקה. למרות כל הטירוף והשיגעון הסדרה בכל זאת שמרה על ערכי המשפחה ועל הקשר המשפחתי ההדוק בין משתתפיה. הסדרה גם התמחתה ביכולת הייחודית לעבור בשנייה אחת מהומור מטורף לרגע דרמתי ומרגש אמיתי כשמיד אחריו שוב חזר הצחוק. .העלילה, כאמור, הלכה והסתבכה והפכה למטורפת והזויה יותר ויותר כגון ג'סיקה התמימה נחטפה בסדרה ע"י מהפכן דרום אמריקני וגם נכנסה לקומה.

ויקיפדיה
 
08 רודה

 
ואלרי הארפר

 

דמות: רודה מורגנשטרן
לרודה היו לבוש צעקני, אובססיית משקל, אם שתלטנית ואחות בעלת קול בלתי נשכח. הפרק שבו רודה נוסעת בתחתית של ניו יורק כדי להגיע לחתונה שלה עצמה, לבושה בשמלת כלה, שבר את שיאי הצפייה של אותה עונה.
ננסי ווקר

 

דמות: אידה מורגנשטרן
ננסי היתה מצחיקה בטירוף, כל הצוות השתגע ממנה. ניסינו להפוך את ההומור הסרקסטי שלה לפחות בוטה. גם ננסי כמוני היא לא יהודיה וזה שנהפכנו לסמל המובהק של האם והבת היהודיות מניו יורק רק מראה כמה הסדרה אמינה.
ג'ולי קוונר

 

דמות: ברנדה מורגנשטרן
ג'ולי נהדרת. מה שמדהים הוא שהיא בכלל גדלה בקליפורניה, אבל בגלל שהוריה ניו יורקים היה לה כנראה את המבטא הניו יורקי הנפלא שלה וגם האנפוף של הקול שלה לא הזיק לפופולאריות של הדמות שלה ושל הסדרה.
ואלרי הארפר בראיון: המפיק שלנו עשה דבר מאד חדשני והביא תסריטאיות, דבר שאז היה מאד לא מקובל. מכיוון שנשים היו שותפות בכתיבת הטקסטים הסדרה נראתה מאד אמינה לנשים שהרגישו שנקודת המבט היא מאד כנה ואמיתית. למשל היה קטע שבו אחד הגברים מעלעל בפנקס הכתובות שלו ואומר - בי, בי,יו וכששאלתי למה הכוונה הוא אמר - בלונד, בלאק, אגלי - אני ממיין אותן לפי הצורה - היה ברור שמרי חייבת להגיב בקטע משלה - כי זה דבר מאד פוגע ומפלה כלפי נשים. או למשל הפרק שבו מסרבים לקבל אותנו כחברות במועדון טניס - כי אנחנו נשים. זה היה נושא מאד טעון שאף אחד אחר לא היה מעז לגעת בו אבל טיפלנו בו וקיבלנו תגובות אדירות בעקבותיו.

ויקיפדיה
 
09 מורק ומינדי

 
רובין ויליאמס

 

דמות: מורק החייזר
לרוב התמקדו הניסיונות של מורק להבין את ההתנהגות האנושית ואת התרבות האמריקאית בעזרתה של מינדי המסייעת לו להסתגל לחיים על פני כדור הארץ.
בסוף כל פרק מורק מדווח לאורסון על מה שהוא למד על כדור הארץ והכל מתובל בהומור ואנושיות.
פאם דאובר

 

דמות: מינדי מק'קונל
אחרי שמינדי מגלה שמורק הינו חייזר היא מבטיחה לשמור על סודו ומאפשרת לו לגור בעליית הגג שלה, לעומת זאת אביה של מינדי, פרד, כועס עליה גם על עצם היותה חיה עם גבר ללא נישואין וגם על עצם זה שמורק הינו טיפוס מוזר מאד.
רוברט דונר

 

דמות: אקסידור
אדם אקסצנטרי אשר רואה עצמו נביא. הוא נראה לעתים קרובות לובש חלוק לבן בהיר עם אבנט כחול. הוא היה מנהיג של כת בשם החברים של ונוס שבה הוא היה החבר היחיד, הוא עסוק בשיחות עם החברים הדמיוניים של הכת שלו.
מורק ומינדי, הסדרה שכוננה את רובין וויליאמס כבן האדם המוזר ביותר ביקום, עשויה לשוב לתודעה, הפעם על המסך הגדול. רובין המצחיקן התוודה כי הוא מעוניין לשוב אל כור מחצבתו ולגלם את מורק החוצן ושוקל לתפור מחדש את הדמות לפרויקט קולנועי. באתר קונטקט-מיוזיק פורסם כי בראיון לאתר 'סקיי' אמר וויליאמס: "זה היה סיפור גדול, שהקדים את זמנו". מורק ומינדי התרוצצה על המסך בין 1978 - 1982, והייתה ספין אוף מוצלח ל"ימים מאושרים" (Happy Days); הפריצה הגדולה של רובין הייתה בפרק בסדרה של ריצ'י ופונזי, שם גילם לראשונה את הדמות שגרמה לו להיות סטאר, החייזר המשוגע מורק. מורק מגיע לכדור הארץ ומתאהב בבת האדם הנחמדה למראה, מינדי מק'קונל.

ויקיפדיה
 
10 המופע של בני היל

 
בני היל

 

דמות: בני היל
המערכונים, שלעתים קרובות הכילו רמיזות מיניות, הביאו לידי ביטוי את כישרונו כאמן סלפסטיק, פנטומימה ופרודיה. היל מילא במערכונים אלו תפקידים שונים, בהחליפו תלבושות לעתים קרובות.
ג'קי רייט

 

דמות: האיש הקרח
הוא לא הופיע בטלוויזיה עד שנות ה-60, כאשר היל גילה אותו ושכנע אותו להצטרף ללהקה שלו. היל בדרך כלל התייחס אליו כאל "ליטל ג'קי". רייט זכה בפולחן אישיות משלו כאשר גרסאות הקרנה בכיכובו הופצו בארה"ב.
הנרי מקגי

 

דמות: המראיין
תפקידו הידוע ביותר בטלוויזיה היה כמראיין האישי הישר של בני היל. הוא זכור גם על ידי רבים כ"האימא" של המפלצת מותק, גדול, פרוותי היצור הצהוב בפרסומות דגני בוקר שוגר פאפס.
ב-1969 הוא הצטרף לזכיין הטלוויזיה תמזה והחל להציג את תוכניתו המוכרת ההומור בתוכנית התבסס על בדיחות ויזואליות, סלפסטיק ועל הרבה רמיזות מיניות, לא דקות במיוחד. התוכנית הורכבה מקטעים קצרים בסגנון הקולנוע האילם, שירים עם מילים גסות/מצחיקות, מערכונים ומדי פעם אפילו סאטירה (אם כי לעיתים נדירות). עם הזמן התפתחו דמויות קבועות כמו קפטיין פרד סקאטל עם ההצדעה המפורסמת, מצוות השחקנים שעבד איתו זכור בעיקר ג'קי רייט כזקן הנמוך והקירח שבני היל נהג לטפוח על ראשו בחוזקה וכמובן הנשים עם החזה הגדול שתמיד היו לבושות בלבוש מינימאלי וחושפני שנקראו המלאכיות של בני.

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות