של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> טלויזיה >> 10 הסדרות הקומיות שנות ה-60
 
01 אני חולם על ג'יני

 
לארי הגמן

 

דמות: טוני נלסון
קפטן אנתוני טוני נלסון נמצא בטיסת חלל, כשהחללית שלו נוחתת נחיתה בלתי צפויה סמוך לאי נטוש. הוא מבחין בבקבוק מוזר שמתגלגל מעצמו, וכשהוא מסיר את הפקק ומשפשף את הבקבוק, עשן מתחיל לצאת ושדה בשם ג'יני (ברברה עדן) מופיעה.
ברברה עדן

 

דמות: ג'יני
ג'יני מסבירה לטוני שהג'ין הכחול נעל אותה בבקבוק למשך 2,000 שנה. היא מבצעת כישוף על ידי מצמוץ בעיניה מקביל לנענוע האף של סמנתה ב"סמנתה" ולפתע מופיע מסוק שמחלץ את טוני, שמרוב אסירות תודה לג'יני הוא משחרר אותה לחופשי.
ביל דיילי

 

דמות: רוג'ר הילי
חברו הטוב ביותר של טוני, קפטן רוג'ר הילי - ביל דיילי, נאלץ לגלות על ג'יני ועל כשפיה. רוג'ר מנסה בתחילה לנצל את ג'יני על מנת שתכשף לו כסף וזהב, אך טוני קובע את מעמדו כאדונה של ג'יני (בעולמה של ג'יני השדה, לכל שדה יש אדון) ומפסיק את ניצוליו של רוג'ר.
הסדרה נוצרה על ידי הסופר והתסריטאי סידני שלדון כתגובה להצלחה המסחררת של קומדיית המצבים "סמנתה" ברשת ABC ששודרה מאז 1964 והייתה הסדרה השנייה הנצפית ביותר בארצות הברית באותם ימים. בשלב הליהוק, שלדון התעקש לא ללהק נשים בלונדיניות, על מנת לטשטש כל דמיון בולט לאליזבת מונטגומרי, כוכבת "סמנתה" הקו המנחה בשתי הסדרות היה דומה: שתיהן עסקו בנשים צעירות שניחנו בכוחות כישוף ומנסות להתמודד עם חיי היום-יום הרגילים ועם אנשים נטולי כוחות כישוף . הקומדיה שבשתי הסדרות היא ניסיונה של האישה להסתיר את כוחותיה, אך מצד שני ההזדקקות להם בזמנים מסוימים. כאמור, ג'יני התעוררה מהתרדמת בת 2,000 השנים שלה על ידי האסטרונאוט טוני נלסון, וזה לוקח אותה לביתו בקוקו ביץ' פלורידה. ג'יני הייתה קצת יותר מסתם משרתת, אך ככל שהסדרה התפתחה, כך התפתחו יחסיה עם טוני נלסון, עד שלבסוף הם התחתנו. סידני שלדון התנגד לנישואיהם של טוני וג'יני בסדרה. גם הוא וגם צוות השחקנים התנגדו לשלב נישואים בסדרה, בטענה שחתונה תהרוס את המתח המיני בין השניים. חברת NBC הודיעה מצדה כי הסדרה תבוטל בתום העונה הרביעית אם השניים לא יתחתנו.

ויקיפדיה
 
 02 סמנתה


 
 אליזבת מונטגומרי

 

דמות: סמנתה סטיבנס
סמנתה הוא שמה של קומדיית מצבים אמריקאית מצליחה משנות השישים שעוסקת בחייה של סמנתה סטיבנס מכשפה שהתחתנה עם בן-תמותה ומנסה לחיות חיים רגילים ללא כוחות כישוף.
דיק יורק

 

דמות: דארן סטיבנס
דארן עובד בחברת פרסום - "מקמן וטייט" שמה, לבוס של דארן וחברו הטוב, לארי טייט, מעולם לא נודע על היות סמנתה מכשפה למרות הימצאו באירועים מוזרים  ומשונים שהתבררו ככשפים של סמנתה ובני משפחתה.
 אגנס מורהד

 

דמות: אנדורה
אמה של סמנתה, אנדורה מכשפה גם היא, לא מרוצה מנישואיה של בתה, ופרקים רבים בסדרה עוסקים בכישופים שאנדורה מטילה על דארן. גם אביה של סמנתה, מוריס אינו מסתדר עם דארן.
הסדרה הייתה להצלחה מיידית והמשיכה להצליח במשך שש שנים נוספות, אך איבדה קצת מכוחה כאשר השחקן שמשחק את דארן, דיק יורק, נאלץ לפרוש ב-1969 עקב מחלה, והוחלף על ידי דיק סרג'נט שהיה הבחירה הראשונה לתפקיד כבר ב-1964 ב- 1966 דארן וסמנתה ילדו את טבתה, שגולמה על ידי תאומות ב-1969 נוסף גם אדם למשפחה, שגולם אף הוא על ידי תאומים. ב 1969 בסוף העונה החמישית, רצו אליזבת מונטגומרי ובעלה, מפיק הסדרה ויליאם אשר, לסיים את הסדרה, לא רק בגלל עזיבתו של דיק יורק אלא גם בגלל עייפות ורצון לעבור לפרויקטים אחרים. השניים השתכנעו שכדאי להמשיך בסדרה, אך כבר בעונה השביעית הורגש כי העלילה חוזרת על עצמה. בעונה האחרונה, בשנים 1971 - 1972, הפרקים חזרו על עצמם כמעט מילה במילה מפרקי העונות הראשונות. חברת ABC, שהפיקה את הסדרה, התכוונה להפיק עונה תשיעית למרות נתוני הרייטינג הנמוכים של העונה השמינית, אך באמצע העונה השמינית מונטגומרי התערבה בקשר עם הבמאי, ריצ'ארד מייקלס, וסיימה את נישואיה עם המפיק ויליאם אשר. מונטגומרי החליטה שלא להמשיך לעונה התשיעית, והסדרה ירדה.

ויקיפדיה
 
03 משפחת אדאמס

 


ג'ון אסטין

 

דמות: גומז אדאמס
אב המשפחה, עורך דין במקצועו, אך היה בעל תואר מפוקפק כ"סטודנט עם סיכוי הכי נמוך להצליח אחרי הלימודים". בא ממשפחה אמידה מאוד. גומז מתואר כאדם קצת ילדותי, אופטימי, נלהב ובעל חוש הומור מקברי. גומז מאוהב באשתו והדגשת הרומן הלוהט בין בני הזוג נועדה להראות שאדמסים הם אנשים טובים.
קרולין ג'ונס

 

דמות: מורטישה אדאמס
אם המשפחה. שמה מלפני הנישואים הוא Frump בתרגום מאנגלית- אשה מרושלת או לא מעודכנת בלבושה, מורטישה היא אישה בעלת מראה גותי ומסתורי, עור חיוור וחיבה לשמלות שחורות צמודות. מורטישה היא ההפך הגמור מבעלה ומשאר בני המשפחה מבחינת אופי
היא רגועה, עדינה ואריסטוקרטית.
ג'קי קוגאן

 

דמות: דוד פסטר
פסטר הוצג בסדרת טלוויזיה כדוד של מורטישה מה שאומר למעשה שלא היה אדאמס. אך גם בסדרת אנימציה וגם בסרטים, הפך פסטר לאח הבכור של גומז, מה שהופך אותו לבן "חוקי" של המשפחה ודודם של וונסדי ופאגסלי. פסטר אדמס תואר לעתים כמדען מטורף בעל זרם חשמלי פנימי, כך שהיה מסוגל להדליק נורה.
משפחת אדאמס באנגלית : The Addams Family היא משפחה בדיונית שהומצאה על ידי המאייר האמריקאי צ'ארלס אדאמס בשנת 1937 עם הזמן הפכו הדמויות לגיבורי סדרת טלוויזיה, סדרות אנימציה ושלושה סרטים באורך מלא. צ'ארלס אדמס החל לפרסם את עבודותיו אודות הרפתקאות המשפחה במגזין "ניו יורק" הדמויות זכו לפופולאריות רבה , ועם הזמן למורטישה אדמס ומשרתה גו שאיתם התחיל אדמס את הסדרה, הצטרפו בני משפחת אדמס נוספים. הסדרה המקורית שודרה מ-1964 עד 1966 לרשת ABC כסדרת קומדיית מצבים מעורבת עם הומור שחור ואימה. התוכנית ירדה אחרי שתי עונות בגלל סדרת קומדיית מצבים של CBS משפחת מאנסטר שצברה יותר רייטינג שגרם להפסיק את הסדרה. למרות שהסדרה הסתיימה היא עדיין הייתה פופולרית בקרב המעריצים, שהוציאו עוד תוכניות.

ויקיפדיה
 
04 המופע של דיק ון דייק

 
דיק ון דייק

 

דמות: רוברט רוב סימפסון
רוברט "רוב" סימפסון פטרי הינו תסריטאי לדמות דמיונית בסדרה קומית אמריקאית ניו יורקית, הנקראת "המופע של אלן בריידי". הדמות הוצעה ראשית לג'וני קארסון אבל שלדון לאונרד המפיק הראשי הציע את דיק ואן דייק וצדק, התוכנית זכתה בפרסי אמי רבים.
מרי טיילר מור

 

דמות: לורה מיקר
לורה הינה אשתו של רוב, אמא ועקרת בית אך רקדנית לשעבר. בהיכל הריקודים שם פגשה את רוב. תפקידה של לורה היה הכי קשה לליהוק, כ-60 שחקניות נבחנו לתפקיד עד שהיא זכתה בו לבסוף מרי כמעט לא ניגשה למבחן הבד.
שם משפחתה מנישואין מוקדמים היה מיקר.
מוריי אמסטרדם

 

דמות: משה זליג "באדי"
טיפוס אנרגטי ומכונת בדיחות משומנת המשמש בדמות תסריטאי בסדרה הבדיונית, הוא הומלץ לסדרה על ידי רוז מארי ברגע שהיא הוחתמה בעצמה לסדרה. בסדרה באדי צוחק לרוב על מפיק הסדרה מל קולי עקב היותו קרח ומשעמם. הדמות נבנתה על פי מל ברוקס.
דיק ואן דייק – שחקן קומי אדיר שהחל את הקריירה שלו בשנות ה- 50, ובשנת 60 זכה לתוכנית קומית משלו בשם "המופע של דיק ואן דייק" ששודרה בהצלחה גדולה מאוד בין השנים 60/67 עם 158 פרקים. במקביל להצלחתו הגדולה בטלוויזיה זכה ואן דייק להצלחה גם בקולנוע במספר סרטים קומיים מצליחים שהמוכרים היו הלהיט הגדול של דיסני "מרי פופינס"(64), המחזמר "ביי ביי בירדי" (63) והקומדיה האהובה "צ'יטי צ'יטי בנג בנג" (68). בשנת 71 חזר ואן דייק לטלוויזיה בהצלחה גדולה בסדרה "התוכנית החדשה של דיק ואן דייק" ששודרה בין השנים 71/74 עם 72 פרקים. לאחר רדת הסדרה המשיך ואן דייק להופיע בכל מיני תפקידים שונים בקולנוע ובטלוויזיה ובשנת 93 חזר לטלוויזיה בהצלחה גדולה בסדרת הבילוש "האבחון: רצח" בה גילם רופא החוקר פרשיות רצח. הסדרה שודרה בין השנים 93/2001 עם 178 פרקים ושירדה הסדרה מן המרקעים היה ואן דייק ב- 76. מאז הוא ממשיך להופיע בתדירות די גבוה בטלוויזיה בסדרת סרטי המתח "רצח 101" וגם בתפקידי אורח בקולנוע בהם זכורה הופעתו בלהיט "לילה במוזיאון"(2006).

ויקיפדיה
 
05 המופע של לוסי

 
לוסיל בול

 

דמות: לוסי קרמייקל
הסדרה התחילה עם לוסיל בול בתפקיד לוסי קרמייקל אלמנה החיה עם שני ילדיה ג'רי וכריס הגרים בדנפילד, עיר במחוז ווסטצ'סטר, ניו יורק, לוסי ירשה קרן הון עשירה מבעלה שנפטר, הקרן נוהלה על ידי הבנקאי מר בארנסדל.
דיק מרטין

 

דמות: הארי קונורס
הארי קונורס שיחק במספר פרקים את החבר של לוסי קרמייקל. דיק מרטין שיחק כאן בנפרד מהחצי השני שלו דן רואן, זוג שיהפוך לכוכב סדרות קומיות בארה"ב.
אחת מהן "צוחקים" זכתה בפרסים רבים. דיק מרטין הופיע גם בספינת האהבה.
ויויאן ואנס

 

דמות: ויויאן באגלי
בביתה של לוסי גרה החברה הטובה שלה ויויאן באגלי הגרושה יחד עם בנה שרמן (ראלף הארט). בעונת 65-66 ויויאן עזבה את הסדרה וההסבר היה שהיא התחתנה ועברה לגור עם בעלה. כמובן ששרמן גם עזב את הסדרה עקב השינוי.
לוסיל בוֹל (6 באוגוסט 1911 – 26 באפריל 1989) הייתה בדרנית אמריקאית, שחקנית טלוויזיה ותיאטרון, מפיקה ודוגמנית. לוסיל זכתה לפרסומה העיקרי בתכניות הטלוויזיה בכיכובה "לוסי אהובתי", "שעת הקומדיה של לוסי ודזי", "המופע של לוסי" ו"הנה לוסי". קריירת המשחק שלה החלה בשנות השלושים ונמשכה עד לשנות השבעים. בול הייתה מועמדת במהלך חייה ל-13 פרסי אמי וזכתה בארבעה, זכתה בפרס גלובוס הזהב לשנת 1979 ובפרסים מקצועיים אחרים. עבודתה החלה כדוגמנית, בשנת 1929, ומאוחר יותר היא הופיעה בתיאטראות ברודוויי ושיחקה תחת שם הבמה "דיאן בלמונט". בשנות השלושים החלה לשחק בסרטי קולנוע ובשנת 1951 החלה לככב לצד בעלה, דזי ארנז, בתוכנית הטלוויזיה "לוסי אהובתי" ששודרה עד שנת 1960. לאחר מכן היא כיכבה בתכניות "המופע של לוסי" (1962 – 1968) ו"הנה לוסי" (1968 – 1974). בול הייתה נשואה לזמר הקובני דזי ארנז במהלך השנים 1940 – 1960. שנה לאחר מכן היא נישאה לבדרן גארי מורטון.

ויקיפדיה
 
06 המופע של דני קיי

 
דני קיי

 

דמות: דני קיי
קיי גם הופיע כבדרן והקליט תכניות לרדיו ולטלוויזיה, הופעתו בתוכנית הטלוויזיה "The Danny Kay Show" זיכתה אותו בפרס אמי.
הארווי קורמן

 

דמות: הארווי קורמן
שחקן המשנה בסדרה וקומיקאי בזכות עצמו שעבר אחר כך לשחק במשך עשר שנים בתוכנית "המופע של קרול בורנט".
טוני צ'רמולי

 

דמות: טוני צ'רמולי
הכוריאוגרף של התוכנית והאחראי על כל סצנות הריקוד המרהיבות, המשיך לאחר מכן לכוריאוגרפיה של סדרות וספיישלים רבים.
סרט הקולנוע הראשון באורך מלא שבו כיכב היה Up in Arms משנת 1944, עיבוד למחזמר בכיכוב אדי קנטור. סמואל גולדווין ניסה לשכנע את קיי לעשות ניתוח פלסטי באף (בשל מה שראה כמראה "יהודי מדי"). קיי סירב, אך הסכים לחמצן את שיערו, דבר אשר העניק לו שער אדמדם. קיי הפך לכוכב, וסרטיו הקצרים חוברו יחדיו לסרט באורך מלא, The Birth of a Star על ידי מתחריו של גולדווין, שהחזיקו בזכויות להם. קיי כיכב בסדרה של סרטים לאחר הצלחה זו, והוא זכור במיוחד בשיר "טמבולינה טמבולינה" מתוך סרטו "חיי הנס כריסטיאן אנדרסן". אשתו, סילביה פיין, כתבה חלק משיריו בסרטים אלה ואחרים. רשימת סרטיו לאורך הקריירה כוללת עשרות סרטים בהם הוא הופיע כרקדן, מנצח על תזמורת, לוליין, אקרובט. אחד מקטעיו הידועים הוא קטע "הכינורית", בו הוא מנהל דיאלוג עם התזמורת תוך כדי חיקוי כלי נגינה בקטעים קלאסים ידועים. קטעים אלה ידועים בביצועה של ציפי שביט בעברית. מעבר לפעילותו הקולנועית, קיי גם הופיע כבדרן והקליט תכניות לרדיו ולטלוויזיה, ביניהם הופעת אורח למופע החבובות בשנת 1978. הופעתו כמנחה תוכנית הטלוויזיה "The Danny Kaye Show" זיכתה אותו בפרס אמי בשנת 1963.

ויקיפדיה
 
07 הגיבורים של הוגאן

 
בוב קריין

 

דמות: רוברט הוגאן
קולונל בחיל האוויר של צבא ארצות הברית, הוא מנהיג חבורת השבויים במחנה השבויים על ידי הנאצים במלחמת העולם השנייה. יליד קליבלנד, אוהיו. מטוסו יורט בעת שהיה בהפצצה מעל המבורג.
איוואן דיקסון

 

דמות: ג'יימס קינצ'לו
אחראי במחנה על כל סוגי התקשורת עם העולם שבחוץ, רדיו או טלגרף, ממונה על ידי הוגאן להיות ראש הצוות. זאת הייתה קפיצת מדרגה בשנות ה-60 בטלוויזיה האמריקאית לתת תפקיד שכזה לשחקן שחום עור.
ורנר קלמפרר

 

דמות: וילהלם קלינק
קולונל קלינק הינו קצין גרמני מהדור הישן האריסטוקרטי, פרוסי לשעבר ואדם אשר טיפס עד אצולה. יליד לייפציג ב-1890 אך גדל והתחנך בדיסלדורף. קיבל הזמנה מהקיסר וילהלם ה-II להצטרף לאקדמיה הצבאית.
ב-‏1965 החלה הטלוויזיה האמריקאית להקרין סידרה קומית דרמטית בשם ''הגיבורים של הוגאן'' (Hogan's Heroes). הסדרה עסקה בעלילותיהם של חבורת שבויים אמריקאים הרואים במחנה שבויים נאצי ששמו היה... ''סטאלאג 13''. מסתבר שמפיקי הסדרה היהודים, בעת ביקור בישראל, שמעו על הצלחת הספר, ולקחו את שמו עבור הסדרה החדשה אותה תכננו. ''סטאלאג 13'' האמריקאי היה שונה מאוד מ''סטאלאג 13'' הישראלי של קידר. במקום נשות האס.אס. היפיפיות והסדיסטיות, היו שם שומרים גרמניים מטופשים בגיל העמידה, שעליהם הערימו השבויים האמריקאים הערמומיים פעם אחרי פעם. את מקום הסקס והסדיזם תפס הומור לגלגני וטוב-לב על טיפשותם של הנאצים. בכל אופן זכתה הסדרה להצלחה עצומה בארה''ב ורצה במשך כמה שנים, עם יותר ממאה פרקים. המונח ''סטאלאג 13'' מוכר כיום למרבית האמריקאים כמחנה השבויים מ''הגיבורים של הוגאן'', והוא הפך עבור מרביתם לסמל מיתי עבור כלל מחנות השבויים הגרמניים. ניתן לטעון כי מונח זה הוא התרומה המשפיעה ביותר מהתרבות הפופולארית הישראלית לתרבות הפופולארית האמריקאית.

ויקיפדיה
 
08 הצי של מקהייל

 
ארנסט בורגנין

 

דמות: קווינטון מקהייל
לאחר סיום בית ספר תיכון, בורגנין הצטרף לשורות הצי האמריקני בשנת 1935, ושוחרר ב-1941, אך בעקבות פרוץ מלחמת העולם השנייה התגייס מחדש ושירת כתותחן בצי עד שנת 1945. בשנת 2004 זכה בורגנין בדרגת כבוד של נגד מתקדם בצי האמריקני.
טים קונוויי

 

דמות: צ'ארלס פארקר
תומאס דניאל "טים" קונוויי יליד דצמבר 1933, הינו שחקן וקומיקאי הידוע בהופעותיו בסדרות קומיות ידועות כגון הגיבורים של הוגאן והמופע של קרול בורנט, הוא קנה את פרסומו בסדרה הגיבורים של הוגאן בתפקיד צ'ארלס פארקר קצין משנה למפקד קווינטון מקהייל.
ג'ו פלין

 

דמות: וולאך בינגהמטון
בשנים 1962-1966 פלין שיחק את תפקידו של קפטן וולאך "וואלי" בינגהמטון בסדרה חיל הים של מקהייל, מה שפרסם את דמותו ברבים היה כאשר התעצבן שאל "מה זה, מה, מה, מה" ביטוי שנקשר יפה לדמותו. הוא שיחק את הדמות הנ"ל בשני סרטים שהופקו לאחר הסדרה.
ארנסט בורגנין נולד בקונטיקט למהגרים איטלקים, קרלו בורגנינו ואנה בוסלי, שהתגרשו כשהיה בן שנתיים. אימו עברה לגור עימו באיטליה, אך לאחר חמש שנים חזרה לארצות הברית, וארנסט החל את לימודיו. לאחר סיום בית ספר תיכון, בורגנין הצטרף לשורות הצי האמריקני בשנת 1935, ושוחרר ב-1941, אך בעקבות פרוץ מלחמת העולם השנייה התגייס מחדש ושירת כתותחן בצי עד שנת 1945. בשנת 2004 זכה בורגנין זכה בדרגת כבוד של נגד מתקדם בצי האמריקני לאות הוקרה על שירותו ועל תמיכתו הרבה במלחי הצי ומשפחותיהם בעולם כולו. בשנת 1951 בורגנין עבר להתגורר בלוס אנג'לס, קליפורניה, לאחר שסיים בית ספר למשחק בעיירת מולדתו. היה נשוי חמש פעמים, כאשר אחת מנשותיו הייתה הזמרת את'ל מרמן. לבורגנין שלושה ילדים משתי נשים. במקביל לתפקידים מגוונים בסרטי קולנוע לצד כוכבי עבר כקירק דאגלס, מקסימיליאן של ולי ואן קליף, בורגנין השתתף גם בסדרות טלוויזיה כ"הצי של מקהייל" "זאב מעופף" וכן שלושה המשכונים טלוויזיוניים ל-"12 הנועזים", כמו גם הופעות אורח בסדרות בית קטן בערבה, ג'אג, ווקר ופרק סיום הסדרה ER.

ויקיפדיה
 
09 מופע של אנדי גריפית

 
אנדי גריפית

 

דמות: אנדי טיילור
אחד המופעים האהובים ביותר בתולדות הטלוויזיה, אנדי גריפית לוקח את קהל הצופים בחזרה לזמן הפשוט של העיירה האמריקאית הקטנה, פאי תפוחים, ומסך שחור לבן, מעלליה של העיירה הקטנה וערכי המשפחה שלה, אנדי שריף אלמן ואב לילד קטן, נעזר בסגן השריף בארני פייף.
אלינור דונהיו

 

דמות: הילי ווקר
דונהיו שיחקה בעונה הראשונה של "המופע של אנדי גריפית" את החברה של אנדי השריף. הילי רוקחת במקצועה בסדרה קיבלה אזכור בין שמות השחקנים בכותרות הפתיחה, הדמות הייתה אמורה להתפתח לרומן אהבה עם אנדי אך דונהיו ביקשה להשתחרר מחוזה ההפקה לאחר עונה אחת.
דון נוטס

 

דמות: בארני פייף
לנוטס הייתה קריירה ארוכה שנמשכה כחמישה עשורים. הוא כיכב בשבע סדרות טלוויזיה ו-25 סרטים. התפקיד שהפך אותו לכוכב היה זה שקיבל ב"מופע של אנדי גריפית", אחת הסדרות האהובות ביותר על אמריקנים ששודרה בשנים 1960-1968. 249 פרקי הסידרה שודרו מאז שוב ושוב בשידורים חוזרים.
אנדי גריפית' – אחד משחקני הטלוויזיה הוותיקים והיחידים שהופיעו בשתי סדרות סופר פופולאריות בטלוויזיה האמריקאית. גריפית' זכה להצלחתו הגדולה הראשונה בסדרה קומית לכל המשפחה בשם "המופע של אנדי גריפית'" ששודרה בין השנים 60-68 עם 249 פרקים וזכתה לפופולאריות גדולה מאוד בעיקר בארה"ב. הסדרה אודות שוטר בעיירה קטנה והופיעו בה שני שחקנים מוכרים לצד גריפית', הבדרן דון נוטס (בדרן אמריקאי פופולארי מאוד) ו- רון הווארד (הבמאי והשחקן מסדרת הטלוויזיה "ימים מאושרים"). לאחר רדת הסדרה הופיע גריפית' באין ספור סרטי טלוויזיה ובתפקידי אורח בסדרות שונות, ואף ניסה את מזלו בכמה סדרות בהם "המופע החדש של אנדי גריפית'" ששודרה בשנת 71 עם 10 פרקים אך לא זכתה להצלחה. בשנת 86 חזר גריפית' בהצלחה גדולה מאוד לסדרת טלוויזיה בתפקיד עורך דין חריף בסדרה המצליחה "מטלוק" ששודרה בין השנים 86-95 עם 181 פרקים.

ויקיפדיה
 
10 פליפר

 
לוק הלפין

 

דמות: סנדי ריקס
"פליפר" סיפר על הילד סנדי ריקס שהציל את פליפר כששלף ממנו צלצל שנורה ע"י דייגים. סנדי עוזר לפליפר להחלים ונקשר לדולפין. הוא נעזר בדולפין כל פעם ומציל אותם מצרות וסכנות אליהם הם נקלעים.
בריאן קלי

 

דמות: פורטר ריקס
פורטר ריקס הוא אלמן העובד כפקח ראשי בשמורת "קוראל קיי" שבפלורידה. .הוא חי בשמורה עם שני בניו, סנדי בן החמש עשרה ובאד בן העשר. הילדים עוזרים לאב בשמירה על עולם החי ועל המבקרים בשמורה.
טומי נורדן

 

דמות: באד ריקס
אל הצוות הקיים אשר שיחק בסרט הקולנוע המוקדם צורף טומי נורדן בתפקיד באד ריקס - האח הצעיר של סנדי. פליפר הייתה בעצם דולפינה בשם מיצי כשאת הפעלולים מבצע דולפין בשם מר גיפר. מיצי מתה ב 1972 מהתקף לב.
המפיק אייבן טורס אהב את הטבע, בעיקר את עולם המים, ולכן רבות מהתוכניות שהפיק סבבו סביב נושא זה. בעקבות ההצלחה של הסדרה "לאסי" הפיק אייבן ב 1963 סרט סביב הרעיון של ילד ובעל חיים שעוזרים זה לזה אך החליט למקם אותו, כמובן, בים שם אין בעל חיים מתאים יותר לתפקיד מהדולפין. הסרט "פליפר" סיפר על הילד סנדי ריקס שגולם ע"י לוק הלפין שהציל את פליפר כששלף ממנו צלצל שנורה ע"י דייגים. סנדי עוזר לפליפר להחלים ונקשר לדולפין אך האב, פורטר שגולם ע"י צ'אק קונורס מתעקש שיש לשחררו בחזרה לטבע אך פליפר חוזר ומציל את סנדי מכרישים. הסרט זכה להצלחה גדולה והביא עמו אח"כ את סרט ההמשך שנקרא "ההרפתקה החדשה של פליפר" בה פליפר וסנדי עוזרים לאישה שנחטפה ע"י פורעי חוק. העלילה בסדרה התרחשה באיי הבהאמה כשלוק הלפין נשאר בתפקיד סנדי ואילו צ'אק קונורס מוחלף ע"י בריאן קלי בתפקיד האב פורטר ריקס.

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות