של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> מוסיקה >> אלבומים >> 10 אלבומי 2009-2000 להקות ישראל
 
 
01 אלג'יר
 מנועים קדימה
השירים

בתוך הצינורות
דבר אלי
דם על הים
האדמה תפתח
הביאו את הנגרים
זיקוקים
יום אחד
ירח במזל עקרב
מול הים עם תפילין
מנועים קדימה
מתנה
פעמוני המאה
קיטש
שיר הבתולים
בתוך הצינורות

מילים
אני מעשן רק כשאני צריך
אף פעם לא יותר ממה שאני צריך
אם היה לי כח הייתי קם וצועק
בורח מתפרק אף פעם לא חוזר יותר
דם על הים

מילים
יש לי עין אחת אדומה
ועין אחת צהובה
אחת מאלכוהול,
אחת מחוסר שינה
קיטש

מילים
שם מתחת להרים
איפה שהשמיים נעצרים
נובלס, אקסטזי, חסה,
שמפניה, ודם מלוכלך
אביב גדג'
גבריאל בלחסן
אביב גדג', גבריאל בלחסן, גיל פדידה, אביב ברק
אביב גדג', גבריאל בלחסן ודביר לביא, שלושה חברים שגדלו יחד במושב תלמי אליהו, הקימו את אלג'יר בתחילת שנות התשעים. חיים שמש, מפיק מחברת הד ארצי ראה את הלהקה מופיעה בתל אביב והחתים את הלהקה על חוזה בחברה. בדצמבר 1995 יצא האלבום הראשון של הלהקה שנקרא "נאמנות ותשוקה" והופק על ידי אסף שריג, חבר להקת "איפה הילד?". סגנון האלבום היה רוק שהושפע ממוזיקה אתנית ומחזנות והוא לא הצליח מסחרית. לאחר הוצאת האלבום הראשון עברו חברי הלהקה חוויות שונות, ביניהן תקופה של חזרה בתשובה ואשפוז מרצון של גיטריסט הלהקה בלחסן בבית החולים לחולי נפש "אברבנאל". שמונה שנים אחרי הוצאת "נאמנות ותשוקה", הוחתמה הלהקה על ידי שאול מזרחי מנהל הבארבי, בלייבל "בארבי רקורדס", בו הוציאו את אלבומם השני, "מנועים קדימה", בהרכב מחודש שכלל את גדג', בלחסן, אביב ברק (מלהקת נקמת הטרקטור) וגיל פדידה. אל ההקלטות הצטרף הגיטריסט רון בונקר. האלבום השני הצליח מבחינה מסחרית ולווה בסיבוב הופעות ארוך, שבחלקו לא השתתף בלחסן מסיבות בריאותיות, אך השתתפו בו עמי רייס ועופר קורן. חלק מההופעות לוו על ידי רביעיית מיתרים ובחלקן התארחו אמנים שונים, כמו אהוד בנאי, ברי סחרוף, שלום גד ועוד. אלג'יר קיימה גם שתי הופעות עם הרכב מיוחד שהוקם לצורך ההופעות ונקרא התזמורת האנדרלמוסית. ביוני 2005 סיימו את סיבוב ההופעות ויצאו להפסקה.

ויקיפדיה
 
02 שוטי הנבואה
 מחפשים את דורות
השירים

אגם הברברים
אין סופי
אמונה
בבניין
ידיעה
יפהפייה
לובש חם
מי
מי שם ידו
קול גלגל
קול גלגל

מילים
קול גלגל המתגלגל ממטה למעלה,
מרכבות סתומות הולכות ומתגלגלות
קול נעימות עולה, ויורד,
הולך ומשוטט בעולם
מי

מילים
עוד לא הבנתי כלום
עוד לא הבנתי מאום
מהמקום שבו אני נמצא
אני אדם על אדמה
ידיעה

מילים
בקומה שניה בבני ברק
משפחה של חרדים
הם יודעים שמשהו טוב
רק אם הוא מה שהם יודעים
אברהם טל
רואי לוי
אברהם טל, רואי לוי, גלעד ויטל, עמית כרמלי
רואי לוי וגלעד ויטל היו חברי ילדות, ומאוחר יותר הכירו השניים את עמית כרמלי והחלו לנגן ביחד. בפסטיבל "שנטיפי" ב-1998 פגש כרמלי את אסי גבעתי, והשניים החליטו על הקמת להקה. הם צירפו את ויטל ואת לוי, וכן את אברהם טל ואת אחיו של עמית כרמלי, עידן. לאחר מספר חודשי חזרות הופיעה הלהקה לראשונה בדצמבר 1998, ב"אולם התחתון" בתל אביב. בשנת 2000 יצא אלבום הבכורה של הלהקה, "שוטי הנבואה", בהוצאת חברת "הליקון". בין השירים המצליחים באלבום היו "אין אני", "פנאן", "מה קרה לך" ו"הילדים קופצים". שירי האלבום עסקו באמונה, בשלום ובאהבה, ולעתים כללו מסרים פוליטיים. כך למשל, בשיר "פרילי" נכללו השורות "אף אחד לא יעזוב פה, אז תתחילו לאהוב" ו"ערבי פלסטיני, יהודי ארגנטינאי. זה לא משנה - כולם בני אדם". האלבום זכה להצלחה והגיע למעמד אלבום פלטינה, עם מכירות של מעל 40,000 עותקים. באפריל 2004 יצא אלבומה השני של הלהקה, "מחפשים את דורות". האלבום זכה להצלחה גם הוא, והגיע למעמד אלבום זהב עם מכירת 20,000 עותקים. להיט האלבום היה "ידיעה" שכתב והלחין רואי לוי, ופרט לו הצליחו גם השירים "קול גלגל" שהלחין אברהם טל על פי מילים מן המקורות ו"מי".

ויקיפדיה
 
03 סינרגיה
 מרגיש אחר
השירים

אלפי זוגות עיניים
אני לבד עכשיו
אשם
את לא כאן
יום יפה
יחד נתגבר
ליבי נשבר
מחוץ לזרם
מרגיש אחר
עד אלייך
עוזב
תראי זה אני
תראי זה אני

מילים
לא אני לא יכול לברוח מהכל
את לא עונה בגללי
ולא אני לא מוכן לשכוח את הזמן
שאת היית בשבילי
אשם

מילים
עכשיו גיליתי שאני אשם
אני חושב על זה ולא נושם
רוצה לגעת בך ואת רחוקה
רוצה לדעת שאת לא בוכה
עד אלייך

מילים
מדוע את כל כך נראית שונה
מדוע המבט שלך עצוב
וכמה רגעים עברו
מאז שבאתי ואמרתי לך שלום
רון הופמן
רועי גפן
רון הופמן, רועי גפן, בנואה נחייסי, תומר מייזנר
הלהקה הוקמה בשנת 2002 על ידי הקלידן רון הופמן והגיטריסט רועי גפן, שני חברי ילדות אשר ניגנו בעבר במועדון "קאט בלו" בתל אביב בלהקת קאברים תחת השם "הציידים". הרכבה המקורי של הלהקה כלל את הבסיסט עירון שבתאי וגם את הגיטריסט אריאל "ביבס" ברנסון שאף צייר את סמל הלהקה של האיש החצוי (במקור משושה ששונה למחומש), שהוחלף ב2004 בבנואה נחייסי (המכונה "בנואה"), ואת המתופף אורי רז שהוחלף ב-2006 באיתן רז (בין השניים אין קשר משפחתי). בשנת 2007 הצטרף ללהקה המתופף תומר מייזנר, במקום איתן רז. בשנת 2004 הוציאה הלהקה סינגל ראשון לתחנות הרדיו, "עד שהכל ייגמר", אשר הוקלט עבור תוכנית מיוחדת של טוני פיין מרשת ג' בשיתוף פעולה עם חדר החזרות "החדר של סבתא". בינואר 2005 יצא אלבומם הראשון, "צועקים על אהבה", בהוצאת הד ארצי. השיר המצליח ביותר באלבום, וזה שפרסם את הלהקה, היה דווקא גרסת כיסוי לשירו של שלמה ארצי "חום יולי אוגוסט". השיר יצא כסינגל ביוני 2005, וזכה להשמעות רבות בתחנות הרדיו. שאר שירי האלבום, כולל הסינגלים "עד שהכל ייגמר" ו"ממשיכים לרוץ", זכו להצלחה מוגבלת.

ויקיפדיה
 
04 הדג נחש
 חומר מקומי
השירים

בראשית
ג'וני הקטן
הכאפה המצלצלת
הפה לפתוח
חליפות
יציב
מה נעשה?
מוזיקה
מלודיקה
מתחמם
רציתי שתדע
רק פה
שביתה
שירת הסטיקר
שירת הסטיקר

מילים
דור שלם דורש שלום
תנו לצה"ל לנצח
עם חזק עושה שלום
תנו לצה"ל לכסח
חליפות

מילים
אחד, שתיים, עשר ערוץ מקומי
יושב מול המסך ותוהה מה מקומי במארג, אפילו זה שבחרתי בו
לא נראה מודאג מזה שאין לי
הכאפה המצלצלת

מילים
כל מוזיקאי מוצא ת'עצמו מתוסכל
להתפרנס ממוזיקה זה לא דבר קל
אם זה אצלך בדם מעבר לתחביב
למען מוזיקה את עצמך אתה מקריב
שאנן סטריט
גיא מר
שאנן סטריט, גיא מר, דודוש קלמס, משה אסרף
חומר מקומי הוא שמו של אלבומם השלישי של להקת הדג נחש. האלבום יצא לאור במאי 2004 על ידי חברת הד ארצי, בהפקתו של יוסי פיין. הסינגל הראשון מן האלבום, "חליפות", יצא במרץ 2004, וכלל שיתוף פעולה של הלהקה עם הזמרת ההודית ליאורה יצחקי. הסינגל השני מן האלבום והמצליח ביותר מתוכו היה "שירת הסטיקר", אשר כתב דוד גרוסמן. השיר, המאגד סיסמאות שונות מסטיקרים, זכה להצלחה גדולה במצעדי הפזמונים ולהשמעות רבות בתחנות הרדיו. בשיר התארחה אהובה עוזרי בנגינה בבולבול טרנג. אחריהם יצאו הסינגלים "הכאפה המצלצלת" ו"רק פה". האלבום כלל גם עיבוד בסגנון היפ הופ של הלהקה לשירו של עוזי חיטמן "רציתי שתדע". במצעד הפזמונים השנתי ה'תשס"ד של רשת ג' ושל גלגלצ זכתה הלהקה בתואר להקת השנה. ב-20/5/2008 קיבלו חברי הלהקה אלבום פלטינה על האלבום אחרי שזה מכר מעל ל-40 אלף עותקים.

ויקיפדיה
 
05 היהודים
 פורטה
השירים

Don't Like
Learning
Somebody Else
What About You
אין לך מקום
גם כשלא בוכה
הנה זה בא
חולמת
חופשי
ככה אני
לא יכול אחרת
להיות
לעולם מצידי
ניו-יורק סיטי
עד שזה יעבור
אין לך מקום

מילים
אין לך, אין לך מקום
אין לך, אין לך כבר כוח
גם לא לראות
גם לא למרוד עוד
חופשי

מילים
שוכב על החוף
ת'ראש שם על חול רטוב
השמש צובעת ת'אופק בצהוב
רוצה לא לכאוב
חולמת

מילים
חולמת, מנסה לצחוק, נרדמת
מקווה למחוק, נעלמת, בעולם רחוק
צוללת ורואה את הסוף, מתעוררת
בפינת רחוב ממלמלת עוד מעט קרוב
תום פטרובר
אורית שחף
ניר מימון, יהב ליפינסקי, רועי זו-ארץ, גיא באר
הלהקה זכתה ב-1999 בתואר להקת השנה של גלי צה"ל. ביולי 1999 פתחה להקת היהודים את הופעתה של להקת מטאליקה באמפיפארק בראשון לציון, ובשנת 2000 את הופעתה של רייג' אגיינסט דה מאשין בארץ. בתחילת 2001 החלה הלהקה להקליט את אלבומה השלישי, "פחד מוות", שיצא לאור ב-9 ביולי 2002. באוגוסט 2003 הוציאה הלהקה אלבום כפול ו-DVD שצולמו בהופעה במועדון התיאטרון ביפו בינואר 2003. זמן קצר לאחר מכן עזב יפתח שחף (גיטרה חשמלית) את הלהקה והוחלף על ידי דניאל ברכר וגיא באר. הופעתם הראשונה בהרכב היתה באמפי וואהל בת"א, ב-23 באוגוסט 2003. ביולי 2004 הוציאה הלהקה אלבום הופעה אקוסטית שנקרא היהודים Unplugged. האלבום גרף הצלחה רבה, במיוחד בשל השיר "אם כבר", שהושמע רבות ברדיו. במאי 2007, שוחרר הסינגל הראשון מתוך האלבום הרביעי, פורטה, שנקרא "אין לך מקום". האלבום שוחרר ביום שישי ה-13 ביולי 2007, וכלל 15 שירים, מתוכם 4 באנגלית. האלבום זכה בתואר "אלבום השנה" בטקס פרסי עמ"י ה-4 של ערוץ מוזיקה 24, ובמרץ 2008 הגיע למעמד אלבום זהב, לאחר שנמכרו ממנו למעלה מ-20,000 עותקים. במהלך הופעה בפסטיבל רוק עצמאות הודיעו חברי הלהקה על עזיבתו של אבי סטרול, שהוחלף בניר מימון.

ויקיפדיה
 
06 שבק ס'
 כנען 2000
השירים

אין כבוד
איש הקרטון
הנה זה בא
מלחמת מיקרופון הזהב
מספר אחד
מפילים את הפצצה
נופל וקם
קרטון לילה
רק תגידי לי
שוב כאן
שיר הגאנג´ה  

נופל וקם

מילים
הדרך ארוכה ומפותלת
אני נופל וקם
אף פעם לא אפסיק ללכת
אני נופל וקם
מספר אחד

מילים
אני מספר אחד על המיקרופון
אין לי מתחרים כולם הלכו לישון
אני עושה את זה הכי נכון
אני מספר אחד על המיקרופון
אין כבוד

מילים
עיניים להם אבל הם לא יראו
אוזניים להם אבל הם לא ישמעו
אני שואל עד מתי נמשיך
לחיות בשנאה ובפחד
מוקי (דני ניב)
דני ניב (מוקי), כפיר ארצי (חמי), עמיר ירוחם (מירו), אסף ברק (גולאש ק')
כנען 2000 הוא שמו של האלבום השלישי של להקת ההיפ הופ הישראלית שבק ס. האלבום יצא בשנת 2000 על ידי חברת התקליטים NMC בהפקת פילוני, חבר הלהקה. במאי 1998 עזב את הלהקה נימי נים ואחרי הפרידה נסעה הלהקה (ג'יימס, פלומפי, פילוני, מוקי די, דוידי וחמי, שחזר ללהקה לאחר עזיבתו לפני יציאת האלבום בעטיפה של ממתק) לג'מייקה, והחלה ליצור שירים לאלבומה הבא. ביולי 1998, חזר ללהקה גם מירו, וב-1999 נסעו חברי הלהקה שוב לג'מייקה, והחלו להקליט שם. באותה שנה הם הקליטו גם באולפן פרטי שהקים פילוני, באולפני "די.בי" ובאולפן של יוסי פיין. ג'יימס, שנסע בתחילת אותה שנה לניו יורק, הקליט את תפקידי התופים שלו בביקורים בארץ, וכך הושלם אלבומה השלישי של הלהקה, כנען 2000. בתחילת 2000 יצא כנען 2000, בהפקתו המוזיקלית של פילוני. בהקלטות האלבום השתתפו נגנים ג'מייקנים (בשיר "רק תגידי לי"), וגם אורחים ישראלים, ביניהם: יוסי פיין בגיטרות ובס, כפיר רימוך בגיטרה (ב"אין כבוד"), דניאל מ"מוזיקה פלוס" בסקרצ'ינג (ב"שוב כאן") וקוואמי דה לה פוקס (אייל פרידמן) בראפ (ב"מלחמת מיקרופון הזהב"). באלבום,נכללים הלהיטים "שיר הגאנג'ה", "הנה זה בא" ו"נופל וקם", שהוכתר כ"שיר השנה" לשנת תש"ס.

ויקיפדיה
 
07 טיפקס
 יושבים בבית קפה
השירים

אילו היית
אל תשכח מאיפה באת ...
ואת ואת ואת
יושבים בבית קפה
כולם הלכו לקניון החדש
כמו לפני 20 שנה
להתנקם
מהשמיים
מי שליבו
עדיף ללכת עכשיו
צ'יק צ'יקו צ'אק
תזרח
כמו לפני 20 שנה

מילים
בין הררי בטון
פוסעת קל ילדה קטנה
היא לא כל כך קטנה
עברו מאז כמעט עשרים שנה
יושבים בבית קפה

מילים
יושבים בבית קפה ומרגישים בתוך
בועה, מה לא עשינו איפה טעינו
מה נשתנה, יושבים בבית קפה
אני מזמין עוגת גבינה, מה לא עשינו
כולם הלכו לקניון החדש

מילים
כולם הלכו לקניון החדש
לשתות קפה לראות אנשים
כולם אוכלים פופקורן עכשיו
ורק אני בחדר שלי
קובי אוז, גל פרמן, מוטי יוסף, רמי יוסיפוב
מאיר עמר, תמיר ימיני, נועם ינקלביץ'
בשנת 2001 הוציאה טיפקס את אלבומה הבא, "יושבים בבית קפה", אשר הזכיר בסגנונו את אלבומיה הראשונים של הלהקה יותר מאשר את "דיסקו מנאייק". שיר הנושא היה ללהיט גדול, בנוסף ל"כמו לפני עשרים שנה" ו"תזרח". הלהקה זכתה בפעם השנייה ברציפות בתואר להקת השנה, ו"יושבים בבית קפה" נבחר כשיר השנה במצעד הפזמונים השנתי של גלי צה"ל. בשנה הזו הצטרפו ללהקה דני אברג'ל בגיטרה ומוטי יוסף בתופים. וגם באותה שנה השתתפה הלהקה בפעם השלישית בפסטיגל עם השיר "בצלחת מעופפת" שזכה במקום השלישי. בשנת 2003 הוציאה הלהקה אלבום אוסף ראשון, "כל הלהיטים". לצד להיטיה הישנים של הלהקה, כלל האלבום גם את השיר החדש "ריקודי עמבה", גרסת כיסוי ל"הימים האחרים" של להקת פיקוד מרכז מתוך השירותרום וביצוע במשותף עם שרית חדד ל"התקווה".

ויקיפדיה
 
08 בית הבובות
 מדפים
השירים

אישה כנענית
אמן
בית הבובות
הציורים של יובל
למעני
מדפים
מי אם לא אני
סיגפו
עומד מול ראי
שיר בעיפרון
שמש
בית הבובות

מילים
ושוב אני נפגש עם רגע של עצבות
בפינה חשוכה אומד את הגבול
חושב על דברים בקצב חדש
מריץ מחשבות מנסה על הדף
סיגפו

מילים
והירח היה מלא כל הלילה
וזה משאיר אותי למעלה
תכתוב על ארבע קירות ברגע
ולא די לה
למעני

מילים
אני לא מוותר לחלום
לאן אתה אותי מושך
למה בכוח ולמה בכאב?
למה אני אותך אוהב?
אמיר אטיאס ואיתי שיף
שי חלמיש, נתן סולומון, דני מקוב, זיו לביא
מדפים הוא אלבום הבכורה של בית הבובות שיצא בינואר 2005. מקורו של האלבום הוא בדרום אמריקה, שם עברו השירים ממטייל למטייל. חברי הלהקה הקליטו בישראל סקיצות MP3 והעבירו למטיילים שפגשו במסעם, ואלה נתבקשו לצרוב לחבריהם. השירים זכו לפופולריות גבוהה והגיעו אף למטיילים בהודו, אוסטרליה ויפן. כאשר הלהקה החלה להופיע בארץ נוכחה להם הפופולריות לה זכו שיריהם. סוכני חברות התקליטים נענע דיסק ובארבי רקורדס שהיו בהופעה של הלהקה החליטו להחתים את הלהקה על אלבום. האלבום קיבל מעמד זהב בנובמבר 2005, ואף זיכה את בית הבובות בפרסי "הרכב השנה" ו"תגלית השנה" בטקס פרסי עמ"י ב־2006. במרץ אותה שנה קיבל האלבום מעמד פלטינה. ללהקה לא היה שם קבוע במשך זמן רב, ורק זמן קצר לפני הדפסת עטיפת האלבום נבחר השם "בית הבובות", על שם השיר. כסינגלים יצאו גם "למעני", "שיר בעפרון" ו"סיגפו", שהפך ללהיט.

ויקיפדיה
 
09 הדורבנים
 קובי
השירים

אור כחול
אחלה בחלה
אלפקה
בהיעדר זמיר
בחור ידוע בשכונה
יצאנו לרקוד
לא בא לי לשמוע
לבדוק לך ת'מנוע
לה מוזיקנטה לה קלאסיקה
קרנבל
שוב הדיסקו כאן
לא בא לי לשמוע

מילים
השקיע הכל, כן קיווה לקריירה
למרות שאמרו לו,
תמצא תחום אחר, הוא ראה
 את עצמו מאושר על הבמה
שוב הדיסקו כאן

מילים
מה המצב איתך?
מה המצב יא גבר?
מה קורה איתך?
האם הכל בסדר?
יצאנו לרקוד

מילים
יצאנו לרקוד,
לי באוזן את לוחשת סוד
שמחר בכלל לא בא לך לעבוד
או לעמוד
איתי גלוסקא
גיא מזיג
עידו אופק
אייל מזיג
שירה הראשון של הלהקה, "שוב הדיסקו כאן", יצא באוסף של הד ארצי בשנת 1999, אך הסינגל השני שלהם, "יצאנו לרקוד", יצא רק 4 שנים מאוחר יותר, ב-2003. שני השירים היו להצלחות גדולות ברדיו. אלבומה הראשון של הלהקה, "קובי" (קרוי כך מכיוון שהיה כמו ילד לחברי הלהקה), יצא גם הוא ב-2003 בחברת הליקון וכלל גם את הלהיטים "לא בא לי לשמוע", "לבדוק לך ת'מנוע" מתוך הסרט "הללויה", "אחלה בחלה" בשיתוף עם ההרכב הקומי "שלישיית מה קשור" והשיר "אלפקה". בתוך חודשיים מיום יציאתו, מכר האלבום כ-10,000 עותקים. האלבום היה ברובו בסגנון הדיסקו. שירי האלבום הם מלודיים מאד, ויש דגש על עיבוד מוזיקלי עשיר. קטע הפתיחה של האלבום מזכיר מעט את הסגנון של להקת קווין, בעיקר בזכות צליל הגיטרה המיילל. ברוב השירים ניתן למצוא קטע אינסטרומנטלי. האלבום הומוריסטי ומזכיר בכך את הסגנון של כוורת או גזוז. כך למשל בשיר "אלפקה" מתואר סיפור אהבה בין המספר לבין אלפקה. הלהקה הרבתה לשיר בקולות רבים המשולבים לאקורדים. ניתן לראות זאת בשיר האקפלה "לה מוזיקנטה קלאסיקה". אחרי האלבום "קובי" פרשו מהלהקה אורי וינשטוק הקלידן ואיש הסאונד והפרוגרמינג יוסי חסון. לסיבוב ההופעות שליווה את האלבום הצטרף הקלידן איתמר גרוס.

ויקיפדיה
 
10 שייגעצ
 להפסיק לאכול עוגות
השירים

אם את בעניין
בואי ונרקוד
המילים הכי יפות
התחרות האולימפית
יש לה
כוחות הרשע
לא בא לה
להלחם במפלצות
להפסיק לאכול עוגות
לחיות
פעם ביומיים
פקיד אפרורי
המילים הכי יפות

מילים
מאז שהיא עזבה אותי, היא התחילה לשמוע מוזיקה אלקטרונית במסיבות שבולעים כדורים, היא מצאה
חברים חדשים
אם את בעניין

מילים
אני אוהב אותך
כי את יפה כל כך
אני חושב שזה הכי טוב
שהרגשתי כבר שנים
לא בא לה

מילים
הייתי רוצה להמציא חתול
שלא משאיר שערות על הספה
הייתי רוצה להמציא אישה
שתאהב אותי ואני אוהב אותה
יובל מנדלסון
שיקו פלדמן, אבי מרקוביץ, אסף רייז
להפסיק לאכול עוגות הוא אלבומה השלישי של להקת הפאנק-רוק שייגעצ. האלבום יצא ב-2006 על ידי חברת התקליטים הד ארצי בהפקת יובל שפריר, חמש שנים לאחר אלבום הבכורה של הלהקה, ניו יורק-רפיח ושנתיים לאחר אלבומה השני של הלהקה, "משקאות חריפים". הסינגל הראשון של האלבום, "התחרות האולימפית", יצא במרץ 2006. הסינגל השני של האלבום, "המילים הכי יפות", יצא באוקטובר 2006 לקראת יציאת האלבום וזכה להצלחה רבה. הסינגל השלישי, "אם את בעניין", יצא בינואר 2007 והסינגל הרביעי, "לא בא לה", יצא במרץ 2007. באלבום השתתפו חברי ההרכב: יובל מנדלסון שכתב, שר והלחין את כל השירים למעט אחד, שיקו פלדמן, אבי מרקוביץ ואסף רייז. יובל שפריר עיבד את האלבום ביחד עם חברי להקת "שייגעצ".

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות