של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> מוסיקה >> אלבומים >> 10 אלבומי 2009-2000 זמרים ישראל
 
 
01 הראל סקעת  הראל סקעת
ואת

מילים
היום שהתנפץ עלי,
עשה אותי קשה מדי
שכחתי מעצמי ודי
הייתי, לא הייתי אני
כל הציפורים

מילים
רוח בהרים אבל בחדרי דממה
רק יד שתלטף בתוך השממה
צמרות עצים שמוטות על הרצפה
ובתמונה הישנה אהבתי הראשונה
משהו ממני

מילים
משהו ממני ילך איתך
לכל מקום אליו תלכי
וכמו ענן כבד הוא יבכה איתך
גם כשאת כבר תחייכי
שירים

אם הוא ילך
אפילו ששריפות
הרוח תשנה את כיוונה
ואת
ימים אחרים
כל הציפורים
כמה עוד אפשר
לא ממהר
משהו ממני
קבלי אותי
במרץ 2006 יצא הסינגל הראשון של אלבום הבכורה, "ואת". את השיר כתבה והלחינה קרן פלס והפיק יזהר אשדות, שגם עיבד אותו עם אודי הרפז. השיר זכה להצלחה גדולה, וטיפס במהירות למקום הראשון של מצעדי הפזמונים של גלגלצ ושל רשת ג'. באותה תקופה עלתה סדרה דוקומנטרית על תהליך ההקלטות של סקעת בחברת "סלקום". לאחר שני סינגלים נוספים, "כמה עוד אפשר" ו"משהו ממני", יצא ביולי 2006 אלבומו הראשון, "הראל סקעת", שהגיע בתוך חודש למעמד אלבום זהב. לאחר צאת האלבום יצאו הסינגלים "כל הציפורים" ו"אם הוא ילך". באלבום הלחין סקעת שיר אחד, "אפילו ששריפות", אותו כתבה יעל טבת. הדיסק יצא גם במהדורה מיוחדת הכוללת בונוס - גרסאות כיסוי לשירים אותם בצע בכוכב נולד, כולל דואט עם נורית גלרון לשיר "נפרדנו כך", אותו שר באודישנים. באותה שנה זכה סקעת בתואר "איש השנה במוזיקה" בטקס "אנשי השנה" של קשת, ובתואר "זמר השנה" במצעד הפזמונים השנתי של גלגלצ ושל רשת ג'. שירו "ואת" נבחר ל"שיר השנה" בשתי התחנות, ובמצעד של אתר האינטרנט ynet. כמו כן, זכה בפרס זמר השנה ובפרס שיר השנה ("ואת"), בטקס פרסי עמ"י של הערוץ מוזיקה 24.

ויקיפדיה
 
02 עידן רייכל  הפרוייקט של עידן רייכל
בואי

מילים
בואי תני לי יד ונלך
אל תשאלי אותי לאן
אל תשאלי אותי על אושר
אולי גם הוא יבוא, כשהוא יבוא
הנך יפה

מילים
במיטתי כבר שבועות ביקשתי
את שאהבה נפשי ולא מצאתיו
חיפשתי בין כל רחובות העיר
העמוסה שקרים הזאת ולא מצאת
אם תלך

מילים
אם תלך מי יחבק אותי ככה
מי ישמע אותי בסוף היום
מי ינחם וירגיע
רק אתה יודע
שירים

Ayal-Ayale
Brong Faya
אם תלך
בואי
ברכות לשנה החדשה
הנך יפה
השיר של מימי
טיגסט
מדברים בשקט
עת לחיות, עת למות
שושנים עצובות
בשאיפה להתפתח מנגינה להפקה מוזיקלית, החליט רייכל ליצור "תיק עבודות" המעיד על יכולותיו. לשם כך הקליט רייכל בבית הוריו כשלושים זמרים שונים, רובם בני העדה האתיופית. כשהציג רייכל את השירים בפני חברת הליקון, התלהבו אנשיה מן התוצאה, והחליטו להפיץ את האלבום כמו שהוא. בדצמבר 2002 יצא האלבום "הפרויקט של עידן רייכל" בהוצאת הליקון. את רוב שיריו כתב והלחין רייכל, שגם עיבד את רובם יחד עם המתופף גלעד שמואלי. הסינגלים שיצאו מהאלבום, "בואי", "מדברים בשקט", "אם תלך" ו"הינך יפה" זכו להצלחה גדולה, והגיעו לצמרת מצעדי הפזמונים. רייכל עצמו שר שני שירים באלבום, "הינך יפה" ו"שושנים עצובות". האלבום זכה להצלחה גדולה, ועם מכירת מעל 138,000 עותקים היה הנמכר ביותר בישראל בשנת 2003. בעקבותיו זכה ההרכב בתואר "הרכב השנה" במצעדי הפזמונים השנתיים של רשת ג' ושל גלגלצ, ובשניהם זכה השיר "אם תלך" בתואר "שיר השנה". בינואר 2005 יצא האלבום השני של הפרויקט, "ממעמקים". גם הפעם כתב והלחין רייכל את רוב השירים, וגם שר שיר אחד באלבום, "ממעמקים". האלבום שחזר את הצלחת קודמו, והגיע למעמד אלבום זהב תוך יומיים בלבד. מכירותיו הגיעו עם השנים למעל 123,000 עותקים. מאלבום זה הצליחו פרט ל"ממעמקים" השירים "יש בי עוד כוח", "מילים יפות מאלה", "מכל האהבות" ו"שובי אל ביתי".

ויקיפדיה
 
03 עברי לידר  זה לא אותו דבר
זכיתי לאהוב

מילים
וכשהשמש נמחקת בשמיים
והלב מטפטף לי דרך העיניים
החומות, אז אני זוכר שיש
ידיים שרוצות אותי קרוב
זה לא אותו דבר

מילים
כמו שגוף בגוף נוגע
זה לא אותו דבר
כמו לחזור הביתה מהגשם של החוץ
זה לא אותו דבר
ניסים

מילים
ניסים תשמע, תהיה מלחמה
בקרוב נגיע רחוק
ניסים תשמע, תהיה מלחמה
גם הבכי מושפע מהצחוק
שירים

להבין את המים
זה לא אותו דבר
ניסים
זכיתי לאהוב
כשאתה לבד
פלרמו
מטייל אוסטרלי
השיר ששרת לה
יום טוב
אחד
הזמן עכשיו
זה לא אותו דבר הוא האלבום הרביעי של הזמר עברי לידר שיצא לאור ב-17 בפברואר 2005. חודש בלבד לאחר יציאת האלבום לחנויות קיבל לידר אלבום זהב על מכירת 20 אלף עותקים. עד היום נמכר האלבום ביותר מ-30 אלף עותקים. באלבום זה השתמש לידר במחשב כמכשיר הקלטה בלבד ויצר אלבום נטול סימפולים. כלי המיתר המלווים את האלבום נוגנו על ידי תזמורת בת 40 נגנים. לפני הקלטת השירים לאלבום יצא לידר במספר הופעות מצומצם בשם "השירים החדשים" במסגרת פסטיבל "הפסנתר המארח" 2004, בו שר שירים מתוך האלבום בליווי פסנתר בלבד לפני שעובדו והופקו בתוך האלבום. השיר הראשון שיצא לרדיו "זכיתי לאהוב" הפך במהרה ללהיט, וכך גם האחרים שיצאו אחריו - "ניסים", "להבין את המים" ו"זה לא אותו דבר".

ויקיפדיה
 
04 שי גבסו  ארים ראשי
יום ועוד יומיים

מילים
השיר הזה מוקדש לך אהובתי
השיר הזה מוקדש לך כדי שתספרי
את אותם הימים המאושרים שיבואו
אולי הם יבואו
המילים החסרות

מילים
אני ששתקתי
לא אמרתי מילה
משלים את המילים החסרות
מילה אחר מילה
ארים ראשי

מילים
הולך אני כעת במשעול ההווה
כילד ההולך לו לאיבוד
כפות ידי הן מושטות
מבקשות את העזרה
שירים

אפלס את דרכי
ארים ראשי
בדיוק באותה דקה
המילים החסרות
יום ועוד יומיים
ילדי החושך
ממזרח שמש
מסתכלים לי בעיניים
מקום מפלט
עד מבואו
רצית
ארים ראשי הוא שמו של אלבומו הראשון, של שי גבסו. עם צאת האלבום בחודש מאי 2004, הפך גבסו לראשון מבין בוגרי כוכב נולד אשר שיחרר אלבום בכורה. גבסו כתב והלחין כמעט את כל שירי האלבום, כאשר על העיבודים היה אחראי בעיקר המפיק המוזיקלי של האלבום, משה דעבול. השיר הראשון שהוקלט ויצא לאור לרדיו מבין שירי האלבום הוא "יום ועוד יומיים", אשר בהקלטתו "זכה" גבסו כפרס ניחומים עם הגיעו למקום השלישי בתחרות כוכב נולד. השיר היה להצלחה גדולה, וסלל את הדרך להצלחת האלבום (שעד היום מכר מעל ל-30,000 עותקים). יחד עם צאת האלבום יצא לרדיו גם השיר "המילים החסרות" כסינגל, שהצליח אף הוא.

ויקיפדיה
 
05 אביב גפן  עם הזמן
ועם הזמן

מילים
ועם הזמן, ועם הזמן הכל חולף
וליבך הגאה הופך לעלם יחף
ושכחת מזמן מה אתה מחפש
וזה בסדר אתך הכל חולף
מחר

מילים
את לא שמעת,
הוא עמד שם וקרא לך,
בזמן שאת איבדת עניין.
הוא לא האמין שזה יקרה לך
זה רק הלב שכואב לך

מילים
עיגולים שחורים במקום עיניים -
רואים עלייך, שלא נרדמת.
אל תרגישי מיוחדת,
את לא הראשונה ששיכורה
שירים

אין זמן תחת השמש
אלפי אנשים
את הכלב ואני
בשבילך
העולם התחתון של האהבה
ועם הזמן
זה רק הלב שכואב לך
זוהרים
מגפה
מחר
עם הזמן
ב-2004 השתתף גפן בתוכנית ספיישל בת 12 פרקים בשם "הבלוג של אביב גפן", בערוץ yesY ב-Yes. הבלוג שודר מביתו של גפן, והועבר גם באינטרנט בשידור חי. התוכנית עוררה תגובות סוערות, ואף צונזרה בשל דעותיו של גפן על תעשיית המוזיקה והבידור בישראל. באותה שנה חבר גפן לסולן להקת פורקיופיין טרי, מוזיקאי הרוק המוערך סטיבן וילסון. הם הקימו יחד הרכב רוק בשם בלאקפילד, והוציאו אלבום ראשון בשם "Blackfield". האלבום הוקלט במשך שלוש שנים באולפנים בלונדון ובישראל, ונערך באולפני אבי רוד באנגליה. היה זה האלבום הבינלאומי הראשון של גפן, שהופץ בעולם על ידי חברת התקליטים הבריטית Snapper Records. בשנת 2005 הוציא גפן לאור את ספרו הראשון, "ילדי יום ראשון", המבקר בקצרה בתחנות חשובות בחייו. בסוף אותה שנה השתתף גפן בסדרת מציאות בערוץ yesY של חברת yes. ב-4 בדצמבר 2005 השיק גפן את האלבום האחד-עשר שלו, "עם הזמן", שיצא לבסוף ב-3 במרץ 2006. את האלבום הפיק עבורו עופר מאירי, שעיבד יחד עם גפן את כל השירים בו. במסיבת ההשקה של האלבום החדש אמר גפן "זה לא עוד אלבום של אביב גפן, לטוב ולרע. אין בו סיסמאות. עופר גרם לי להוריד דברים פוליטיים בשקל ובחרנו שירים אחד אחד".

ויקיפדיה
 
06 אהוד בנאי  ענה לי
בלוז כנעני

מילים
מאז שעזבת הרבה השתנה כאן
זהו זמן שגעון
מהומה עד אין קץ
ובכל רגע חדש פורענות לא עלינו
היברומאן

מילים
והיה ביום ההוא אור חדש גדול יאיר
לאט נפתח הסדק לאט נופל הקיר
וכשתגיע השעה יבוא אחד בשם אחד
יכירו וידעו כל העולם שפה אחת
היום

מילים
היום נעשה משהו בלתי נשכח
שישאיר זיכרון של שמחה מבורך
היום אשלח יד ללטף את ראשך
היום אגרום לך סוף סוף לחייך
שירים

אש
בלוז כנעני
ברוקלין
גבולות
גשם באלפסי
דממה דקה
הופעת מילואים
היברומאן
היום
מסך הברזל
מתי תבוא
סטארטר
ענה לי
בשנת 1998 יצא אלבומו החמישי של בנאי "טיפ טיפה" אשר היווה אסופה של שירים וקטעים כליים מסרטים ומהקלטות שונות. בין היתר כלולים באלבום השירים "טיפ טיפה", "ניצוץ האהבה", "הכוכב של מחוז גוש דן", "ל"ג בעומר" ו"אנחת האדמה". בשנת 2001 הוציא בנאי ספר בשם "זוכר כמעט הכל", הכולל רשמים ממסעות, אירועים ואנקדוטות שונות. אהוד בנאי בהופעהב-2004 הוציא בנאי את אלבומו השישי, "ענה לי". את השירים באלבום כתב והלחין בנאי לבדו, פרט לשיר "סטארטר" שנכתב על ידי יוסי אלפנט. בין היתר מצויים בו הלהיטים "בלוז כנעני", "היום", "גבולות", "ברוקלין" ו"היברומאן". האלבום זכה להצלחה רבה, ובעקבותיו יצא בנאי למסע הופעות רחב. בעקבות האלבום זכה בנאי בתואר "זמר השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג', ובתארים "זמר השנה", "תמלילן השנה" ו"אלבום השנה" בטקס פרסי עמ"י של ערוץ 24.

ויקיפדיה
 
07 אייל גולן  זה אני
זה אני

מילים
בית ריק, כמה קר לי
אלוהים, את חסרה לי
מדמיין אותך בחושך
ורועד מקור
למות מקנאה

מילים
את נותנת לי חום
גם בלילה גם ביום
עד שאת שורפת
די זה לא ייתכן
לנצח בני

מילים
ילדי תשמור על עצמך מכל צרה
ברחוב העיר ובסמטה צרה
הזהר מן המושחת מן המופקר
ומן הלענה המצופה סוכר
שירים

אישה וגם ילדה
אישה שלי
זה אני
טוב בלב
יפיופה
למות מקנאה
לנצח בני
מאושרת
מותק של אישה
מטורף
רוצה שתחזרי
שומרני אל
שעת פרידה
זה אני הוא אלבומו ה-13 של הזמר אייל גולן, שיצא לאור במרץ 2009. כעבור חודש וחצי הגיע האלבום למעמד אלבום פלטינה מרובעת על מכירות של למעלה מ-175,000 עותקים בנקודות מכירה בישראל, וכן הגיע ל-600,000 הורדות חוקיות בסלולר - כמות שיא של הורדות סלולריות מאלבום אחד בישראל בכל הזמנים. מתוך האלבום יצאו הסינגלים "זה אני", "יפיופה", "לנצח בני", "למות מקנאה" ו"מטורף". "לנצח בני" הוא גרסת כיסוי לשירה של אביבה אבידן, שכתבה נורית בת שחר-צפריר והלחין עוזי חיטמן. השיר הפך לאחד השירים המזוהים עם מבצע עופרת יצוקה, והושמע רבות באותה תקופה. באלבום נכלל גם חידוש לשירו של שימי רון "שעת פרידה". השיר "זה אני" נבחר כ"שיר השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג' ובעוד שלושה מצעדים שונים.

ויקיפדיה
 
08 אברהם טל  אברהם טל
אדם צובר זכרונות

מילים
אדם צובר זכרונות כמו נמלים
בחדשי הקיץ.
בחדשי הקיץ כמו חגב
בעת הקיץ - ויש שאדם שר
הזמן עושה את שלו

מילים
מה אומר ומה אגיד
רק אנחנו כמה שיודעים
מה היה שם באמת
בשעות האלה שדיברנו יחד במרתף
אם בלשונות

מילים
אם בלשונות אנשים ומלאכים אדבר,
ואין בי אהבה,הייתי כנחושת הומה
או כצלצול תרועה וכי תהיה לי נבואה ואדע כל הסודות וכל הדעת
שירים

אדם צובר זכרונות
אח יקר
אם בלשונות
הזמן עושה את שלו
לצאת אל הרוח
מלחמה
מן המיצר
מתרחקים מתקרבים
פסטיבל
קשה
שדות האש
שניים
טל נולד בבאר שבע וגדל במושב נווה אטי"ב שברמת הגולן. את דרכו המוזיקלית התחיל טל כשהיה בן 9, עת נפצע בעינו ואושפז בבית חולים. יחד איתו אושפז ילד עם אורגנית, שבה ניגן טל בשעות הפנאי שלו. בהמשך למד לנגן בכלים נוספים, כתופים, גיטרה ובס. בתום שירותו הצבאי הצטרף טל ללהקת שוטי הנבואה, שבה זכה לפרסומו הראשון. טל היה זמר וכותב בלהקה משנת 2000 עד לפירוקה ב-2007. בין השירים המוכרים שכתב ללהקה נמנים "מי" ו"קול גלגל". עם פירוק שוטי הנבואה יצא טל לקריירה עצמאית. שיר הסולו הראשון שלו היה "אדם צובר זיכרונות", גרסת כיסוי לשירה של דורית ראובני, שכתבה יונה וולך והלחין שמעון גלבץ. את השיר הקליט טל עבור הפרויקט "עבודה עברית" - פרויקט של חידוש שירים עבריים במסגרת חגיגות שישים השנה למדינת ישראל. השיר זכה להשמעות רבות ברדיו ודורג במקום השני במצעד הפזמונים העברי השנתי של גלגלצ לשנת ה'תשס"ח. בספטמבר 2008 הוציא טל את אלבומו הראשון, "אברהם טל". באלבום מלווה את טל להקה המונה את אייל הלר (גיטרות), עופר אשד (בס), אייל ניסנבוים (תופים), איתמר דוארי (כלי הקשה) וגלי שדה (שירה וקולות). את רוב השירים באלבום כתב טל, מלבד השיר "אם בלשונות" שמילותיו לקוחים מתוך הברית החדשה, פרק י"ג של האיגרת הראשונה אל הקורינתים.

ויקיפדיה
 
09 דודו טסה  לולה
מעליות

מילים
אני אוהב את הלילה איתך
לא זוכר מה זה בלעדייך
אני שומר לך את הדברים הטובים
גם אם הם מעט מספיקים רק לאחד
כי ככה זה

מילים
כי ככה זה, את ואין אחרת
כי ככה זה, הזמן עצר מלכת
ואם ככה זה, קורא בשמך
פצוע קשה
דבר פתוח

מילים
אתה לא אוהב את מה שאתה עושה
וגם אותה כבר לא ממש
אתה גר בכלוב עם כלב
ערימות קפה
שירים

2006
דבר פתוח
הימים האבודים
חשבתי
כי ככה זה
לולה
מעליות
נעים
קחי אותי לטייל
טסה נולד וגדל בשכונת התקווה בתל אביב. כבר בתור ילד היה פעיל במתנ"ס השכונתי. בגיל 13 הוציא את אלבומו הראשון, "אוהב את השירים", בהפקת ישי בן צור. בשנת 2000 הוציא את אלבומו השני, "יותר ברור", אשר זכה לביקורות טובות אף על פי שמכר עותקים בודדים. בשנת 2002 הצטרף כגיטריסט ללהקת הבית של תוכנית האירוח "יצפאן" - "החברים של ביזונה". באפריל 2003 הוציא את אלבומו השלישי, "מתוך בחירה". בעקבות פרסומו של טסה ב"יצפאן" זכה האלבום לחשיפה גדולה יותר מקודמיו, ושיריו זכו להשמעות רבות ברדיו. הסינגל הראשון מהאלבום היה "ולך מה זה עושה", שאותו הקליט טסה במקור עבור סרט הטלוויזיה "בוצ'צ'י". הסינגל השני היה גרסת כיסוי לשיר "היה לי חבר, היה לי אח" של יורם טהרלב ויאיר רוזנבלום, שאותו הקליט טסה במסגרת השירותרום של גלי צה"ל. אחריו יצאו הסינגלים "באת עם השקט" ו"אני רץ", שזכו גם הם להצלחה. את רוב שירי האלבום כתב והלחין טסה, שגם עיבד את רובם יחד עם שמוליק דניאל. באלבום נכללה גרסתו של טסה לשיר "פוג אל נחל", שכתב סבו דאוד אל כוויתי. טסה הקליט את השיר עבור סרט הקולנוע "סוף העולם שמאלה", שעלה לאקרנים כשנה לאחר יציאת האלבום.

ויקיפדיה
 
10 אביתר בנאי  לילה כיום יאיר
עַד מָחָר

מילים
אסור לך לחשוב
כשאת כל כך עייפה
צאי לטיול לאור זריחה
רחוקה מהבית
אַבָּא

מילים
אבא, אני רוצה לעמוד מולך
להאמין שאתה אבא טוב
אבא, אני צריך לדעת שאתה
אוהב אותי, ככה סתם אבא טוב
אוֹתִיּוֹת פּוֹרְחוֹת בָּאֲוִיר

מילים
באמצע הלילה אני מתעורר
הלב מלא אני מוזר לכולם
וזר לעצמי בלי מקום בעולם
אולי צריך להיגמר כדי מחר להתחיל
שירים

אָב הָרַחֲמָן
אַבָּא
אוֹרַיְתָא
אוֹתִיּוֹת פּוֹרְחוֹת בָּאֲוִיר
אַרְבָּעָתֵנוּ
כּוֹכְבֵי בֹקֶר
כָּל בֹּקֶר קְצָת
לַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר
מְחִיאוֹת כַּפַּיִם
עַד מָחָר
לילה כיום יאיר הינו אלבומו הרביעי של הזמר אביתר בנאי, האלבום הופק על ידי אמיר צורף והופץ ב-22 ביוני 2009. האלבום זכה לאלבום פלטינה.‏ ב-16 במרץ 2009 יצא לרדיו הסינגל הראשון מהאלבום, "אותיות פורחות באוויר", אליו צירף בנאי מכתב ובו הוא מתאר את תהליך כתיבת השירים שירכיבו את האלבום. ב-24 במאי יצא הסינגל השני - "עד מחר" אשר זכה כ"שיר השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי של גלגלצ לשנת תשס"ט. לאחר מכן יצא הסינגל השלישי "אבא". שלושת השירים זכו להשמעות רבות ברדיו. במצעדים המסכמים של שנת ה'תשס"ט זכו שיריו של אלבום זה בששת המקומות הראשונים ואביתר זכה על אלבום זה בתואר "זמר השנה".

ויקיפדיה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות