של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 הסרטים של 2012
 
1 ג'אנגו ללא מעצורים

  "ג'אנגו ללא מעצורים" הוא מערבון הספגטי הקומי של קוונטין טרנטינו. הסרט מתרחש בדרום ארצות הברית, שנתיים לפני מלחמת האזרחים. ג'יימי פוקס מגלם ג'אנגו, עבד שנהג באלימות כלפיו אדוניו, ועתה נדרש לשתף פעולה עם צייד הפושעים האימנתי ד"ר קינג שולץ הגרמני. שולץ רודף אחרי האחים בריטל האכזריים, ורק ג'אנגו מסוגל לעזור לו בהשלמת המשימה הזאת.
 
2 חיי פי

  הסרט המרשים ביופיו הוויזואלי של הבמאי אנג לי, המבוסס על ספרו של יאן מארטל. פיי חי עם הוריו בקולוניה הצרפתית פונדיצ'רי שבדרום מזרח הודו, בין בעלי החיים האקזוטיים שבגן החיות שבבעלותם. נמר בנגאלי אצילי בשם ריצ'ארד פארקר מעורר את סקרנותו הגדולה של הילד החכם, אבל אביו מייעץ לו נגד בריתות חזקות מדי בין בני אדם לחיות פרא. בגיל 17 מחליטה המשפחה לעקור לקנדה.  
 
3 אופטימיות היא
שם המשחק


  עיבוד לרומן מצליח פרי עטו של מתיו קוויק. החיים לא תמיד הולכים לפי התוכנית שאנחנו כיוונו. כך קרה לפט סוליטן (בראדלי קופר), עד לא מזמן מורה שנתקף בהתקף פסיכוטי ומצא את עצמו תקופה מסויימת סגור במוסד לחולי נפש. המורה לשעבר, שאיבד את ביתו, אישתו ומקום עבודתו, מנסה לקחת שליטה על חייו, לפחות עד כמה שניתן.   
 
4 ארגו

  מותחן אקשן מצוין המתרחש באיראן בתקופת המהפכה החומייניסטית. לאחר שהמון זועם משתלט על שגרירות ארה"ב בטהראן, נלקחים עובדים רבים כבני ערובה, ושישה מצליחים להימלט לבית השגריר הקנדי. סוכן מומחה לחילוץ, בונה תכנית מפורטת למשיכתם מהמדינה העוינת באמצעות הפקה פיקטיבית של סרט קולנוע מדע בדיוני.  
 
5 לינקולן

  לינקולן הוא הסיפור על ארבעת החודשים האחרונים בחייו של אחד הנשיאים האיקוניים ביותר בהיסטוריה האמריקאית. המותחן בוחן את העימות בין לינקולן לבין האנשים החזקים בקבינט שלו כשהוא נאבק לסיים את הקונפליקט העקוב מדם שהמדינה אי פעם ידעה, מלחמת האזרחים - ושינה את מסלול ההיסטוריה על ידי ביטול העבדות והשיקום של האיחוד האמריקני.  
 
6 ההוביט:
מסע בלתי צפוי


  הסרט "ההוביט" מבוסס על ספר בעל אותו השם מ-1937, מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין, העוקב אחר מסעו של בילבו בגינס, אשר נסחף למסע אפי כדי להגיע אל ממלכת הגמדאים האבודה של ארבור, שנכבשה על ידי סמוג הדרקון. הוא נזרק למסע כאשר הקוסם גנדאלף האפור מתדפק במפתיע על דלתו, ומוצא את עצמו מצטרף לחבורה של 13 גמדים בראשותו של הגמד טורין צינת אלון.  
 
7 עלובי החיים

  בשנת 1815, הנאשם ז'אן ולז'אן (יו ג'קמן) משוחרר על תנאי על ידי הסוהר ז'אבר (ראסל קרואו), לאחר שבילה 19 שנים בכלא בשל גניבת כיכר לחם. מוצע לו מקלט ואוכל חם בביתו של הבישוף (קולם ווילקינסון), אך ולז'אן גונב את כלי הכסף של הבישוף במהלך הלילה. הוא נתפס בידי הרשויות, אך הבישוף אומר כי כלי הכסף ניתנו לולז'אן כמתנה, ובכך מבטיח את שחרורו של ולז'אן.  
 
8 סקייפול

  בתחילת הסרט רודף בונד ברחבי איסטנבול אחר סוכן אויב המחזיק בכונן קשיח המכיל רשימה של סוכנים סמויים. במהלך מאבק על גבי רכבת נוסעת בין בונד לסוכן האויב, פוקדת מיס M לירות בסוכן האויב, בידיעה כי בונד עלול להיפגע אף הוא. בונד אכן נפגע מהירי ונופל מהרכבת לתוך נהר מגובה רב. כתוצאה מכך בונד מוכרז כמת.  
 
9 כמה טוב להיות פרח קיר

  צ'ארלי הוא נער מופנם שנלחם בכמה שדים כשהוא מתחיל ללמוד בתיכון. מספר אנשים בסביבתו ינסו לעזור לו לצאת מהקונכייה: אח ואחות מכיתת הבוגרים, נערה שמפלרטטת איתו והמורה שלו לספרות, שמוצא אצלו פוטנציאל גדול. בתפקיד המורה מופיע פול ראד. בתפקיד סאם – הנערה שתיתן לו נשיקה ראשונה, מופיעה אמה ווטסון מסרטי "הארי פוטר".  
 
10 טד

  סיפורם של ג'ון בנט שדובון הצעצוע שלו, טד מתעורר לחיים בעקבות משאלה שהביע בילדותו במקביל לנפילה של כוכב.
בסרט משתתפים גם לורי, חברתו של ג'ון, שחשה שחברותו עם טד מגבילה אותו; הקומיקאים אלכס בורסטיין וראלף גרמן בתפקיד הוריו של ג'ון; וג'ובאני ריביסי בתפקיד אדם העוקב אחרי טד באופן אובססיבי ומבקש לרוכשו עבור בנו.
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות