של רוברט י.  |  This is Kafa Style  |  כביש מספר ארבע  |  עשרת הגדולים  |  100 שירי אהבה  |  תרגומים  |  הורוסקופ שבועי  |  

התחברות לחברים


דף הבית >> עשרת הגדולים >> קולנוע >> 10 הסרטים של 2010
 
1 נאום המלך

  הנסיך אלברט, דוכס יורק, סובל מקשיי דיבור ומפחד במה. אשתו של אלברט (אליזבת, המלכה האם לעתיד), מביאה את בעלה לטיפול אצל מטפל אוסטרלי לא מוכר בשם ליונל לוג. לאחר התחלה קשה, הנסיך הביישן והמטפל האקסצנטרי מקיימים סדרת טיפולים, ועם התקדמות הטיפול נרקם ביניהם קשר חזק.    
2 ברבור שחור 

  להקת המחול "ניו יורק סיטי בלט" נערכת לקראת הפקה מחודשת של הבלט "אגם הברבורים". כאשר המנהל האומנותי של הלהקה תומא לירוי (ונסן קאסל) מחליט להחליף את הפרימה בלרינה הוותיקה בת׳ מקנטייר (וינונה ריידר). הרקדנית נינה סיירס (נטלי פורטמן) מתמודדת על קבלת התפקיד, אולם יש לה מתחרה; רקדנית חדשה בלהקה בשם לילי (מילה קוניס).  
3 הרשת החברתית

  הסרט מתחיל בלילה סתווי בשנת 2003. מארק צוקרברג (שאותו מגלם ג'סי אייזנברג), סטודנט באוניברסיטת הרווארד ומתכנת מחשבים גאון, יושב ליד המחשב שלו ומתחיל לעבוד במרץ על רעיון חדש - יצירת אתר אינטרנט שידרג את האטרקטיביות של סטודנטיות בהרווארד, לאחר שחברתו אריקה אולברייט (רוני מארה) נפרדה ממנו, משום שלא יכלה לשאת את שאפתנותו ואת התנשאותו כלפיה.  
4 הנערה עם קעקוע דרקון

  מיכאל בלומקוויסט, עיתונאי שהורשע בהוצאת דיבה על התעשיין הנס-אריק ונרסטרום ונידון לשלושה חודשי מאסר, מקבל הצעת עבודה מהתעשיין הנריק ונגר - לברר מה עלה בגורלה של אחייניתו הריאט ונגר, שנעלמה כ-37 שנה קודם לכן. בנוסף לסכום כסף גדול, הנריק מבטיח למיכאל שבתום המשימה יקבל בנוסף לשכר נאה, גם נתונים שיסייעו לו להוכיח את צדקתו בתחקיר שבגינו הורשע.  
5 המתאגרף

  במרכז הסרט נמצאים המתאגרף מיקי וורד המנסה לקדם את קריירת האגרוף שלו ואחיו דיקי אקלמונד, מכור לסמים, מתאגרף לשעבר שחולם על קאמבק. וורד סובל מניהול כושל של הקריירה שלו בידיהם של אחיו ואימו. העלילה מונעת על ידי המתח בין הצורך להתנתק מהניהול המשפחתי לבין המשבר שניתוק כזה יגרום בין וורד לבין משפחתו. חברתו של וורד עומדת לצידו ומול אימו ואחיו.  
6 על אהבה וסמים אחרים

  מגי היא צעירה משוחררת שלא תיתן לאף אחד לקבע אותה במקום אחד. אבל אז היא פוגשת בג'ימי, סוכן מכירות של תרופות. הקסם האישי הכובש שלו הופך את הצעיר לסוכן פופולארי במיוחד אצל המין הנשי. השניים פוצחים במערכת יחסים בלתי צפויה כאשר הסם החזק ביותר שידע המין האנושי – אהבה- משבש לשניהם את התוכניות.  
7 127 שעות

  הסרט מבוסס על סיפורו האמיתי של מטפס ההרים ארון רלסטון (ג'יימס פרנקו) שנתקע בקניון ביוטה לאחר שנפל על זרועו סלע. במשך חמישה ימים, בוחן רלסטון את חייו, נזכר במשפחתו, בחברתו ובמכריו. לאחר 127 שעות הוא אוזר אומץ ובאמצעות אולר קטן הוא קוטע את ידו, אותה יד המחוצה מתחת לסלע. ובכך יוצא לחופשי.  
8 התחלה

  דום קוב עוסק בגניבת מחשבות ורעיונות ממוחם של בני-אדם בזמן שהם במצב לא-מודע ושרויים בתוך חלום. הכישרון המיוחד של קוב הופך אותו לגנב מבוקש בריגול תעשייתי, אבל באותו זמן לפושע מבוקש ולאדם ששילם מחיר אישי ואיבד את הדברים החשובים לו בחייו. במשימתו האחרונה מקבל קוב הזדמנות לקבל חזרה את מה שאיבד, ולשם כך עליו ליצור את פעולת ה"השתלה".  
9 קר עד העצם

  רי דולי (ג'ניפר לורנס) בת ה-17 היא המבוגרת האחראית במשפחתה; היא מטפלת באחיה ואחותה הקטנים ובאימם שאיבדה את שפיותה. בנוסף, אביה, סוחר סמים, ברח מביתם. יום אחד בא לביתם השריף באסקין (גארט דילאהנט) והודיע לרי שאביה ברח ממעצר. והוא מישכן את ביתם כך שאם היא לא תמצא את אביה הם יאלצו להתפנות מביתם.  
10 אליס בארץ הפלאות

  הסרט נעשה בהשראת ספרו משנת 1865 של לואיס קרול "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות" והמשכו משנת 1871 "מבעד למראה ומה אליס מצאה שם". וסיקובסקה משחקת את אליס בת ה-19, אשר 13 שנה לאחר הביקור הקודם שלה, חוזרת בפעם הראשונה כאישה צעירה. היא מגלה שהיא היחידה שיכולה לעצור את ג'ברווקי, יצור דמוי דרקון שנשלט על ידי המלכה האדומה.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 כל הזכויות שמורות למפעיל האתר www.poems.co.il

צמיד מידע רפואי מוצרי פרסום מסגרות לתמונות הדפסה על כובעים | שרוכים מודפסים | הדפסה על חולצות